מספר טלפון
03-6374000
כולל בלגרד, צפון סרביה, זלטיבור, הצפון הבתולי של מונטנגרו ואזור החוף של מונטנגרו (TSB)
משך הטיול:
7 ימים מלאים* 6 לילות

כולל בלגרד, צפון סרביה, זלטיבור, הצפון הבתולי של מונטנגרו ואזור החוף של מונטנגרו טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול *החזרה ביום האחרון מטיבת (מונטנגרו) בשעות אחר הצהריים המאוחרות.

 טיול מאורגן למונטנגרו וסרביה - הקדמה

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • סרביה-
 • בלגרד: סיור עיר, מבצר קלמגדן, תצפית ממגדל אבאלה, שייט בנהר הדנובה
 • נובי סאד והאזור: סיור עיר, מבצר פטרובארדין, מנזר קרוסדול, ביקור חווה מקומית לייצור דבש ויין
 • זלטיבור: נסיעה חוויתית ברכבת עתיקה, ביקור בכפר שהוקם על ידי במאי הקולנוע  אמיר קוסטוריצה, ביקור במוזאון הפתוח סירוגוינו·
 • מונטנגרו
 • אזור ההרים: מנזר מוראצ'ה, פארק ביוגרדסקה, קניון טארה, האגם השחור, סיור ברכבי שטח באזור ההררי הבתולי של מונטנגרו
 • קוטור: העיר העתיקה, שייט באגם שקודר
 • נייגושי: סיור עיר 
 • צ'טינייה: סיור עיר
 • האוטובוס צמוד לקבוצה מהיום הראשון עד היום האחרון לאורך כל שעות היום

   

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א – בלגרד

נפגש בנתב"ג בשעות הבוקר ונטוס לבלגרד (סרביה), לאחר הנחיתה והסידורים הפורמליים, נצא ליום טיול מלא בבלגרד. העיר נהרסה 40 פעמים במשך 2,300 שנות ההיסטוריה שלה, ומעולם לא הצליחה לאחות את כל שבריה. בעיר מסעדות טובות, בתי קפה ואווירה של עיר צפון אירופית. נתחיל בעיר העתיקה סטארי גראד, דרך כנסיות, כיכר הרפובליקה, ארמון אלבניה, הרובע הציורי סקאדארליה, האנדרטה לזכר סגנו היהודי של טיטו - משה פיאדה, המוזיאונים הגדולים ואתר הזיכרון של טיטו. נמשיך בסיור גם אל חלקה החדש של העיר - נובו בלגרד. נבקר במבצר קלמגדן העתיק אשר ממנו נשקף נופה הנפלא של העיר העתיקה ומפגש הנהרות בין ההסאווה לדנובה. אחר הצהריים נצא לשייט מהנה של שעה בנהר הדנובה, מהנהרות הגדולים והארוכים באירופה. בסיומו של הסיור העברה למלון בבלגרד לארוחת ערב ולינה.
 

טיול מאורגן למונטנגרו וסרביה

יום 2: בלגרד – נובי סאד – בלגרד

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול מהנה צפונית לבלגרד. בעצירה הראשונה נגיע לביקור במנזר קרוסדול, מנזר סרבי אורתודוקסי מהמאה ה-16. נמשיך לסיור בעיר נובי סאד, העיר השניה בגודלה בסרביה. העיר נוסדה בשנת 1694 והשם נובי סאד (שמשמעו 'נטיעה חדשה') ניתן לה רשמית במאה ה-18. העיר יפהפיה וכוללת לא מעט שכיות חמדה אדריכליות. נסייר במדרחוב המפורסם ובמרכז העיר שם שוכנות 2 כנסיות מרשימות. נעלה לביקור מבצר פטרובארדין אשר שוכן על צוק על גדות נהר הדנובה וחולש על העיר. נצא בנסיעה לעיירה סרמסקי קרלובצ'י ונמשיך לביקור בחווה משפחתית מקומית אשר בבעלותה כרמי ענבים להפקת יין וכוורות להכנת דבש. הסיור כולל הסבר על הפקת המוצרים וטעימות. זוהי חווה קטנה ואותנטית. בסיומו של יום מעניין חזרה לבלגרד לארוחת ערב ולינה.

יום 3: בלגרד – מגדל אבאלה - זלטיבור

לאחר ארוחת הבוקר נצא את בלגרד דרומה בנסיעה קצרה ונעלה לתצפית ממגדל אבאלה, מגדל אשר בנייתו הסתיימה בשנת 1965 וגובהו 202 מטרים מעל פני הקרקע. מהמגדל נהנה מתצפית על הנוף הפרוש למרגלותינו. לאחר סיום הביקור נצא בנסיעה דרומה אל עבר זלטיבור, עיר לא גדולה אשר שוכנת באזור הררי בדרומה של סרביה (הרי הבלקן המפורסמים). לפני ההגעה לזלטיבור נעצור לביקור במוזאון הפתוח סירוגוינו, שם נלמד על דרך וצורת החיים של המקומיים בזמנים עברו. נמשיך בנסיעה קצרה לזלטיבור, עם ההגעה העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 4: זלטיבור - רכבת עתיקה מיוחדת – ביקור בכפר שהוקם על ידי במאי הקולנוע  אמיר קוסטוריצה – קולאשין (מונטנגרו)

