מספר טלפון
03-6374000

3 ימים של חוויה יוצאת מהשגרה כדי לגרות חושים ולגלות סודות וסיפורים

נופי "שוויצריה הקטנה" שבכרמל, חוויות תרבויות דרוזיות והסיפורים שלא סופרו על השכונות החיפאיות (IHB)
משך הטיול:
3 ימים 2 לילות
להורדת התוכנית

נפלאות הטבע של הכרמל מרשימים ביותר, החל ממערות ששימשו למסתור לאורך התקופות ובחלקם אף נמצאו שרידים של האדם הקדמון וכלה במסורות הדתיות המתקשרות אל ההר. נקודות החמד המוסתרות בחורש עצי המחט והתצפיות המרהיבות ממרום האוניברסיטה ממחישות ביתר שאת את הייחודיות יוצאת הדופן של הטיול באזור המופלא הזה. סיפורי השכונות החיפאיות, העדה האחמדית והכנסייה הכרמליטית הן חלק מסודות העיר חיפה שמהווה הסמל לדו קיום. ולסיום העיר עכו שמתהדרת בהיסטוריה רציפה של למעלה מ 3000 שנים ומוזכרת עוד במקורות של מצרים העתיקה. לאורך ההיסטוריה הייתה עכו בשליטה של הממלכות השונות ולאורך יום הסיורים אנו נחווה את האווירה המיוחדת של העיר ונשחזר את המהלכים ההיסטוריים שהיו בה.

3 ימי סיורים באזור הכרמל והחוויה הדרוזית, מפרץ חיפה המרהיב ועכו ההיסטורית - הקדמה

הנסיעה על כביש החוף, בין מבואות חיפה לעתלית חולפת בכמה רגעים ספורים.. נפלאות הטבע של הכרמל מרשימים ביותר, החל ממערות ששימשו למסתור לאורך התקופות ובחלקם אף נמצאו שרידים של האדם הקדמון וכלה במסורות הדתיות המתקשרות אל ההר.
נקודות החמד המוסתרות בחורש עצי המחט והתצפיות המרהיבות ממרום האוניברסיטה ממחישות ביתר שאת את הייחודיות יוצאת הדופן של הטיול באזור המופלא הזה.

סיפורי השכונות החיפאיות, העדה האחמדית והכנסייה הכרמליטית הן חלק מסודות העיר חיפה שמהווה הסמל לדו קיום. ולסיום העיר עכו שמתהדרת בהיסטוריה רציפה של למעלה מ 3000 שנים ומוזכרת עוד במקורות של מצרים העתיקה.
לאורך ההיסטוריה הייתה עכו בשליטה של הממלכות השונות ולאורך יום הסיורים אנו נחווה את האווירה המיוחדת של העיר ונשחזר את המהלכים ההיסטוריים שהיו בה.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

 • כפר האמנים עין הוד
 • "שוויצריה הקטנה" בכרמל
 • נהיגה עצמית ברכבי שטח
 • ארוחת צהריים באירוח דרוזי
 • אוניברסיטת חיפה
 • מוזיאון הכט
 • שכונת הדר
 • שכונת ואדי סאליב
 • כנסיית בית החסד
 • הליכה בואדי שיח
 • הכנסייה הכרמליטית
 • מפגש עם ראשי העדה האחמדית
 • מצודת המסדר ההוספיטלרי
 • המנהרה הסודית
 • בחמאם אל באשה
 • החומות של הסראייה
 • ובית הכלא העירוני
 • סיור דרך סימטאות עכו
 • המנהרות התת קרקעיות

אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת 


מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: הכרמל וחופו, רכבי שטח וחוויה דרוזית:

נתחיל את טיולינו בנסיעה אל כבר האמנים עין הוד, נטייל ביישוב ייחודי זה ונשמע את סיפור הקמתו והפיכתו ליישוב המזוהה עם אמנים, בתום הביקור נמשיך לטיול טבע ב"שוויצריה הקטנה" אשר בכרמל במהלכו נשתתף בחוויית נהיגה עצמית בשטח ברכבי טומקאר.
נמשיך לארוחת צהריים בעוספיה שם נהנה מאירוח דרוזי וממאכלים ממיטב המסורת של העדה.

