מספר טלפון
03-6374000
כולל: חצי פנסיון (GAG)
משך הטיול:
13-14 ימים 11 לילות

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, פעילות בערבים ללא הוצאות אופציונאליות עפ"י תוכנית הטיול. כולל: חצי פנסיון הטיול יתבצע בקבוצות של לא יותר מ 35 מטיילים

טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה - הקדמה

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • גווטאמלה:פנאחצ'ל
 • אגם אטיטלן: סנטיאגו אטיטלן, שייט באגם אטיטלן, ביקור בכפר סן אנטוניו פלופו
 • צ'יצ'יקסטננגו: ביקור בשוק (השוק פתוח בימי ראשון וחמישי בלבד, הביקור מותנה בימי השבוע), האתר פסקואל אבאח, כנסיית תומס הקדוש
 • אנטיגואה: סיור בעיר, פלאזה דה ארמאס, ביקור בכנסיית לה מרסד, ביקור בבית המוסיקה "קאזה ק'אוחום", ביקור בקתדרלה כתובות המאיה בקיריגואה
 • ליוינגסטון: ביקור בעיירת השחורים ושייט על הריו דולסה
 • טיקאל: ביקור באתר הארכיאולוגי שבלב הג'ונגל כולל ביקור במוזיאון סילבנוס מורלי
 • מקסיקו:
 • סאן קריסטובל: סיור בעיר, ביקור במוזיאון התרופות של מאיה, שייט בקניון סומידרו, ביקור בכפרים האינדיאנים סן חואן צ'אמולה וזינאקנטאן, מפלי אקווה אזול
 • פאלנקה: אתר שרידי עיר המאיה ביקור בשמורת האגמים מונטהבלו

מטיילים יקרים כרגיל בעולמנו התחרותי כדאי לדעתנו לבדוק היטב הצעה זו אל מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש אולי חצאי ימים חופשיים – יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים,מה שעשוי להראות בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !!!!!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1 - תל-אביב –גווטאמלה סיטי

נפגש בנתב"ג בשעות הבוקר ונטוס אל גווטאמלה סיטי דרך ספרד. הגעה בשעות אחר הצהריים. לאחר הנחיתה והסידורים הפורמליים נחל בסיור עיר קצר בבירת גווטאמלה. בסיום הסיור העברה למלון בגווטאמלה סיטי או אנטיגואה לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן למקסיקו גואטמלה

יום 2: אנטיגואה – קיריגואה – פורטו באריוס / ליבינגסטון

בבוקר נצא בנסיעה ונרד את רכס ההרים לכיוון האוקינוס האטלנטי לאתר הארכיאולוגי של קיריגואה, המכיל את לוחות האבן הכתובים הגדולים ביותר הקשורים לתרבות המאיה, אשר נתגלו אי פעם. קיריגואה היא אחת מערי המאיה הקטנות ביותר, אך גם אחת מהחשובות בזכות אוסף המונומנטים הענקיים שלה. כאן נמצאים תשעה לוחות אבן כתובים המסודרים מסביב לכיכר מרכזית ומלווים במזבחות המגולפים בצורות זומורפיות (של חיות). גובהו של הלוח הגדול ביותר, לוח E, מתנשא ל-11 מטרים. ההריסות כאן טרם שוחזרו, אך ההירוגליפים מפוענחים מלוחות האבן הכתובים ומהמזבחות מספרים סיפור מרתק על יחסי קיריגואה עם קופאן השכנה. מכאן נמשיך לפורטו באריוס ללינה באיזור. ארוחת ערב במלון.

יום 3: ליוינגסטון – פלורס

הבוקר נשוט לליוינגסטון, עיירה של תושבים שחורים הממוקמת בפתח נהר (הריו) דולסה. העיירה הינה ייחודית בגואטמלה בשל תרבות הגאריפונה שלה. מקור ה-גאריפונה הוא בעירוב שחל במאה ה-17 בין השבט המקומי הקאליפונה ועבדים מניגריה. מאז שמרו הגאריפונה על שפתם, המוסיקה שלהם ודתם. הגישה אל ליוינגסטון אפשרית אך ורק על ידי סירות השטות לרוחב המפרץ מ-פוארטו באריוס או לאורך ה-ריו דולסה מ-פרונטרה. לאחר ביקור בעיירה ליוינגסטון נצא לשייט מהיפים במרכז אמריקה על ה-ריו דולסה (הנהר המתוק) אשר אורכו כ-40 קילומטר. נפגוש את האוטובוס ונמשיך בנסיעה לטיקאל. לינה וארוחת ערב במלון באזור.