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול מרתק באזור זה. זהו אזור הררי בדרומה של סרביה. נצא בנסיעה למוקרה גורה, שם נצא בנסיעה חוויתית בהרים ברכבת עתיקה מיוחדת. זוהי רכבת אשר שימשה בעבר לנסיעה בין בלגרד לסרייבו בימי המשטר היוגוסלבי. טוואי הרכבת מתחתר בתוך הרים ומנהרות בנופים ירוקים ויפהפיים. נגיע לביקור בדרוונגרד, כפר אשר הוקם על ידי במאי הקולנוע הסרבי אמיר קוסטוריצה לטובת צילום סרטו  "החיים הם נס" בשנת 2004 ומשמש מאז ככפר נופש וכמקום מגוריו של קוסטוריצה עצמו. מאז שנת 2008 הכפר מארח פסטיבל שנתי לקולנוע ולמוזיקה, המציג סרטי קולנוע ויצירות מוזיקליות מרחבי העולם. לרחובות הכפר קרא קוסטוריצה על שם אישים וקולנוענים שהוא מוקיר, מדייגו מראדונה ועד פדריקו פליני. לאחר סיום הביקור נצא בנסיעה דרומה, נחצה את הגבול למונטנגרו ונגיע לביקור בפארק ביוגרדסקה אשר במרכזו אגם קטן אשר מוקף ביער פרהיסטורי. זהו פארק קטן ויפהפה. נמשיך בנסיעה לקולאשין, עיירה ציורית, לארוחת ערב ולינה.

הידעת ? מונטנגרו - ארץ "ההרים השחורים" בה הרים נישאים מעל לערים העתיקות וחופים נפלאים. מונטנגרו התנתקה מסרביה והוכרזה מדינה ריבונית בשנת 2006. במדינה גרים בסך הכל כ-650,000 תושבים אשר ידועים כאנשים חמים וחייכנים אשר אוהבים את החיים. המדינה נחשבת כפנינת הבלקן וכיעד משגע ואטרקטיבי בנופים מרהיבים מיוחדים לאזור.

טיול מאורגן למונטנגרו וסרביה

יום 5: קולאשין – סיור רכבי שטח באזור ההררי של מונטנגרו – האגם השחור – קניון טארה - קולאשין

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום מרהיב של טבע טהור ומופלא. לסיור של 4-5 שעות ברכבי שטח באזור הצפון הבתולי של מונטנגרו. נצא מאזור קולאשין ונסע בדרכי ההרים היפות אשר בעלות מראה ייחודי אפילו ביחס לנוף הקרסטי האופייני ליוגוסלביה. הנוף באזור כולל צוקי גיר נישאים ושחוקי רוח, שכבות סלע שהתעקמו לזוויות לא הגיוניות בעקבות תנועות טקטוניות, אגמים גדולים ואגמי קרח עונתיים. הסיור יסתיים באזור העיירה זבליאק ומשם נמשיך בנסיעה באוטובוס לביקור באגם השחור אשר שוכן בגובה של 1,442 מטר מעל פני הים. נמשיך לאחד משיאי הטיול, קניון טארה. הקניון נמתח לאורך של 68 ק"מ והוא נחשב השני בגודלו בעולם אחרי הגרנד קניון. עומקו המרבי של הקניון הוא 1,333 מטר, והוא חלק מנהר באורך כולל של 144 ק"מ הנשפך בסופו של דבר לנהר דרינה. ניסע דרך נופיו עוצרי הנשימה של הקניון התלול. לפני הכניסה לערוץ נעצור  לתצפית מרהיבה מגשר ג'ורג'וויצ'ה שאורכו 365 מטר וגובהו 172 מטר מעל הקניון. חזרה למלון בקולאשין, לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן למונטנגרו וסרביה

יום 6: קולאשין - עמק מוראצ'ה – אגם שקודר - קוטור

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור במנזר מוראצ'ה אשר נבנה במקום לפני מאות שנים. מהמנזר נקודת תצפית יפה. נמשיך אל עבר אגם שקודר, הימה הגדולה בבלקן, אשר נמצא בדרומה של המדינה על גבולה של אלבניה. האזור מוכרז כשמורת טבע וידוע ביופיו. נשוט באגם ונתרשם מהנוף ומהציפורים הרבות אשר שוכנות באגם דרך קבע. נמשיך בנסיעה ונגיע לביקור בעיר קוטור (ייתכן כי נבקר בעיר למחרת בבוקר) אשר שוכנת על שפת המפרץ המדהים ביופיו של קוטור אשר ידוע כפיורד הגדול ביותר בים התיכון ובה נשתמרו חומה מימי הביניים, רחובות ציוריים, ארמונות ונציאנים וקתדרלה. נכנס לביקור בעיר העתיקה המקסימה אשר עמדה בגבורה במשך מאות שנים של התקפות מצד ממלכות ואויבים רבים. לאחר סיום הסיור העברה למלון באזור לארוחת ערב ולינה.

יום 7: נייגושי – צ'טינייה – טיבת – בלגרד – ת"א

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר נייגושי. הדרך מטפסת על ההרים ומאפשרת תצפית מרהיבה על הפיורד של קוטור. נייגושי היא עיר הולדתו של המלך פטר מייסד מונטנגרו המודרנית בה יש אפשרות לטעום ממאכלים המאפיינים את האזור. לאחר סיום הסיור נמשיך לסיור בבירתה העתיקה של מונטנגרו - צ'טינייה, עירו של המלך ניקולס – גיבורה של מונטנגרו. בסיום הסיור נסיעה לשדה התעופה של טיבת, שם נעלה על טיסה לבלגרד ונחליף מטוס לטיסה חזרה ארצה.

 

 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. במקרה זה פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.  

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form