מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לרוסיה - מוסקבה וסנט פטרסבורג כולל ערי הטבעת

כולל ערי טבעת הזהב ולדימיר (הבירה הקודמת למוסקבה) וסוסדל המדהימה (MTM)
משך הטיול:
9 ימי טיול מלאים 8 לילות
להורדת התוכנית

ימי טיול מלאים, טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה כל יום חצי פנסיון לכל אורך הטיול

טיול מאורגן לרוסיה - מוסקבה וסנט פטרבורג - הקדמה

אתה עומד בככר האדומה צובט את עצמך ולא מאמין, כן ,אני דורך באותו מקום מאיים ומפחיד בו צעד הצבא האדום,בו נאמו סטלין וחרושצ'וב, בו עברו הטילים הרוסיים המאיימים. אתה חש את משק כנפי ההיסטוריה בקרמלין, את האימה של ככר לוביאנקה, את דמעות היהודים בעת ביקורה של גולדה בבית הכנסת קורל. אתה נרעד מול האנדרטה המצמררת של צירטלי "הטרגדיה האנושית" בפארק הניצחון המוקדש למלחה"ע השניה.

בטיול של פגסוס אתה נמצא בתוך החוויה כל העת. בין אם בגלריה המרשימה טרטיאקוב, או בסיור הלילה מול השתקפות מנזר נובודייביצ'י המואר, ב"אגם הברבורים". רק אצלנו אתה יכול לצלול אל ערש התרבות והארכיטקטורה הרוסית ולחוש את איזורי הכפר בסוזדאל ובולדימיר הבירות העתיקות חלק "מטבעת הזהב" המפורסמת (בטיול הארוך). סנט פטרסבורג המעטירה,איזה חן ויופי,שפע של בתים וארמונות המספרים את ספורה המרתק של העיר.כאן ניצב לו ארמון סטרוגנוף, וכאן נרצח ראספוטין, הנה פסל פרש הארד כשבפארק מאחוריו התרחש מרד הדקבריסטים. אנו עולים על האורורה האניה שנתנה את האות לפרוץ מהפיכת אוקטובר ששינתה את פני העולם. בנייבסקי פרוספקט מתהלך לו רסקולניקוב גבור "החטא ועונשו". ממויקה 12 יוצא פושקין לדו-קרב הקטלני.כן חוויה ספרותית מנבכי נעורינו. איך אפשר ללא ההרמיטאז' האוצר בתוכו את מיטב היצירה העולמית? האם נפסח על הצארית יקטרינה השניה על שלל מאהביה? שמא נשכח את ארמון פטרהוף וגניו המרשימים? אפילו פאר הברוק הרוסי ב"סמולני" יהיה מנת חלקנו בסיור הלילה הכלול בתכנית.

אכן גבירותי הנאוות ורבותי המכובדים,פגסוס מגישה לכם אנסמבל של תרבות,אמנות,חוויה היסטורית ועכשווית,ספוריה של רוסיה מאיוון האיום דרך פטר הגדול עד ילצין וגורבצ'וב. מפגש חד פעמי עם גדולי יוצרי תבל גוגול, גורקי, אנה אחמטובה, צ'יקובסקי, קורסקוב......ועוד ועוד. אצלנו סיורי הלילה כלולים גם פתיחת הגשרים והמופע הווקלי למה עוד אתם מחכים? טיול מאורגן למוסקבה וסנט פטרסבורג של פגסוס.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • סנט פטרבורג: סיור היכרות בעיר, מוזיאון ההרמיטאז', שייט בתעלות העיר ובנהר הנבה, מצודת פטר ופאול, קתדרלת הדמים, ביקור בבית הכנסת בעיר, כנסיית קאזאן, אנדרטה לזכר קורבנות המצור, שדרת נייבסקי, סיור לילה לפתיחת הגשרים, שייט מרהיב במפרץ פינלנד בים הבלטי, ביקור בגני הקיץ אשר בפטרהוף
  • פושקין: ארמון יקטרינה הגדולה וגני הקיץ
  • מוסקבה: סיור היכרות בעיר, מתחם הקרמלין כולל ביקור בקתדרלה ובמוזיאון היכל הנשק, גן אלכסנדר, הכיכר האדומה, בית הכנסת, מוזיאון גלריית טרטיאקוב, סיור בתחנות מטרו, הר ההשתחוות כולל המוזיאון ופארק הנצחון, מופע ערב הכולל מוזיקה, שירה וריקוד בהשתתפות עשרות רקדנים ממיטב השירה והריקוד ברוסיה, בית הקברות של מנזר נובודייביצי, המוזיאון היהודי, פנורמת בורודינו – מוזיאון הנצחה (במידה ופתוח), מדרחוב ארבאט
  • ולדימיר וסוסדל: יום טיול עם נסיעה ברכבת הלוך חזור וסיור ולינה בעיירת טבעת הזהב, סיור ערב מוסקבה בלילה

