מספר טלפון
03-6374000

מרקש, א-סאווירה, פס, רבאט, מפלי אוזוד, מקנס וקזבלנקה

טיול למרוקו מאורגן - טעימות ואתרים מרכזיים - חצי פנסיון (ROKR)
משך הטיול:
7 לילות – 8 ימים
להורדת התוכנית

מרקש, א-סאווירה, פס, רבאט, מפלי אוזוד, מקנס וקזבלנקה. כולל: חצי פנסיון למעט בערב ראשון הגעה מאוחרת למלון. מספר המשתתפים בטיול יהיה בהתאם להנחיות הבריאות הנוגעות לקורונה.

טיול מאורגן למרוקו  - הקדמהבאמתחתנו מגוון רב של טיולים למרוקו, אנו מוציאים ליעד זה עוד מסוף שנות ה 90 כשהיחסים החלו להתחמם בין 2 המדינות, כעת היחסים אף מתחממים עוד יותר ולכך יש השלכות חיוביות בטיסות ישירות וביצירת מוצרים אשר מאפשרים לטוס וליהנות מהקיצור בהגעה וחזרה ליעד.  יצרנו מספר מוצרים אשר מתאימים למסגרות של שבוע טיול. חשוב לשקף, אנו תמיד ממליצים לצאת ולטייל בטיולי עומק וכמה שיותר זמן אך לעיתים יש גם אילוצים תקציביים וגם אילוצי זמן ולכן אנו מאפשרים לכם לטייל במרוקו בכמות ימים קטנה יותר ובמסלול אותו התאמנו למסגרת זו.  טיול למרוקו זה הוא טיול העונה על הצורך התקציבי שלכם מטיילינו אשר רוצים לראות את מרוקו אך התקציב הוא האתגר ולפיכך יצרנו טיול של נגיעות בו אתם חשים את היעד ומקבלים טעם של עוד להמשך וביום מן הימים תטיילו בטיול עומק. אנו ממליצים למי מכם לבחור דווקא את הטיול המאורגן למרוקו הקלאסי אשר מכיל יותר פעילויות ואשר מכיל ימים מלאים ומלונות קצת יותר טובים לעומת מוצר זה מאידך חשוב לומר שהמחיר מאוד אטרקטיבי ואכן מאפשר מחיר דומה לטיול של שבוע לאירופה.  הטיול מגיע לערי המפתח במרוקו במסגרת הזמן, קזבלנקה, פס, מרקש וכמובן משלב גם ערים ואתרים בין שלושת ערים אלו. טיול מאורגן למרוקו עם פגסוס בסגנון זה הוא הטוב בנמצא בשוק ואנו מאמינים כי גם אם תבחרו במוצר זה בשל מגבלות התקציב תהנו מהטיול מאופן בנייתו ומאופן הדרכתו וניהולו במהלכו כמו שפגסוס יודעת לעשות מזה שנים רבות.

תודה לשרה קונפורטי מטיילת של פגסוס על העריכה והצילום הנפלאים

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • א-סאווירה : ביקור  בקאופרטיב של נשים להפקת שמן הארגאן, המלאח  היהודי, ביקור בבית הקברות היהודי שבו היה קבור הרב פינטו.
  • קזבלנקה: רובע אל חבוס, כיכר מוחמד ה-5, טיילת עין ד'יאב, ביקור ברחבת מסגד חסן ה-2  
  • מקנס: ביקור במלאח היהודי, תלמוד תודה.
  • פס: בית הכנסת (באם פתוח), בית הקברות, בית הרמב"ם, פס אל ג'דיד, קברו של מולאי אידריס, מדרסת עטארין ומדרסת אבו עין , פונדוק נאג'רין, בילוי ערב כולל משקה ראשון
  • איפראן  סיור
  • אפורר: מפעל המים הגדול של מרוקו "בין אלווידאן", מפלי אוזוד, עמק האוריקה, ביקור בבית ברברי טיפוסי.
  • מרקש: כיכר ג'אמע אל פנא, מסגד הכותביה, הרובע היהודי, בית הכנסת  "סלאת לעז'אמה,  בילוי פולקלור כולל זמרים, אקרובטיקה על סוסים ועוד. כולל משקה ראשון.

לטעימה ולהבנה מדוע כדאי לטייל עם פגסוס למרוקו - לחץ כאןמסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל-אביב- מרקש

 נפגש בנתב"ג לטיסה ישירה למרקש. לאחר הנחיתה והסידורים הפורמליים בכניסה למדינה ובשדה התעופה העברה למלון ללינה .

