מספר טלפון
03-6374000
כולל: ארוחות בוקר ו-3 ארוחות ערב נוספות (SBC)
משך הטיול:
10 ימי טיול* 9 לילות
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב*, ללא הוצאות אופציונאליות למעט פעילות בערבים עפ"י תוכנית הטיול. כולל: ארוחות בוקר ו-3 ארוחות ערב נוספות שימו לב כי הטיול כולל כניסות לאתרים בערך כספי של כ 155$ לנוסע/ת *בטיולים בטיסות "לופטהנזה/סוויס/אוסטריאן" הנחיתה בשטוקהולם אחר הצהריים.

טיול מאורגן לסקנדינביה - הקדמה

פיורדים, הרים נישאים, דרכים צרות, לילות ארוכים. משטרים מתקדמים. ומעל הכל פרס נובל ... היכן נוכל לראות את כל אלו אם לא בסקנדינביה. שלש המדינות, דנמרק נורבגיה ושבדיה, השוכנות בצפון אירופה בגבול ומעבר לחוג הקוטב (הידעת ששטוקולם צפונית לאנקורג' בירת אלסקה?).

בטיולי פגסוס אנחנו מבקרים בבניין העירייה המדהים ביפיו בחדר הכחול (האולם היחיד בעולם שלמרות צבעו האדום, מכונה כחול) בו סועדים את ליבם מדי 10 בדצמבר מקבלי פרס נובל ובאולם הריקודים המוזהב. הסמטאות הקסומות של העיר העתיקה הפכו לשם דבר בתרבות השימור העירונית. פלא הנדסי נוסף בו נוכל להתבונן - ספינת המלחמה שנמשתה מהים אחרי 300 שנות טביעה - אניית המלחמה המפוארת ואזה. חצי האי הסקנדינבי הושפע רבות מזרם הגולף. בזכותו מתאפשרים חיים באקלים הקר. הקרחונים עצבו את הנוף את העמקים ובעיקר את המפרצים הצרים - הפיורדים. פגסוס מאפשרת למטיילים לטפס אל הקרחון הכחול. לשוט על פני מלך הפיורדים הגיירנגר. לחצות את אזור הפיורדים המרכזי ותוך כדי נסיעה במעלה דרך הטרולים להתרשם מהשפעת הנוף על האדם. מטיולי פגסוס נבין מדוע דווקא הנורבגים היו הראשונים לגלות את אמריקה? מדוע דווקא נורבגים כאמודסן, ננסן קסטרופ, ואחרים חצו אוקינוסים והרחיקו עד לגילוי הקטבים. בספינות שכל גודלן כסירות מנוע בנות זמננו. נבין מה אילץ את הויקיניגים לפשוט על מדינות אירופה ולהתנחל בחופי התעלה (נורמדי שבצרפת). הערים הקסומות והמבודדות, בחצי האי המבותר בפיורדים, יצרו רקמה אנושית מעניית וייחודית, בעלת מערכת חוקים המתקדמת בעולם. ויחסים בין אישיים מפותחים מאין כמותם שהטביעו חותמם בתיאטרון, במחזותיו של איבסן. במוסיקה המדהימה של גריג ובגן הפסלים המרהיב באוסלו, פרי עבודתו של גדול פסלי נורבגיה ויגלנד. מעל כולן בקופנהגן הקסומה. לא לחינם זימר עליה אנדרסן (בקולו של דני קיי) "הוי וונדרפול וונדרפול קופנהגן". וחיבר בה את מרבית אגדותיו לאורן אנו מחנכים ומתחנכים עד היום . פגסוס מביאה את מטייליה אל המדרחוב שטוף המטיילים, פסל בת הים הקטנה, פסלו של אנדרסן ואל "האבא" של כל פרקי השעשועים בעולם, טיבולי (כן כן דיסני הושפע מטיבולי..?)

