מספר טלפון
03-6374000
כולל: חצי פנסיון + ארוחת צהריים נוספת (TNF)
משך הטיול:
8 ימים 7 לילות
להורדת התוכנית

האיים הקנריים היא קבוצת איים יפהפיים באוקיינוס האטלנטי מול חופי מרוקו, השייכת לספרד. באיים שמורות טבע סביב לועות הרי געש כבויים ולעים וולקנים , כפרי דייגים ציוריים, חופים בעלי חול שחור, אפור וזהוב, ודיונות גדולות מימדים. טיול מקיף הכולל:תכנית מלאה מהבוקר עד הערב* כולל: חצי פנסיון + ארוחת צהריים נוספת במלון בפוארטו דה לה קרוז סמוך לאירועי הקרנבל ושיט לאי לה גומרה + שייט נוסף בסירת "רויאל דולפין" *למעט בימי הטיסות ובימי תהלוכות וטקסי הקרנבל

טיול מאורגן לקרנבל בטנריף - הקדמה

האיים הקנריים היא קבוצת איים יפהפיים באוקיינוס האטלנטי מול חופי מרוקו, השייכת לספרד.באיים שמורות טבע סביב לועות הרי געש כבויים וסלעים וולקנים היוצרים מגוון תצורות עצום, כפרי דייגים ציוריים התלויים על צוקים הגולשים אל האוקיינוס, חופים בעלי חול שחור, אפור וזהוב, דיונות גדולות מימדים ותושבים מסבירי פנים החוגגים כל השנה ובמיוחד בתקופת הקרנבל, הנחשב השני בגודלו ובססגוניותו בעולם אחרי הקרנבל בריו דה ז'נרו.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • האי טנריף: עמק האורטאבה, לה אורטאבה, תהלוכת הקרנבל בסנטה קרוז, הפרמידות בגויאמר, קנדלריה, לה לגונה, הרי אנגה, טקס קבורת הסרדין, פארק לאס קייאדס, הר הגעש טיידה, איקוד דה לוס וינוס, שייט לחופי דרום האי כולל ארוחת צהריים, קניון לוס חיחנטס, תהלוכת הקרנבל בפוארטו דה לה קרוז, מרוץ העקבים.
  • האי לה גומרה: שייט אל האי ובחזרה, סן סבסטיאן, עמק גראן גריי, פארק לורו, ביקור ביקב מקומי כולל טעימות, הגנים הבוטנים של פוארטו דה לה קרוז.

    *למעט בימי הטיסות ובימי תהלוכות וטקסי הקרנבל.

מומלץ כי תבדקו את המסלול היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש אולי חצאי ימים חופשיים – ויותר זמן פנוי / ויש גם אולי פחות כניסות וביקורים ואטרקציות בתשלום בפערים שיכולים להגיע בסה"כ לסכומים גבוהים אותם יתכן ומדריך הטיול של החברה האחרת יציע בתשלום נוסף – בכל מקרה מה שנראה בהתחלה זול הוא כמעט תמיד בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרי זאת !

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1 – תל אביב – טנריף - תהלוכת הקרנבל בסנטה קרוז - פוארטו דה לה קרוז

בשעות הבוקר נמריא עם טיסת "איבריה" או "בראסלס" או "סוויס" דרך מדריד, בריסל או ציריך לטנריף, הגדול מבין האיים הקנריים, לחגוג בקרנבל הנחשב השני בגודלו ובססגוניותו בעולם אחרי הקרנבל בריו דה ז'נרו. עם ההגעה בשעות אחר הצהריים נצא לביקור היכרות ראשוני בבירת האי – סנטה קרוז. שם נצפה  בתהלוכת הקרנבל הססגונית של סנטה קרוז** התהלוכה המרכזית של הקרנבל בכל טנריף, בשעת ערב נגיע למלוננו בפוארטו דה לה קרוז לארוחת ערב ולינה.
*תוכנית הטיול המפורסמת בנויה לפי יציאה בתאריך 01/03. בכל טיול וטיול נקיים את סדר הטיול בהתאם לאירועי הקרנבל כאשר כמובן כל תכני הטיול יבוצעו אם כי בסדר שונה במקצת.
**תהלוכת הקרנבל בסנטה קרוז מתקיימת ב-01/03. התוכנית תותאם לתאריך אשר התהלוכה יתקיים. את תהלוכת הקרנבל נראה ללא מקומות ישיבה אשר לא ניתן להזמינם.

