מספר טלפון
03-6374000
כולל: חצי פנסיון לכל אורך הטיול (BSP)
משך הטיול:
8 ימים 7 לילות
להורדת התוכנית

תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (מלבד יום ההגעה), כולל: חצי פנסיון לכל אורך הטיול לתשומת לבכם – סך כל הכניסות לאתרים הכלולות במחיר מגיע ל-90$ לנוסע/ת!

טיול מאורגן לרומניה - הקדמה

רומניה- מדינה המשלבת את כל היופי האירופי אך במרחק קצר יותר. חובבי טבע ימצאו בטיולינו, עמקים ומישורים פורחים, ערוצי נחלים (האולט) ואגמים מרהיבים (אגם וסכר וידרארו) ומעברי הרים.

במהלך טיול מאורגן לרומניה אנו נפגוש מסורות שונות של העם הרומני כמו גם של המיעוטים שחיו בה לאורך השנים. בבוקרשט נראה את שרידי שלטונו של הרודן צ'אוצ'סקו ( ארמון העם – הפרלמנט, שדרות האיחוד). את השפעות ההתיישבות הגרמנית נראה בערים ובכנסיות מבוצרות (ברשוב, סיביו, סיגישוארה ובירטאן). למיעוט ההונגרי נתוודע בטרנסילבניה (טרגו מורש). לאורך הדרך תלווה אותנו אגדת דרקולה (סיגישוארה, טירת בראן ומצודת פויינרי). על שושלות הנסיכים והמלכים נלמד במקומות שבהם הוטבלו (מנזר סיניה) הוכתרו (אלבה יוליה) ונקברו (מנזר קורטיאה דה ארגש). דוגמאות לאוצרות הטבע העשירים של רומניה נראה במכרה מלח שבמעבה האדמה (סלניק פראחובה). המתעניינים במסורת ובהסטוריה היהודית יפגשו בטיולנו בתי כנסת מפוארים (בראשוב, טרגו מורש, פיאטרה ניאמץ) שכיום ריקים מקהל. בטיול נתוודע גם לצייר הלאומי גריגורסקו (מוזיאון ברוקנטל בסיביו), נרכב על קרוצה- "המוביל הלאומי" בכפרים, נאכל מגוון מאכלים רומניים אופייניים (מיטיטיי, פאפאנש, ממליגה ועוד).

לאורך כל הדרך הטיול המאורגן נפגוש אנשים חביבים ושמחים ונגלה, בין היתר מדוע תולים אנשי הכפרים בקבוקים ריקים בפתח ביתם. טיול מאורגן לרומניה עם פגסוס - טיול קלאסי וחוויתי.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר טיול מאורגן לרומניה - טיול קלאסי

 • בוקרשט: סיור פנורמי, מוזאון הכפר, בית הכנסת (במידה ופתוח), ביקור בארמון הפרלמנט, ערב אומנותי עשיר עם ארוחת ערב  
 • סיביו: ביקור בעיר העתיקה, מוזיאון ברוקנטאל, מנזר קוזיה, אגם וידררו
 • אלבה יוליה: אנדרטה וכנסיית ההכתרה
 • סיביאל: סיור על גבי כרכרות וארוחת ערב בבית כפרי טיפוסי
 • סיגישוארה: מגדל העיר, הכנסייה המבוצרת – ביירטן
 • בראשוב: בית הכנסת (במידה ופתוח), הכנסייה השחורה, רכבל לגבעת טמפה
 • בראן: טירת דרקולה
 • דמבוביצ'יוארה: סיור בקניון היפה
 • סיניה: ארמון פלש, מנזר סיניה
 • סלאניק פרחובה: מכרות המלח, מרכז קניות

מטיילים יקרים! אנו ממליצים לבדוק את תוכנית הטיול היטב מול תוכניות של מס' חברות מתחרות בהן יש ימים חופשיים/ חצאי ימים חופשיים/ פחות כניסות וביקורים הכלולים בתשלום בפערים שמגיעים לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף – לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת

מסלול טיול מאורגן לרומניה - טיול קלאסי לפי ימים

יום 1: תל אביב – בוקרשט

ניפגש אחר הצהריים בשדה התעופה ונטוס בטיסה קצרה וישירה לבירת רומניה בוקרשט. עם ההגעה המאוחרת העברה למלון לארוחת הערב ולינה.
*באם שעת ההגעה תהיה מאוחרת - לא תינתן ארוחת ערב ביום זה. במקום תינתן ארוחת צהריים ביום 2 של הטיול (או ביום אחר).

טיול מאורגן לרומניה

יום 2: בוקרשט – סיביו

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לכיוון סיביו(SIBIU) . בדרך נעצור בעיר PITESTI להפסקה ומשם נמשיך למנזר קורטיאה דה ארגש - מקום קבורתם של מלכי רומניה. נטפס בדרך הנוף היפה אל מעלה הרי הקרפטים אל אגם וידררו. נאכל ארוחת צהריים. נבקר במנזר קוזיה השוכן על נהר האולט הרחב, מנזר מהמאה ה XIV- ואחד המנזרים החשובים בזמנו של השליט מירצ'יה הזקן, סבו של דרקולה, שנבנה בשנת 1388 בסגנון הביזנטי. עם ההגעה למלוננו בסיביו ננוח קמעה, נסעד את ארוחת הערב. מאוחר יותר בערב נצא* אל ככרות העיר סיביו בירת התרבות האירופית לשנת 2008. נמשיך למלון ללינה. *מותנה במיקום המלון.

