מספר טלפון
03-6374000
כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול (PSP)
משך הטיול:
7 לילות – 8 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מידי יום*, ללא הוצאות אופציונאליות עפ"י תוכנית הטיול. כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול *מלבד יום ההגעה ויום החזרה ארצה

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

מונטנגרו -

  • שייט באגם שקודר
  • אזור קולאשין: מנזר מוראצ'ה, פארק ביוגרדסקה, קניון טארה, האגם השחור 
  • קוטור: העיר העתיקה 
  • נייגושי: סיור בכפר אותנטי 

בוסניה -

  • ביקור בסרייבו: המרכז הטורקי, המוזיאון היהודי (במידה ופתוח) מוזיאון המנהרה, יציאת ערב לעיר העתיקה 
  • מוסטר: סיור עיר
  • מפלי קרביצה

דוברובניק (קרואטיה) -

  • סיור בעיר העתיקה, ביקור במנזר הפרנציסקני, בית המרקחת העתיק, בית הכנסת (במידה ופתוח)
  • האוטובוס צמוד לקבוצה מהיום הראשון עד היום האחרון לאורך כל שעות היוםמטיילים יקרים! אנו ממליצים לבדוק היטב את הפרטים במסלול של פגסוס אל מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יתכן ותמצאו כי יש חצאי ימים חופשיים –  וכן יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שיכולים להגיע לסכומים גבוהים אותם יתכן ומדריכי החברה האחרת יציעו בתשלום נוסף – לכן , מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א – טיבאת – קוטור – נייגושי – צ'טינייה – פודגוריצה

נפגש בנתב"ג לטיסה לטיבאת. לאחר הנחיתה והסידורים הפורמליים בשדה התעופה נצא ונגיע לביקור בעיר קוטור בה נשתמרו חומה מימי הביניים, רחובות ציוריים, ארמונות ונציאנים וקתדרלה. נכנס לביקור בעיר העתיקה המקסימה אשר עמדה בגבורה במשך מאות שנים של התקפות מצד ממלכות ואויבים רבים. נמשיך ונעלה בדרך הררית ומפותלת לעבר בירתה העתיקה של מונטנגרו צ'טינייה, עירו של המלך ניקולס – גיבורה של מונטנגרו. נמשיך לנייגושי - עיר הולדתו של המלך פטר מייסד מונטנגרו המודרנית עם אפשרות לטעום ממאכלים המאפיינים את האזור. נמשיך למפרץ המדהים ביופיו של קוטור אשר ידוע כפיורד הגדול ביותר בים התיכון.
בהמשך העברה למלון באזור פודגוריצה. ארוחת ערב ולינה.

יום 2: פודגוריצה – שקודר –  מנזר אוסטרוג – פודגוריצה 

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל עבר אגם שקודר, הימה הגדולה בבלקן, אשר נמצא בדרומה של המדינה על גבולה של אלבניה. האזור מוכרז כשמורת טבע וידוע ביופיו. נשוט באגם ונתרשם מהנוף ומהציפורים הרבות אשר שוכנות באגם דרך קבע. נמשיך לביקור מנזר אוסטרוג, אתר עליה לרגל הנחשב ביותר במדינות הבלקן. עליה לראש ההר ברכבים מיוחדים עד למרגלות המנזר החצוב בהר והגישה אליו קשה ומחייבת עוד טיפוס במדרגות. התצפית מרהיבה על כל האזור.  לאחר סיום הסיור נחזור למלון לארוחת ערב ולינה. 

 יום 3: פודגוריצה– פארק ביוגרדסקה - מוראצ'ה – קולאשין (מונטנגרו)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בפארק ביוגרדסקה אשר במרכזו אגם קטן אשר מוקף ביער פרהיסטורי. זהו פארק קטן ויפהפה. נחל בנסיעה דרומה בתוך עמק מוראצ'ה, הדרך עוברת בתחתית העמק והנוף ירוק ומרענן. נעצור לביקור במנזר מוראצ'ה אשר נבנה במקום לפני מאות שנים. מהמנזר נקודת תצפית יפה. בסיום הסיור העברה למלון בקולאשין לארוחת ערב ולינה. 

