מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לטנזניה - ספארי של שמורות הטבע המופלאות

קבוצות קטנות עד 24 מטיילים, פנסיון מלא לאורך כל הטיול (מלבד ימי הטיסות) (TNZ)
משך הטיול:
9-8 ימים 7 לילות
להורדת התוכנית

פנסיון מלא לאורך כל הטיול (מלבד ימי הטיסות) קבוצות קטנות עד 24 מטיילים. הטיול במזרח אפריקה ובטנזניה במיוחד הוא חוויה חושית ואינטלקטואלית ייחודית. מדובר בארץ פראית המשמרת מורשת פרה-היסטורית של תרבויות אדם ההולכות ונעלמות יחד עם נופים ושפע בעלי-חיים ההולכים ומתמעטים, הולכים ונכחדים.

טיול מאורגן לטנזניה - אל שמורות הטבע המופלאות - הקדמה

הטיול במזרח אפריקה ובטנזניה במיוחד הוא חוויה חושית ואינטלקטואלית ייחודית. מדובר בארץ פראית המשמרת מורשת פרה-היסטורית של תרבויות אדם ההולכות ונעלמות יחד עם נופים ושפע בעלי-חיים ההולכים ומתמעטים, הולכים ונכחדים. טיול ספארי במזרח אפריקה שונה מטיול קלאסי של אוטובוס-מדריך-מיקרופון: כאן הקבוצה נוסעת בכלי רכב המותאמים לסיורים בשמורות הטבע המפורסמות בעולם, כל שמורה שונה מהקודמת עם נופים מגוונים ומדהימים ביופיים, חוויות לעין ולאוזן שאין כדוגמתן.
לסיורים בשמורות הטבע קוראים Game Drive, נהיגת משחק בתרגום חופשי. אלו למעשה נסיעות שמטרתן לאתר ולראות את החיות הפראיות ביותר בעולם באזורי המחיה הטבעיים שלהם. לא ניתן לדעת מה יהיה בכל "משחק", בכל זאת מדובר בטבע פראי לא נשלט. אבל בזכות מדריכים מקומיים מנוסים המכירים את השמורות היטב, ואשר עומדים בקשר שוטף עם פקחי השמורה ומדריכים נוספים ברחבי הפארק, מובטחת לנו חוויה בלתי נשכחת.

פגסוס בראש אחר אל טנזניה


שפע ההצעות לטיולי ספארי בשוק הישראלי מותיר לעיתים את המטייל מבולבל, כאשר לעיתים הכל נראה לכאורה זהה.

לפני שאתם בוחרים טיול לטנזניה:

1. האם ידוע מהן שעות הטיסה וההמתנה? פגסוס עובדת עם חברת אתיופייאן אירליינס- חברת תעופה סדירה בטיסות מובטחות ולא בטיסות שכר העלולות להתבטל בגלל שיקולים של חברת שכר.
2. בפגסוס כל הלינות הינן בלודג'ים בסמוך לשמורות הטבע.
3. שמורת הסרנגטי נחשבת בעיני מרבית המטיילים לפנינת הטיול בטנזניה, כמה ימי טיול יהיו בשמורה? בפגסוס 2 ימי טיול מלאים (3 לילות לינה בשמורה) באזור שמורת הסרנגטי!
4. פגסוס מתחייבת למקסימום 24 מטיילים בקבוצה. רכב ספארי ייעודי למקסימום 6 מטיילים ברכב.
5. מעבר לחוויית הטבע החווייתית בטנזניה בפגסוס נותנים דגש גם על האוכלוסייה המקומית. נבקר ונלמד על אורחות חייהם השונים של השבטים החיים באזור.
6. נבקר במטע קפה שהינו אחד מהגידולים המרכזיים באזור הר הקילימנג'רו ונלמד על האבולוציה של האדם הקדמון ביבשת האפריקאית. 

