מספר טלפון
03-6374000
מתאים גם לילדים ולמשפחות ! בקבוצות קטנות של עד ל- 32 מטיילים בלבד (RKR)
משך הטיול:
7 ימים 6 לילות
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה על בסיס פנסיון מלא בקבוצות קטנות של 20-32 מטיילים בלבד.

טיול מאורגן ללפלנד - הקדמה

טיול ספארי חורף בחוג הקוטב שונה מטיול קלאסי של אוטובוס-מדריך. לפלנד עוטה לבן. יערות המחט וזוהר הצפון מהווים תפאורה מושלמת לחוויות הייחודיות לעונת החורף- אופנועי שלג, מזחלות כלבים ואיילי צפון, רכיבת קרטינג על אגם קפוא ודיג מבעד לקרח בצורה מסורתית הינם רק חלק מהחוויות שיש ללפלנד להציע.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • ספארי רכוב על אופנועי שלג
 • פיקניק בחיק הטבע
 • חוות איילי צפון ורכיבה במזחלת  איילים
 • רכיבה במזחלת כלבי האסקי
 • גן החיות ראונה
 • ביקור בכפר של סנטה קלאוס בחוג הקוטב
 • מוזיאון הארקטיקום
 • ארמון הקרח
 • רכיבת קרטינג על הקרח  "ICE KARTING".
 • דייג לאפי טיפוסי במי קרח קפואים
 • שמורת הטבע קורואמה
 • טיול לילה לצפייה בזוהר הצפון

מסלול הטיול לפי ימים

יום  1:  ת"א – רובניימי

נפגש בשעת בוקר בשדה התעופה בן גוריון ונטוס דרך יעד ביניים  אל רובניימי בירת לפלנד. עם הנחיתה נצא לסיור עירוני ברובניימי ,נמשיך לביקור במוזיאון הארקטיקום המוזיאון מציג את הסביבה והאדם באזור חוג הקוטב. נכיר לראשונה את החיים באזור הארקטי. בתום הסיור  העברה למלון בו  נקבל ציוד וביגוד חם (טרמי) מלא שישמש אותנו מהלך ימי הטיול בלפלנד (נעליים, סרבל תרמי, גרביים, כפפות). ארוחת ערב ולינה במלון במרכז העיר רובניימי.


 

טיול מאורגן ללפלנד

יום 2:   שייט בשוברת הקרח ומבצר (ארמון) השלג                     

הבוקר נצא בנסיעה מזרחה לנמל במפרץ הבוטני נחצה את הגבול ואת העיירה טורניו אשר יושבת על הגבול של פינלנד ושבדיה. ונצא לשייט בספינת שוברת הקרח. שוברת הקרח שהוסבה לספינת שייט מיוחדת למטיילים. נסייר באגפי האנייה ונגיע גם לחדר המכונות הגדול והמרשים. ההרפתקנים יקבלו חליפות מיוחדות ויוכלו לשחות במים הקפואים. לאחר השייט נגיע אל הכפר השבדי קוקה לפוקשן היושב ממש על גבול שתי המדינות נאכל ארוחת צהריים ונמשיך לסיור בארמון השלג שנבנה מידי שנה מקרח בעיצוב מעניין ומפתיע. נחזור אל רובניימי לארוחת ערב ולינה ברובניימי.

יום 3:   שמורת קורואמה  המפלים הקפואים הכפר של סנטה   

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל שמורת הטבע קורואמה  בה נצא לסיור רגלי אל המפלים הקפואים, תופעת טבע מרתקת ומרהיבה ביופייה. נאכל ארוחת צהריים פיקניק בשמורה שלאחריה נמשיך אל הכפר האמיתי של סנטה קלאוס...תהיה לנו הזדמנות להסתובב בין אינסוף חנויות והסדנאות ולרכוש מזכרות, לשלוח גלויה למשרד הדואר הראשי של סנטה ואף לפגוש את סנטה עצמו בביתו וליהנות משלל ההרפתקאות שמציע הכפר לילדים ולגדולים. לאחר הביקור נחזור אל רובניימי ל ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן ללפלנדצילום: בני חלד

