מספר טלפון
03-6374000

יוון בטיול מורחב עם האי קורפו יואנינה ומטאורה

דרך: אתונה - נאפפיליו – מונמבסיה - אולימפיה האי לפקדה - קורפו - יואנינה – מצובו - מטאורה - חצי האי פליון – אתונה (NKA)
משך הטיול:
12 ימים - 11 לילות
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: אתונה - נאפפיליו – מונמבסיה - אולימפיה, האי לפקדה - קורפו - יואנינה – מצובו - מטאורה - חצי האי פליון – אתונה. תכנית מלאה מהבוקר עד הערב, כולל: חצי פנסיון ובילוי ערב בטברנה.

טיול מאורגן ליוון כולל האי קורפו יואנינה ומטאורה- הקדמה

המבינים את יון יודעים איזה אוצר טמון במדינה זו, שעתיים טיסה מארצנו ואנו מגיעים למדינה מגוונת ומרתקת.

חלילה אם נייחס ליוון רק את התוית שנדבקה בה "בטן גב", העבר המפואר של אזור זה שעליו גדלנו ולמדנו לאורך כל חיינו במישרין ובעקיפין מתייחס לאימפריה מן העבר שהשאירה תגליות של אתרי טבע ייחודיים, אתרים הסטורים מהממים שאינם בגדר הקלאסיקה, אוצרות המקדונים, תגליות כפרים קטנים ציוריים ואותנטיים להפליא, חופי פרא זהובים לים תכול ונוף מהפנט, אוצרות טבע יחודיים המיוחדים בעולם כולו, נופים המוגדרים כיפים ביותר באירופה, שמחת חיים אמיתית ואנשים לבביים, חוויות מוזיקה ומאכלים ביתיים לרבות הסופלקי ומפגש קרוב עם העמך של יון. המנזרים התלויים במטאורה שבמחוז טסאליה אשר נבנו מזה מאות שנים על צוקים נישאים באזור הררי בצפון המדינה ושם האזור שימש כמקלט לנזירים לאחר תקופת דעיכתה של האימפריה הביזנתית.

האקרופוליס המתנשא במרכזה של אתונה - אחד מסימלי המין האנושי המייצגים נקודת ציון בהתפתחותנו כתרבות חדשה הפעימה אשר מחסירה כשרואים אותו מחלון המטוס, אם מתמזל, אולימפיה, האורקל מדלפי, סלוניקי, השמות הללו כבר מציתים בדימיוננו סיפורי מיתולוגיה, שחר תרבות ספורט ואהבת גוף האדם, אמפי-תיאטראות, אפולו ועוד כל כך הרבה לדעת לראות ולחוות. ואכן בטיולנו הכל ובמינון נכון, גם הסטוריה גם אתרים חשובים ומתוכם המענינים ביותר, גם טבע מרהיב, נופים, תרבויות, חופים פראיים, תופעות טבע מיוחדות כפרים ציוריים המיוחדים לנופה של יון, מהטיול ליוון חוזרים עם טעם של עוד.

טיול מאורגן עם פגסוס ליוון בטיול מורחב עם האי קורפו יואנינה ומטאורה הינו טיול שלא ישכח, עם טעם של עוד ... 

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • תעלת קורינתוס קבר אגממנון במיקנה התיאטרון והמוזיאון באפידאורוס
  • נאפפליו: סיור בעיר הנמל
  • הפלפונז: סיוריים במונמבסיה, ביקור במערת נטיפים
  • אולימפיה: ביקור באתר הארכיאולוגי אשר בו נערכו המשחקים האולימפיים הראשונים, ביקור במוזיאון הפלגה במפרץ הקורינתי
  • קורפו: ביקור בפלוקסטריצה, סיור עיר דרך כיכר העיר, הרובע היהודי ובית הכנסת (במידה ופתוח), ביקור בארמון אכיליון
  • יואנינה: ביקור בבית הכנסת (במידה ופתוח), ביקור ברובע הביזנטי, ביקור במוזיאון הלאוגרפגי, יום סיור בכפרי זאגוריה
  • מצובו: ביקור בכפר ובבית טוסיצה
  • מטאורה: תצפית אל המנזרים וביקור באחד מהם
  • חצי האי פליון: ביקור בכפרים: פורטריה ומקריניצה, מעבר תרמופילי – האנדרטה ופסל לאונידס
  • אתונה: סיור בפלקה, ביקור באקרופוליס  יציאה לבילוי ערב בטברנה של פעם עם ארוחת ערב ומוזיקה יוונית סוחפת

