מספר טלפון
03-6374000
חצי פנסיון + ארוחת צהריים נוספת (TNF)
משך הטיול:
7 לילות – 8 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל:תכנית מלאה מהבוקר עד הערב (למעט בימי הטיסות) כולל: חצי פנסיון + ארוחת צהריים נוספת שיט לאי לה גומרה + שייט נוסף בסירת "רויאל דולפין" השתתפות באירועי הקרנבל המרכזיים באי האיים הקנריים היא קבוצת איים יפהפיים באוקיינוס האטלנטי מול חופי מרוקו, השייכת לספרד. באיים שמורות טבע סביב לועות הרי געש כבויים וסלעים וולקנים היוצרים מגוון תצורות עצום, כפרי דייגים ציוריים התלויים על צוקים הגולשים אל האוקיינוס, חופים בעלי חול שחור, אפור וזהוב, דיונות גדולות מימדים ותושבים מסבירי פנים החוגגים כל השנה. בתקופת הקרנבל בטנריף ישנם 4 אירועים מרכזיים: התהלוכה בסנטה קרוז. "ההלוויה" של הסרדין. מרתון העקבים. התהלוכה בפוארטו דה לה קרוז. אנו מתוכננים לבקר בכולם, אך סדר הימים יכול להשתנות על מנת לאפשר זאת בצורה מיטבית.

טיול מאורגן לקרנבל בטנריף - הקדמה

האיים הקנריים היא קבוצת איים יפהפיים באוקיינוס האטלנטי מול חופי מרוקו, השייכת לספרד.באיים שמורות טבע סביב לועות הרי געש כבויים וסלעים וולקנים היוצרים מגוון תצורות עצום, כפרי דייגים ציוריים התלויים על צוקים הגולשים אל האוקיינוס, חופים בעלי חול שחור, אפור וזהוב, דיונות גדולות מימדים ותושבים מסבירי פנים החוגגים כל השנה ובמיוחד בתקופת הקרנבל, הנחשב השני בגודלו ובססגוניותו בעולם אחרי הקרנבל בריו דה ז'נרו.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • האי טנריף: עמק האורוטאבה
 • לה אורטאבה 
 • סנטה קרוז
 • הפרמידות גויאמר
 • קנדלריה 
 • לה לגונה
 • הרי אנגה  
 • פארק לאס קניאדס 
 • הר הגעש טיידה
 • איקוד דה לוס וינוס 
 • שייט לחופי דרום האי כולל ארוחת צהריים
 • קניון לוס חיחנטס
 • האי לה גומרה: שייט אל האי ובחזרה 
 • סן סבסטיאן
 • פארק לורו
 • ביקור ביקב מקומי כולל טעימות
 • הגנים הבוטנים של פוארטו דה לה קרוז
 • מופע פלמנקו

מומלץ כי תבדקו את המסלול היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש אולי חצאי ימים חופשיים – ויותר זמן פנוי / ויש גם אולי פחות כניסות וביקורים ואטרקציות בתשלום בפערים שיכולים להגיע בסה"כ לסכומים גבוהים אותם יתכן ומדריך הטיול של החברה האחרת יציע בתשלום נוסף – בכל מקרה מה שנראה בהתחלה זול הוא כמעט תמיד בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרי זאת !

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: – תל אביב - טנריף / פוארטו דה לה קרוז 

בשעות הבוקר המוקדמות נמריא דרך יעד ביניים בו גם נחליף מטוס לטנריף, הגדול מבין האיים הקנריים. עם ההגעה נצא בנסיעה לפוארטו דל לה קרוז, שם נגיע למלוננו להתאקלמות, ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לטנריף

יום 2: לה לגונה - פוארטו דה לה קרוז חגיגות הקרנבל

לאחר ארוחת הבוקר נסייר בעיר לה-לגונה (La Laguna) – עיר הבירה העתיקה והיפהפייה, בתי אצולה מרשימים, סמטאות צרות והיסטוריה עשירה, נמשיך אל בירת האי – סנטה קרוז להשתתף בחגיגות הקרנבל המדליק שפירושו "קרנבל צ'יצ'ררו" (השם הדדי של תושבי סנטה קרוז) בסגנון, צאו החוצה נגנו בתוף", אלפי טנריפאנים המקומיים מתאספים כדי לחגוג את החגיגה הפופולרית ביותר של השנה באי, הקרנבל של סנטה קרוז דה טנריף, שהוכרז רשמית על פסטיבל תיירות בעל עניין בינלאומי בשנת 1880 לאחר מותו של הגנרל פרנקו. בסיומו של יום נחזור למלון עייפים ומלאי רשמים וחוויות מההשתתפות באירועי הקרנבל ברחובות סנטה קרוז. ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לטנריף

