מספר טלפון
03-6374000
"מחלום למציאות" – סיור ערים בשפלה (ICR)
משך הטיול:
יום טיול
להורדת התוכנית

טיול במישור החוף שונה ומיוחד לכם, אותם מטיילים שמבינים שאין עתיד בלי ידע השורשים, אנו מזמינים אתכם להצטרף לטיול חוויתי ומעשי באזור חוף השפלה. בשני העשורים האחרונים גדלו שלושת הערים ראשון לציון, נס ציונה ורחובות לממדים של ערים גדולות ומפותחות מאוד. אזורי התעשייה ושכונות המגורים התרחבו ביותר ומהווים את ליבה של מרכז הארץ, למרות שמקטע של הכביש שבין קצר אפילו בממדים של ישראל.. בסיור נלמד על הגימנסיה העברית של ראשון לציון, המכון של נס ציונה והמחקר המוביל בעולם שברחובות, ההתיישבות הקיבוצית האקטיביסטית וההתמודדות מול הצבא הבריטי, ראשית הפרדסנות וארגון ״הגנה״ - כולם מתרכזים על ציר של מספר קילומטרים בודדים ומהווים את העמוד השדרה של העוצמה, הנועזות והקדמה של מדינת ישראל עד היום.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

  • מוזיאון ראשון לציון
  • מכון איילון- גבעת הקיבוצים
  • מכון ויצמן
  • ביקור במרכז המבקרים

מהלך הסיור:

ונתחיל את יומנו בנסיעה למוזיאון ראשון לציון, סיור חוויתי על "חולמים ומגשימים" בעקבות סיפורה של ראשון לציון בה עוצבו סמלי בימי ראשיתה של מדינת ישראל. הסיור כולל את המוזיאון, בית הכנסת הגדול ואת באר המים הראשונה.


מכאן נמשיך לסיור מפתיע ב"מכון איילון – גבעת הקיבוצים" אשר נמצא ברחובות. נרד במעבי האדמה אל המקום שהיה אחד השמורים והסודיים טרם הקמת המדינה –מפעל של  התעשייה הצבאית שפעל במחתרת. וסיפק מיליוני קליעים עבור ה'הגנה'.

לאחר הפסקת צהריים נמשיך למכון ויצמן ברחובות שם נבקר במרכז מבקרים חדשני ומרתק, תוך התנסות בהפעלה אינטראקטיבית וצפייה במיצג מולטימדיה, נסייר בקמפוס מכון ויצמן ונשמע את סיפורו של המכון מראשיתו ועד ימינו.
נתוודע אל סיפורם של ד"ר חיים וורה ויצמן ונראה את  המכון למחקר "זיו" שם הייתה ראשית הקמתו של מכון ויצמן, נבקר בכיכר ויסגל ולב הקמפוס, כולל "הצצה"  על המחשב האלקטרוני הראשון בישראל.

בתום הסיור ולאחר יום מלא בחוויות נעשה את דרכינו חזרה, הגעה משוערת לנקודת האיסוף הראשונה היא 20:00.

ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיול וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form