טיול למרוקו

יום 2:  מרקש - א-סאווירה 

הבוקר נצא בנסיעה מערבה לעבר העיר א-סאווירה / מוגדור. בדרכנו נחצה את מישורי ה"מסטה" המרוקאית, נפגוש בעצי הארגאן היחודיים למרוקו, נבקר בקאופרטיב של נשים להפקת שמן הארגאן ונגיע לאסווירה, היא מוגאדור, מהחשובות שבערי החוף הפורטוגזיות במאה ה-15. נעפיל אל הביצורים הפורטוגזים (הסקאלה) המגנים על הנמל, נבקר במלאח  היהודי, בבתי המלאכה לעבודות מעץ הערער האדום ונשוטט בשווקי העיר, ובבית הקברות היהודי שבו היה קבור הרב פינטו. ארוחת ערב ולינה באסווירה.

טיול למרוקו

יום 3: א-סאווירה - קזבלנקה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל קזבלנקה. עם ההגעה נחל בסיור ונבקר ברחבת המסגד הגדול ע"ש חסן ה-2, מהאתרים הדתיים המפוארים והגדולים שנבנו בעולם המוסלמי במאה ה-20 אשר בנוי  על מי האוקיינוס.  עיר ונבקר ברובע אל חאבוס – המדינה החדשה, נבקר בכיכר מוחמד ה-5, המרכז הסואן של קזבלנקה. נסע לאורך הקורניש – חוף הים, אל טיילת עין ד'יאב, נחלוף על פני הארמון הסעודי ורובע אנפא. ארוחת ערב ולינה בקזבלנקה (או רבאט).

טיול למרוקו

יום 4: רבאט – מקנס - פס 

 לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה קצרה אל רבאט ונחל בסיור בעיר: קצבת אלאודיה העתיקה מהמאה ה-12 יושבת על שפת נהר הבורגרג והעיר שלה. טור חסן – שרידי המסגד הענק שבנה יעקב הכובש ולידו מאוזוליאום המלך מוחמד ה-5 ובניו. נשקיף על ארמון המלוכה ובניני הממשל. נעבור ביערות אלון השעם בדרכנו לעיר מקנס, בירתו של הסולטאן מולאי איסמעיל, מייסד השושלת העלווית. נשוטט ברחובות המלאח היהודי, נבקר בתלמוד תורה (באם פתוח), ברחבה הסואנת של שוק אל הדים מול באב מנצור – השער היפה ביותר במרוקו. נמשיך בנסיעה אל עבר העיר פס לארוחת ערב ולינה.

יום 5: פס

נתחיל את הסיור בתצפית ממצודה החולשת על העיר הצפופה מוקפת החומות. נתבונן בשערי הברונזה של הארמון. נכנס אל בית הקברות היהודי, נעבור ונבקר בבית כנסת (באם פתוח) במלאח. דרך שער בו-ג'לוד ניכנס אל מבוך השווקים והסמטאות. נראה את ביתו של הרמב"ם. נראה את שעון המים העתיק. נבקר בכמה מבני דת מדרסות, ביניהן מדרסת עטארין ומדרסת אבו עין ענאניה, פס אל ג'דיד והוויל נובל נראה את אוניברסיטת הקארווין קברו של מולאי אידריס ונכנס לפונדוק נאג'רין זוהי אכסנית סוחרים משוחזרת ליד רובע הנגרים. נפגוש בעלי מלאכה, חרשי ברזל, נפחים, נגרים, צובעי צמר ובדים. נבקר ברובע הבורסקאים וברובע הקדרים. לקראת שקיעה נצפה על העיר מקברי המרינידים. נשוב למלון לארוחת ערב ולאחריה
● נצא לבילוי ערב קליל (הכולל משקה ראשון) ולשמוע מוסיקה שירה וריקודים המאפיינים עמים החיים יחדיו במרוקו, ממיטב הפולקלור המרוקני.