בסיום הארוחה נעלה לראש הכרמל בכביש בית אורן הידוע והחביב על כל חיפאי ונשים פעמנו אל אוניברסיטת חיפה לתצפית פנורמית עוצרת נשימה ולאחריה נצא לסיור מרתק במוזיאון הכט שזוכה לתהילה רבה בארץ ובחו"ל בשל עושר הממצאים המדהים שבו, תחלופת התצוגות ואופן ההצגה.

בסיומו של יום מרתק זה בתום הסיור נגיע למלוננו להתארגנות בחדרים.
*הנהיגה ברכבי טומקאר מותאמת לכל גיל אך דורשת רישיון נהיגה של מדינת ישראל, בכל רכב כ-4 נפשות.

יום 2: חיפה, עיר עם עתיד:

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל נתיב אלף המדרגות המפורסם היורד מן הכרמל אל העיר התחתית. נרד בזהירות כ 850 מדרגות בהן נחבאים המון נופים, מבנים מעניינים, נופים משגעים וסיפורים.
מתי נבנה הטכניון הישן, ומדוע דווקא שם? איפה היה הבית הראשון על הכרמל והיכן בנה הנשיא הראשון חיים ויצמן, בית לאימו היקרה? נעבור בשכונות הדר וואדי סאליב שם נשמע על המרד העדתי הראשון בישראל. להפסקת  הצהריים שלנו נעצור בעיר התחתית של חיפה למקדש לחובבי האוכל המזרחי.

בתום ההפסקה נבקר בכנסיית בית החסד ונשמע את סיפורם המרתק של כאמל שחאדה ואשתו אגנס הידועים בתור 'המלאכים של האסירים'.
לאחר האוכל נצא במסלול הליכה יפה ומרענן בואדי שיח אל מעיין צלול ושרידים מרשימים של כנסיה כרמליטית. לא זו המפורסמת, עתיקה ומסתורית הרבה יותר. נמשיך ונכיר את העדה האחמדית שאנשיה דוגלים במסר  של שלום אחווה ורעות. המשך לארוחת ערב ולינה. 

*צילום ישראל זלר

יום 3: תרבות היסטוריה ושווקים בעכו:

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעכו, עם ההגעה לעיר נחל את סיורנו במתחם הארכיאולוגי של מצודת המסדר ההוספטלרי הצלבני-מתחם האבירים.
המתחם מהמאה ה12 ונתגלה בטעות במחצית השנייה של המאה הקודמת. נסייר באולמות האבירים ששימשו לקליטה ואכלוס צליינים רבים.. נעבור בחצר הפנימית אשר שימשה לאימונים, תפילות וחיי החברה של המסדר.

נמשיך אל השוק שחלש על כל מרכז העיר העתיקה ובלט בחאנים הגדולים וכמובן בחמאם אל באשה המפואר, נכנס לביקור בחמאם שם נצפה בסרטון שמציג את פועלו ותולדותיו. נמשיך בסיור בסמטאות העיר ונראה את החומות של הסראייה ובית הכלא העירוני שנפרצו ע״י חיילי המחתרות במאי 1947.

משם נמשיך בסיור דרך הסמטאות אל השוק הטוב והמוכר של עכו העתיקה. נחלוף על פני הרוכלים והמסעדות בדרכנו אל עבר נקודה בה נפגשו שלושה מתוך הארבעה הרובעים ההיסטוריים של העיר: הרובע הפיזאני (Pisa) - ג׳ינובזי (Genova) והטמפלרי (Templar).
כאן נמצא הפתח דרכו נכנס אל המנהרות התת קרקעיות של התקופה הצלבנית שנתגלו לראשונה רק בתחילת שנות ה 90. אנחנו נעבור במנהרה ששוקמה באופן יוצא מן הכלל ונוח למבקרים, מערכת המנהרות חיברו בעבר בין הארמון הצלבני המבוצר שבתוך העיר לבין הנמל העתיק שמחוץ לחומות.

בתום הסיור ולאחר 3 ימים מרתקים נשוב עם האוטובוס לנקודת האיסוף הראשונה ומשם איש איש לביתו.

ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיול וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form