מספר טלפון
03-6374000
כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול (PSP)
משך הטיול:
7 לילות – 8 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מידי יום*, ללא הוצאות אופציונאליות עפ"י תוכנית הטיול. כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול *מלבד יום ההגעה בשעות הערב.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

מונטנגרו -

  • שייט באגם שקודר
  • אזור קולאשין: מנזר מוראצ'ה, פארק ביוגרדסקה, קניון טארה, האגם השחור 
  • קוטור: העיר העתיקה 
  • נייגושי: סיור בכפר אותנטי 
  • מנזר אוסטרוג

בוסניה -

  • ביקור בסרייבו: המרכז הטורקי, המוזיאון היהודי (במידה ופתוח) מוזיאון המנהרה, יציאת ערב לעיר העתיקה 
  • מוסטר: סיור עיר
  • מפלי קרביצה

דוברובניק (קרואטיה) -

  • סיור בעיר העתיקה, ביקור במנזר הפרנציסקני, בית המרקחת העתיק, בית הכנסת (במידה ופתוח)
  • האוטובוס צמוד לקבוצה מהיום הראשון עד היום האחרון לאורך כל שעות היוםמטיילים יקרים! אנו ממליצים לבדוק היטב את הפרטים במסלול של פגסוס אל מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יתכן ותמצאו כי יש חצאי ימים חופשיים–וכן יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שיכולים להגיע לסכומים גבוהים אותם יתכן ומדריכ/ת החברה האחרת יציעו בתשלום נוסף–לכן , מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א – דוברובניק (קרואטיה) – טרבינייה (בוסניה)

בשעות הערב נפגש בנתב"ג לדוברונביק בקרואטיה. לאחר הנחיתה והסידורים הפורמליים בשדה התעופה העברה למלון באזור העיר טרבינייה בבוסניה. ארוחת ערב מאוחרת* ולינה.

יום 2: טרבינייה - מפלי קרביצה – מוסטר – סרייבו

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה צפונה ליום טיול מעניין בבוסניה. התחנה הראשונה שלנו תהיה בעיירה בלאגאז' (Blagaj) שהתפתחה מאוד עם התבוססות השלטון העות'מאני באזור במאה ה-16. העיירה שוכנת על גדת נהר בונה (Buna) הנובע מתוך נקרה חצובה בסלע המיתמר לגובה של כ-200 מטרים. נמשיך לביקור במפלי קרביצה, נקודת חמד מוסתרת במחוז הרצגובינה. במקום מפלים יפים ומרשימים. התחנה הבאה שלנו ביום טיול זה תהיה מוסטר. עם ההגעה נסייר במוסטר המאופיינת בגשר התורכי העתיק ובבנייני האבן העתיקים והמרשימים. לאחר סיום הביקור נמשיך בנסיעה אל עבר סרייבו, בירת בוסניה. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

 יום 3: סרייבו

יום זה נקדיש לטיול בסרייבו, עיר אוריינטלית עליה נאמר שאפילו זרים מרגישים בה בבית. ייחודה גם בכך שבמתחם קטן יחסית ממוקמים מוסדות דתיים ככנסייה אורתודוכסית, כנסייה קתולית, מסגד ובית הכנסת של יהודי סרייבו. נסייר בעיר העתיקה של סרייבו ובאזור השוקק – המרכז הטורקי העתיק של סרייבו. העיר בעלת היסטוריה מרתקת, בה נרצח יורש העצר האוסטרי והיווה עילה לפרוץ מלחמת העולם הראשונה. נבקר במוזיאון היהודי (במידה ויהיה פתוח). בנוסף נבקר במוזיאון המנהרה. בסיום הסיור העברה למלון לארוחת ערב ולינה. בערב נצא להסתובב עם האוטובוס או הרכבת הקלה בעיר העתיקה השוקקת בחודשי הקיץ.

יום 4: סרייבו (בוסניה) - אגם השחור – קניון טארה – קולאשין (מונטנגרו)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בדרכנו דרומה ומזרחה לעבר מונטנגרו. נמשיך ונטפס אל עבר ז'אבליאק, שם נגיע לביקור באגם השחור אשר שוכן בגובה של 1,442 מטר מעל פני הים. לאחר הטיול באגם נמשיך בנסיעה לאחד משיאי הטיול, קניון טארה. הקניון נמתח לאורך של 68 ק"מ והוא נחשב השני בגודלו בעולם אחרי הגרנד קניון. עומקו המרבי של הקניון הוא 1,333 מטר, והוא חלק מנהר באורך כולל של 144 ק"מ הנשפך בסופו של דבר לנהר דרינה. ניסע דרך נופיו עוצרי הנשימה של הקניון התלול. נמשיך בנסיעה לעיירה ההררית קולאשין. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

