מספר טלפון
03-6374000
קבוצות קטנות עד 18 מטיילים, פנסיון מלא לאורך כל הטיול+2 ארוחות (TNZ)
משך הטיול:
9-8 ימים 7 לילות

פפנסיון מלא לאורך כל הטיול ובנוסף 2 ארוחות צהרים ביום ההגעה והעזיבה, קבוצות קטנות עד 18 מטיילים. הטיול במזרח אפריקה ובטנזניה במיוחד הוא חוויה חושית ואינטלקטואלית ייחודית. מדובר בארץ פראית המשמרת מורשת פרה-היסטורית של תרבויות אדם ההולכות ונעלמות יחד עם נופים ושפע בעלי-חיים ההולכים ומתמעטים, הולכים ונכחדים.

טיול מאורגן לטנזניה - אל שמורות הטבע המופלאות - הקדמה

הטיול במזרח אפריקה ובטנזניה במיוחד הוא חוויה חושית ואינטלקטואלית ייחודית. מדובר בארץ פראית המשמרת מורשת פרה-היסטורית של תרבויות אדם ההולכות ונעלמות יחד עם נופים ושפע בעלי-חיים ההולכים ומתמעטים, הולכים ונכחדים. טיול ספארי במזרח אפריקה שונה מטיול קלאסי של אוטובוס-מדריך-מיקרופון: כאן הקבוצה נוסעת בכלי רכב המותאמים לסיורים בשמורות הטבע המפורסמות בעולם, כל שמורה שונה מהקודמת עם נופים מגוונים ומדהימים ביופיים, חוויות לעין ולאוזן שאין כדוגמתן.

טיול מאורגן עם פגסוס לטנזניה הוא מסע מרתק.

פגסוס בראש אחר אל טנזניה


שפע ההצעות לטיולי ספארי בשוק הישראלי מותיר לעיתים את המטייל מבולבל, כאשר לעיתים הכל נראה לכאורה זהה.

לפני שאתם בוחרים טיול לטנזניה:

1. האם ידוע מהן שעות הטיסה וההמתנה? פגסוס עובדת עם חברת אתיופייאן אירליינס- חברת תעופה סדירה בטיסות מובטחות ולא בטיסות שכר העלולות להתבטל בגלל שיקולים של חברת שכר.

2.בפגסוס כל הלינות הינן בלודג'ים בסמוך לשמורות הטבע.

3. שמורת הסרנגטי נחשבת בעיני מרבית המטיילים לפנינת הטיול בטנזניה, כמה ימי טיול יהיו בשמורה? בפגסוס 3 לילות באזור שמורת הסרנגטי !

4. פגסוס מתחייבת למקסימום 18 מטיילים בקבוצה. רכב ספארי ייעודי למקסימום 6 מטיילים ברכב.

5. שבט ציידי ההאדזבה, עיקר פעילות הצייד של השבט מתקיימות בשעות הבוקר המוקדמות. בפגסוס הלודג' ממקומם באזור שיאפשר סיור בוקר מוקדם עם הציידים.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • העיר ארושה.
 • תצפית אל הבקע הסורי- אפריקאי
 • שמורת מנייארה הימה והסוואנה
 • שמורת הטבע המפורסמת בעולם- הסרנגטי- ביוספרה ייחודית
 • הקלדה של הנגורונגורו
 • נקיק אולדובאי, Olduvai- שרידי האדם הקדמון
 • כפר שבט המאסאיי
 • אגם אייאס
 • התרבות הנכחדת של הציידים-לקטנים- ציידי ההאדזבה
 • שבט הדטוגה
 • שמורת טרנגירה

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1 תל אביב – אדיס אבבה- ארושה

נטוס לטנזניה דרך אדיס-אבבה בירת אתיופיה, את פנינו יקבל ההר הגבוה ביותר באפריקה שבראשו קרחון עד - הקילימנג'רו. ננחת למרגלותיו בשדה התעופה הקרוי על שמו של ההר. נצא נאכל ארוחת צהריים ונמשיך סיור באזור באחד ממטעי הקפה. העברה ללודג'. ארוחת ערב ולינה.
  

טיול מאורגן לטנזניה טיול מאורגן לטנזניה

יום 2  שמורות מנייארה - שבט המסאיי- נגורונגורו

הבוקר נצא דרך  הבקע הסורי- אפריקאי לכיוון שמורת מניארה, בה מתמזגים מספר בתי-גידול ויחידות נוף שונות, מאגם עם היפופוטמים ועופות מים, דרך סוואנה עם פילים ועד המיוחד שבהם הוא יער של מי תהום גבוהים, בו מקפצים מיני קופים ועופות יער מרשימים. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך מזרחה. ארוחת ערב ולינה בלודג' בסמוך לנגורונגורו.
 

