מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לנורבגיה - פיורדים תכולים וטבע מדהים

פיורדים תכולים וטבע מדהים -כולל: ארוחות בוקר ו-3 ארוחות ערב נוספות (OFO)
משך הטיול:
8 ימים 7 לילות
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב למעט בימי טיסות, ללא הוצאות אופציונאליות למעט פעילות בערבים עפ"י תוכנית הטיול. כולל: ארוחות בוקר ו-3 ארוחות ערב נוספות. פיורדים תכולים וטבע מדהים. שימו לב כי הטיול כולל כניסות לאתרים בערך כספי של כ90$ לנוסע/ת

טיול מאורגן לנורבגיה - הקדמה

פיורדים תכולים וטבע מדהים ... פיורדים, הרים נישאים, דרכים צרות, לילות ארוכים. משטרים מתקדמים. ומעל הכל פרס נובל ... בטיול קולע זה נבין מדוע דווקא הנורבגים היו הראשונים לגלות את אמריקה? מדוע דווקא נורבגים כאמודסן, ננסן קסטרופ, ואחרים חצו אוקינוסים והרחיקו עד לגילוי הקטבים. בספינות שכל גודלן כסירות מנוע בנות זמננו. נבין מה אילץ את הויקיניגים לפשוט על מדינות אירופה ולהתנחל בחופי התעלה (נורמדי שבצרפת). הערים הקסומות והמבודדות, בחצי האי המבותר בפיורדים, יצרו רקמה אנושית מעניית וייחודית, בעלת מערכת חוקים המתקדמת בעולם. ויחסים בין אישיים מפותחים מאין כמותם שהטביעו חותמם בתיאטרון, במחזותיו של איבסן. במוסיקה המדהימה של גריג ובגן הפסלים המרהיב באוסלו, פרי עבודתו של גדול פסלי נורבגיה ויגלנד.

נורבגיה עם פגסוס -טיול מאורגן - קצר וקולע כולל: ארוחות בוקר ו-2 ארוחות ערב נוספות- חוויה מומלצת לאוהבי טיולים.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • אוסלו: גבעת הולמנקולן, פרוגנר פארק, מוזאון מונק, מוזאון קונטיקי 
  • לילהאמר: מקפצות הסקי, מוזאון הפתוח מייהאוגן דרך הנשרים, דרך הטרולים, הדרך האטלנטית
  • "ארץ הפיורדים": שייט בגיירינגר פיורד, קרחון בריקסדאל, סוגנפיורד (הפיורד הארוך ביותר בנורבגיה), מפל טווינד
  • ברגן: ביתו של המלחין אדווארד גריג, עלייה ברכבל לתצפית מהר פלויין, בתי האנזה, אזור הגשרים של ברגן, עלייה ברכבל לתצפית מרהיבה מהר פלויין
  • שימו לב כי הטיול כולל כניסות לאתרים בערך כספי של כ90$ לנוסע/ת

מטיילים יקרים! מומלץ כי תבדקו את פרטי ותוכני הטיול היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יתכן ויש חצאי ימים חופשיים –  וכן יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שיכולים להגיע לסכומים גבוהים אותם יתכן ומדריכי החברות האחרות יציעו בתשלום נוסף – לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א – אוסלו 

נפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס לאוסלו. עם ההגעה נצא לסיור פנורמי בעיר אוסלו בירת נורבגיה. (ככל שיספיק הזמן ומה שלא הספקנו יעשה ביום הבא )  בסיום הסיור העברה  למלון ללינה.

יום 2: אוסלו 

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור נרחב בבירת נורבגיה העובר באזור המרכזי עם הקתדרלה, הפרלמנט, הרחוב הראשי קארל יוהאן, האוניברסיטה והארמון המלכותי נבקר בפארק פרוגנר שם נראה את פסליו של האמן הנורבגי ויגלאנד יותר מ 200 הפסלים המדהימים שלו אותם הוא תרם לעיר בתמורה לסטודיו שבו היה יכול ליצור את פסליו הרבים. ביקור בחצי האי Bygdoey  עם המוזיאונים המפורסמים שלו הקונטיקי ובו נצפה בכלים ובחפצים מהמשלחות השונות של החוקר ההרפתקן והביולוג הנורבגי הנודע  Thor Heyerdahl  בין השנים 1947-1977) ספינות ויקינגיות (נמצאו 3 ספינות ויקינגיות, כלים, טקסטיל וכו'. באוסלו פיורד), פראם (ספינה ששימשה במסעות הקוטב הישנים) ונעלה לגבעת הולמנקולן במקום בו נבנתה מקפצת הסקי החדשה המפורסמת. נצפה על העיר אוסלו ועל פיורד אוסלו . עם סיום הסיור נחזור למלון באוסלו ללינה. 