יום 3: לאס אמריקאס - שיט לחופי דרום האי - פוארטו דה לה קרוז

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לדרום האי טנריף ונבקר בלאס אמריקאס – עיירת הנופש המפורסמת של טנריף " לאס וגאס של הקנריים" לאחר טיול לאורך הטיילת נמשיך לעיירה פורטו קולון ומשם נצא לשייט של 3 שעות – בסירה ישנם מס' סיפונים שניתן לעבור בינהם, אחד מהם מתחת למים עם חלונות זכוכית המאפשרים צפייה בדגים הססגוניים ולעיתים אף בדולפינים וליויתנים. השיט כולל ארוחת צהריים על גבי הסירה. אחה"צ נחזור לפוארטו דה לה קרוז לארוחת ערב. לאחריה ....
נצא ונשתתף באחת החגיגות הציוריות והשורשיות ביותר היא טקס הסיום, שבו צופי הקרנבל נפרדים בחיבה ממר קרנבל עם קבורת הסרדין או דג ה"צ'יצ'ארו", שהוא יצור סמל למקומיים, מהחגיגות. במידה שהם קוראים לעצמם "צ'יצ'ררוס". במהלך הטקס הזה, אלפי אנשים לבושים כאלמנות ומתאבלים בליווי חברי הכנסייה המכובדים, כמו גם רוחות רפאים ורוחות אחרות, נפרדו מהגופה של החגיגות. הם יוצרים מסע הלוויה מוזר שבו הנימוס אמור להיות חריג. המראה של האלמנות שבוכות ללא נחמה ומתעלפות לאורך רחובות סנטה קרוז חייב להיות אחד המשעשעים והמוזרים ביותר שראיתם. והסצנה גם תואמת את המהות הבסיסית של החגיגה: עבירה, סאטירה וכיף שאין לו מעצר. בהמשך חזרה למלון ללינה.

יום 4: עמק אורטאבה – הר הגעש טיידה – הגנים הבוטנים בפוארטו דה לה קרוז

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל עמק האורוטאבה והעיירה הציורית לה אורטואבה בה ממוקמת האצולה המקומית ומפורסמת בארכיטקטורה המיוחדת לאיים הקנריים (בתי הבלקונים). העיירה ממוקמת בשיפולי ההר וממנה נשקפת תצפית מרהיבה אל מפרץ פוארטו דה לה קרוז. נמשיך ונעלה לפארק הלאומי "לאס קנייאדאס" דרך ים העננים עד למרגלות הר הגעש טיידה (Teide 3,718 מ') שהוכרז כאתר מורשת לאומית ע"י אונסק"ו. זהו ההר הגבוה בספרד והשלישי בגובהו באירופה. לאורך הדרך נראה שלל תופעות געשיות וסלעים צבעוניים. נסייר בתחנות השונות סביב ההר ונראה את התופעות הגעשיות השונות. נבקר בגנים הבוטנים היפהפיים של פוארטו דה לה קרוז. נשוב למלוננו לארוחת ערב לאחריה ....
• בערב נצא לבילוי משותף של למופע פלמנקו (או מופע פולקלור אחר) משובח ומסעיר. הפלמנקו הינו סגנון מוזיקה צועני שהתפתח באנדלוסיה בדרום ספרד והתפתח רבות מבחינה מוזיקלית וריקוד והגיע גם לאי טנריף. לאחר סיום המופע חזרה למלון ללינה.