פגסוס אינה שוכחת, מוקירה תודה לעם הדני ושבדי ומזכירה בטיוליה גם את מעשה הגבורה העיליים של הצלת יהודי דנמרק בעזרת צי הדייגים הדני. מטיילי פגסוס מבקרים באחד הנמלים הזעירים ממנו הפליגו הספינות העמוסות ביהודים לעבר שבדיה. בטיול מלא עמוס חוויות וללא זמן מבוזבז ללא אופשנלס שעלולים לעכר את החוויה -. טיול שישאיר חותם לשנים רבות. טיול מאורגן לסקנדינביה עם פגסוס - חוויה מומלצת לאוהבי טיולים.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • שטוקהולם: בית העירייה, מוזיאון הספינה וואסה, גמלא סטאן – הרובע העתיק ביקור בערים אופסלה וסיגטונה
  • אוסלו: גבעת הולמנקולן, פרוגנר פארק, מוזיאון הספינות הויקינגיות, מוזיאון קונטיקי
  • "ארץ הפיורדים": דרך הנשרים, דרך הטרולים, שייט בגיירינגר פיורד, קרחון בריקסדאל, סוגנפיורד (הפיורד הארוך ביותר בנורבגיה), מפל טווינד
  • ברגן: ביתו של המלחין אדווארד גריג, בתי האנזה, אזור הגשרים של ברגן
  • אזור הפיורדים הדרומי: מעבורת החוצה את פיורד הארדינגר, מוזאון הידרואלקטרי, ביקור בעיירה Kragerø, מעבורת החוצה את הים הצפוני
  • אזור צפון דנמרק: מוזאון הפתוח "דן גמל" בעיר אארהוס, מוזאון הנס כריסטיאן אנדרסן
  • קופנהגן: פסל בתולת הים, מזרקת גפיון, ביקור במגדל התצפית לחקר הכוכבים, כניסה לבילוי בגני טיבולי
  • שימו לב כי הטיול כולל כניסות לאתרים בערך כספי של כ 155$ לנוסע/ת

מטיילים יקרים !! בדקו הפרטים היטב מול תוכניות של מס' חברות מתחרות בהן יתכן ויש חצאי ימים חופשיים – וכן יותר זמן פנוי/ פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם יתכן והמדריך של החברה האחרת יציע בתשלום נוסף – לכן , מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !

 

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א – שטוקהולם (שוודיה)

נפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס לשטוקהולם דרך אירופה. עם ההגעה נצא לסיור בשטוקהולם (בטיולים בטיסות "לופטהנזה" נשלים את הסיור באם יש צורך בבוקר למחרת). נבקר במוזיאון ספינת התותחים וואסה אשר טבעה ביום  הפלגת הבכורה שלה (הכניסה בתשלום כבר כלולה במחיר). נבקר בבית העירייה הגדול של העיר ונראה את האולם הכחול שבו מחלקים בכל 10 לדצמבר את פרסי הנובל (הכניסה בתשלום כבר כלולה במחיר). נמשיך לסייר ברבעים החדשים והישנים של העיר. אחה"צ נסייר רגלית בסמטאות העיר העתיקה גמלא סטאן. בסיום הסיור העברה למלון ללינה.

טיול מאורגן לסקנדינביה

יום 2: שטוקהולם – סיגטונה – אופסלה – אוסלו (נורבגיה)

בבוקר נצא בנסיעה משטוקהולם לעיירה סיגטונה, שהיתה בעיר בירת שבדיה, השוכנת על שפת ימת מלארן. נטייל על שפת האגם ובין בתי העץ העתיקים שחלקם נבנה במאה ה-18. נראה את בית העירייה הקטן שאף שימש כבית סוהר. נמשיך לעיר האוניברסיטאית אופסלה שבעבר גם הייתה בירת שבדיה וכיום הינה הבירה הדתית. נראה את המבצר שחולש על העיר, נראה את בניין ספריית האוניברסיטה ואת בניין הגוסטביאנוס שבו נמצא התיאטרון העגול שבו היו מדגימים לסטודנטים לרפואה ניתוחי מתים. נסייר במדרחוב של העיר. מאופסלה נמשיך לאוסלו, בירת נורבגיה, אליה נגיע בשעות הערב. העברה למלון ללינה באזור.