טיול מאורגן לקרנבל בטנריף טיול מאורגן לקרנבל בטנריף

יום 2 – איקוד דה לוס וינוס - לוס גיגנטס - ביקור ביקב מקומי - פוארטו דה לה קרוז

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעיירה איקוד דה לוס וינוס (Icod de los Vinos). נסייר בעיירה שבנויה בסגנון ספרדי קולוניאלי ונראה את החנויות המוכרות את תבליני האי המפורסמים ובראשם הזעפרן, ריבות , יינות, וליקרים מיוחדים. נמשיך בדרך המתפתלת בתלילות אל הכפר מסקה (Masca) הנמצא בפתחו של קניון מרהיב החוצה את לוס גיגנטס (Gigantes) נטייל ברגל בין בתי הכפר. נרד בעיקולים חדים אל העיירה גאראצ'יקו (Garachico) ששמשה בעבר כנמל הגדול באי ונקברה תחת זרם לבה לפני כ-300 שנה. העיירה שוקמה ומבניה העתיקים שומרו בחלקם. נגיע לביקור ביקב מקומי, שם נלמד על ההיסטוריה של גידולי היין באי ונקנח בטעימות מהיין המקומי. אחר הצהריים נחזור לפוארטו דה לה קרוז לארוחת ערב ולאחריה נצא רגלית לטקס קבורת הסרדין* (הטקס מתקיים ב-02/03 בשבוע הקרנבל, נתאים את התוכנית לתאריך אשר הטקס יתקיים) תהלוכת לוויה היתולית, בה כל הצועדים לובשים שחורים. התהלוכה חולפת ברחובות העיר כשבראשה נישאת בובה ענקית של סרדין, אחריה צועדות המקוננות ונשים וגברים המחופשות לאלמנות בוכיות. שיאו של הטקס בשריפת הבובה של הסרדין. לאחר שנצפה בתהלוכה נשוב ללינה במלוננו.
* את הטקס נראה ללא מקומות ישיבה אשר לא ניתן להזמינם.

טיול מאורגן לקרנבל בטנריף

יום 3: לה גומרה - פוארטו דה לה קרוז

נצא מוקדם בבוקר (בסביבות השעה 05:30) לשייט לאי לה גומרה. שמוּרה של מנהגים קדמונים ויופי טבעי של צמחייה נדירה ונופים פראיים, טראסות ואלפי דקלים הנטועים על מדרונות תלולים שחולשים על עמקים ירוקים. המישור שבמרכז האי מכוסה עלווה אקזוטית של יער עצי ער אציל (דפנה). בירת לה גומרה, סאן סבסטיאן, הייתה המקום האחרון שבו כף רגלו של קולומבוס דרכה על יבשה לפני שהגיע לאמריקה. נבקר בבירה סן סבסטיאן ובאם יתאפשר נטייל בין הכפרים הציוריים בעמק גראן ריי, נלמד על שפת השריקות המיוחדת אשר שימשה את תושבי האי לתקשורת בין הכפרים ונלמד על דרי המערות אשר עדיין יוצרים כלי חרס ללא עזרת אבניים, חלק מהדוגמאות למסורות עתיקות שהשתמרו עד ימינו אנו. נשוב בשייט לטנריף ונחזור למלון לארוחת ערב.

יום 4: לה לגונה - סן אנדרס - פוארטו דה לה קרוז

לאחר ארוחת הבוקר נסייר בעיר לה-לגונה (La Laguna) – עיר הבירה העתיקה והיפהפייה, בתי אצולה מרשימים, סמטאות צרות והיסטוריה עשירה, נמשיך אל החוף הצפוני ונטפס עם האוטובוס לרכס הרי אנגה (Anaga) בקצהו הירוק והפראי של האי ונערוך תצפיות נוף מדהימות לעבר סנטה קרוז והאוקיינוס המקיף את האי, בדרך ציורית ומתפתלת נרד עד הכפר סן אנדרס היושב לחוף האוקיינוס. נשוב למלוננו לארוחת ערב ולאחריה נצא לסיור רגלי קצר להרגיש את אווירת הקרנבל בעיר החוגגת. נראה את מרוץ העקבים* (הטקס מתקיים ב-04/03 בשבוע הקרנבל, נתאים את התוכנית לתאריך אשר הטקס יתקיים) – אירוע היתולי רב משתתפים, המתרחש בעיר פוארטו דה לה קרוז, בו גברים מחופשים לנשים עורכים ביניהם מרוץ כשהם נועלים נעליים עם עקבים גבוהים.
*את המרוץ נראה ללא מקומות ישיבה אשר לא ניתן להזמינם