טיול מאורגן למקסיקו גואטמלה

יום 4: פלורס – טיקאל

טיקאל אשר הוכרזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו נחשבת ע"י רבים כאחד מהמקומות הרוחניים החזקים בעולם. הפירמידות הגבוהות נישאות אל על מתוך כיפת ג'ונגל סבוכה כשומריהן של תעלומות עתיקות. תוך השילוב הנהדר של טבע וממצאים ארכיאולוגיים נפרשת עיר המאיה מהמאה ה-7 לפנה"ס על שטח של יותר מ-6 קילומטרים רבועים, אשר בתוכם נמצאים כ-3000 שרידי מבנים: ארמונות, מקדשים, בימות לטקסים, חצרות נשפים, מרפסות, כיכרות, שדרות ומרחצאות. ביקור בפארק הלאומי של טיקאל שאיננו רק בית לעיר מאיה עתיקה. קופים צורחים ותוכים צווחנים משמשים כפסקול מלווה לכל המבקרים באזור. שטח זה מכיל ערב רב של חיות החל מקופים ועד לחזירי בר לבני שפתיים, צבאים, קואטי-מונדיס (סוג של דביבון), טוקאנים, תוכי מקאו ארגמניים וסוגים שונים נוספים של תוכים, חתולים מנומרים ולעיתים נדירות אף יגואר. בנוסף לזני צמחייה רבים, ניתן למצוא כאן שפע של פרחים טרופיים. נמשיך לביקור במוזיאון סיבנוס מורלי, אשר בו ממצאים חשובים שהתגלו בתוך קברים בטיקאל. ארוחת צהריים כלולה. נחזור למלון ללינה.

טיול מאורגן למקסיקו גואטמלה

יום 5: פלורס – פאלנקה – דרך המאיה העתיקה

נשכים בבוקר ונצא בנסיעה לגבול עם מכסיקו דרך איזורי הספר של גואטמלה. נעבור את הגבול מגואטמלה למכסיקו בשייט על גבי נהר האוסומסינטה לעיירה קורוזל. נמשיך לפאלנקה לביקור* באתר שרידי עיר המאיה של פלנקה המוקף ביער נפלא. פאלנקה הוא אחד האתרים החשובים ביותר של תרבות המאיה בזכות הגילויים ההיסטוריים שנעשו בו ובזכות יופיו. נתרשם ממקדש הכתובות, בו נמצא קבר המלך פאקאל ומארמונו. נראה את מקדש Leaf Cross ומקדש השמש. העברה למלון בפאנקה לארוחת ערב במלון ולינה. *באם יהיה צורך את הביקור באתר נמשיך ביום 6 בבוקר.

יום 6 - פאלנקה - סאן קריסטובל

לאחר ארוחת הבוקר נצא ונבקר במפלי אקווה אזול המרשימים. משם נמשיך בדרכנו לסאן קריסטובל דה לאס-קאסאס, עיר שוק מרהיבה. עם ההגעה לסאן קריסטובל נצא לסיור בעיר,הכולל ביקור במוזיאון התרופות העממיות. בעיר, בעבר בירת צ'יאפס, קיימים ארמונות וכנסיות לרוב. נראה את כנסיית סנטו דומינגו המרשימה ואת הכיכר התוססת. העברה לארוחת ערב ולמלון ללינה.

טיול מאורגן למקסיקו גואטמלה

יום 7 - סאן קריסטובל

נתעורר לבוקר בעיירה ההררית בלב חבל הצ'יאפס, מקום בו חיים צאצאי אנשי המאיה. לאחר ארוחת הבוקר נצא אל קניון הסומידרו היפה ונשוט בנהר הגריחאלווה. קירות הקניון מתנשאים לגובה של כ- 1000 מטרים והוא ידוע בכך שלמעמקיו השליכו עצמם האינדיאנים על מנת לא ליפול בידי הכובשים הספרדים. נמשיך אל הכפרים האינדיאנים צ'אמולה וזינאקנטן ונתרשם מן המקומיים בבגדיהם הצבעוניים. ארוחת ערב והעברה למלון.