הידעת ? מונטנגרו - ארץ "ההרים השחורים" בה הרים נישאים מעל לערים העתיקות וחופים נפלאים. מונטנגרו התנתקה מסרביה והוכרזה מדינה ריבונית בשנת 2006. במדינה גרים בסך הכל כ-650,000 תושבים אשר ידועים כאנשים חמים וחייכנים אשר אוהבים את החיים. המדינה נחשבת כפנינת הבלקן וכיעד משגע ואטרקטיבי בנופים מרהיבים מיוחדים לאזור.

יום 5: קולאשין – פארק ביוגרדסקה - מוראצ'ה – מנזר אוסטרוג - פודגוריצה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בפארק ביוגרדסקה אשר במרכזו אגם קטן אשר מוקף ביער פרהיסטורי. זהו פארק קטן ויפהפה. נחל בנסיעה דרומה בתוך עמק מוראצ'ה, הדרך עוברת בתחתית העמק והנוף ירוק ומרענן. נעצור לביקור במנזר מוראצ'ה אשר נבנה במקום לפני מאות שנים. מהמנזר נקודת תצפית יפה. נמשיך לביקור מנזר אוסטרוג, אתר עליה לרגל הנחשב ביותר במדינות הבלקן. עליה לראש ההר ברכבים מיוחדים עד למרגלות המנזר החצוב בהר והגישה אליו קשה ומחייבת עוד טיפוס במדרגות. התצפית מרהיבה על כל האזור. בסיום הסיור העברה למלון בפודגוריצה לארוחת ערב ולינה.

יום 6: שייט באגם שקודר – באר

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל עבר אגם שקודר, הימה הגדולה בבלקן, אשר נמצא בדרומה של המדינה על גבולה של אלבניה. האזור מוכרז כשמורת טבע וידוע ביופיו. נשוט באגם ונתרשם מהנוף ומהציפורים הרבות אשר שוכנות באגם דרך קבע. נצא בנסיעה אל העיר באר לביקור בעיר אשר יושבת על שפת הים האדריאטי. נהנה מיופיים של הטיילת והים. חזרה למלון, לארוחת ערב ולינה.

יום 7: נייגושי – צ'טינייה – קוטור

לאחר ארוחת הבוקר נצא בדרך הררית ומפותלת לעבר בירתה העתיקה של מונטנגרו צ'טינייה, עירו של המלך ניקולס – גיבורה של מונטנגרו. נמשיך לנייגושי - עיר הולדתו של המלך פטר מייסד מונטנגרו המודרנית עם אפשרות לטעום ממאכלים המאפיינים את האזור. נמשיך למפרץ המדהים ביופיו של קוטור אשר ידוע כפיורד הגדול ביותר בים התיכון. נגיע לביקור בעיר קוטור בה נשתמרו חומה מימי הביניים, רחובות ציוריים, ארמונות ונציאנים וקתדרלה. נכנס לביקור בעיר העתיקה המקסימה אשר עמדה בגבורה במשך מאות שנים של התקפות מצד ממלכות ואויבים רבים. לאחר סיום הסיור נצא בנסיעה בודבה לביקור קצר בעיר העתיקה ובטיילת על חוף הים התיכון. העברה למלון באזור בודבה או טיבאת לארוחת ערב ולינה.

יום 8: דוברובניק – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל עבר פנינת הים האדריאטי – דוברובניק, אותה שמרנו לסוף הטיול. עם ההגעה נסייר בעיר העתיקה בסמטאות צרות, מזרקות וחצרות, שלל פניני ארכיטקטורה, ארמונות ומנזרים אשר מכונסים לתחומי החומר העתיקה והיפהפייה מן המאה ה 13-14. נבקר במנזר הפרנציסקני הכולל בתוכו את בית המרקחת הפעיל העתיק באירופה. נמשיך לבית הכנסת ונבקר בו (במידה ופתוח). לאחר סיום הסיור המרתק נצא בנסיעה לשדה התעופה של דוברובניק לטיסה חזרה הביתה. הגעה לתל אביב בשעות הלילה המאוחרות.

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
**במידה וטיסות ההלוך והחזור תהיינה למונטנגרו, מסלול הטיול יתבצע בהתאם לכך. כל התכנים זהים אם כי בסדר שונה. תכנית  ספציפית תימסר למעוניינים.*ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
**חשוב להבהיר חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. במקרה זה פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form