מספר טלפון
03-6374000

מרוקו עם מדבר סהרה - טיול מקיף הכולל את זאגורה ווארזאזאת ואגדיר

טיול מקיף למרוקו עם מדבר סהרה - תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (RZK)
משך הטיול:
7 לילות – 8 ימים
להורדת התוכנית

טיול מאורגן למרוקו הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, מספר המשתתפים בטיול יהיה בהתאם להנחיות הבריאות הנוגעות לקורונה.

טיול למרוקו עם מדבר סהרה בטיול מקיף הכולל גם את זאגורה ווארזאזאת ואגדירטיול מאורגן למרוקו והסהרה הינו טיול שלוקח אותנו למחוזות הדרומיים של מרוקו. במסגרת הטיול נגיע לאגאדיר עיר החוף והקיט במרוקו עיר ניגודים שבהם נראה את האימהות הולכות עם הרעלה המסורתית המעידה על צניעות ובסמוך לה על החוף יושבת לה הבת עם ביקיני הניגוד הזה פוער פה ונותן לנו תחושה של עולם אחר עולם שלנו ניראה כאבסורד גמור. מלבד האתרים הקלאסיים במרקש נבקר גם בזאגורה, אזור ששימש נתיבי מסחר עתיקים בו התיישבו גם סוחרים יהודיים. צבעי החום אדום וגווניה של אדמה ונוף מרתק נותן לנו עוד נופך וזווית על אזור זה של העולם, מרתק, הטעמים הריחות הצבעים והתרבות בטיול זה מסכמים חוויה עתירה.
במרקש אנו מבלים בכל האתרים המרכזיים ונהנים מהשווקים הצבעונים בעיר יחד עם הקצבות המגוונות בכל עיר ועיר במהלך הטיול. התרבות המרוקאית הינה תרבות מעורבת ושבטי הברברים יחד עם ההשפעות הצרפתיות והספרדיות כל אלו נותנים בליל שיוצר תרבות ונוף אנושי מרתק.
הטיול כולל אטרקציות רבות ושתי ארוחות בכל יום במסגרת חצי הפנסיון לאורך כל הטיול וכך המטייל שמטייל בטיול מאורגן למרוקו עם חברת פגסוס לא נאלץ לפתוח את ארנקו במהלך הטיול. הצבעים התמונות הריחות הסיורים ושלל החוויות שתצברו במהלך הטיול עם פגסוס יחזירו אתכם נפעמים.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • א -סווירה: סקאלה חומות העיר הישנה, בית העלמין היהודי - קבר החכם רבי חיים פינטו, מפעל ליצור שמן ארגאן, שדרת האומנויות 
  • אגדיר: תצפית באגדיר "אגדיר ווא פילה", סיור עיר
  • טאלווין: בית לעיבוד כרכום הגינה "זעפרן" 
  • ווארזאזאת: תצפית אל קסבת תאורירת, ביקור בקסבת איית בנהדו אם כל הקסבות של מרוקו, סטודיו אוסקר עיר הסרטים המפורסמים, נסיעה ברכבי שטח 4*4X (4 מטיילים בג'יפ) אל מעבר "טיזין טיצ'קה" באטלס הגבוה
  • מדבר הסהרה: זאגורה על ציר הדרכים לטימבוקטו
  • טאמגרוט: הזאוויה הנסירית – ספריה מיוחדת במינה במרוקו 
  • מרקש: גני מנרה, ארמון באהיה, גני מז'ורל, הקוטוביה, המלאח היהודי, הבאזר הגדול, בית מרקחת ברברי מסורתי, השוק ג'אמעה אלפנא, בילוי ערב כולל משקה ראשון

מטיילים יקרים !! מומלץ שתבדקו את הפרטים היטב מול תוכניות של מס' חברות מתחרות בהן יתכן ויש חצאי ימים חופשיים –  וכן יותר זמן פנוי  / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שיכולים להגיע לסכומים גבוהים אותם יתכן והמדריכי החברה האחרת יציעו בתשלום נוסף – לכן , מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת!!!

לטעימה ולהבנה מדוע כדאי לטייל עם פגסוס למרוקו - לחץ כאן

 

יום 1: תל-אביב- מרקש/קזבלנקה 

נפגש בנתב"ג לטיסה ישירה לקזבלנקה לאחר הנחיתה והסידורים הפורמליים בכניסה למדינה ובשדה התעופה ניסע לקזבלנקה ואם יספיק הזמן נסייר ונבקר ברחבת המסגד הגדול ע"ש חסן ה-2, מהאתרים הדתיים המפוארים והגדולים שנבנו בעולם המוסלמי במאה ה-20 אשר בנוי על מי האוקיינוס. נבקר ברובע אל חאבוס – המדינה החדשה, נבקר בכיכר מוחמד ה-5, המרכז הסואן של קזבלנקה. ניסע לאורך הקורניש – חוף הים, אל טיילת עין ד'יאב, נחלוף על פני הארמון הסעודי ורובע אנפא ונסיים במלון לארוחת ערב ולינה. במידה והנחיתה תהיה במרקש בכפוף ללו"ז הנחיתה נצא לסיור פנורמי ראשוני במרקש העברה למלון. ארוחת ערב ולינה.

