מספר טלפון
03-6374000
עכו - עיר של תרבות והיסטוריה ולא רק החומוס הטעים ביותר במזרח התיכון (IAT)
משך הטיול:
יום טיול
להורדת התוכנית

העיר עכו מתהדרת בהיסטוריה רציפה של למעלה מ 3000 שנים ומוזכרת עוד במקורות של מצרים העתיקה. לאורך ההיסטוריה הייתה עכו בשליטה של הממלכות השונות ולאורך יום הסיורים אנו נחווה את האווירה המיוחדת של העיר ונשחזר את המהלכים ההיסטוריים שהיו בה.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

 • הגנים הבאהים
 • מצודת המסדר ההוסטלרי הצלבני
 • המנהרה הסודית
 • חמאם אל באשה
 • סיור לחומות של סראייה ובית הכלא העירוני
 • מסגד אל ג'זאר
 • סיור על החומה הצפונית של העיר
 • סיור בסמטאות
 • כנסיית סנט ג'ורג' היוונית האורתודוקסית
 • המנהרות התת קרקעיות
 • סיור בשוק העירוני וכיכר השעון

מהלך הסיור:

נצא לעכו ועם ההגעה לעיר נחל את סיורנו בגנים הבהאים (במידה ופתוח) שם התגורר בשנותיו האחרונות הנביא המייסד של הדת הבהאית. מאמיניו, פיתחו גנים מטופחים סביב המקדש, יופי ואסתטיקה נדירה ונהדרת משרים על הנוכחים נועם שלווה ורוגע. בהתאם לאישור של מפעילי המתחם נוכל להכנס אל מקדש התפילה המרכזי ולהתרשם מהמראה הצנוע ביותר שלו.

בתום הביקור, נמשיך למתחם הארכיאולוגי של מצודת המסדר ההוסטלרי הצלבני. המתחם מהמאה ה12 ונתגלה בטעות במחצית השניה של המאה הקודמת. נסייר באולמות האבירים ששימשו לקליטה ואכלוס צליינים רבים, באולמות אחסון מזון, מתחם השינה. נעבור בחצר הפנימית אשר שימשה לאימונים, תפילות וחיי החברה של המסדר, את מתחם ההוספטלרי נעזוב דרך המנהרה הסודית המובילה אל מחוץ החומות של המצודה.
עם צאתנו מן המצודה, בדרכי המסתור, נעלה באיזור הבאזר הטורקי. השוק שחלש על כל מרכז העיר העתיקה בלט בחאנים הגדולים וכמובן בחמאם אל באשה המפואר, נכנס לביקור בחמאם שם נצפה בסרטון שמציג את פועלו ותולדותיו.נמשיך בסיור בסימטאות העיר ונראה את החומות של הסראייה ובית הכלא העירוני שנפרצו ע״י חיילי המחתרות במאי 1947. אחד המבנים המרשימים ביותר של עכו, ללא ספק, מסגד אל ג׳זאר, על פי המסורת המוסלמית שומר המקום על שערת מזקנו של הנביא מוחמד. אנחנו נראה את המסגד ואם הרשות המקומית תאשר לנו, נוכל לעלות ולבקר בחצרו של המסגד, להתרשם מאופן הבנייה המסיבי ומהמערך העיטורי המיוחד הן לתקופה ולמקום.

משם נמשיך ונעלה אל החומה הצפונית של העיר. החומות נבנו וחודשו מספר רב של פעמים בתוואים שונים. נראה את החפיר העצום ושתי החומות המקבילות. נמשיך בסיור דרך הסמטאות אל השוק הטוב והמוכר של עכו העתיקה. נחלוף על פני הרוכלים והמסעדות  בדרכנו אל בית הכנסת של רמח״ל (רבי משה חיים לוצטו), משכיל, איש אשכולות המוכר כאיש המסורת היהודית והקבלה. אם הזמן והמקום יאפשרו לנו נכנס ונתרשם מבית הכנסת העתיק.
אחרי הביקור בבית הכנסת נמשיך בהליכה הנינוחה בסמטאות השוק אל כנסיית סנט ג׳ורג׳ היוונית האורתודוקסית ובמידת האפשר נבקר בה גם. בתום הביקורים באיזור השוק, אנחנו נמצא בנקודה בה נפגשו שלושה מתוך הארבעה הרובעים ההיסטוריים של העיר. נקודת המפגש בין הרובע הפיזאני (Pisa) - ג׳ינובזי (Genova) והטמפלרי (Templar). כאן נמצא הפתח דרכו נכנס אל המנהרות התת קרקעיות של התקופה הצלבנית שנתגלו לראשונה רק בתחילת שנות ה 90. אנחנו נעבור במנהרה ששוקמה באופן יוצא מן הכלל ונוח למבקרים. מערכת המנהרות חיברו בעבר בין הארמון המבוצר הצלבני שבתוך העיר לבין הנמל העתיק שמחוץ לחומות.

אחרי מנוחה קצרה אל מול הנוף לים הפתוח נעלה שוב על החומות של העיר ונצעד חזרה אל שער העיר. נמשיך פנימה חזרה אל השוק העירוני שהוא מאז ומעולם הלב הפועם של העיר. בדרך נחלוף על כיכר השעון, האח של יפו, הניצב לצד החאן אל עומדאן המפואר. נמשיך עוד פנימה אל השוק. הפעם הזמן לרשותנו. נעצור נתבונן, נריח ונבחן את הסחורה הטרייה והחומוס הטעים ביותר בכל האזור.

בסיומו של יום עשיר זה נסע חזרה לנקודות האיסוף כאשר הגעה משוערת לנקודת האיסוף הראשונה היא 20:30.

ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיול וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form