יום 8: סאן קריסטובל – מסילה – קצאלטנאנגו

הבוקר נצא בנסיעה דרומה אל תוך ארץ המאיה, למעבר הגבול בין מקסיקו וגואטמאלה. בדרך נעצור לביקור בשמורת מונטהבלו היפהפיה שבה נראה אגמים בשלל צבעים מרהיבים. נחצה את הגבול ונכנס לגואטמלה. ניסע באזור סוב-טרופי ירוק,בין מטעי קפה וכפרים מקומיים עד הגענו אל קצלטנאנגו, העיר השניה בגודלה בגואטמלה, אשר מספר תושביה נאמד ב-300,000 תושבים. העיר ממוקמת בגובה 2,333 מטרים זוהי עיר אוניברסיטאית הנקראת ע"י תושביה בשם הקיצור: שֶלָה. העברה אל המלון בקצלטנאנגו לארוחת ערב ולינה.

יום 9: צ'יצ'יקסטננגו – אגם אטיטלן – פנאחצ'ל

הבוקר חגיגה: "צ'יצ'י" הוא השוק הגדול** והטיפוסי ביותר במרכז אמריקה לחפצי אמנות מקומיים מזכרות, אוכל וכו'. נבקר באתר הפולחן של אחד מאלי המאיה – פסקואל אבאח בכנסיית תומס הקדוש בה נצפה בשילוב המעניין אשר נוצר בין התרבות והמיתוסים הפולחניים הקדומים ובין הנצרות הקתולית של הכובשים הספרדים. נמשיך לאגם אטיטלן המקסים, בעל היופי הטבעי הטהור ההופך אותו לאחד המקומות היפים ביותר בעולם. קסמו של האגם נובע מהעיירות הציוריות המקיפות אותו, כל אחת בעלת מסורת ותרבות משלה. לינה וארוחת ערב במלון בפנחאצ'ל. ** השוק פתוח בימי ראשון וחמישי. התוכנית תותאם לביקור בימים אשר השוק פתוח כאשר הביקור לא אפשרי ביום זה הוא יתבצע ביום 9 של הטיול וביום זה נבקר בשוק מקומי אחר באיזור במקום. באם הביקור בשוק לא יתאפשר עקב ימי הטיול בשבוע, הביקור בשוק לא יתבצע והתוכנית תותאם בהתאם.

טיול מאורגן למקסיקו גואטמלה

יום 10: סנטיאגו דה אטיטלן – סן אנטוניו פאלופו

הבוקר נצא בשייט לעיירה סנטיאגו דה אטיטלן הנמצאת בצידו הנגדי של האגם. עיירה זו שמרה על תרבות ה-צוטוהיל המסורתית שלה ומפורסמת בעבודות עץ טיפוסיות, גלריות ציירים וכן בבובת האליל – המאשימון. נבקר גם בכפר סנטה קטרינה פַּלופו, כפר קטן הנמצא בסמוך לפנחאצ'ל, ייחודי בתלבושותיו המסורתיות המיוצרות במקצועיות רבה על ידי הנשים המקומיות. העברה לפנחאצ'ל לארוחת ערב ולינה.

יום 11: אגם אטיטלן – אנטיגואה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל אנטיגואה, "עיר השושנים הנצחיות", אשר נוסדה במאה ה- 16 הייתה בירתה הקודמת של גואטמלה והינה ממוקמת בין שלשת הרי הגעש: פואגו, אגואה ואקטננגו. עם הגעתנו נבקר בכיכר העיר הקולוניאלית, הכנסיה היפהפייה של אנטיגואה גואטמלה לה מרסד, נראה את ארמון הקפיטנים ששימש כבניין הממשל שחלש על כל מרכז אמריקה עד 1773, ב"פלאזה דה ארמס", בקתדראלה ונמשיך ונבקר במוזיאון המוסיקה קאסה ק'וחום (בסופי שבוע ובתקופת חגיגות הפסחא המוזאון סגור ולא ניתן לבקר אותו, בזמן זה נרחיב ונעמיק את הסיור באנטיגואה). ארוחת ערב במסעדה מקומית במרכז העיר. העברה למלון ללינה.

טיול מאורגן למקסיקו גואטמלה

ימים 12-13- גווטאמלה סיטי – מדריד – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך לסייר באנטיגואה, מהערים הנחשבות היפות ביותר במרכז אמריקה. האוטובוס וכמובן מדריך הטיול יעמדו לרשות הקבוצה להמשך הביקור בעיר. לקראת אחר הצהריים ובהתאם לזמן הטיסה העברה לשדה התעופה של גווטאמלה סיטי לטיסה חזרה הביתה דרך מדריד. נחיתה בארץ לפנות בוקר של יום 14 עקב הפרשי השעות.

 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ, בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
 • חשוב להבהיר חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. במקרה זה פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form