מספר טלפון
03-6374000

"המהדורה המיוחדת" בצפון הארץ- בעקבות חולמים ולוחמים בליווי אורן נהרי

3 ימי סיורים בצפון הארץ בעקבות חולמים ולוחמים (IGO)
משך הטיול:
3 ימים 2 לילות
להורדת התוכנית

טיול מרתק בצפון הארץ בליווי מדריך מקצועי פגסוסי לאורך כל הטיול יחד ובהרמוניה עם איש התקשורת המוכר, עיתונאי ופרשן, מר אורן נהרי שיטייל יחד עמנו. במהלך הטיול נשזור את סיפורם של האירועים המשמעותיים שהתחוללו בצפון הארץ טרם קום המדינה ולאחר מכן. סיפורים הכוללים ממדים רבים של אנשי מעש וחזון שפעלו כאן.

3 ימי סיור מרתקים בצפון הארץ - בעקבות חולמים ולוחמים בליווי אורן נהרי 


אנו שמחים להזמין אתכם להצטרף לטיול מרתק בן 3 ימים בצפון הארץ בליווי לאורך כל הטיול של מדריך מקצועי פגסוסי יחד ובהרמוניה עם איש התקשורת המוכר, עיתונאי ופרשן, מר 
אורן נהרי שיטייל יחד עמנו וישזור יחד עם מדריכנו את סיפורם של האירועים המשמעותיים שהתחוללו בצפון הארץ טרם קום המדינה ולאחר מכן, סיפורים הכוללים ממדים רבים של אנשי מעש וחזון שפעלו כאן.

  • אילו תהפוכות שלטוניות וצבאיות אירעו בצפון המדינה לאורך ההיסטוריה?
  • אילו אתגרים עצומים והחלטות גורליות עמדו בפני אנשי היישוב ומנהיגיהם?
  • סיפור הארגונים והמחתרות שפעלו באזור.
  • מה הייתה התרומה של כל אחד בעיצוב היישוב טרם הקמת המדינה ולאחר מכן?
  • כיצד צמחה התשתית להקמת מוסדות המדינה כולל הצבא?
  • סיפור קרבות מרכזיים והמלחמות הגדולות: ששת הימים ויום הכיפורים, מלחמות ששינו את פני המדינה.

 
נרחיב וניזכר במהלכים הצבאיים והדיפלומטים, הגלויים והחבויים, מהלכים שעיצבו את גבולה הצפוני של מדינתנו.
הגעה לרמת הגולן ניגע אף בסיפורו של אלי כהן, נתחקה אחר הסיפורים המרתקים לאורך "שביל אלי כהן" המנציח את פועלו של המרגל הישראלי הידוע וננסה להובילכם לסיפורים הפחות מוכרים ופופולריים והם מרתקים לא פחות מהידוע 

זוהי הזדמנות ייחודית לשמוע ולחוות בשטח, סיפורים גדולים וקטנים על ארגונים כמו גם יחידים בעלי חזון תעוזה והתמדה שפעלו מתוך אמונה, אידאולוגיה והקרבה למען הקמת המדינה ולשמירה על קיומה בשנים שלאחר מכן.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

פסל אלכסנדר זייד
מוזיאון המחתרות בעכו
∨ גשר הזיו
∨ אחוזת דוברובין
∨ בניין המפקדה הסורית
∨ תל פאחר
∨ מצודת כוח
∨ שביל "אלי כהן"
∨ מוזיאון הרעות
∨ יודפת
∨ טיילת לואי בחיפה

  *צילום ד"ר אבישי טייכר

מסלול הסיור:

ביומנו הראשון נתרכז באזור מישור החוף הצפוני והגליל המערבי, ביומנו השני יתרכז בגליל ובגולן וביומנו השלישי והאחרון נעשה את דרכנו חזרה לנקודות האיסוף דרך נקודות ציון בגליל ובחיפה.

בדרכו המיוחדת ובזכות ניסיונו הרב ייקח אותנו מר אורן נהרי למסע חוויתי שבו נבקר באתרים מרכזיים הקשורים לפעילותם של ארגונים ולוחמים שפעלו למען הקמה וחיזוק המדינה, ,נשמע את סיפורם של דמויות מרכזיות, מהלכים ואירועים המרכיבים את ההיסטוריה שלנו שיתגלו לפנינו כאילו הם מתרחשים בימינו אנו.

     *צילום Levanal

אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת.

 

        *צילום: תמר מרום

ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיול וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form