טיול למרוקו

יום 2: מרקש – סאפי – ג'דידה – א סווירה

הבוקר נשים פעמינו מקזבלנקה דרומה לעבר העיר אל ג'דידה, מעוז פורטוגזי על החוף האטלנטי ונבקר בחומות העיר ובמערכת המים הפורטוגזית התת קרקעית. נמשיך בנסיעה לאורך קו החוף האטלנטי. נחלוף על פני עיירות חוף ושטחי חקלאות מודרנית על קו המים.  נגיע אל סאפי. נסייר בעיר, נמל יצוא הפוספטים ונבקר ברובע הקדרים. נמשיך בנסיעה כאשר באזור אונאר'ה נפגוש בעצי הארגאן היחודיים למרוקו, נבקר בקואופרטיב של נשים לייצור שמן ארגאן. ובהמשך נגיע לא סווירה, היא מוגאדור, מהחשובות שבערי החוף הפורטוגזיות במאה ה-16. נעפיל אל הביצורים הפורטוגזים (הסקאלה) המגנים על הנמל, נבקר במלאח היהודי, בבתי המלאכה לעבודות מעץ הערער לימים שימשו כמחסני תחמושת, נשוטט בשווקי העיר ובבית הקברות היהודי שבו היה קבור הרב פינטו. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 3: א סווירה –  אגדיר

לאחר ארוחת הבוקר נשלים הסיור בא סווירה ובהמשך נצא בנסיעה דרומה לאגדיר העיר אשר נהרסה ברעידת האדמה החזקה בשנת 1960 נבנתה מחדש ומשמשת כיום עיר קיט ונופש. נעבור באזור הגדול של עצי הארגאן אזור תאמונט (סמימו) בירת הארגאן. בהגעה לאגדיר ניסע אל התצפית הגבוהה על העיר תצפית יפיפייה אגדיר ווא פילה. נרד אל הטיילת המודרנית ובאם הזמן יאפשר גם בשווקי העיר. באם יתאפשר (תקנות המקום בדרך כלל לא מאפשרות זאת) נבקר בנמל הדייג הגדול במערב אפריקה באגדיר. העברה למלון לארוחת ערב ולינה
טיול למרוקו

יום 4: אגאדיר – תארודאנט – ווארזאזאת

לאחר ארוחת בוקר נצא מאגדיר בדרכנו מזרחה לעמק הסוס. נעבור בבירת העמק תארודאנט  ומשם ניסע לאזור הזעפרן במרוקו העיר טאלווין. ביקור באזור הגידול של הזעפרן (כרכום הגינה) בית גידול הצמח ועיבודו מזה עשרות בשנים. נוכל אף לרכוש זעפרן טהור. משם ניסע אל העיר טזנאח'ת ברכס האטלס הגבוה עיר של שטיחים ברבריים. נמשיך לווארזאזאת נבקר בקצבת איית בנהדו הנחשבת היפה והשמורה בקצבות מרוקו, המשמשת כאתר צילום (הסרטים לורנס איש ערב והגלדיאטור ואחרים צולמו באתר השמור). נבקר בסטודיו אטלס אחד משלושת האולפנים שבווארזאזאת. הגדול שבהם. "עיר הסרטים". תפאורות של המפורסמים בסרטים כמו : גלדיאטור, לורנס איש ערב, קליאופטרה, בבל, קונדון ועוד... משם נצפה בקצבת תאורירת שבעיר, הקצבה הגדולה שהיתה קצבת המגורים של האחים גלאווי שליטי האזור. נבנתה ב- 1931 העברה למלון לארוחת ערב ולינה בווארזאזאת.  

יום 5: ווארזאזאת – טאמגרוט – זאגורה

לאחר ארוחת הבוקר נצא דרומה אל העיר "זאגורה" הנמצאת בקצהו  הדרומי של הוואדי "דראע" אזור נווה מדבר ירוק עמוס בכפות תמרים ששימש ציר חשוב למסחר בין טימבוקטו (דרום מאלי) לווארזאזאת מרקש.  נגיע לתצפית יפיפייה על עמק הדראע במקום שנקרא אגדז. ניכנס לעיר זאגורה עוד פינה מרכזית הפונה דרומה אל מדבר הסהרה. נעבור את העיר דרך כפר אמזרו שבו חיו היהודים הסוחרים על גדת נהר הדראע (מקור השם דרעי באזור) נמשיך לטאמגרוט נבקר בספריה החשובה במרוקו "הזאוויה הנסירית" והיא מושכת אליה תיירים רבים מאוד למרות מיקומה המרוחק. שימשה כמדרסה משנת 76 לספירה. משם נסיעה קלה נגיע לחניון גמלים וחולות הסהרה לתצפית על השקיעה. הגעה למלון בזאגורה לארוחת ערב ולינה. 