יום 3: אוסלו – אזור וינסטרה (נורבגיה)

לאחר ארוחת הבוקר נחל בסיור בעיר אוסלו בירת נורבגיה. נחל את הסיור ונעלה לגבעת הולמנקולן במקום בו נבנת מקפצת הסקי החדשה המפורסמת. נצפה על העיר אוסלו ועל פיורד אוסלו. נבקר בפארק פרוגנר שם נראה את פסליו של האמן הנורבגי ויגלאנד אשר תרם את יצירותיו לעיר בתמורה לסטודיו שבו היה יכול ליצור את פסליו הרבים. נראה את בית העירייה המרשים ואת ארמון המלך. נמשיך ונבקר בחצי האי ביגדוי שם נבקר במוזיאון הספינות הויקינגיות ובמוזיאון הספינה קונטיקי (הכניסה לשני מוזיאונים בתשלום כבר כלולה במחיר). בסיום הסיור נצא בנסיעה צפונה לאזור וינסטרה לארוחת ערב לינה.

טיול מאורגן לסקנדינביה

יום 4: איזור וינסטרה – פיורד גיירינגר (נורבגיה)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל עבר "ארץ הפיורדים" המדהימה ביופיה. במהלך היומיים הקרובים נתרשם מנופים עוצרי נשימה בפיורדים הנורבגים.  הנסיעה תעבור דרך עמק גודבארנס שבו התגורר על פי האגדה גיבורו של איבסן – פר גינט וכאן גם מתחילה "דרך פר-גינט", ניסע דרך עמק רומסדאל ונעלה במעלה הטרולים עם 11 הפיתולים שכל אחד מהם קיבל שם. ממעלה הטרולים נמשיך דרומה ונחצה את הנורדסדאל פיורד במעבורת. נמשיך בדרך הנשרים המפותלת ממנה נצפה על פיורד גיירינגר. בכפר גיירינגר נעלה על מעבורת ונצא לשיט בפיורד גיירינגר, היפה ביותר בנורבגיה. במהלך השייט נראה את מפלי שבע האחיות ומפל ההינומה. נמשיך דרך אגם הורינדאל שהוא העמוק ביותר באירופה (514 מטר) למלון לארוחת ערב ולינה באזור.

יום 5: "ארץ הפיורדים" – ברגן (נורבגיה)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לחוויה מיוחדת - ביקור בקרחון בריקסדאל. נעלה בטיפוס רגלי עד למרגלות הקרחון (המעוניינים יוכלו לשכור רכב גולף שתוביל אותם לעבר הקרחון). נמשיך דרך העיירות סקאי וסוגנדאל נגיע אל סוגנפיורד, הפיורד הארוך ביותר בנורבגיה. נחצה אותו במעבורת. נעבור דרך העיירה פלאם וגודואנגן ונמשיך דרומה לעבר מפל טווינד ודרך העיירה ווס. מכאן ניסע מערבה דרך כביש המנהרות לעיר ברגן בירת הפיורדים. העברה למלון ללינה.

טיול מאורגן לסקנדינביה

יום 6: ברגן

לאחר ארוחת הבוקר נחל ביום סיור בעיר ברגן. נתחיל את הסיור בביקור בביתו של המלחין הנורבגי המפורסם אדווארד גריג (הכניסה כבר כלולה במחיר) נמשיך דרך הנמל התיירותי של העיר שם נצפה על מבצר רוזנקרנץ ואולם הוקון. נסייר רגלית בשוק הדגים הססגוני וברובע האנזיאתי. אחר הצהריים נסע לבקר באזור הגשרים של ברגן ובסיום הסיור נחזור למלוננו ללינה.

