מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לנורבגיה - פיורדים תכולים וטבע מדהים

פיורדים תכולים וטבע מדהים -כולל: ארוחות בוקר ו-2 ארוחות ערב נוספות (OFO)
משך הטיול:
8 ימים 7 לילות
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב*, ללא הוצאות אופציונאליות למעט פעילות בערבים עפ"י תוכנית הטיול. כולל: ארוחות בוקר ו-2 ארוחות ערב נוספות. פיורדים תכולים וטבע מדהים. שימו לב כי הטיול כולל כניסות לאתרים בערך כספי של כ90$ לנוסע/ת *בטיולי "ארקיע" למעט יום ההגעה. בטיולי "טורקיש" למעט בימי הטיסות. מספר המשתתפים בטיול יהיה בהתאם להנחיות הבריאות הנוגעות לקורונה.

טיול מאורגן לנורבגיה - הקדמה

פיורדים תכולים וטבע מדהים ... פיורדים, הרים נישאים, דרכים צרות, לילות ארוכים. משטרים מתקדמים. ומעל הכל פרס נובל ... בטיול קולע זה נבין מדוע דווקא הנורבגים היו הראשונים לגלות את אמריקה? מדוע דווקא נורבגים כאמודסן, ננסן קסטרופ, ואחרים חצו אוקינוסים והרחיקו עד לגילוי הקטבים. בספינות שכל גודלן כסירות מנוע בנות זמננו. נבין מה אילץ את הויקיניגים לפשוט על מדינות אירופה ולהתנחל בחופי התעלה (נורמדי שבצרפת). הערים הקסומות והמבודדות, בחצי האי המבותר בפיורדים, יצרו רקמה אנושית מעניית וייחודית, בעלת מערכת חוקים המתקדמת בעולם. ויחסים בין אישיים מפותחים מאין כמותם שהטביעו חותמם בתיאטרון, במחזותיו של איבסן. במוסיקה המדהימה של גריג ובגן הפסלים המרהיב באוסלו, פרי עבודתו של גדול פסלי נורבגיה ויגלנד.

נורבגיה עם פגסוס -טיול מאורגן - קצר וקולע כולל: ארוחות בוקר ו-2 ארוחות ערב נוספות- חוויה מומלצת לאוהבי טיולים.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • אוסלו: גבעת הולמנקולן, פרוגנר פארק, מוזאון מונק, מוזאון קונטיקי 
  • לילהאמר: מקפצות הסקי, מוזאון הפתוח מייהאוגן דרך הנשרים, דרך הטרולים, הדרך האטלנטית
  • "ארץ הפיורדים": שייט בגיירינגר פיורד, קרחון בריקסדאל, סוגנפיורד (הפיורד הארוך ביותר בנורבגיה), מפל טווינד
  • ברגן: ביתו של המלחין אדווארד גריג, בתי האנזה, אזור הגשרים של ברגן 
  • שימו לב כי הטיול כולל כניסות לאתרים בערך כספי של כ90$ לנוסע/ת

מטיילים יקרים !! בדקו הפרטים היטב מול תוכניות של מס' חברות מתחרות בהן יתכן ויש חצאי ימים חופשיים – וכן יותר זמן פנוי/ פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם יתכן והמדריך של החברה האחרת יציע בתשלום נוסף – לכן , מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א – אוסלו 

נפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס לאוסלו. עם ההגעה  נצא ליום סיור בעיר אוסלו בירת נורבגיה. נחל את הסיור ונעלה לגבעת הולמנקולן במקום בו נבנתה מקפצת הסקי החדשה המפורסמת. נצפה על העיר אוסלו ועל פיורד אוסלו. נבקר בפארק פרוגנר שם נראה את פסליו של האמן הנורבגי ויגלאנד אשר תרם את יצירותיו לעיר בתמורה לסטודיו שבו היה יכול ליצור את פסליו הרבים. נראה את בית העירייה המרשים ואת ארמון המלך. בסיום הסיור העברה  למלון לארוחת ערב  וללינה.

