מספר טלפון
03-6374000
טיול מאורגן לצפון מרוקו כולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב כולל חצי פנסיון (RTK)
משך הטיול:
6 לילות - 7 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה* מהבוקר עד הערב *מלבד ימי הטיסות כולל:חצי פנסיון

מטיילים מצלמים במהלך טיול מאורגן למרוקו

תודה לשרה קונפורטי מטיילת של פגסוס על העריכה והצילום הנפלאים

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר  טיול מאורגן לצפון מרוקו

  • רבאט: מתחם ארמון המלך, מוזוליאום מוחמד ה-5, קצבת אלאודאיה
  • מקנס: בירתו של מולאי איסמעיל, ביקור במלאח היהודי, אסמי התבואה האורוות, באב מנסור, מוזוליאום (באם פתוח) 
  • שפשאוואן: סיור
  • פס: המלאח היהודי, בית הכנסת (באם פתוח), בית הקברות, בית הרמב"ם, פס אל ג'דיד, קברו של מולאי אידריס, מדרסת עטארין ומדרסת אבו עין ענאניה, פונדוק נאג'רין, בילוי ערב כולל משקה ראשון
  • קזבלנקה: רובע אל חבוס, כיכר מוחמד ה-5, טיילת עין ד'יאב, ביקור במסגד חסן ה-2

מטיילים יקרים !! מומלץ שתבדקו את הפרטים היטב מול תוכניות של מס' חברות מתחרות בהן יתכן ויש חצאי ימים חופשיים –  וכן יותר זמן פנוי  / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שיכולים להגיע לסכומים גבוהים אותם יתכן והמדריכי החברה האחרת יציעו בתשלום נוסף – לכן , מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת!!!

מסלול הטיול המאורגן למרוקו לפי ימים

יום 1: תל-אביב – טנג'יר

נפגש בנתב"ג לטיסה לטנג'יר עם חברת התעופה איבריה/טורקיש דרך מדריד/איסטנבול. לאחר הנחיתה והסידורים הפורמליים בכניסה למדינה ובשדה התעופה נצא לסיור פנורמי ראשוני בעיר הנמל  הציורית השוכנת מול מיצרי גיברלטר ומשמשת כעין גשר לאירופה . לאחר סיום הסיור העברה למלון בטנג'יר לארוחת ערב ולינה.

טיול למרוקו

יום 2: טנג'יר – טטוואן

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את סיורנו  בטנג'יר העיר אשר היתה בשליטתם של הפורטגזים האנגלים והספרדים ועברה להיות תחת שלטון מרוקו רק ב 1957, נבקר בקסבה ובשוק המקומי, נראה את בית הכנסת על שם משה נהון (במידה ופתוח) ונמשיך לביקור במערת הרקולס אשר נמצאות  בתחתית הר כביר, בסיום הסיור נצא מטנג'יר לעבר טטואן אשר הייתה עיר הבירה של מרוקו הספרדית, נראה את ארמון המלך חסן השני, נבקר במדינה ובשווקים שם נוכל להתרשם מבעלי המלאכה המקומיים, בסיום הסיור העברה למלוןן לארוחת ערב ולינה.

יום 3: טטוואן – שפשאוואן - פס

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל עבר שפשוואן chefchaouen)). העיירה שפשוואן חבויה בין רכסי הרי הריף, אליה לא הורשו להיכנס זרים. נוסדה ב-1471 ע"י מולאי עלי בן ראשיד. נסייר בעיירה ובמדינה הייחודית לעיירה זו שבה הצבעים השולטים הם כחול ולבן, דבר המשווה חזות נקייה ורעננה. נצא בנסיעה  לכיוון העיירה וואזאן בשולי הרי הריף, לביקור בקברו של השד"ר עמרם בן דיוואן – "עושה ניסים", שקברו הפך אתר עליה לרגל לכל יהודי מרוקו. בסיום הסיור נצא לביקור בשרידי העיר הרומית וולוביליס שהייתה מרכז השלטון הרומי במג'רב. נצפה בפסיפסים המפוארים שנחשפו בעיר ומשם נמשיך לארוחת ערב ולינה בפס.

