מספר טלפון
03-6374000
מתאים גם לילדים ולמשפחות ! רובניימי עם Ruka Kuusamoo (RKR)
משך הטיול:
6 לילות, 7 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה על בסיס פנסיון מלא

חזרה

טיול מאורגן ללפלנד - הקדמה

טיול ספארי חורף בחוג הקוטב שונה מטיול קלאסי של אוטובוס-מדריך. לפלנד עוטה לבן. יערות המחט וזוהר הצפון מהווים תפאורה מושלמת לחוויות הייחודיות לעונת החורף- אופנועי שלג, מזחלות כלבים ואיילי צפון, רכיבת קרטינג על אגם קפוא ודיג מבעד לקרח בצורה מסורתית הינם רק חלק מהחוויות שיש ללפלנד להציע.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • ספארי רכוב על אופנועי שלג
 • פיקניק בחיק הטבע
 • חוות איילי צפון ורכיבה במזחלת  איילים
 • רכיבה במזחלת כלבי האסקי
 • גן החיות בפארק ראונה
 • ביקור בכפר של סנטה קלאוס בחוג הקוטב
 • היער הקסום והמושלג ותונקי.
 • שייט בשוברת קרח במפרץ הבוטני
 • מוזיאון הארקטיקום
 • ביקור בארמון הקרח 
 • רכיבת חורף "ICE KARTING".
 • דייג לאפי טיפוסי במי קרח קפואים
 • שמורת הטבע קורואמה
 • טיול לילה לצפיה בזוהר הצפון
 • סאונות המלון לרשות המטיילים עד הערב (20:00)
 • סיור עיר בהלסינקי

תוכנית ספארי פינלנד 

יום 1: ת"א – רובניימי

נפגש בשדה התעופה בן גוריון לטיסה ישירה לרובניימי בירת לפלנד. עם הנחיתה ברובניימי העברה לקבלת ציוד וביגוד חם (טרמי) מלא שישמש אותנו מהלך ימי הטיול בלפלנד (נעליים, סרבל תרמי, גרביים, כפפות). אם יספיק הזמן* נצא לביקור במוזיאון הארקטיקום המוזיאון מציג את הסביבה והאדם באזור חוג הקוטב, שם נלמד להכיר לראשונה את החיים באזור הארקטי. לאחר הביקור נצא לסיור עירוני ברובניימי ארוחת ערב ולינה במלון ברובניימי.
*במידה ולא יספיק הזמן נערוך ביקורים אלה במהלך הימים הבאים.


טיול מאורגן ללפלנד

יום 2: שייט בשוברת הקרח ומבצר (ארמון) השלג                      

הבוקר נצא בנסיעה מזרחה אל העיירה קמי בה נבקר בארמון השלג לומילינה בקמי שנבנה מידי שנה מקרח בעיצוב מעניין ומפתיע. לאחר ארוחת צהריים נצא לשייט בספינת שוברת הקרח. שוברת הקרח שהוסבה לספינת שייט מיוחדת למטיילים. נסייר באגפי האונייה ונגיע גם לחדר המכונות הגדול והמרשים. ההרפתקנים יקבלו חליפות מיוחדות ויוכלו לשחות במים הקפואים. לאחר השייט נחזור אל רובניימי לארוחת ערב בקוטה מקומית. לאחר ארוחת הערב נצא לטיול ליל קוטב ועם מעט מזל נוכל לראות את האורות המרצדים של הזהר הצפוני. לעת לילה נשוב ללינה במלוננו שברובניימי. 

יום 3: גן החיות רנואה + הליכה בנעלי שלג + קומזיץ ביער הקפוא  

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל מרחבי הטבע הלאפי לטיול רגלי בשלג הרך תוך שאנו נעולים בסנדלי שלג מיוחדים, חווייה ארקטית מופלאה וייחודית. נעצור לקומזיץ סביב מדורה אותה נבעיר כמנהג בני המקום הלאפיים, אחר כך, נמשיך לביקור בפארק בעלי החיים הצפוני ביותר בעולם "רנואה" בו נמצאים 55 מינים של בעלי חיים ארקטיים. לאחר שנאכל ארוחת צהריים במקום, נצא למסלול הליכה בשבילי הפארק המטופח לצפייה בבעלי החיים הפעילים בשלג בתקופה זו של השנה: דובים, זאבים, שועלים, איילים ועוד. נחזור אל רובניימי וככל שיותיר לנו הזמן, נצא לסיור בעיר המרשימה שנהרסה במלחמת העולם השנייה ונבנתה מחדש בצורת קרני אייל. בסיום הסיור נשוב למלוננו לארוחת ערב ולינה.