*לכל מטייל/ת ינתנו אוזניות שמע אישיות במהלך ימי הטיול

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1 – תל אביב – מוסקבה 

נפגש בשדה התעופה ונצא בטיסת אל על* אל מוסקבה. עם ההגעה ובמידה והזמן יאפשר נצא לסיור היכרות ראשוני בעיר בתום הסיור העברה אל המלון לארוחת ערב ולינה.
*או בטיסות "איירפלוט". תוכנית נפרדת קיימת באתר.

טיול מאורגן לרוסיה

יום 2 –מוסקבה – קרמלין - מוסקבה בלילה (סיור באוטובוס מ 08:30 עד השעה 18:30 + 21:00-24:00ׂׂׂ)     

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום של ביקורים בבירה הרוסית. נתחיל במתחם הקרמלין – המרכז השלטוני הפוליטי של רוסיה מאז מלחמת העולם הראשונה. נראה את הפעמון הגדול בעולם, התותח אשר לא ירה מעולם ונבקר באחת מן הכנסיות הידועות במתחם. כמו כן נבקר במוזיאון בהיכל הנשקיה. לאחר מכן נכנס ללב העיר לביקור בכיכר האדומה, נראה את חומות הקרמלין ונטייל בגן אלכסנדר נמשיך לביקור בבית הכנסת המרכזי של העיר בקיטאי גורוד. נמשיך לביקור מרתק בגלריית טרטיאקוב המשמשת כאכסנייה לטובי יצירות האמנות הרוסית. חזרה למלון לארוחת ערב ולאחריה נצא
• לסיור חוצות במוסקבה המוארת בלילה. העברה למלון ללינה.

טיול מאורגן לרוסיה טיול מאורגן לרוסיה

יום 3 – מוסקבה – ולאדימיר - סוסדל (ערי טבעת הזהב)  (ברכבת מהירה)   

(סיור באוטובוס מההגעה לולדימיר עד השעה 19:00)
הבוקר נצא ברכבת מהירה (הנסיעה אורכת כשעה ו-50 דקות לערך) לכיוון שתיים מהמפורסמות בערי טבעת הזהב של רוסיה – ולאדימיר בירת רוסיה לפני מוסקבה וסוסדל. את יומנו נחל בעיר ולאדימיר בה נראה את אחת הכנסיות היפות ביותר ברוסיה ובה פרסקאות של האמן הרוסי המפורסם אנדריי רובליוב. נתרשם משער הזהב. נמשיך אל ביקור בסוסדל. נראה את המכלול של עיר מוזיאון אשר הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נבקר באחד המנזרים ובתוכו נחווה את מגדל הפעמונים, הכנסייה ונראה את מתחם עבודות העץ. משם נמשיך לכפר העץ (מבנים אותנטיים מהמאה ה-19 אשר הועתקו לצורך שימור), שם נלמד על החיים ברוסיה בתקופה זו. נבקר בבית ייחודי וכנסייה מהמאה ה-19 (עשויים מעץ) ונשים פעמינו לביקור במתחם קרמלין (מצודה) מן המאה ה-10. באם יתאפשר נראה את משכנו של הארכיבישוף ודוגמאות של אומנות רוסית מהמאה ה- 12-14. העברה למלון בסוסדל לארוחת ערב ולינה.