מטיילים יקרים!! בדקו הפרטים היטב מול תוכניות של מס' חברות מתחרות בהן יתכן ויש חצאי ימים חופשיים – וכן יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם יתכן והמדריך של החברה האחרת יציע בתשלום נוסף – לכן , מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !!!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א – לובליאנה תל אביב – אתונה – מיקנה – אפידאורוס – נאפפיליו*

נפגש בנתב"ג ונצא בטיסה לאתונה שביוון. עם הגעתנו נצא מאתונה לכיוון הפלופונס בכיוון מערב אל אחד המפעלים המעניינים ביותר שנעשו על ידי האדם – תעלת קורינתוס. מיזם הנדסי מרשים זה נחצב לפני יותר מ- 100 שנים על מנת לקצר את הדרך הימית מאתונה לאיטליה, ניתק את הפלופונז מן היבשת והפכו לאי. נמשיך בנסיעה אל העיר העתיקה מיקנה ונבקר בקבר אגממנון, המצביא אשר איחד את השבטים היווניים והנהיגם למלחמה כנגד טרויה לאחר חטיפת אשת אחיו, הלנה היפה. נבקר בתיאטרון באפידאורוס ובמוזיאון המציג את תולדות האתר. נדון בהתפתחותו של עולם האלילים הקלאסי. נסע דרך העמק הקטן של ארגוליס, בקצה העמק נמצאת עיר הנמל נאפפיליו. נערוך סיור היכרות עם העיר הנודעת כאחת מערי החוף היפות של יוון. ארוחת ערב ולינה באיזור נאפפיליו**.
*במידה וההגעה ביום זה מאוחרת נשלים את הסיורים של יום זה במהלך הטיול.
**במקרה של נחיתה מאוחרת, ייתכן והלינה ביום זה תהיה באתונה.

טיול מאורגן ליוון

יום 2: נאפפיליו – מונמבסיה - אזור ספרטי

לאחר ארוחת הבוקר נצא מנאפפיליו בנסיעה ונחצה בדרכים ההרריות עד לגובה של 1,200 מ' את רכס פרנונס ונגלוש לעבר מונמבסיה MONEMVASSIA, הגיברלטר של יוון, עיירת מבצר הנמצאת על סלע שניתק מהיבשה בגלל רעידת אדמה. נשוטט בין החומות והגלריות של העיר העתיקה. נמשיך בנסיעה לעבר העיר ספרטי, עיר מוצא הלוחמים האולטימטיביים של יוון העתיקה. העברה למלון באיזור לארוחת ערב ולינה.

יום 3: ביקור במערת נטיפים - אולמיפיה

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול בסביבה בכדי להעמיק את הסיור בדרום הפלפונז. זהו איזור הררי המאופיין בכפרים קטנים ועיירות דייגים. נגיע לחבל מאני אשר ידוע בבתי הטירות המשובצים בכפריו ובעיירות בסביבה. נגיע לביקור במערת נטיפים, זוהי מערה יוצאת מהכלל ביופייה אשר לחלליה המרהיבים נכנס בסירות משוטים. נשים פעמינו אל עבר אולימפיה. באולימפיה נערכו המשחקים האולפימפיים הראשונים לפני יותר מ-2,500 שנה. ארוחת ערב ולינה באזור אולימפיה.