טיול מאורגן לנורבגיה

יום 3: אוסלו – לילהאמר – אזור פר גינט 

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה ללילהאמר, לאזור שבו נערכה אולימפיאדת החורף בשנת 1994. נראה את מקפצות הסקי הגבוהות ואולי נוכל לראות את הקופצים מתאמנים במקום גם כשאין שלג. נמשיך לביקור במוזאון מייהאוגן שם נוכל לראות את הבתים העתיקים שהובאו לכאן מכל האזור (הכניסה בתשלום כבר כלולה במחיר). באם הזמן יאפשר נמשיך צפונה ונעלה על דרך "PEER GUYTVEIEN", נוכל לראות את הנופים המרהיבים של הטבע הנורבגי. נמשיך בנסיעה למלון באזור . לארוחת ערב לינה.

יום 4: אזור וינסטרה – הדרך האטלנטית - מולדה / קריסטיאנסונד  

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרך עמק גודבארנס שבו התגורר על פי האגדה גיבורו של איבסן – פר גינט. נמשיך ונעלה על הדרך האטלנטית הנחשבת לאחת מדרכי הנוף היפות בעולם אם לא היפה ביניהן. קטע כביש ייחודי זה שלוקח אותנו ממש אל שפת האוקיינוס. בשנת 2005, הכביש נבחר ל"הישג ההנדסי של המאה" של נורבגיה, והוא ידוע גם ככביש היפה בעולם. לדרך האטלנטית, שנפתחה ב-1989, יש מעמד של נתיב תיירות לאומי. כל הקטע בין באד לקרייסטאנסונד הוא חוויה רציפה אחת עמוסה בנוף חוף, תרבות והיסטוריה. הדרך מאופיינת בעיקולים חדים החודרים לתוך האוקיינוס האטלנטי ומשולבים בה 8 גשרים. הדרך מתנהלת בדרך פתלתלה, חוצה גשרים ומחברת בין צוקי סלע ויוצרת חיבור מהיר בין אי לאי. עד לפני בנייתה, האמצעי היחידי להגעה לאיים היה באמצעות שייט שהיה מסוכן בעונת הסתיו. העברה למלון באזור מולדה או קריסטיאנסונד לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לנורבגיה

יום 5: מולדה – פיורד גיירינגר - נורד פיורד

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה המשולבת בשייט במעבורת ממולדה לוסטנס. נמשיך בנסיעה על 136 E  ונעלה במעלה הטרולים לכביש טרולסטיגן עם 11 הפיתולים שכל אחד מהם קיבל שם. ממעלה הטרולים נמשיך דרומה ונחצה את הנורדס דאל נשוט במעבורת בפיורד מלינייה לאיידסדל . נמשיך בדרך הנשרים המפותלת ממנה נקיים תצפית פנורמה על פיורד גיירינגר. בכפר גיירינגר נעלה על מעבורת ונצא לשיט בפיורד גיירינגר, היפה ביותר בנורבגיה. לכיוון היילסיט כאשר במהלך השייט נראה את מפלי שבע האחיות ומפל ההינומה. נמשיך למלון לארוחת ערב ולינה באזור. 

יום 6: "ארץ הפיורדים" – ברגן 

לאחר ארוחת הבוקר נצא לחוויה מיוחדת - ביקור בקרחון בריקסדאל. נעלה בטיפוס רגלי עד למרגלות הקרחון. (המעוניינים יוכלו לשכור רכב גולף שתוביל אותם לעבר הקרחון). נמשיך דרך העיירות סקאי וסוגנדאל נגיע דרך קופאנגר אל סוגנפיורד, הפיורד הארוך ביותר בנורבגיה. נחצה אותו במעבורת ללארדל . נעבור בנסיעה דרך המנהרה אל העיירה פלאם ובהמשך במנהרה דרך העיירה ווס אל גודואנגן, נמשיך דרומה לעבר מפל טווינד. מכאן ניסע מערבה דרך כביש המנהרות לעיר ברגן בירת הפיורדים. העברה למלון ללינה. 

טיול מאורגן לסקנדינביה950

יום7: ברגן

לאחר ארוחת הבוקר נחל ביום סיור בעיר ברגן. נתחיל את הסיור בביקור בביתו של המלחין הנורבגי המפורסם אדווארד גריג (הכניסה כבר כלולה במחיר) נמשיך דרך הנמל התיירותי של העיר שם נצפה על מבצר רוזנקרנץ ואולם הוקון. נסייר רגלית בשוק הדגים הססגוני וברובע האנזיאתי. נעלה ברכבל להר פלויין לתצפית מרהיבה על ברגן (הכניסה כבר כלולה במחיר). אחר הצהריים נסע לבקר באזור הגשרים של ברגן ובסיום הסיור נחזור למלוננו ללינה. 

טיול מאורגן לנורבגיה

יום 8: ברגן – תל אביב 

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את הסיור בברגן והסביבה לפני שנועבר לשדה התעופה לטיסה ישירה חזרה הביתה. 

* הטיול המבוסס על הטיסות הישירות לברגן וחזרה מאוסלו יהיה במסלול הפוך מזה המוצג כאן למעלה ותכניו יהיו דומים רק כאמור הסדר יהיה הפוך. הטיול יתחיל בברגן ויסתיים באוסלו.

  • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
  • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form