יום 4 – סוסדל – מוסקבה (ברכבת מהירה) - נובודביצ'י – המוזיאון היהודי (סיור באוטובוס במוסקבה מהשעה 12:00 לערך ועד השעה 19:00)

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את הסיור בסוסדל באם לא הספקנו אתמול, נסע לולדימיר ונצא חזרה למוסקבה ברכבת מהירה (הנסיעה אורכת כשעה ו-50 דקות לערך). עם ההגעה נצא אל האגם אשר בקרבת מנזר נובודביצ'י. אגם זה היווה השראתו של צ'ייקובסקי לכתיבת אגם הברבורים. נבקר בבית הקברות הסמוך בו קבורים אישים ידועים ומפורסמים. נמשיך לביקור במוזיאון היהודי שם נלמד על תולדות יהדות רוסיה בפרט וכלל מזרח אירופה. המוזיאון הינו חוויתי ופועל על כל החושים. בסיום הטיול העברה אל המלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לרוסיה

יום 5 – מוסקבה - הר ההשתחוות - מופע ערב מרהיב

(סיור באוטובוס מהשעה 09:00 עד השעה 18:00 ולאחר מכן יציאה למופע עם האוטובוס)
לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בהר ההשתחוות– פארק המציין את הניצחון על הגרמנים במלחמת העולם השנייה ומרכז אתרי תפילה לשלוש הדתות המונותיאיסטיות, כולל כניסה למוזיאון ופארק הנצחון. משם נמשיך אל פנורמת בורודינו – מוזיאון הנצחה (האתר עתיד להיפתח לאחר שיפוצים באביב 2020, במקרה שהאתר יהיה סגור – נבקר באתר חלופי) לקרב האדיר שהתנהל בין נפוליאון לרוסיה הצארית ב-1812. במוזיאון ציור של 360 מעלות המציג את שיאו של הקרב. נצא לסיור בתחנות מטרו של מוסקבה המהוות יצירת אומנות מפוארות. נראה ונתרשם גם ממדרחוב ארבאט. נחזור למלון לארוחת ערב ולאחריה
נבלה במופע מרהיב* של ריקוד ושירה הכולל מוזיקה, שירה וריקוד בהשתתפות עשרות רקדנים ממיטב השירה והריקוד ברוסיה. חזרה למלון ללינה.
*באם המופע לא יתקיים בתקופת הזמן בו נשהה במוסקבה נקיים במקום יציאת ערב לקונצרט ווקאלי או מופע אחר.

טיול מאורגן לרוסיה

יום 6 – מוסקבה - סנט פטרסבורג (סיור באוטובוס מההגעה בסנט פטרסבורג ועד השעה 18:30)   

בבוקר העברה לתחנת הרכבת של מוסקבה, שם נעלה על רכבת מהירה אל סנט פטרסבורג (משך הנסיעה אורך כ-4 שעות ומכיוון שתחנת הרכבת נמצאת בקרבת המלון במוסקבה הזמן הכולל לא עולה על הזמן הכולל של טיסת פנים, בטיולים בטיסות "אירופלוט" טיסת פנים בין מוסקבה לסנט פטרסבורג). סנט פטרסבורג, מעריה המדהימות של אירופה המתפרסת על 42 איים בדלתא של נהר נבה. העיר נבנתה בשנת 1703 על ידי פטר הגדול. העיר ידועה בשדרותיה הרחבות, תעלות המים והגשרים, שפע הארמונות ונוף מרהיב של המפרץ הפיני. נצא לסיור פנורמי בעיר ונבקר במצודת פטר ופאול אשר נבנתה על ידי פטר על גדות הנהר במטרה להגן מפני תקיפה אפשרית של הצי השבדי. השבדים הובסו עוד לפני השלמת המבנה אשר שימש את חיל המשמר וכן ככלא לאסירים פוליטיים. נמשיך ונראה את ספינת הקרב "אורורה", הספינה שהשתתפה במלחמת רוסיה יפן בראשית המאה ה-20, ומילאה את אחד התפקידים החשובים במהפכת אוקטובר ב-1917, כאשר סימנה את תחילת ההתקפה על ארמון החורף, הספינה עוגנת כיום לצד ביה"ס הגבוה לקציני חיל הים הרוסי. עם תום הסיור העברה לארוחת ערב במלון או במסעדה מקומית. העברה למלון ללינה.

