מספר טלפון
03-6374000

מרוקו האימפריאלית מרקש, פס, רבאט עם מפלי אוזוד מקנס וקזבלנקה

טיול מאורגן הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב,כולל: חצי פנסיון (ROK)
משך הטיול:
7 לילות – 8 ימים
להורדת התוכנית

טיול מאורגן למרוקו האימפריאלית הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, כולל: חצי פנסיון (ארוחות ערב) מספר המשתתפים בטיול יהיה בהתאם להנחיות הבריאות הנוגעות לקורונה.

טיול מאורגן למרוקו האימפריאלית - הקדמהטיול מאורגן למרוקו האימפריאליסטית הינו טיול שכולל גם את המרכזי התרבות המסחר והשלטון של מרוקו. בטיול זה מלבד האתרים הקלאסיים כגון רבט קזבלנקה ומרקש נבקר גם בפנינות טבע כגון מפלי אוזוד שבאזור אפוריר.
מבנה השלטון שבראשו המלך, שאותו העם סוגד ומוקיר, יוצר מדינה מוסלמית ממושמעת וקרובה לעולם המערב בשונה לשאר המדינות השכנות. התרבות המרוקאית הינה תרבות מעורבת ושבטי הברברים יחד עם ההשפעות הצרפתיות והספרדיות כל אלו נותנים בליל שיוצר אוכל תרבות ונוף אנושי מרתק.
מסלול הטיול ייקח אותנו למרכזי השלטון הדת התרבות והמסחר של מרוקו, בין קזבלנקה ורבאט המזוהים כבירות השלטון והכלכלה ולעיר האדומה מרקש שצבעי החום אדום וגווניה של האדמה נקבל נופך וזווית על אזור זה של העולם. הטעמים הריחות הצבעים והתרבות בטיול זה יעמיקו את החוויה שלנו.
בטיול אנו משלבים שני ערבי בילוי האחד בפאס והשני במרקש. ערבי הבילוי הינם כלולים. במרקש אנו מבלים בכל האתרים המרכזיים ונהנים מהשווקים הצבעונים בעיר יחד עם הקצבות המגוונות בכל עיר ועיר במהלך הטיול.
הטיול כולל אטרקציות רבות ושתי ארוחות בכל יום במסגרת חצי הפנסיון לאורך כל הטיול וכך המטייל שמטייל בטיול מאורגן למרוקו עם חברת פגסוס לא נאלץ לפתוח את ארנקו במהלך הטיול. הצבעים התמונות הריחות הסיורים ושלל החוויות שתצברו במהלך הטיול עם פגסוס יחזירו אתכם נפעמים.

 

תודה לשרה קונפורטי מטיילת של פגסוס על העריכה והצילום הנפלאים

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • רבאט: מתחם ארמון המלך, מוזוליאום מוחמד ה-5, קצבת אלאודאיה
  • מקנס: ביקור במלאח היהודי, אסמי התבואה האורוות, באב מנסור, מוזוליאום (באם פתוח)
  • פס: המלאח היהודי, בית הכנסת (באם פתוח), בית הקברות, בית הרמב"ם, פס אל ג'דיד, קברו של מולאי אידריס, מדרסת עטארין ומדרסת אבו עין , פונדוק נאג'רין, בילוי ערב כולל משקה ראשון
  • איפרן: סיור
  • מרקש: גני מנרה, ביקור בארמון אל באהיא, מסגד הקוטוביה, המלאח היהודי, בית הכנסת המיוחד "סלאת לעז'אמה, הבאזר הגדול, בית מרקחת ברברי מסורתי 
  • השוק ג'אמעה אלפנא, טיול מיוחד לעמק האוריקה של טבע ונוף בהרי האטלס הגבוה ברכבי 4X4 כולל ביקור בבית טיפוסי של משפחה ברברית, השוק הברברי של אסני, בילוי ערב פולקלור ברברי כולל משקה ראשון
  • קזבלנקה: רובע אל חבוס, כיכר מוחמד ה-5, טיילת עין ד'יאב, ביקור במסגד חסן ה-2

מטיילים יקרים !! מומלץ שתבדקו את הפרטים היטב מול תוכניות של מס' חברות מתחרות בהן יתכן ויש חצאי ימים חופשיים –  וכן יותר זמן פנוי  / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שיכולים להגיע לסכומים גבוהים אותם יתכן והמדריכי החברה האחרת יציעו בתשלום נוסף – לכן , מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת!!!

יום 1: תל-אביב- מרקש

נפגש בנתב"ג לטיסה ישירה למרקש. לאחר הנחיתה והסידורים הפורמליים בכניסה למדינה ובשדה התעופה העברה למלון ללינה. ( אם הגעה מאוחרת לא תינתן בערב זה ארוחת ערב והיא תינתן ביום האחרון לפני מועד הטיסה). 