טיול מאורגן ליוון

יום 4: ביקור באתר של אולמיפיה – נסיעה חוויתית ברכבת מיוחדת - פרבזה

לאחר ארוחת הבוקר נבקר באתר הארכיאולוגי באולימפיה (ייתכן כי נבקר באתר אחר הצהריים של יום 3) נתחיל בביקור באצטדיון האולימפי העתיק ובמתקני ההכנה וההתחרות של המשחקים האולימפיים הקלאסיים. נמשיך לביקור במקום במוזיאון של האזור, בו מככב הפסל המדהים של הרמס שפוסל ע"י פרכסיטלס, אחד מהפסלים המפורסמים של תור הזהב של יוון. לאחר סיום הסיור נצא בנסיעה צפונה אל עבר תחנת המוצא של רכבת הוראיקוס – העיירה דיאקופטו. ניסע ברכבת מיוחדת זו הנעזרת בגלגלי שיניים על מנת לטפס על ההר או לרדת ממנו. נמשיך בנסיעה צפונה עם האוטובוס, נחצה את המפרץ הקורינתי בגשר ונמשיך בנסיעה אל אזור העיר פרבזה*. ארוחת ערב ולינה במלון.
*ייתכן והלינה תהיה בעיר אחרת.

יום 5: פטראס – לפקדה - קורפו

לאחר ארוחת הבוקר ונצא בנסיעה דרומה אל עבר האי לפקדה, אחד מהאיים המפורסמים של יוון אשר שוכן בים האיוני. ליד האי שוכן האי של אונסיס, אל האוניות היווני המפורסם ביותר במאה ה -20. נטייל באי ונתרשם מחופיו ונופיו. נצא בנסיעה צפונה. הדרך מטפסת בנוף של אגמים אל מפרץ אמברקיה וממנו לאיגומיניטסה אשר משם נצא בהפלגה בת שעה וחצי לערך לאי קורפו. בהגעה העברה למלון באי קורפו לארוחת ערב ולינה.

יום 6: קורפו – ארמון אכיליון

האי קורפו ידוע כאי המוסיקלי ביותר ביוון. האי מושפע רבות מתרבות איטלקית לרב ותרבות מרכז אירופית בעקבות מיקומו הגאוגרפי. נחל בסיור באי כאשר נגיע לביקור בפלוקסטריצה, כפר אשר ממוקם על חופו של היום במיקום ייחודי ויפהפה. נחזור לעיר קורפו ושם נבקר בכיכר המרכזית, ספיאנדה, בבית הכנסת (באם אפשרי), ברובע היהודי העתיק ובמרכז העיר קורפו. נלמד על תולדות היהודים במקום אשר הגיעו לכאן לראשונה בשנת 1,386 לספירה מאיטליה.היום רק כ-100 יהודים לערך נשארו באי. נמשיך לביקור בארמון אכיליון, ארמוןקיץ באי קורפושנבנה בשנת 1891בהזמנת הקיסר פרנץ יוזףלרעייתו הקיסרית האוסטרית אליזבת, נסיכת בוואריה, המכונה סיסי, שהייתה בדיכאון על מותו הטרגי של בנה רודולף, נסיך הכתר האוסטרי. הארמון נמצא באזור ירוק ויפהפה, ויש בו גן מרהיב ומטופח ועם פסלים יוונים קלאסיים רבים. חזרה למלון לארוחת ערב ולינה בקורפו.

יום 7 – קורפו - יואנינה

לאחר ארוחת הבוקר נצא במעבורת חזרה לאיגומיניטסה ומשם נמשיך בנסיעה אל יואנינה הנחשבת כאחת מפנינות יוון. נערוך סיור היכרות ביואנינה, עיר הבירה של המחוז ההררי אפירוס. נערוך ביקור בבית הכנסת המשופץ (במידה  ופתוח) – שריד לקהילה היהודית במקום וכן ברובע הביזנטי המבוצר – הפרוריון ובמוזיאון הלאוגרפגי. העברה למלון ביואנינה לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן ליוון

יום 8 – יואנינה – יום של טבע באיזור כפרי זאגוריה - יואנינה

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול נפלא בטבע הפראי של איזור הררי זה בצפון מערב יוון. נגיע לביקור בכפרי זאגוריה ונערוך תצפית על קניון הוויקוס מהכפר מונודנדרי. הכפרים באזור זה הינם כפרים עתיקים מאוד, והבתים עשויים מאבן מקומית.  בסיום הסיור באזור חזרה למלון ביואנינה לארוחת ערב ולינה.