יום 4: קולאשין (מונטנגרו)- האגם השחור – קניון טארה – סרייבו (בוסניה)  

לאחר ארוחת הבוקר נצא בדרכנו לעבר מונטנגרו. נמשיך ונטפס אל עבר ז'אבליאק, שם נגיע לביקור באגם השחור אשר שוכן בגובה של 1,442 מטר מעל פני הים. לאחר הטיול באגם נמשיך בנסיעה לאחד משיאי הטיול, קניון טארה. הקניון נמתח לאורך של 68 ק"מ והוא נחשב השני בגודלו בעולם אחרי הגרנד קניון. עומקו המרבי של הקניון הוא 1,333 מטר, והוא חלק מנהר באורך כולל של 144 ק"מ הנשפך בסופו של דבר לנהר דרינה. ניסע דרך נופיו עוצרי הנשימה של הקניון התלול.. העברה למלון בבוסניה לארוחת ערב ולינה..

הידעת ? מונטנגרו - ארץ "ההרים השחורים" בה הרים נישאים מעל לערים העתיקות וחופים נפלאים. מונטנגרו התנתקה מסרביה והוכרזה מדינה ריבונית בשנת 2006. במדינה גרים בסך הכל כ-650,000 תושבים אשר ידועים כאנשים חמים וחייכנים אשר אוהבים את החיים. המדינה נחשבת כפנינת הבלקן וכיעד משגע ואטרקטיבי בנופים מרהיבים מיוחדים לאזור. 

יום 5: סרייבו

יום זה נקדיש לטיול בסרייבו, עיר אוריינטלית עליה נאמר שאפילו זרים מרגישים בה בבית. ייחודה גם בכך שבמתחם קטן יחסית ממוקמים מוסדות דתיים ככנסייה אורתודוכסית, כנסייה קתולית, מסגד ובית הכנסת של יהודי סרייבו. נסייר בעיר העתיקה של סרייבו ובאזור השוקק – המרכז הטורקי העתיק של סרייבו. העיר בעלת היסטוריה מרתקת, בה נרצח יורש העצר האוסטרי והיווה עילה לפרוץ מלחמת העולם הראשונה. נבקר במוזיאון היהודי (במידה ויהיה פתוח). בנוסף נבקר במוזיאון המנהרה. בסיום הסיור העברה למלון לארוחת ערב ולינה.
● בערב נצא להסתובב עם האוטובוס או הרכבת הקלה בעיר העתיקה השוקקת בחודשי הקיץ.

יום 6:  סרייבו - מפלי קרביצה – מוסטר- טרבינייה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה צפונה ליום טיול מעניין בבוסניה. התחנה הראשונה שלנו תהיה בעיירה בלאגאז' (Blagaj) שהתפתחה מאוד עם התבוססות השלטון העות'מאני באזור במאה ה-16. העיירה שוכנת על גדת נהר בונה (Buna) הנובע מתוך נקרה חצובה בסלע המיתמר לגובה של כ-200 מטרים. נמשיך לביקור במפלי קרביצה, נקודת חמד מוסתרת במחוז הרצגובינה. במקום מפלים יפים ומרשימים. התחנה הבאה שלנו ביום טיול זה תהיה מוסטר. עם ההגעה נסייר במוסטר המאופיינת בגשר התורכי העתיק ובבנייני האבן העתיקים והמרשימים. לאחר סיום הביקור נמשיך בנסיעה אל עבר טרבינייה העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 7: טרבינייה - דוברובניק –פודגוריצה

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל עבר פנינת הים האדריאטי – דוברובניק, אותה שמרנו לסוף הטיול. עם ההגעה נסייר בעיר העתיקה בסמטאות צרות, מזרקות וחצרות, שלל פניני ארכיטקטורה, ארמונות ומנזרים אשר מכונסים לתחומי החומר העתיקה והיפהפייה מן המאה ה 13-14. נבקר במנזר הפרנציסקני הכולל בתוכו את בית המרקחת הפעיל העתיק באירופה. נמשיך לבית הכנסת ונבקר בו (במידה ופתוח). לאחר סיום הסיור המרתק נצא בנסיעה לפודגוריצה ללינה וארוחת ערב.

יום 8: פודגוריצה - טיבאת- תל אביב 

לאחר ארוחת הבוקר העברה לשדה התעופה של טיבאת לטיסה חזרה הביתה. **חשוב להבהיר חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. במקרה זה פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.


*ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form