טיול למרוקו

יום 4: פס

נתחיל את הסיור בתצפית ממצודה החולשת על העיר הצפופה מוקפת החומות. נתבונן בשערי הברונזה של  הארמון. נכנס אל בית הקברות היהודי, נעבור בסמטאות המלאח ונבקר בבית הכנסת. ניכנס אל מבוך השווקים והסמטאות דרך שער בו-ג'לוד, נראה את ביתו של הרמב"ם וגם נראה את  שעון המים העתיק. נבקר בכמה מבני דת מדרסות, אוניברסיטת קארווין ,קברו של מולאי אידריס ונכנס לפונדוק נאג'רין. זוהי אכסנית סוחרים משוחזרת ליד רובע הנגרים. נפגוש בעלי מלאכה – חרשי ברזל, נפחים, נגרים, צובעי צמר ובדים. נבקר ברובע הבורסקאים וברובע הקדרים. לקראת השקיעה נצפה על העיר מקברי המרינידים. נשוב למלון לארוחת ערב ולאחריה נצא לבילוי ערב קליל (הכולל משקה ראשון) ולשמוע מוסיקה שירה וריקודים המאפיינים עמים החיים יחדיו במרוקו, ממיטב הפולקלור המרוקני.

טיול מאורגן למרוקו

יום 5: פס - מקנס –רבאט- קזבלנקה

לאחר ארוחת הבוקר נצא את פס ונמשיך למקנס, בירתו של מולאי איסמעיל במאה ה-17 נבקר במוזוליאום (באם המוזוליאום סגור לשיפוצים הביקור בו אינו אפשרי), באסמי התבואה ואורוות הסוסים, נשוטט בשוק ורחבת אלהדים השוקקת מול שער באב אל מנצור, היפה בשערי מרוקו. נבקר במלאח היהודי ובתלמוד תורה (באם פתוח). בסיום הביקור במקנס  נמשיך לרבאט, נבקר בקצבת אלאודיה, המשמרת את האופי האנדלוסי ומשקיפה על שפך הנהר בורגרג והעיר שלה. נמשיך לתצפית על מסגד טור חסן מהמאה ה-12, נבקר במאוזולאום בו קבור המלך מוחמד ה-5 ובנו הנסיך עבדאללה, ונערוך תצפית על ארמון המלוכה ובנייני הממשל. בסיום הביקור העברה למלון בקזבלנקה/ רבאט לארוחת ערב ולינה.

טיול למרוקו

יום 6:  קזבלנקה

נתחיל את סיורנו בעירו נבקר במסגד הגדול ע"ש חסן ה-2, מהאתרים הדתיים האדירים והמפוארים שנבנו בעולם המוסלמי במאה ה20, הבנוי בחלקו על מי האוקיינוס. ככתוב "ורוח אלוהים על פני המים". נמשיך ונסייר בכיכר מוחמד החמישי, כיכר האומות המאוחדות והמזרקה הומת היונים, ברובע החאבוס ובשווקים, לאורך הקורניש בטיילת עין ד'יאב ולרובע אנפה. העברה למלון בקזבלנקה (או רבאט) לארוחת ערב ולינה.

טיול למרוקו

יום 7: קזבלנקה - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לזמן הטיסה העברה אל עבר שדה התעופה של קזבלנקה לטיסה חזרה ארצה דרך יעד ביניים. נחיתה בתל אביב בשעות הלילה של יום 7 או לפנות בוקר של יום 8.

טיול מאורגן למרוקו

*ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
**חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
***ביקור בבתי קברות יהודיים ובתי כנסת אינו אפשרי בשבתות וחגים.
**** הביקור בבורסות הדגים מותנה בימי הפעילות שלו, ובמידה ויהיה פתוח.

****בהתאם לתקופת פוסט קורונה, ייתכן וחלק מהאתרים חוזרים לפעילות חלקית או חלקם אף עדיין לא נפתחו. במידה ואתר יהיה פתוח נבקר בו ובמידה ואתר כלשהו כתוצאה מכך לא יהיה פתוח נמצא תחליף או נעמיק את זמן השהות באתרים האחרים בתוכנית

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form