יום 2: מרקש - קזבלנקה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לקזבלנקה ובהגעה נתחיל בסיור ונבקר במסגד הגדול ע"ש חסן ה-2, מהאתרים הדתיים המפוארים והגדולים שנבנו בעולם המוסלמי במאה ה-20 אשר בנוי  על מי האוקיינוס. נבקר ברובע אל חאבוס – המדינה החדשה, נבקר בכיכר מוחמד ה-5, המרכז הסואן של קזבלנקה. ניסע לאורך הקורניש – חוף הים, אל טיילת עין ד'יאב, נחלוף על פני הארמון הסעודי ורובע אנפא ונסיים במלון לארוחת ערב ולינה. 

טיול למרוקו

יום 3:  רבאט – מקנס – פס 

לאחר ארוחת הבוקר מוקדמת נצא בנסיעה קצרה אל רבאט ונחל בסיור בעיר: קצבת אלאודיה העתיקה מהמאה ה-12 יושבת על שפת נהר הבורגרג והעיר שלה. טור חסן – שרידי המסגד הענק שבנה יעקב הכובש ולידו מאוזוליאום המלך מוחמד ה-5 ובניו. נשקיף על ארמון המלוכה ובניני הממשל. נעבור ביערות אלון השעם בדרכנו לעיר מקנס, בירתו של הסולטאן מולאי איסמעיל, מייסד השושלת העלאווית. נבקר במאוזוליאום (באם המוזוליאום סגור לשיפוצים הביקור בו אינו אפשרי), באסמי התבואה ואורוות הסוסים הענקיים, נשוטט ברחובות המלאח היהודי, נבקר בתלמוד תורה (באם פתוח), ברחבה הסואנת של שוק אל הדים מול באב מנצור – השער היפה ביותר במרוקו. נמשיך בנסיעה אל עבר העיר פס לארוחת ערב ולינה.

טיול למרוקו

יום 4: פס

נתחיל את הסיור בתצפית ממצודה החולשת על העיר הצפופה מוקפת החומות. נתבונן בשערי הברונזה של הארמון. נכנס אל בית הקברות היהודי, נעבור ונבקר בבית כנסת (באם פתוח) במלאח. דרך שער בו-ג'לוד ניכנס אל מבוך השווקים והסמטאות. נראה את ביתו של הרמב"ם. נראה את שעון המים העתיק. נבקר בכמה מבני דת מדרסות, ביניהן מדרסת עטארין ומדרסת אבו עין ענאניה, פס אל ג'דיד והוויל נובל נראה את אוניברסיטת הקארווין קברו של מולאי אידריס ונכנס לפונדוק נאג'רין זוהי אכסנית סוחרים משוחזרת ליד רובע הנגרים. נפגוש בעלי מלאכה, חרשי ברזל, נפחים, נגרים, צובעי צמר ובדים. נבקר ברובע הבורסקאים וברובע הקדרים. לקראת שקיעה נצפה על העיר מקברי המרינידים. נשוב למלון לארוחת ערב ולאחריה...
 נצא לבילוי ערב קליל (הכולל משקה ראשון) ולשמוע מוסיקה שירה וריקודים המאפיינים עמים החיים יחדיו במרוקו, ממיטב הפולקלור המרוקני.

טיול למרוקו

יום 5: פס- אפוריר

הבוקר נצא את העיר פאס בדרכנו אל האטלס התיכון. נגיע אל העיר איפראן שנבנתה ע"י הצרפתים כדי לשמש עיר נופש בימי הקיץ החמים של מרוקו. 1610 מ' מעל פני הים. שוויץ של מרוקו. נראה את פסל האריה המפורסם של העיר, את הגן שנבנה מסביב לאגם מנהר המישליפן. משם נרד אל העיירה "אזרו" הנמצאת בצומת דרכים חשוב נקודת חיבור בין דרום מרוקו למרכזה. אזרו פירושו בשפה הברברית "אבן" על שום המצוק במרכזה של העיירה שמעוטר בכתר המלוכה. עיר שוק על אם הדרך פאס-מרקש. נעבור בעיר חניפרה שמכונה עיר המוסיקאים של הברברים במרוקו. עד שנגיע לעיר בני מלאל העיר במרכזו של מישור התדלה שהוא החקלאי הפורה של מרוקו. נבקר בעין אסרדון פינת חמד ירוקה עם מפל קטן שהמקומיים בורחים אליו בימי הקיץ החמים, כמובן שלא נפסח על מצודת בני מלל המיוחסת למולאי איסמעיל, מגדולי מלכי השושלת הנוכחית וממנה נקיים תצפית יפיפייה על כל איזור בני מלל ועמק התדלה הפורה. העברה למלון באפורר לארוחת ערב ולינה. 