יום 9: יואנינה – מצובו –צוקי מטאורה (קלמבקה)

לאחר ארוחת הבוקר בנסיעה אל מטאורה. נעצור בדרך באחד מכפריה הציוריים והיפים ביותר של צפון יוון – מצובו. הכפר מהווה מרכז למלאכת עץ, אותה מייצרים תושביו – בני שבטים ממוצא רומני. הביקור בכפר יכלול ביקור בבית טוסיצאס (המקום סגור ולא ניתן לבקר בו בימי חמישי) המייצג נאמנה את אורח החיים שהיה נהוג במקום בעבר. ממצובו נמשיך דרך מעבר ההרים קאטרה בכביש המפלס דרכו בנוף מיוער אל צוקי מטאורה האדירים, תופעת טבע מעניינית ותמונת הנוף המרשימה ביותר ביוון.פירוש המילה מטאורה ביוונית "תלויים באוויר". בקדקודי עמודי הסלע המרשימים תלויים מנזרים. נבקר באחד ממנזריה התלויים של מטאורה. ארוחת ערב ולינה בקלמבקה.

יום 10: קלמבקה – פליון

לאחר ארוחת הבוקר נעלה לתצפית פרידה מהצוקים אל האזור. נמשיך בנסיעה לחצי האי פליון כאשר הנוף ההררי של צפון יוון מאחורינו והעמק הולך ונפתח אל המישורים החקלאיים של אזור תסליה, באזורים בהם התרחשו בעבר אירועים מן המיתולוגיה היוונית, מגדלים כיום בעיקר תירס. גורם המשיכה העיקרי של חצי האי פליון הוא כפריו היפהפיים בינות ליערות ופלגי המים, מוקפים בבוסתני דובדבנים, ערמונים ותפוחים. נעבור דרך וולוס, עיר על החוף הים בה נלמד על הסיפור של גיזת הזהב. בחצי האי פיליון נבקר בכמה מן הכפרים – ביניהם מקריניצה, כפר ציורי היושב מעל מפרץ וולוס. ארוחת ערב ולינה באחד הכפרים בחצי האי.

טיול מאורגן ליוון

יום 11: פיליון – אתונה

לאחר ארוחת נצא בנסיעה למעבר תרמופילי בו התמודד הגיבור האגדתי לאונידס בעזרת 300 לוחמים כנגד אלפי חיילי הצבא הפרסי. נראה את פסלו והאנדרטה לזכר הקרב. נמשיך עם כביש החוף המזרחי בחזרה אל בירת יוון ומקום הולדת התרבות המערבית אתונה. עם ההגעה בשעות אחר הצהריים  נבקר בגבעת האקרופוליס- מרכז העיר העתיקה ועליו אחד מסמליה של יוון מקדש הפרתנון. מקדשה של אלת העיר אתנה מייצג את האדריכלות היוונית בשיאה הקלאסי. העברה למלון להתארגנות.  בערב נצא לבילוי וארוחת ערב בטברנה של פעם עם מוזיקה יוונית סוחפת. חזרה למלון ללינה.

יום 12: אתונה – ביקור באקרופוליס - ת"א

לאחר ארוחת הבוקר נצא, ככל שיותיר הזמן, לפני הצהריים לסיור באתונה. נחלוף על פני מקדשים ומבנים נוספים על הגבעה. מגבעת המקדשים תצפית על העיר, בה מתגוררת כיום כמחצית מאוכלוסיית יוון. נמשיך בנסיעה ונראה את ארמון המלכות וגם את מקדש זאוס. באם הזמן יאפשר נסייר רגלית להכרת הרובע העתיק הנמצא למרגלות האקרופוליס – הפלקה. נסייר בינות לסמטאות הציוריות הגדושות חנויות ומסעדות טברנה, מהן בוקעת מוזיקת הרמבטיקו לצלילי בוזוקי. נראה גם את הכיכרות הראשיים של אתונה: אומוניה וסינטאגמה. לקראת הצהריים העברה לשדה התעופה לטיסה ישירה חזרה לתל אביב.

ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
**חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
***בעקבות לוח זמנים של חלק מהתארים שנבקר בטיול, יתאפשר מצב בו נהפוך את סדר הטיול. תכני ואתרי הטיול ישארו כפי שמצויין והתוכנית לא תיפגע. יתכן כי השהיה באי קורפו תתבצע לפני השהיה ביואנינה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form