טיול מאורגן ללפלנדצילום: בני חלד

יום 4: ICE KARTING  + ביקור בחוות איילים

את יומנו נתחיל בנסיעה מזרחה אל אזור Ruka Kuusamoo היפהפה בו נלון ונטייל בימים הבאים. עם הגיענו נפצח בפעילות משעשעת, תחרותית ומלהיבה של נהיגה עצמית ברכבי ICE KARTING, רכבי חורף קטנים המצוידים בצמיגים המותאמים לנסיעה על קרח. משם נמשיך לביקור בחוות איילי הצפון שהם הבסיס לכלכלתם המסורתית של הלאפים, האיילים מספקים, בשר, חלב, לבוש וכלי תחבורה בחברה המסורתית. למעלה מ30% משטחה של פינלנד מוקדשים לאזור מרעה לאיילי הצפון ולמרות שנראה כאילו הם מסתובבים חופשי, הרי שמרביתם אינן חיות בר, אלא מבויתים למחצה. נקבל הסבר מרועי האיילים על אופן גידול האיילים וננסה להרגיש כלאפים אמיתיים ברכיבה במזחלת איילים. בתום יומנו גדוש החוויות, נמשיך למלוננו לארוחת ערב ולינה.


 

טיול מאורגן ללפלנד טיול מאורגן ללפלנד

יום 5: חוות כלבי האסקי + רכיבה על אופנועי שלג                  

את יומנו נתחיל באחת מהחוויות הייחודיות בהן התברכה לפלנד. נבקר בחוות כלבי ההאסקי בה יקבלו את פנינו עשרות כלבי ההאסקי הידידותיים. נקבל תדרוך מצוות החווה ולאחריו נצא בנהיגה עצמית במזחלת שלג עם "צוות" כלבים נאמנים. החוויה בלתי נשכחת בין נוף היערות הבתולי של לפלנד, בדיוק כמו שמצאו אותו מגלי הארצות בעבר. נפרד מכלבי ההאסקי ונמשיך לחוויית ספארי שלג, אחרי תדרוך בטיחותי נצא בזוגות לרכיבה על אופנועי שלג (2 נוסעים על אופנוע) חוויה מלאת אדרנלין בנופי יערות המחט והנהרות הקפואים של לפלנד הצפונית המכוסים במעטפת שלג לבנה. נחצה ונצפה בנוף היערות, העמקים והנהרות הקפואים. בסיום, נחזור רכובים על אופנועי השלג אל נקודת ההתחלה. כמובן שלא נוותר על הדייג הלאפי באגם קפוא, אותו נחווה באמצעות חור שנקדח בקרח, כמיטב המסורת המקומית. תזמון הדייג יכול להשתנות בהתאם לתנאים בשטח.

בתום יומנו גדוש החוויות, נשוב למלוננו לארוחת ערב ולינה.

 טיול מאורגן ללפלנד

יום 6: המפלים הקפואים בשמורת קורואומה 

בתום ארוחת הבוקר נצא ליום טיול טבע יפהפה בו נבקר בשמורת קורואומה KOROMA בה קפאו המפלים המתנשאים עד לגובה של כשישים מטרים. מראה מרשים ומיוחד המעורר הערכה לטבע האינסופי שבשמורה. ככל שיותיר לנו הזמן, נמשיך ונטייל בפארק הלאומי Oulanka שבאזור ונוסיף לספוג לתוכנו את יופיו של הטבע הצפוני על נופיו ומראותיו. לסיום, נשוב אל מלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 7: הכפר של סנטה – טיסה לתל אביב

לאחר ארוחת הבוקר במלוננו ניסע חזרה לרובניימי, נחזיר את הציוד הטרמי ומיד נמשיך לביקור בכפרו הרשמי של סנטה קלאוס. תהיה לנו הזדמנות להסתובב בין אינסוף חנויות וסדנאות ולרכוש מזכרות, לשלוח גלויה ממשרד הדואר הראשי של סנטה ואף לפגוש את סנטה עצמו בביתו וליהנות משלל ההרפתקאות שמציע הכפר לילדים ולגדולים. בסיום ניסע לשדה התעופה של רובניימי ממנו נצא בטיסה ישירה חזרה הביתה, לישראל.

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול.   

** חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.


** ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.

 

התמונות באדיבות המטייל בני חלד

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form