מספר טלפון
03-6374000
ירושלים העתיקה ושוק מחנה יהודה לסבים הורים וילדים (IFJ)
משך הטיול:
יום טיול
להורדת התוכנית

העיר ירושלים הייתה בעבר ועדיין מהווה בימינו מרכז עולמי דתי, תרבותי, שלטוני וכלכלי. שליטים וממלכות רבות במהלך ההיסטוריה שאפו לשליטה בעיר שמלאה באתרים המנציחים אלו שהצליחו. הביקור המודרך בירושלים יחשוף בפנינו חלק מהפאזל המרתק המתקיים בה, של קודש וחול ,עבר והווה, תרבויות עתיקות וקידמה.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

  • טיילת ארמון הנציב
  • העיר העתיקה
  • עיר דוד
  • שוק מחנה יהודה
  • שכונת "נחלאות"
  • נקבת השילוח

מהלך הסיור:

נתחיל את סיורנו בתצפית הפנורמית המרהיבה מטיילת ארמון הנציב, לפנינו ייפרשו מבניה ואוצרותיה  של ירושלים אשר נמצאים בין חומות העיר העתיקה ומחוץ להן. נמשיך אל העיר העתיקה לסיור בעיר דוד  שם נוכל לראות ולחוות מקומות ואירועים משמעותיים מתקופת התנ"ך. נצפה בסרט על ירושלים הקדומה "כך זה התחיל",  נעבור בתוך ארמונו של המלך דוד ונביט בבור אליו הושלך ירמיהו הנביא. נצפה במבנה מימי בית ראשון ובו בית ארבעת המרחבים. נבין את המושג "העופל" ונראה את מקומו של הארכיון ובו ״בית הבולות״ שבו אזכורים של אישים שחיו בתקופת בית ראשון. נלך בנקבת חזקיהו הלוא היא נקבת השילוח שהייתה הראשונה שסיפקה מים ממקור בתוך החומות. (מסלול רטוב, למעוניינים תהיה אפשרות ללכת בנקבה הכנענית היבשה).בתום הסיור וההליכה נמשיך לביקור בכותל המערבי ונלמד על התהפוכות הרבות שעבר ומהלך ההיסטוריה שהוביל לחשיבותו הרבה כמקום הקדוש ביותר לעם היהודי. לאחר הביקור בכותל נצא אל אחד המקומות המזהים ביותר את ירושלים- שוק מחנה יהודה הצבעוני, נספר על הקמתו והשינויים הרבים שעבר ונטייל בינות לדוכנים והמסעדות הרבות שבו . לאחר הפסקת צהריים נמשיך מהשוק לסיור בשכונת "נחלאות" ונספר את סיפור הקמת השכונות היהודיות בידי אלו האמיצים שהעזו לצאת מתוך החומות לפני פחות ממאתיים שנים.

נשוב חזרה הביתה ,הגעה משוערת לנקודת האיסוף הראשונה בשעה 19:00

*צילום חדוה שנדרוביץ

ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיול וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form