טיול מאורגן לרוסיה

יום 7 - סנט פטרסבורג – פושקין

(סיור באוטובוס מהשעה 09:00 עד השעה 18:00 + סיור לילה בשעות 22:00-02:00)
הבוקר נצא את סנט פטרסבורג בדרכינו לעיר פושקין לביקור בגנים ובארמון המדהים של הצארית יקתרינה הגדולה, ארמון בסגנון בארוק שנתפרסם בפארו, בו נמצא חדר הענבר המשוחזר. לאחר הביקור נחזור חזרה לסנט פטרסבורג ונבקר באנדרטה לזכר קורבנות המצור. העברה לארוחת ערב במלון או במסעדה מקומית. לאחריה נצא לסיור לילי בעיר כולל פתיחת הגשרים אל מעבר לחצות הלילה. חזרה למלון ב 02:00 לפנות בוקר.

 יום 8 – סנט פטרסבורג - הרמיטאג'     

(סיור באוטובוס מהשעה 09:00 עד השעה 18:30)
היום נבקר במוזיאון ההרמיטאז' האוצר בחובו יותר מ- 3,000,000 פרטי אמנות מכל הזמנים אשר ערכם לא יסולא בפז. נצא בנסיעה לביקור בבית הכנסת בעיר ולאחר הביקור נמשיך לביקור בקתדרלת הדמים, אשר נבנתה במקום בו נרצח הקיסר אלכסנדר ה-2 בשנת 1881. כמו-כן נבקר בכנסיית קאזאן המרהיבה ביופייה אשר משמשת מקום מנוחתו האחרון של המרשל קוטוזוב, רמטכ"ל הצבא הרוסי בעת המלחמה עם נפוליאון. נצא לשייט בתעלות העיר ובנהר הנבה. עם תום הסיור העברה לארוחת ערב במלון או במסעדה מקומית. העברה למלון ללינה.

 טיול מאורגן לרוסיה

יום 9 – סנט פטרסבורג – פטרודבורץ (פטרהוף) – תל אביב

(סיור באוטובוס מהשעה 08:30 עד עד הגעה לשדה התעופה לטיסת הפנים)
בבוקר נצא בשייט מרהיב במפרץ פינלנד אל עבר ארמון הקיץ, פטרודבורץ, ארמון הצארים הרוסיים מאז פטר הגדול, שופץ לאחר שנהרס לחלוטין במלחמת העולם השנייה בידי הגרמנים. במהלך השייט נוכל לראות את בסיס הצי הגדול שהקים פטר הגדול באי קרונדשטט. השייט מגיע ישירות לגני הארמון. נטייל ושוטט בגנים ובפארקים המקסימים הסובבים את הארמון. חזרה בשעות הצהריים לסנט פטרסבורג. עם ההגעה ובאם הזמן יאפשר נטייל בשדרת נייבסקי, ה"שאנז אליזה" של סנט פטרסבורג, השדרה הנרחבת במרכז העיר אשר ניתן למצוא בה את חנויות הדגל של מותגי הצריכה, מיטב בתי הקפה, והמסעדות לאניני הטעם. הנאה מאווירה עירונית קלאסית. אחר הצהריים העברה לשדה התעופה לטיסה למוסקבה, שם נחליף מטוס לטיסת לילה חזרה הביתה.


הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 


  • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול.לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
  • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form