טיול למרוקו

יום 6: זאגורה – וארזאזאת – טילואט – מרקש 

הבוקר נצא מוקדם מזאגורה אל האטלס הגבוה בדרכינו דרך לווארזאזאת ממנה נמשיך ברכבי שטח 4*4X (4 מטיילים בג'יפ ולא עד 6 כפי שיתכן בחברות אחרות), דרך  ואדי המלח ונעלה בואדי וואנילה בדרך נופית עוצרת נשימה, בין כפרים ציוריים ומנומנמים החבויים בין הרי האטלס הגבוה אל קצבת טילואט – המרכז השלטוני של משפחת גלאווי ששלטה באטלס הגבוה והאנטי אטלס עד עצמאות מרוקו מהשלטון הצרפתי – נאכל ארוחת צהריים בטילואט. נפגוש את האוטובוס בסמוך למעבר ההרים "טיז אין טיטשקה" – מעבר הרועים", 2260 מ' מעל פני הים. המעבר הראשי החוצה את רכס האטלס הגבוה, ובכביש מפותל  בנוף הררי עוצר נשימה נראה את הברברים של האטלס (אמזיר) את בתי הטין המשתלבים עם הנוף כשאנו יורדים אל המישורים שמצפון להרים אל העיר מרקש. באם יותיר הזמן נצא לסיור בכיכר הגדולה של מרקש ג'אמעה אל פנא "כיכר האבודים", שהוכרזה על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמית כאשר לקראת ערב הכיכר מתמלאת מנגנים, רוכלים, מספרי סיפורים, מרפאים, להטוטנים, קוראים בכף היד, ושלל טיפוסים ססגוניים – חוויה בלתי נשכחת על כל החושים. הגעה למלון לארוחת ערב ולינה. 

טיול למרוקו

יום 7:  מרקש 

הסיור בעיר מרקש יפתח בביקור "בגני המנרה" הגנים בהם 12 אלף עצי זית ובריכת מים גדולה שנבנו כמו הרבה אתרים ע"י המוואחידון. משם נגיע ל"מסגד הכותביה" המסגד שנבנה במאה ה-12 ע"י יעקוב אל מנסור. האתר ההיסטורי החשוב בעיר שצריחו בן 77 מ' נצפה מכל מקום בעיר מרקש. נבקר בבית מרקחת טבעוני (הסברים בעברית) משם נגיע אל הרובע היהודי של העיר "באב אל מלאח" שחלקו הפך לשוק עממי. נגיע לבית הכנסת המיוחד "סלאת לעז'אמה שקיים 500 שנה ועדיין פעיל ומשרת את הקהילה היהודית בעיר. אל "ארמון אל בהיא" נבקר בארמון שנבנה לפני למעלה ממאתיים שנה ונקרא אל בהיא (היפה), נמשיך לביקור בגני מז'ורל. הגנים הבוטנים כוללים מאות צמחים נדירים, בריכות עם שושנות מים, עשרות סוגי ציפורים וקקטוסים בכל גודל וצורה. מעצב האופנה הצרפתי איב סן לורן התאהב במקום ובנה שם וילה שהפכה לבית הקיט שלו.. העברה למלון לארוחת הערב . בהמשך..
נצא לערב פולקלור ברברי. להקות זמר מאזורים שונים במרוקו. כמו כן מופע מרהיב של אקרובטיקה על סוסים ועוד... המופע כולל משקה ראשון. חזרה למלון ללינה.

יום 8:  מרקש/קזבלנקה - תל אביב

               

               לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לזמן הטיסה העברה אל עבר שדה התעופה של מרקש או קזבלנקה לטיסה ישירה ארצה. נחיתה בתל אביב בו ביום או בבוקרו של יום 9 .

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 


*ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.

**חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

***ביקור בבתי קברות יהודיים ובתי כנסת אינו אפשרי בשבתות וחגים.

****יש להתחשב בעובדה שבמרוקו יש מצבים ששירותי הקרקע הם ברמה כללית יותר נמוכה מהמצופה בארצות המערב ובמיוחד לאחר סגר ארוך בתקופת הקורונה ,  הטיול כולל נסיעות ארוכות בכבישים שלא מדרגה א' ואפילו משובשים.

****בהתאם לתקופת פוסט קורונה, ייתכן וחלק מהאתרים חוזרים לפעילות חלקית או חלקם אף עדיין לא נפתחו. במידה ואתר יהיה פתוח נבקר בו ובמידה ואתר כלשהו כתוצאה מכך לא יהיה פתוח נמצא תחליף או נעמיק את זמן השהות באתרים האחרים בתוכנית

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form