מספר טלפון
03-6374000

טיול קלאסי למצרים- קהיר לוקסור אסואן אבו סימבול ׁ(CLSׂ)

טיול קלאסי למצרים- קהיר לוקסור אסואן אבו סימבול ׁ(CLSׂ)
משך הטיול:
6 לילות – 7 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף - תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (מלבד ימי הטיסות) מספר המשתתפים בטיול יהיה בהתאם להנחיות הבריאות הנוגעות לקורונה. כולל: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב)

 

טיול מאורגן למצרים- הקדמהמצרים היא שריד להיסטוריה מפוארת שאין שניה לה בתבל כולה והיא ללא ספק אחד היעדים המרתקים והמופלאים בעולמנו. במסגרת הטיול הפגסוסי הייחודי יושם דגש מיוחד על ההקשר היהודי והמקראי של מצרים העתיקה וחשיבותה להיסטוריה ולמורשת של עמנו. במסע זה נפגש בין היתר עם מורשתם של חלק מאבות האומה המכוננים שהם אבותינו הקדומים. שכנתנו מדרום היא גם בעלת היסטוריה נוצרית ומוסלמית עשירה וגם נושאים אלה יזכו להתייחסות מעמיקה ומעשירה. מטבע הדברים עיקר תשומת הלב תוקדש לשכיות החמדה המופלאות ששרדו במצרים העתיקה, על מקדשיה, אליה, מלכיה ומלכותיה, קבריה ומבניה שהפכו לשם דבר בעולם כולו. כל אלה השתמרו להפליא במשך אלפי שנים ועדין מרשימים את כל רואיהם. בין -לבין, ניקח לעצמנו פסק זמן איכותי להתרגעות וכיף בשיט קסום על נהר הנילוס – הנהר הארוך בעולם 

 

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • קהיר וסביבתה : המוזיאון המצרי בקהיר כולל חדר המומיות ואוצרות המלך תות ענח אמון, הפירמידות בגיזה כולל הספינקס וספינת השמש, ככר תחריר וקבר סאדאת, פוסטט היא קהיר העתיקה כולל בית הכנסת אבן עזרא והכנסיה הקופטית "התלויה", המסגדים המפורסמים של קהיר, שוק אל חלילי הצבעוני, בילוי ערב סיום פולקלוריסטי במועדון לילה מסורתי 
  • לוקסור: קברי עמק המלכים כולל קבר תות ענח אמון ורעמסס הששי והאציל ראמוסה, מקדש קרנק כולל מוזיאון המומיות, פסלי ממנון המייללים, מדינת האבו, מקדש חאטשפסות בדיר אל בחרי  
  • אסואן: הסכר הגבוה , מחצבות הגרניט והאובליסק הבלתי גמור, שיט בפאלוקה סביב האי אליפנטה וביקור בגן הבוטני  
  • מקדשי אבו סימבל : עם פסלי הענק של רעמסס השני ונפרטרי  

מטיילים יקרים !! מומלץ שתבדקו את פרטי מסלול הטיול היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יתכן ויש אולי פחות כניסות וביקורים באתרים מעניינים וכן גם פחות פעילויות שיכולים להגיע בסך הכל לסכומים גבוהים שיוצרים פערי מחיר ושאותם יתכן שמדריכי חברות האחרות יציעו בתשלום נוסף.
כמו גם בדקו אם מדובר בימי טיול מלאים או חלקם חצאי ימים חופשיים – וכך אולי גם יותר זמן פנוי ...
לכן מה שיראה במבט ראשוני כמחיר נמוך יכול בסופו של דבר להיות מחיר מאד יקר – כדאי לזכור זאת !!!!!!!!!!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל-אביב – קהיר

נפגש בנתב"ג לטיסה ישירה לקהיר. בהתאם לשעת ההגעה נצא לסיור היכרות ראשוני בקהיר בירת מצרים ואחת הערים הגדולות בעולם. נעבור באתר מצבת החייל האלמוני ובו קברו של סאדאת שנרצח בעת מצעד צבאי באתר. נמשיך לפוסטאט -האזור העתיק של קהיר לביקור בשני אתרים בעלי חשיבות עולמית ליהדות ולנצרות. נתחיל בביקור בבית הכנסת אבן עזרא בו התגלתה הגניזה הקהירית שכללה בין היתר כתבים בכתב ידו של הרמב"ם ונמשיך לביקור בכנסייה הקופטית שלפי המסורת הנוצרית אירחה את ישוע מרים ויוסף כאשר ברחו למצרים מאימת המלך הורדוס. נסיים את היום בנסיעה לכיכר תחריר המפורסמת.
ארוחת ערב ולינה בקהיר.

טיול למצרים

יום 2: קהיר – גיזה – קהיר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לאחד האתרים המפורסמים בעולם והשריד היחיד השלם לשבעת פלאי העולם העתיק: הפרמידות הגדולות של חופו, חפרן ומנכאורע בגיזה. נכנס לתוך הפירמידה של חופו שהיתה עד למאה ה- 19 המבנה הגבוה בעולם, נבקר במוזיאון הצמוד בו מוצגת ספינת השמש המשוחזרת וכמובן בספינקס ובמקדש המוות של חפרן בו נחנטה גופתו.
מחצית היום השניה בבירת מצרים תוקדש לתקופה המפוארת של קהיר המוסלמית שהיתה בין היתר בירת האימפריה הממלוכית במאות ה-13-14 לספירה (היא שלטה גם על ארץ ישראל וירושלים) עד לנפילתה בידי האימפריה העותומנית. נבקר במסגד החשוב אבן טולון העבאסי, במצודת קהיר מימי צלאח א- דין האיובי ובמסגד סולטן חאן הממלוכי. בסיום הסיור נצא לנמל התעופה של קהיר לטיסה פנימית ללוקסור. הגעה העברה למלון . ארוחת ערב ולינה במלון בלוקסור.