 טיול מאורגן לקרנבל בטנריף

יום 5: שייט אל האי לה גומרה – סאן סבסטיאן – פוארטו דה לה קרוז

נצא מוקדם בבוקר (6:00) לשייט לאי לה גומרה. שמוּרה של מנהגים קדמונים ויופי טבעי של צמחייה נדירה ונופים פראיים, טראסות ואלפי דקלים הנטועים על מדרונות תלולים שחולשים על עמקים ירוקים. המישור שבמרכז האי מכוסה עלווה אקזוטית של יער עצי ער אציל (דפנה). בירת לה גומרה, סאן סבסטיאן, הייתה המקום האחרון שבו כף רגלו של קולומבוס דרכה על יבשה לפני שהגיע לאמריקה. נבקר בבירה סן סבסטיאן. נלמד על שפת השריקות המיוחדת אשר שימשה את תושבי האי לתקשורת בין הכפרים ועל דרי המערות אשר עדיין יוצרים כלי חרס ללא עזרת אבניים, חלק מהדוגמאות למסורות עתיקות שהשתמרו עד ימינו אנו. נשוב בשייט לטנריף ונחזור למלון לארוחת ערב לאחריה נצא לצפות ב....
• מרתון עקבים גבוהים (מסקריטה פונטה טקון), קרנבל פוארטו דה לה קרוז אחד האירועים היותר משעשעים של חגיגות הקרנבל. חזרה למלון ללינה.

טיול מאורגן לקרנבל בטנריף
צילום: ורד פאר

יום 6: איקוד דה לוס וינוס - לוס גיגנטס - פוארטו דה לה קרוז

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעיירה איקוד דה לוס וינוס (Icod de los Vinos) נסייר בעיירה שבנויה בסגנון ספרדי קולוניאלי, ונראה את החנויות המוכרות את תבליני האי המפורסמים ובראשם הזעפרן, ריבות, יינות, וליקרים מיוחדים. נמשיך בדרך המתפתלת בתלילות אל הכפר מסקה (Masca) הנמצא בפתחו של קניון מרהיב החוצה את לוס גיגנטס (Gigantes) נטייל ברגל בין בתי הכפר. נרד בעיקולים חדים אל העיירה גאראצ'יקו (Garachico) ששמשה בעבר כנמל הגדול באי ונקברה תחת זרם לבה לפני כ-300 שנה. העיירה שוקמה ומבניה העתיקים שומרו בחלקם. אחה"צ נחזור לפוארטו דה לה קרוז למלון ונצטרף לחגיגות ה "Parade Apotheosis Del Carnaval " . ארוחת ערב ולינה.

יום 7: גויאמר - קנדלריה – פארק לורו

בבוקר ניסע לגוימאר (Guimar) ונבקר ב"פירמידות" המפורסמות של טנריף, להתחקות אחר אורח חייהם של הגואנצ'ס Guanches, תושביו הקדומים של האי, שהושמדו על ידי הספרדים בימי הביניים ועל הקשר בין היבשות בימים עברו. נמשיך לעיירה קנדלריה (Candelaria) ונבקר בכנסייה החשובה ביותר בטנריף. מול הים, במרחק כמה עשרות מטרים מן הכנסייה, ניצבת שורת פסלי דמויות, כל אחד מהם בגובה כארבעה מטרים. הדמויות הן גיבורי גואנצ'ס מיתולוגיים קדומים. השילוב בין חזית הכנסייה לגיבורי הגואנצ'וס מבטא היטב את תרבות בני טנריף כיום. נמשיך לביקור בפארק לורו. זהו פארק טרופי מרהיב אשר בו שוכנים בעלי חיים מיוחדים כמו שימפנזה, טיגריס, פומה ועוד. בפארק מתקיימים מופעים של דולפינים, כלבי ים וליוויתנים. חזרה למלון לארוחת ערב.

יום 8: פוארטו דה לה קרוז –  תל אביב

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת, במידה ויתאפשר, העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה דרך יעד הביניים. 

* יתכן ומאילוצי לו"ז הטיסות של חברת התעופה נדרש להעביר לילה ביעד הביניים בהלוך או בחזור, כלומר יתווסף לילה לטיול, כל זה בתוספת מחיר מסובסד של $140 לנוסע/ת.  מידע יימסר בעת ההרשמה או לאורך זמן עד מועד יציאת הטיול. זאת לדעת שלו"ז הטיסות איננו יציב כבעבר וכפוף לשינויים תכופים בתקופה זו של פוסט קורונה.

 

 • בשל שינויים תכופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form