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • העיר ארושה.
 • תצפית אל הבקע הסורי- אפריקאי
 • שמורת מנייארה הימה והסוואנה
 • שמורת הטבע המפורסמת בעולם- הסרנגטי- ביוספרה ייחודית
 • הקלדה של הנגורונגורו
 • נקיק אולדובאי, Olduvai- שרידי האדם הקדמון
 • כפר שבט המאסאיי
 • אגם אייאס
 • התרבות הנכחדת של הציידים-לקטנים- ציידי ההאדזבה
 • שבט הדטוגה
 • שמורת טרנגירה

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל אביב – אדיס אבבה- ארושה

נטוס לטנזניה דרך אדיס-אבבה בירת אתיופיה, את פנינו יקבל ההר הגבוה ביותר באפריקה שבראשו קרחון עד - הקילימנג'רו. ננחת למרגלותיו בשדה התעופה הקרוי על שמו של ההר. נצא לאכול ארוחת צהריים ונמשיך לסיור באזור באחד ממטעי הקפה. התנאים המעולים לגידול הקפה למרגלות הר הקילימנג'רו, באדמה הוולקנית הפורייה מניבים קפה איכותי מזן ערביקה המבוקש בכל העולם. ייצוא הקפה מטנזניה הוא חשוב מאוד לכלכלת המדינה וביפן משווק הקפה הטנזני כ"קפה קילימנג'רו".  לאחר מכן, באם יישאר זמן, נצא להליכה למפלי מיטראני שהינם הגבוהים (90 מ' גובה) במפלי הבסיס של הקלימנג'רו. לאחר הסיור העברה ללודג' בארושה. ארוחת ערב ולינה.
  

טיול מאורגן לטנזניה טיול מאורגן לטנזניה

יום 2:  ארושה - שמורת טרנגירי

הבוקר נצא לסיור בשוק ארושה ונבקר במוזיאון הטבע שנמצא באחוזה גרמנית בעיר בו נלמד על האבולוציה של האדם באזור ובעלי החיים. לאחר מכן נצא דרך הבקע הסורי- אפריקאי לכיוון שמורת טרנגגירי. בשמורה נחווה את הספארי הראשון שלנו. השמורה עשירה בבעלי חיים רבים שנהנים מהמים של נהר הטרנגירי שעל שמו קרויה השמורה. בשמורה ניתן לראות בעלי חיים רבים כגון ג'ירפות, היפופוטמים, עדרי באפלו וזברה, אריות ועוד. השמורה ייחודית בשל עצי הבאובב המיוחדים הגדלים במקום וגם בשל עדרי הפילים האפריקאים הענקיים הנמצאים באזור השמורה במספרים גבוהים יחסית. במהלך היום נאכל ארוחת צהריים. לאחר הביקור בשמורה ניסע לארוחת ערב ולינה בלודג' הסמוך לאגם מניארה/אזור קראטו.
 

טיול מאורגן לטנזניה טיול מאורגן לטנזניה

יום 3: נגורנגורו -נקיק אולדובאי  - כפר שבט המסאי - שמורת הסרנגטי 

הבוקר ניסע לשמורת הנגורנגורו. תחנתנו הראשונה תהיה באתר המוזיאון הפרהיסטורי של נקיק אולדובאי, Olduvai gorge שנחפר ע"י משפחת ליקי המפורסמת. נשחזר את ההיסטוריה והאבולוציה של המין האנושי שראשיתו ביבשת השחורה, נלמד לקרוא את העצמות היבשות ונתוודע לממצאים. לאחר מכן נבקר בכפר שבט המסאי. המסאי, שהינם אחד השבטים המפורסמים ביבשת אפריקה, הינם שבט של נוודים המתגוררים באזור קניה ובצפון טנזניה. המסאי ידועים בעדרים הרבים שלהם ובמסורות הייחודיות להם ומרתקים כל כך תיירים רבים המגיעים לאזור. נאכל ארוחת צהריים. לאחר הביקור נמשיך אל שמורת הסרנגטי, השם החם ביותר של חובבי חיות הבר וחלומם של מפיקי סרטי הטבע. שמורות סרנגטי והנגורנגורו  הוכרזו ע"י אונסקו כאתרי מורשת עולמית וכשמורות ביוספרה בעלי חשיבות עולמית. ארוחת ערב ולינה בסרנגטי.