טיול מאורגן לטנזניה טיול מאורגן לטנזניה

יום 3 נגורנגורו -נקיק אולדובאי  -שמורת הסרנגטי

הבוקר נכנס לשמורת הנגורנגורו. תחנתנו הראשונה תהיה באתר המוזיאון הפרהיסטורי של נקיק אולדובאי, Olduvai gorge שנחפר ע"י משפחת ליקי המפורסמת. נשחזר את ההיסטוריה והאבולוציה של המין האנושי שראשיתו ביבשת השחורה, נלמד לקרוא את העצמות היבשות ונתוודע לממצאים. נמשיך אל שמורת הסרנגטי השם החם ביותר של חובבי חיות הבר וחלומם של מפיקי סרטי הטבע. שמורות סרנגטי והנגורנגורו  הוכרזו ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית וכשמורת ביוספרה בעלי חשיבות עולמית. ארוחת ערב ולינה בסרנגטי

יום 4 שמורת הסרנגטי  

היום יוקדש לסיורים בשמורה המהווה "מוזיאון" ענק לטבע שהמבקרים בו אינם יודעים באיזו 'תערוכה' מתחלפת יחזו הפעם. מה שבטוח שמדובר ב"תערוכות" המרשימות בעולם. נצא לסיורים בהם נוכל להבין את המערכת האקולוגית המורכבת והמרתקת הזו של יחסי גומלין בין טורפים, נטרפים, ואוכלי הנבלות, תוך תצפיות בהתנהגויות בעלי החיים השונים. ארוחת ערב ולינה בסרנגטי.

טיול מאורגן לטנזניה

יום 5 שמורת הסרנגטי , שמורת הנגורונגורו

נמשיך בסיורים בשמורת הסרנגטי, נחצה לכיוון הנגונגורו שם נבקר בכפר של שבט המאסאיי המפורסם החי עם עדריו בצמוד לריכוזי הטורפים הגדולים בעולם. במשך מאות שנים לא הצליחו לחדור לשטחו סוחרי העבדים ומגלי הארצות, מפחד לוחמיו הצבועים באדום והעשויים ללא חת. ארוחת ערב ולינה בלודג' בסמוך לנגורונגורו.
 

טיול מאורגן לטנזניה

יום 6 קלדרת הנגורונגורו

היום נרד לתוך הקלדרה (הלוע) של הנגורונגורו לסיור בעולם בזעיר-אנפין. בתוך הקלדרה יש יער עם קופים, סוואנה ובה ריכוז אריות וצבועים הגדול בעולם, אגם סודה עם פלמינגו ובריכות של מעיינות עם היפופוטמים. אפריקה כולה בתוך לוע הר הגעש. בתום הסיור  העברה אל לודג' בסמוך אל אגם אייאסי שיהווה נקודת פתיחה לסיור הזריחה לשבטי הציידים לקטים לארוחת ערב ולינה.

יום 7  אגם אייאסי התרבות הנכחדת של השבטים+ ציידי ההאדזבה

סיור בוקר בחברת ציידי ההאדזבה.  נבלה בלוויית ציידי ההאדזבה. התרבות הראשונית של צייד ולקט הולכת ונכחדת בעולמנו. נחזור ללודג' לארוחת הבוקר. מכאן נצא לסיור באזור אגם אייאסי. נבקר בשבטים שעיקר עיסוקם ברעיית העדרים, נבקר גם את שבט הדטוגה שנשותיהם עדיין לובשות חצאיות עור מקושטות בחרוזים ועיקר גאוותם על מלאכת חרשות הברזל. זאת הזדמנות נדירה לחזור ולחוות תקופות פרה-היסטוריות, בחברת אנשים מיוחדים אלו, הצדים בעזרת קשתות וחיצי רעל. אנשים אלה חיים בשטח, ללא בית קבוע, ללא גידולים חקלאיים או בעלי-חיים מבויתים ואף ללא בהמות משא ולכן גם כמעט ללא רכוש (או מיטלטלין). בסיום הסיור העברה ללודג' באזור ארושה.
 

טיול מאורגן לטנזניה טיול מאורגן לטנזניה

ימים 8+9 ארושה- קילימנג'רו- תל אביב

לאחר ארוחת בוקר נצא ליום טיול אחרון באפריקה. נצא לסיור בשווקים האפריקאים בארושה ונראה את החיים האפריקאים אל מול חוץ לשמורות הטבע. בסיום בסיורים. נצא לארוחת צהריים והעברה לשדה התעופה קילימנג'ארו בו נעלה לטיסה לתל אביב דרך אדיס אבבה. נחיתה ב04:00 יום 9.

 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form