לא

טיול למרוקו

יום 6: פס – אפוריר  

הבוקר נצא את העיר פאס בדרכנו אל האטלס התיכון. נגיע אל העיר איפראן שנבנתה ע"י הצרפתים כדי לשמש עיר נופש בימי הקיץ החמים של מרוקו. 1610 מ' מעל פני הים. שוויץ של מרוקו. נראה את פסל האריה המפורסם של העיר, את הגן שנבנה מסביב לאגם מנהר המישליפן. משם נרד אל העיירה "אזרו" הנמצאת בצומת דרכים חשוב נקודת חיבור בין דרום מרוקו למרכזה. אזרו פירושו בשפה הברברית "אבן" על שום המצוק במרכזה של העיירה שמעוטר בכתר המלוכה. עיר שוק על אם הדרך פאס-מרקש. נעבור בעיר חניפרה שמכונה עיר המוסיקאים של הברברים במרוקו. עד שנגיע לעיר בני מלאל העיר במרכזו של מישור התדלה שהוא החקלאי הפורה של מרוקו. נבקר בעין אסרדון פינת חמד ירוקה עם מפל קטן שהמקומיים בורחים אליו בימי הקיץ החמים, ממצודת בני מלל המיוחסת למולאי איסמעיל, מגדולי מלכי השושלת הנוכחית וממנה נקיים תצפית יפיפייה על כל איזור בני מלל ועמק התדלה הפורה. העברה למלון באפורר לארוחת ערב ולינה. 

יום 7: אפורר – מפלי אוזוד – מרקש 

לאחר ארוחת הבוקר נטפס לעבר מפעל המים הגדול של מרוקו "בין אלווידאן" הסכר באורך של 268 מ' שנבנה ע"י הצרפתים במסגרת פיתוח מרוקו בשנות ה-50 של המאה הקודמת. מפעל המים (7 מאגרי מים גדולים) הביא לכך שמי הגשמים נשתמרו לאורך השנה כולה. נעבור בעיר המחוז אזילאל עד שנגיע למפלי אוזוד שגובהו מעל 100 מ' שמימיו זורמים בכל ימות השנה והוא הגדול במרוקו. נגיע לקו המים ונצפה בקופים "מקוק ברברי" הנמצאים דרך קבע באזור. נמשיך אל עמק האוריקה הירוק נבקר בבית ברברי טיפוסי הבנוי כולו מטין (אדמה, מים וקש קצוץ) משפחה ברברית שתארח אותנו, ותכבד בכוס תה מרוקאי ונראה את אורח חיי הברברים שוכני ההרים. משם ניסע לתצפית דרך סידי פארס על הר הטובקל (הגבוה במרוקו 4.167 מ') נוף הררי עוצר נשימה. נרד מהאטלס לעיר מרקש ונסיים את סיורנו בכיכר הגדולה של העיר מרקש "כיכר ג'אמע אל פנא" אחת הכיכרות המפורסמות בעולם שבה מופעי ראווה של להטוטנים מאלפי חיות ונחשים מגידי עתידות וחבורות גנאווה להקות זמר. חזרה למלון,
• נצא לערב פולקלור ברברי. להקות זמר מאזורים שונים במרוקו. כמו כן מופע מרהיב של אקרובטיקה על סוסים ועוד... המופע כולל משקה ראשון. חזרה למלון ללינה.

טיול למרוקו

יום 8:  מרקש - תל אביב

היום האחרון יוקדש לעיר מרקש . נגיע ל"מסגד הכותביה" המסגד שנבנה במאה ה-12 ע"י יעקוב אל מנסור. האתר ההיסטורי החשוב בעיר שצריחו בן 77 מ' נצפה מכל מקום בעיר מרקש. משם נגיע אל הרובע היהודי של העיר "באב אל מלאח" שחלקו הפך לשוק עממי. נגיע לבית הכנסת המיוחד "סלאת לעז'אמה שקיים 500 שנה ועדיין פעיל ומשרת את הקהילה היהודית בעיר. בהתאם לזמן הטיסה העברה אל עבר שדה התעופה של מרקש לטיסה ישירה ארצה. נחיתה בתל אביב בו ביום או בבוקרו של יום 9 .

טיול למרוקו

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. . 

*ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.

**חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
ביקור בבתי קברות יהודיים ובתי כנסת אינו אפשרי בשבתות וחגים.

****בהתאם לתקופת פוסט קורונה, ייתכן וחלק מהאתרים חוזרים לפעילות חלקית או חלקם אף עדיין לא נפתחו. במידה ואתר יהיה פתוח נבקר בו ובמידה ואתר כלשהו כתוצאה מכך לא יהיה פתוח נמצא תחליף או נעמיק את זמן השהות באתרים האחרים בתוכנית

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form