יום 3: לוקסור –  עמק המלכים 

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום מיוחד במינו שהוא אחד משיאי טיולנו: סיור בגדה המערבית של הנילוס ובעמק המלכים שם נבקר בקברו הנודע של תות ענח אמון . נספר את סיפור גילויו המרתק על ידי הארכאולוג הבריטי קרטר, נתרשם מהסרקופגים בהם הונחה גופתו החנוטה ונמשיך לביקור בקבר רעמסס הששי השמור להפליא שעל קירותיו מצוירת במלואה סצנת טקס שקילת הלבבות אשר יש לה קשר ישיר לאחד מסיפורי המקרא המפורסמים ביותר.... ככל שיותיר לנו הזמן נבקר גם בקבר ראמוסה האציל ונשים פעמינו היישר ונמשיך לדיר אל בחרי - למקדש הקבר של המלכה היחידה שתפקדה כמלך מצרים בכל מובן המילה - היא המלכה חאטשפסות . כמובן שלא נוותר גם על פסלי ממנון הענקים והמייללים . נסיים את היום המרתק בלוקסור במדינת האבו - מקדש הקבר של המלך הטרגי רעמסס השלישי אשר תגליפי קברו הם העדות הברורה ביותר למלחמה שניהל מלך מצרים בגויי הים שתקפו מהים את ממלכתו. לאחר תבוסתם התנחלו חלק מהתוקפים בחופי ארץ ישראל הדרומיים ואנו מכירים אותם בשמם המקראי: הפלשתים.  ארוחות ערב ולינה בלוקסור 

יום 4: לוקסור – אסואן

בבוקרו של היום הרביעי מצפה לנו ביקור עומק מיוחד במינו במתחם הענקי של מקדשי קרנק שהוקדשו לאל אמון לאורך 7 פילונים (שערים). המתחם כולל מקדשים מתקופות שונות לאורך יותר מאלף ושש מאות שנה עד לתקופה ההלניסטית כשהמפורסם שבהם הוא מקדש עמודי הלוטוס הנישאים. נבקר גם במקדש החניטה המעניק הזדמנות יוצאת מהכלל להכיר את שיטות החניטה הסודיות כולל צפיה במומיות. אם יתאפשר הדבר נבקר באופן בלעדי גם במקדש האלה מוט שם מצפה לנו הפתעה... לאחר הפסקת הצהרים נצא בנסיעה דרומה לעיר הנובית העתיקה אסואן - הדרומית בערי מצרים המשרה שלווה ואוירה נובית רגועה על מבקריה ותושביה.
ארוחת ערב ולינה באסואן .

יום 5: אסואן – אבו סימבל – אסואן   

לאחר ארוחת בקר נשים פעמינו דרומה לאבו סימבל – המקדש הדרומי ביותר במצרים סמוך לגבול סודן אשר בנה רעמסס השני כדי לפאר את עצמו ולהשוות עצמו לאל העומד בשורה אחת עם גדולי האלים המצריים. נצפה בהשתאות בארבעת פסליו הענקים שגובהם מעל 20 מטר ובחדריו הפנימים המרשימים לא פחות.  לא נחמיץ גם סיור במקדש השכן שהוקדש לאשתו האהובה נפרטרי. שני המקדשים כמעט והוצפו כתוצאה מבניית סכר אסואן והורמו כמו שהם 200 מטר גבוה יותר בפרויקט הנדסי מסובך במימון אונסק"ו- ארגון החינוך והתרבות של האו"ם. לאחר חזרתנו לאסואן נבקר בסכר אסואן הגבוה, במחצבת הגרניט ובאובליסק הבלתי גמור ולעת ערב נצא לשיט בפאלוקה על הנילוס כולל תצפית על האי אלפנטינה (ייב) שם בנו יהודי המקום מקדש מיוחד שהתחרה בבית המקדש שבירושלים עד שנהרס ע"י כהני האל חנום בעל פני האייל. לא נוותר גם על ביקור בגנים הבוטנים של אסואן קיצ'נר איילנד. חזרה למלון ארוחת ערב ולינה באסואן 

טיול למצרים

יום 6: אסואן – קהיר  

לאחר ארוחת הבוקר של היום הששי ניפרד מאסואן ונצא לנמל התעופה המקומי לטיסה פנימית לקהיר.
עם הגיענו לבירת מצרים נצא לביקור מקיף במוזיאון המצרי בכיכר תחריר ובמוזיאון הלאומי לתרבות מצרית על האוצרות ושכיות החמדה הרבות שבהם. ביניהם: אוצרות הזהב עוצרי הנשימה של תות ענח אמון , גופותיהם החנוטים של כמה ממלכי מצרים, אסטלת ישראל של המלך מרנפתח בה מוזכר לראשונה בהיסטוריה השם ישראל בתעודה חוץ מקראית, פלטת נערמר ועוד ועוד.... בתום ביקורנו נצא לסיור קניות בשוק אל חלילי הענקי והצבעוני . ארוחת הערב ולאחריה ...
• נצא לערב סיום חגיגי של טיולנו באחד ממועדוני הלילה המסורתיים של קהיר כולל מופעי פולקלור ערבי משובח. חזרה למלון ללינה.

יום 7: קהיר – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשדה התעופה של קהיר לטיסה ישירה לתל אביב

טיול למצרים

יום 

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 

**ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
**חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
***לידיעת הנוסעים למצרים: יועץ ראש הממשלה לטרור ממליץ להימנע מלטייל במצרים

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form