ימים 4-5: שמורת הסרנגטי  

יומיים אלו יוקדשו לסיורים בשמורה המהווה "מוזיאון" ענק לטבע שהמבקרים בו אינם יודעים באיזו 'תערוכה' מתחלפת יחזו הפעם. מה שבטוח שמדובר ב"תערוכות" המרשימות בעולם. נצא לסיורים בהם נוכל להבין את המערכת האקולוגית המורכבת והמרתקת הזו של יחסי גומלין בין טורפים, נטרפים, ואוכלי הנבלות, תוך תצפיות בהתנהגויות בעלי החיים השונים. ארוחות צהריים וארוחות ערב ולינה בסרנגטי.

טיול מאורגן לטנזניה

יום 6: סרנגטי - קלדרת הנגורונגורו - מניארה

בבוקר נעזוב את שמורת הסרנגטי וניסע לקלדרת הנגורוגורו. לתוך הקלדרה (הלוע) של הנגורונגורו לסיור בעולם בזעיר-אנפין. בתוך הקלדרה יש יער עם קופים, סוואנה ובה ריכוז אריות וצבועים הגדול בעולם, אגם סודה עם פלמינגו ובריכות של מעיינות עם היפופוטמים. אפריקה כולה בתוך לוע הר הגעש. במהלך היום נאכל ארוחת צהריים (פיקניק) בשמורה. לאחר הביקור בשמורה ניסע חזרה ללודג' באגם מניארה לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לטנזניה

יום 7: אגם אייאסי - התרבות הנכחדת של השבטים -  ציידי ההאדזבה ואנשי הדטוגה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לאגם אייאסי לסיור בוקר בחברת ציידי ההאדזבה.  נבלה בלוויית ציידי ההאדזבה. התרבות הראשונית של צייד ולקט הולכת ונכחדת בעולמנו. מכאן נצא לסיור באזור אגם אייאסי. לאחר ארוחת הצהריים נבקר גם את שבט הדטוגה שנשותיהם עדיין לובשות חצאיות עור מקושטות בחרוזים ועיקר גאוותם על מלאכת חרשות הברזל. זאת הזדמנות נדירה לחזור ולחוות תקופות פרה-היסטוריות, בחברת אנשים מיוחדים אלו, הצדים בעזרת קשתות וחיצי רעל. אנשים אלה חיים בשטח, ללא בית קבוע, ללא גידולים חקלאיים או בעלי-חיים מבויתים ואף ללא בהמות משא ולכן גם כמעט ללא רכוש (או מיטלטלין). נבקר במשפחה מבני השבט בה בעל אחד עם מספר נשים. בסיום הסיור חזרה ללודג' לארוחת ערב ולינה.
 

טיול מאורגן לטנזניה טיול מאורגן לטנזניה

ימים 8+9: קראטו- קילימנג'רו- תל אביב

לאחר ארוחת בוקר ניסע לקראטו לסיור בכפר שם נראה את חייהם של השבטים השונים בכפר בהם אנשי שבט המסאי. נאכל ארוחת צהריים מקומית אחרונה באפריקה וניסע לשדה התעופה קילימנג'ארו. בדרך נעצור באחת מחנויות המזכרות להצטייד במזכרות מטיול עמוס חוויות. נעלה אחר הצהריים לטיסה לתל אביב דרך אדיס אבבה. נחיתה ב-04:00 יום 9.

** ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
*חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה. 
***יתכנו מצבים בהם במידה וישתנה הלו"ז בהתאם לנ"ל )גם לאחר הרישום( יתווסף יום לתוכנית הטיול ובמיקרים קיצוניים אף יומיים. במידה וכך כל יום יתומחר בעלות תוספת של 170$ לאדם ותינתן הודעה מסודרת באזור האישי בהתאם, כולל גביית הסכום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form