יום 2: אוסלו – לילהאמר – אזור וינסטרה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה ללילהאמר, לאזור שבו נערכה אולימפיאדת החורף בשנת 1994. נראה את מקפצות הסקי הגבוהות ואולי נוכל לראות את הקופצים מתאמנים במקום גם כשאין שלג. נמשיך לביקור במוזאון מייהאוגן שם נוכל לראות את הבתים העתיקים שהובאו לכאן מכל האזור (הכניסה בתשלום כבר כלולה במחיר). באם הזמן יאפשר נמשיך צפונה ונעלה על דרך "PEER GUYTVEIEN", נוכל לראות את הנופים המרהיבים של הטבע הנורבגי. נמשיך בנסיעה לאזור וינסטרה לארוחת ערב לינה

טיול מאורגן לנורבגיה

יום 3: אזור וינסטרה – הדרך האטלנטית – מולדה/קריסטיאנסונד 

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרך עמק גודבארנס שבו התגורר על פי האגדה גיבורו של איבסן – פר גינט. נמשיך ונעלה על הדרך האטלנטית הנחשבת לאחת מדרכי הנוף היפות בעולם אם לא היפה ביניהן. הדרך מאופיינת בעיקולים חדים החודרים לתוך האוקיינוס האטלנטי ומשולבים בה 8 גשרים. הדרך מתנהלת בדרך פתלתלה, חוצה גשרים ומחברת בין צוקי סלע ויוצרת חיבור מהיר בין אי לאי. עד לפני בנייתה, האמצעי היחידי להגעה לאיים היה באמצעות שייט שהיה מסוכן בעונת הסתיו. העברה למלון באזור מולדה או קריסטיאנסונד ללינה.

יום 4: מולדה – פיורד גיירינגר  

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה המשולבת בשייט במעבורת לוסטנס. נמשיך בנסיעה ונעלה במעלה הטרולים עם 11 הפיתולים שכל אחד מהם קיבל שם. ממעלה הטרולים נמשיך דרומה ונחצה את הנורדסדאל פיורד במעבורת. נמשיך בדרך הנשרים המפותלת ממנה נצפה על פיורד גיירינגר. בכפר גיירינגר נעלה על מעבורת ונצא לשיט בפיורד גיירינגר, היפה ביותר בנורבגיה. במהלך השייט נראה את מפלי שבע האחיות ומפל ההינומה. נמשיך למלון לארוחת ערב ולינה באזור.

טיול מאורגן לנורבגיה

יום 5: "ארץ הפיורדים" – ברגן 

לאחר ארוחת הבוקר נצא לחוויה מיוחדת - ביקור בקרחון בריקסדאל. נעלה בטיפוס רגלי עד למרגלות הקרחון. (המעוניינים יוכלו לשכור רכב גולף שתוביל אותם לעבר הקרחון). נמשיך דרך העיירות סקאי וסוגנדאל נגיע אל סוגנפיורד, הפיורד הארוך ביותר בנורבגיה. נחצה אותו במעבורת. נעבור דרך העיירה פלאם וגודואנגן, נמשיך דרומה לעבר מפל טווינד ודרך העיירה ווס. מכאן ניסע מערבה דרך כביש המנהרות לעיר ברגן בירת הפיורדים. העברה למלון ללינה.  

יום 6: ברגן

לאחר ארוחת הבוקר נחל ביום סיור בעיר ברגן. נתחיל את הסיור בביקור בביתו של המלחין הנורבגי המפורסם אדווארד גריג (הכניסה כבר כלולה במחיר) נמשיך דרך הנמל התיירותי של העיר שם נצפה על מבצר רוזנקרנץ ואולם הוקון. נסייר רגלית בשוק הדגים הססגוני וברובע האנזיאתי. אחר הצהריים נסע לבקר באזור הגשרים של ברגן ובסיום הסיור נחזור למלוננו ללינה. 

טיול מאורגן לנורבגיה

יום 7: ברגן – אוסלו 

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את ברגן וניסע לאורכו של הפיורד הארדינגר. נבקר במפל שטיינדאל שם נוכל ללכת מאחורי המים הנופלים בעצמה רבה. נמשיך עד ברואויק שם נחצה על גשר את פיורד הארדינגר. מכאן נתחיל לעלות לעבר רמת הארדאנגרווידה. נצפה על מפל וורינגפוסן הנופל מגובה של 182 מטר. נמשיך בנסיעה בנוף הררי עם אגמי מים. נעבור דרך עיירת הסקי גיילו ונמשיך לאוסלו, בירת נורבגיה, אליה נגיע לפנות ערב. העברה למלון ללינה באזור אוסלו. 

יום 8: אוסלו – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בחצי האי ביגדוי שם נבקר במוזיאון הספינות הויקינגיות ובמוזיאון הספינה קונטיקי (הכניסה לשני מוזיאונים בתשלום כבר כלולה במחיר). בתום הסיור העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה. הגעה בשעות הלילה המאוחרות שבין יום 8 ליום 9.

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
  • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
  • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form