מספר טלפון
03-6374000
טיול יום לירושלים בעקבות קשת רובינסון ומרד החורבן הגדול (IJB)
משך הטיול:
יום טיול
להורדת התוכנית

תקופת הבית השני נמשכה קצת פחות מ- 600 שנים. במהלכם חוותה ירושלים תהפוכות ושינויים רבים. במרוצת השנים התפתח בעיר בית המקדש, רבבות עולי רגל מרחבי העולם העתיק עלו למקדש בשלושת הרגלים הביצורים של העיר חודשו מפעם לפעם והרחיבו את שטחה, העיר משכה יותר ויותר סוחרים שמיהרו לשווקים ב״כל שני וחמישי״ ,זוהי תקופה שבה עוצבה העיר מחדש מספר פעמים כאשר צבאות המערב השליטו בה סדר יום חדש ואף סדר פולחן זר על ההר. כך או כך בתקופת הבית השני הפכה העיר למרכז המסחרי מהחשובים במזרח התיכון.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

  • הר הזיתים
  • שער האשפות
  • כניסה לעיר התעיקה
  • הכותל המערבי
  • בית השרוף
  • ביקור בשרידי החומה החשמונאית
  • הרובע ההרודיאני המשוחזר
  • שער ציון
  • מגדל דוד

מהלך הסיור:

מנקודת האיסוף כמצוין למטה ניסע להר הזיתים, תצפית רחבעם. תצפית רחבעם על שמו של השר רחבעם זאבי (גנדי) שנרצח לא הרחק משם במלונו.
תצפית על העיר העתיקה, האגן הקדוש, חומות העיר העתיקה, שערי ירושלים, עמק הקידרון ועיר דוד. מהר הזיתים נמשיך לשער האשפות ולמרגלות חפירות הכותל הדרומי.15 דקות מנקודה זו נוכל לצפות על הכותל הדרומי ושערי חולדה, כמו כן על נחל קידרון והקברים מתקופת בית שני, נספר על מנהגי קבורה והצבת יד ושם לנפטרים.
נכנס לעיר העתיקה, לתצפית על הארמון האומאי, ועל שרידי מחנה הלגיון הרומאי העשירי, הלגיון שהחריב את המקדש השני ב- 70 לספירה. נצפה על הכותל המערבי, ונבחין בעיר התחתונה, ובעיר העליונה, נספר את סיפורה של קשת רובינסון ששימשה כגשר בין העיר העליונה לעיר התחתונה, ומעבר לכהנים לבית המקדש. נכנס לבית השרוף, שיספר לנו על הימים האחרונים של המרד הגדול, מרד החורבן. נצא להפסקת צהריים ולאחריה נתרשם מהקרדו ונבקר בשרידי החומה החשמונאית.

בהמשך הסיור נכנס לרובע ההרודיאני המשוחזר. נתרשם מהחיים בימי בית שני, כשהמקדש היה קיים, נשמע על הכוהנים הגדולים ועל בתי המידות המפוארים שלהם. נתפעל מהמוצגים החומריים שנותרו, כעדות אילמת לחיים שהיו ואינם.
נמשיך לכיוון שער ציון, ומשם למגדל דוד, נספר על ארמון הורדוס ועל מגדלי מרים, פצאל והיפיקוס. על מערכת הובלת המים לירושלים בכלל ולמקדש בפרט.
בתום הסיור ולאחר חוויה עשירה ומרתקת. נצא משער יפו לעבר האוטובוס הממתין לנו.

הגעה משוערת לנקודת האיסוף הראשונה בשעה 21:30.


ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיול וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form