טיול מאורגן לסקנדינביה

יום 7: ברגן – אזור הפיורדים הדרומי – אזור וראדל/סקיאן (נורבגיה)

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את ברגן ונמשיך בטיולים באזור הפיורדים הדרומי של נורבגיה. אזור זה של הפיורדים הנורבגים פחות מתוייר ומוכר למטיילים. הנופים מדהימים ועוצרי נשימה. וניסע לאורכו של הפיורד הארדינגר. נבקר במפל שטיינדאל שם נוכל ללכת מאחורי המים הנופלים בעצמה רבה. נמשיך ונחצה על מעבורת את פיורד הארדינגר. נגיע לאודה ונמשיך דרומה בנסיעה לביקור במוזאון הידרואלקטרי שבו נלמד ונתרשם על המקום אשר השתמש בכוח המים על מנת לייצר חשמל. נמשיך בנסיעה דרומה ונראה את מפלי לייטפוסן המרשימים. מכאן נצא בנסיעה לאזור וראדל, סקיאן או ריוקאן. הגעה מאוחרת למלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לסקנדינביה

יום 8: אזור וראדל/סקיאן (נורבגיה) – אלבורג (דנמרק)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור וטיול באזור. בהתאם למיקום המלון נסייר בנקודות לאורך תעלת טלמרק, מיזם הנדסי מרשים, תעלה אשר נמשכת לאורך 105 ק”מ מדאלן לסקיאן. התעלה מחברת מספר אגמים ב-18 מערכות הצפה ומתגברת על פערי גובה של 72 מטר. באם הזמן יאפשר נמשיך ונגיע לביקור בעיירה Kragerø, אשר נחשבת בפני רבים כ"כפנינת הדרום" של נורבגיה. משם נמשיך ללנגסונד או קריסטיאנסאנד, שם נעלה על מעבורת לשייט של 4 שעות לערך אשר חוצה את הים הצפוני ומגיעה להירשהלץ בצפון דנמרק. נצא בנסיעה דרומה לאזור אלבורג ללינה.

יום 9 – אלבורג – מוזאון הנס כריסטיאן אנדרסן - קופנהגן (דנמרק)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרומה מאלבורג לקופנהגן, בירת דנמרק. בדרך נעצור ל-2 ביקורים מיוחדים ומעניינים. נגיע לביקור במוזאון הפתוח "דן גמל" בעיר אארהוס. המוזאון לוקח אותנו לסיור הדרך ההיסטוריה הסקנדינבית עם הצצה לארכיטקטורה המקומית וסגנון החיים העתיק. נמשיך בנסיעה ונגיע לביקור במוזאון אודנס, שם נראה ונהנה ממיטב יצירותיו של הנס כריסטיאן אנדרסן, סופר ומשורר דני מהמאה ה-19 אשר נודע במעשיות ובסיפורי הילדים שלו. זהו מוזיאון אותנטי בו ניתן לחוות את ימי ילדותו של מספר האגדות ואחת הדמויות המפורסמות והסמליות של דנמרק. במוזיאון תערוכות של כתבי אנדרסן, חדרי ביתו ורהיטיו, תיאור מסעותיו בעולם ובקיצור סיפור חייו של האיש שהביא לנו את מוכרת הגפרורים הקטנה, בת הים ועוד רבים וטובים. המשך נסיעה דרומה לקופנהגן. עם ההגעה נצא לבילוי לילי בגני טיבולי (הכניסה בתשלום  כבר כלולה במחיר). בסיום העברה למלון באזור ללינה.

טיול מאורגן לסקנדינביה טיול מאורגן לסקנדינביה

יום 10 – קופנהגן – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול בקופנהגן. האוטובוס ימתין לנו לסיור מודרך בעיר במהלכו נראה את ארמון כריסטיאנבורג וארמון אמליה שבו מתגוררת המשפחה המלכותית. נראה את פסל בתולת הים הקטנה ונראה את מזרקת גפיון. נערוך ביקור ב"מגדל" (הכניסה בתשלום כבר כלולה במחיר) מגדל התצפית אל עבר הכוכבים אשר ניבנה עוד במאה ה 17 ושימש ללימוד את האסטרונומים הצעירים אשר חקרו את חקר השמיים – מהמגדל תצפית מרשימה על העיר, נעבור דרך הנמל העתיק ניו-האבן נסייר במדרחוב של העיר שם נראה את בית העירייה ואת המגדל העגול. לקראת אחר הצהריים המאוחרים העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה. הגעה לנתב"ג לפנות בוקר של יום 11.

                                                                                            

 
  • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
  • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form