יום 3: סיביו – אלבה יוליה – סיביו

הבוקר נצא  לטיול רגלי בין חומות עיר העתיקה של סיביו, שם נראה את מגדלי השמירה, הכיכר הגדולה והקטנה ונבקר במוזיאון ברוקנטאל, המוזיאון הראשון ברומניה. נמשיך אל  העיר אלבה יוליה בה אוחדה רומניה פעמים בהיסטוריה שלה לרומניה הגדולה. נבקר במצודה ובכנסית ההכתרה. כמו כן נבקר באנדרטת המורדים אשר הוצאו להורג על ידי השלטון המקומי. נשוב לסיביו, עם ההגעה לפנות ערב נצא לכפר סיביאל ונעלה על עגלות רתומות לסוסים (במידה ויתאפשר ומזג האוויר יאפשר) שיובילו אותנו אל בית כפרי בסיביאל, נאכל ארוחת ערב ממטעמי אשת האיכר ונשתה עד דלאידע את היין שמכין האיכר. חזרה למלון בסיביו ללינה.

טיול מאורגן לרומניה

יום 4: סיביו – סיגישוארה – פויאנה בראשוב

היום נשים פעמינו מסיביו לכוון צפון מזרח דרך עיר יצור הזכוכית מדיאש אל סיגישוארה העיר המדיאבלית השמורה היטב, עיר הולדתו של הנסיך ולאד צפש הלא הוא "דרקולה". נבקר במגדל העיר וסביב החומה, נבקר בכנסיה המבוצרת בכפר ביירטאן – דוגמא מופלאה של הארכיטקטורה הגרמנית שהביאו המתיישבים הגרמנים לטרנסילבניה. נמשיך בנסיעה ונגיע לעיירת הסקי והנופש הידועה פויאנה בראשוב* לארוחת ערב ולינה.
*ייתכן כי הלינה תהיה בעיר בראשוב.

טיול מאורגן לרומניה

יום 5: בראשוב – דמבוביצ'יוארה – בראן

הבוקר נערוך תצפית על העיר בראשוב ונמשיך אל מרכזה. נערוך סיור בעיר העתיקה במהלכו נבקר בבית הכנסת (במידה ופתוח), הכנסייה השחורה, הכיכר המרכזית והמדרחוב היפה. נמשיך בנסיעה בדרך ציורית החוצה את רכס הרי בוצ'אג'י (BUCEGI) לעבר קניון DAMBOVICIOARA - שהינו קניון פסטורלי מהיפים באירופה. נלך בתוך הקניון לאורך הנחל. נמשיך לסיור בטירת דרקולה - היא טירת בראן ולקראת ערב נחזור למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 6: בראשוב – סיניה – פויאנה בראשוב

בשעות הבוקר נעלה ברכבל לתצפית על גבעת טמפה. נמשיך בנסיעה לעבר סיניה לביקור בארמון פלש המפואר* ובמנזר סיניה. נחזור למלון ללינה דרך עיירות הנופש בושטאן אזוגה ופרדאל. ארוחת ערב ולינה.
*הביקור בארמון פלש מותנה בהסכם בין הממשל הרומני לבית המלוכה ונתון לשינוי שאינו תלוי בפגסוס. הארמון סגור בימי שני ולעיתים אף בימי שלישי. במידה ולא ניתן לבקר בארמון נבקר במצודת רזנוב.

טיול מאורגן לרומניה

יום 7: פויאנה - סלאניק פרחובה - פלויישט - בוקרשט

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לכיוון מכרות המלח SLANIC-PRAHOVA אחד מהמכרות הגדולים באירופה,  נרד במעליות לעומק של - 220  מטרים. בהמשך היום נבקר באחד ממרכזי הקניות בעיר פלויישט הסמוכה למכרות, בה קיים ריכוז גדול של בתי זיקוק לנפט. באם הזמן יאפשר, יינתן זמן פנוי לקניות. משם ניסע לכיוון בוקרשט למלון. בערב נחגוג באחת מהמסעדות המפוארות ברומניה בערב אומנותי עשיר עם ארוחת ערב. נחזור למלון ללינה.

טיול מאורגן לרומניה

יום 8: בוקרשט – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר (בטיולים בתאריכים 21.04 ו 10.10 ייתכן כי יום הסיור בבוקרשט והלילה בבית המלון יתקיימו ביום של הטיול והמשך הטיול בהתאם) שבמהלכו נראה את שער הנצחון, כיכר המהפכה, כיכר האיחוד, בית האופרה וארמון הנשיא, (COTROCENI מבחוץ). נבקר בארמון העם (בנין הפרלמנט)* הבנין השני בגודלו בעולם שנבנה על ידי הרודן על חשבון עמו וכמו-כן בשדרת האיחוד עטורת המזרקות. נמשיך לביקור בבית הכנסת (במידה ופתוח) ובמוזיאון הכפר וגם בפארק הרסטראו שלידו. לקראת ערב העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

*הביקור ייתכן בכפוף להוראות הממשלה. בביקור הקבוצה תפוצל לשתי קבוצות כאשר אחת עם מדריך הטיול והשניה עם מדריך מקומי דובר אנגלית.

 

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. במקרה זה פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
 • ייתכן כי סדר הביקור באתרים ישונה בהתאם לזמנים ולתנאים בשטח ובהתאם לזמני פתיחות האתרים.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form