 טיול מאורגן לקרנבל בטנריף

יום 5 – עמק אורטאבה - הגנים הבוטנים בפוארטו דה לה קרוז - תהלוכת הקרנבל בפוארטו דה לה קרוז

לאחר ארוחת בוקר מאוחרת נצא אל עמק האורטאבה והעיירה הציורית לה אורטאבה  בה ממוקמת האצולה המקומית ומפורסמת בארכיטקטורה המיוחדת לאיים הקנריים (בתי הבלקונים). העיירה ממוקמת בשיפולי ההר וממנה נשקפת תצפית מרהיבה אל מפרץ פוארטו דה לה קרוז. נבקר בגנים הבוטנים היפהפיים של פוארטו דה לה קרוז. בשעות הצהריים חזרה למלון   ולאחר התארגנות  נבלה  בתהלוכה המרכזית של הקרנבל בפוארטו דה לה קרוז* הנערכת בשעות אחר הצהריים, קבוצות והרכבים מוזיקליים מקומיים ובינ"ל משתתפים בחגיגה הססגונית נצטרף אל המקומיים והתיירים החוגגים בריקודים בכל רחבי העיר. נשוב למלוננו לארוחת ערב.
*תהלוכת הקרנבל מתקיימת ב-05/03. נתאים את התוכנית לתאריך אשר התהלוכה יתקיים. את תהלוכת הקרנבל נראה ללא מקומות ישיבה אשר לא ניתן להזמינם.

טיול מאורגן לקרנבל בטנריף
צילום: ורד פאר

יום 6: הר געש טיידה - פארק לורו -פוארטו דה לה קרוז

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום המוקדש לנופים הוולקניים הפראיים של האי טנריף. נעלה לפארק הלאומי "לאס קייאדאס" דרך ים העננים עד למרגלות הר הגעש טיידה  (Teide 3,718 מ') שהוכרז כאתר מורשת לאומית ע"י אונסק"ו. זהו ההר הגבוה בספרד והשלישי בגובהו באירופה. לאורך הדרך נראה שלל תופעות געשיות וסלעים צבעוניים. נסייר בתחנות השונות סביב ההר ונראה את התופעות הגעשיות השונות. נמשיך לביקור בפארק לורו. זהו פארק טרופי מרהיב אשר בו שוכנים בעלי חיים מיוחדים כמו שימפנזה, טיגריס, פומה ועוד. בפארק מתקיימים מופעים של דולפינים, כלבי ים וליוויתנים. לאחר סיום הביקור נחזור למלון לארוחת ערב.

יום 7: לאס אמריקאס – שיט לחופי דרום האי - פוארטו דה לה קרוז

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לדרום האי טנריף ונבקר בלאס אמריקאס – עיירת הנופש המפורסמת של טנריף "לאס וגאס של הקנריים". לאחר טיול לאורך הטיילת נמשיך לעיירה פורטו קולון ומשם נצא לשייט של 4 וחצי שעות – בסירה ישנם מס' סיפונים שניתן לעבור בינהם, אחד מהם מתחת למים עם חלונות זכוכית המאפשרים צפייה בדגים הססגוניים ולעיתים אף בדולפינים וליויתנים. השיט כולל ארוחת צהריים על גבי הסירה. אחר הצהריים נחזור לפוארטו דה לה קרוז לארוחת ערב ולינה.

יום 8: גויאמר - קנדלריה - תל אביב

בבוקר (בטיולים בטיסות חברת התעופה "איבריה" בבוקר העברה לשדה התעופה. את הסיור בגויאמר וקנדלריה נקיים ביום אחר במהלך הטיול) ניסע לגוימאר (Guimar) ונבקר ב"פירמידות" המפורסמות של טנריף, הזדמנות להתחקות אחר אורח חייהם של הגואנצ'ס Guanches, תושביו הקדומים של האי, שהושמדו על ידי הספרדים בימי הביניים ועל הקשר בין היבשות בימים עברו. נמשיך לעיירה קנדלריה (Candelaria) ונבקר בכנסייה החשובה ביותר בטנריף. מול הים, במרחק כמה עשרות מטרים מן הכנסייה, ניצבת שורת פסלי דמויות, כל אחד מהם בגובה כארבעה מטרים. הדמויות הן גיבורי גואנצ'ס מיתולוגיים קדומים. השילוב בין חזית הכנסייה לגיבורי הגואנצ'וס מבטא היטב את תרבות בני טנריף כיום. העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה יעד ביניים. נחיתה בארץ בשעות הלילה של יום 8 או לפנות בוקר של יום 9. 

 

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
  • בשל שינויים תכופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
  • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form