יום 6: אפורר – מפלי אוזוד – מרקש 

לאחר ארוחת הבוקר נטפס לעבר מפעל המים הגדול של מרוקו "בין אלווידאן" הסכר באורך של 268 מ' שנבנה ע"י הצרפתים במסגרת פיתוח מרוקו בשנות ה-50 של המאה הקודמת. מפעל המים (7 מאגרי מים גדולים) הביא לכך שמי הגשמים נשתמרו לאורך השנה כולה. נעבור בעיר המחוז אזילאל עד שנגיע למפלי אוזוד שגובהו מעל 100 מ' שמימיו זורמים בכל ימות השנה והוא הגדול במרוקו. נגיע לקו המים ונצפה בקופים "מקוק ברברי" הנמצאים דרך קבע באזור. נחזור לציר פאס-מרקש נגיע אל העיר והעברה למלון במרקש לארוחת ערב ולינה.

לא

טיול למרוקו

יום 7: מרקש

הסיור בעיר מרקש יפתח בביקור "בגני המנרה" הגנים בהם 12 אלף עצי זית ובריכת מים גדולה שנבנו כמו הרבה אתרים ע"י המוואחידון. משם נגיע ל"מסגד הכותביה" המסגד שנבנה במאה ה-12 ע"י יעקוב אל מנסור. האתר ההיסטורי החשוב בעיר שצריחו בן 77 מ' נצפה מכל מקום בעיר מרקש. משם נגיע אל הרובע היהודי של העיר "באב אל מלאח" שחלקו הפך לשוק עממי. נגיע לבית הכנסת המיוחד "סלאת לעז'אמה שקיים 500 שנה ועדיין פעיל ומשרת את הקהילה היהודית בעיר. נגיע ל"ארמון אל בהיא" נבקר בארמון שנבנה לפני למעלה ממאתיים שנה ונקרא אל בהיא (היפה).
העברה למלון לארוחת הערב ולאחריה:
נצא לערב פולקלור ברברי. להקות זמר מאזורים שונים במרוקו. כמו כן מופע מרהיב של אקרובטיקה על סוסים ועוד... המופע כולל משקה ראשון. חזרה למלון ללינה.
 

יום 8: מרקש – אוריקה - אסני – מרקש - תל אביב

אחרי ארוחת הבוקר נצא רכובים על ג'יפים 4X4 אל האטלס הגבוה. נעבור תחילה בעמק האוריקה הירוק נבקר בבית ברברי טיפוסי הבנוי כולו מטין (אדמה, מים וקש קצוץ) משפחה ברברית שתארח אותנו, ותכבד בכוס תה מרוקאי ונראה את אורח חיי הברברים שוכני ההרים. משם ניסע לתצפית דרך סידי פארס על הר הטובקל (הגבוה במרוקו 4.167 מ') נוף הררי עוצר נשימה. נרד משם אל השוק הברברי של אסני עיירה קטנה על אם הדרך בחזרה לעיר מרקש ונסיים את סיורנו בכיכר הגדולה של העיר מרקש "כיכר ג'אמע אל פנא"  אחת הכיכרות המפורסמות בעולם שבה מופעי ראווה של להטוטנים מאלפי חיות ונחשים מגידי עתידות וחבורות גנאווה להקות זמר. ארוחת ערב ובהתאם לזמן הטיסה העברה אל עבר שדה התעופה של מרקש לטיסה ישירה ארצה. נחיתה בתל אביב בו ביום או בבוקרו של יום 9 .

טיול למרוקו

טיול למרוקו

 בטיולים ROK0918 ו- ROK1014 בלבד (9 ימים, 8 לילות) בו ישנו לילה נוסף במרקש יקיימו ביום זה את הטיול לא-סאווירה כמפורט:
יום נוסף: מרקש – א-סאווירה – מרקש
הבוקר נצא בנסיעה מערבה לעבר העיר א-סאווירה / מוגדור. בדרכנו נחצה את מישורי ה"מסטה" המרוקאית, נפגוש בעצי הארגאן היחודיים למרוקו, נבקר בקאופרטיב של נשים להפקת שמן הארגאן ונגיע לאסווירה, היא מוגאדור, מהחשובות שבערי החוף הפורטוגזיות במאה ה-15. נעפיל אל הביצורים הפורטוגזים (הסקאלה) המגנים על הנמל, נבקר במלאח היהודי, בבתי המלאכה לעבודות מעץ הערער האדום ונשוטט בשווקי העיר, ובבית הקברות היהודי שבו היה קבור הרב פינטו. בחזרה למלון במרקש . ארוחת ערב ולינה.

*ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.

**חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
***ביקור בבתי קברות יהודיים ובתי כנסת אינו אפשרי בשבתות וחגים.

*** בטיול שיתארך ביום ולילה נוספים אלה יהיו במרקש לה נקדיש את היום הנוסף בו האוטובוס יעמוד לרשות הקבוצה לפעילויות נוספות כל זאת כמובן בתוספת במחיר שיימסר.

**** בטיול בו הטיסה למרקש תהיה בבוקר וההגעה לפני הצהריים נקיים את הסיור במרקש כבר ביום הראשון במקום ביום 7 למעט פעילות הערב שתישאר בערב האחרון הוא ערב 7 .
Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form