יום 4: חוות איילים – רכיבה על אופנועי שלג

היום יוקדש לחוויות הלאפיות המסורתיות. איילי הצפון הינם הבסיס לכלכלתם המסורתית של הלאפים, האיילים מספקים, בשר, חלב, לבוש וכלי תחבורה בחברה המסורתית. למעלה מ30% משטחה של פינלנד מוקדשים לאזור מרעה לאיילי הצפון ולמרות שנראה כאילו הם מסתובבים חופשי, הרי שמרביתם אינן חיות בר, אלא מבויתים למחצה. נקבל הסבר מרועי האיילים על אופן גידול האיילים, נתנסה בדייג לאפי טיפוסי באגם קפוא. ננסה להרגיש כלאפים אמתיים ברכיבה במזחלת איילים.  נאכל ארוחת צהריים. נמשיך לחוויית ספארי שלג, אחרי תדרוך בטיחותי נצא בזוגות לרכיבה על אופנועי שלג (2 נוסעים על אופנוע) חוויה מלאת אדרנלין בנופי יערות המחט והנהרות הקפואים של לפלנד המכוסים במעטפת שלג לבנה. נצפה בנוף עמק הנהר הקפוא ונחזור אל רובניימי ברכיבה על אופנועי השלג.  לאחר ארוחת ערב נצא לסיור בו עם מעט מזל נוכל לראות את האורות המרצדים של הזהר הצפוני.חזרה למלון ללינה.
*(שימו לב- הנהיגה על האופנועים מותרת לבעלי רישיון נהיגה לרכב מנועי בלבד! ומחייבת ביטוח בהתאם).
 

טיול מאורגן ללפלנד טיול מאורגן ללפלנד

יום 5:  טיול מושלג ביער  + ICE KARTING                                        

הבוקר נצא לטיול רגלי ביער המושלג. מהלך ההליכה נעשה הפסקה ונשתה קפה חם ליד המדורה. לאחר ארוחת צהריים נחזור אל רובניימי ונמשיך בפעילות מלהיבה רכיבת חורף "ICE KARTING". רכבי החורף הקטנים מצוידים בצמיגים המותאמים לנסיעה על קרח. יחולק פרס לנהג המצטיין!!!! נחזור לרובניימי ונצא לסיור בעיר המרשימה שנהרסה במלחמת העולם השנייה ונבנתה מחדש בצורת קרני אייל. חזרה למלון, ארוחת ערב ולינה.

יום 6: חוות כלבי האסקי – פארק החיות ראנואה                      

לאחר ארוחת הבוקר נצא ונהנה מאחת מהחוויות הייחודיות בהן התברכה לפלנד. נבקר בחוות כלבי ההאסקי בה יקבלו את פנינו עשרות כלבי ההאסקי הידידותיים. נקבל תדרוך מצוות החווה ולאחריו נצא בנהיגה עצמית במזחלת שלג עם "צוות" כלבים נאמנים. החוויה בלתי נשכחת בין נוף היערות הבתולי של לפלנד, בדיוק כמו שמצאו אותו מגלי הארצות בעבר. נאכל ארוחת צהריים שלאחריה נצא בנסיעה לביקור בפארק בעלי החיים הצפוני ביותר בעולם "ראונה" בו נמצאים 55 מינים של בעלי חיים ארקטיים. נצא למסלול הליכה בשבילי הפארק המטופח לצפייה בבעלי החיים הפעילים בשלג בתקופה זו של השנה: דובים, זאבים, שועלים, איילים ועוד. בסיום הביקור נשוב למלוננו לארוחת ערב ולינה.

 טיול מאורגן ללפלנד

יום 7: רובניימי –הלסינקי-  תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נעבור לשדה התעופה של רובניימי לטיסה להלסינקי. עם ההגעה נצא  לסיור עירוני בהלסינקי (ייחודי לפגסוס). נראה את הקתדראלה המרשימה, הנמל וכיכר הסנאט. לקראת ערב נחזור לשדה התעופה ונמריא חזרה  אל ישראל .

** חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה
** ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.

 

התמונות באדיבות המטייל בני חלד

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form