מספר טלפון
03-6374000
סיור בירושלים של מיכאל בולגקוב - טיול בעקבות הספר (IJS)
משך הטיול:
יום טיול

ספרו המפורסם של הסופר מיכאל בולגקוב "אמן ומרגריטה" (השטן ממוסקבה) מתרחש בו זמנית במוסקבה ובירושלים. אנו ניקח אתכם לירושלים של מאה ראשונה לספירה ויחד עם הספר נתהלך ונביט בסמטאות ירושלים דרך עיניו של הסופר.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

  • כנסיית פיטר גלקנטו
  • סיור באזור שער יפו
  • ארמונו של הורדוס
  • ויה דולורוזה
  • גן הקבר
  • ביקור בגת שמנים
  • ביקור במוזיאון ישראל

מהלך הסיור:

נחל את סיורנו בביקור בכנסיית "פיטר גלקנטו" אחד מהאתרים הקשורים לספר, אתר שבדרך כלל רבים מאיתנו פחות חשופים אליו, באתר זה המפגש בין כאיפה לבין פונטוס פילאטוס, מפגש פרי דימיונו של בולגקוב מתואר בספר ולאחריו ממשיך בארמונו של הורדוס הממוקם בין מדרגות הצנחנים היורדות משער ציון ועד לשער יפו.
במהלך הסיור נטייל דרך העלילה המתוארת בספר.

לפי המסורת הנוצרית במקום הזה היה ביתו של כאיפה שהיה הכהן הגדול של ירושלים בתקופת ישועה הנוצרי . נתצפת על עמק קידרון ונבקר במקום שבו ישוע בילה את הלילה האחרון לפני צליבה. בספרו בולגקוב מציין את הכהן הגדול של ירושלים.
משם נמשיך באוטובוס עד לשער יפו. נתהלך למרגלות חומות העיר כדי להבין איפה היה ארמונו של הורדוס וברגל נמשיך דרך סמטאותיה של העיר העתיקה אל התחנות ראשונות של ויה דולורוזה , מקום שבו היה מבצר אנטוניה. לאחר הביקור נמשיך ברגל אל גן הקבר.
הקבורה של ישוע לפי תיאור בולגקוב מתרחשת בגן הקבר ולא בכנסיית הקבר, את התיאור המלא נוכל נחווה במהלך הסיור שיתרחש באופן שונה מסיור המתבצע לפי המסורת הנוצרית. מקום קבורתו של ישוע הנוצרי. הפסקת צהריים.

סיטואציות רבות נוספות נחווה תוך כדי הטיול בסיורים באתרים "שוליים" הנותנים גוון שונה לעיר וזאת לצד האתרים המוכרים לפי המסורת הנוצרית

בתום ההפסקה נמשיך לביקור בגת שמנים – מקום בו לפי הספר נרצח יהודה איש קריות. לאחר הביקור בגת שמנים נמשיך למוזיאון ישראל שם נבין איך נראתה העיר בתקופת פונטיוס פילטוס ונעקוב אחר התיאור כפי שמתאר בולגקוב בספרו. לאחר יום גדוש זה נשוב לאוטובוס לנסיעה חזרה הביתה. הגעה משוערת לנקודת האיסוף הראשונה בשעה 21:30.

ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיול וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form