מספר טלפון
03-6374000

תל אביב- 3 ימי טיול של היסטוריה מודרנית ותרבות ב"עיר העברית הראשונה"

תל תל אביב- 3 ימי טיול של היסטוריה מודרנית ותרבות ב"עיר העברית הראשונה" (ITB)
משך הטיול:
3 ימים 2 לילות
להורדת התוכנית

תל אביב-יפו מהווה את מרכז הכלכלה, התרבות, התקשורת והאמנות של ישראל ומגדירה את עצמה כדיר בינלאומית המושכת למעלה ממיליון תיירים בשנה, תל אביב נחשבת לעיר העברית הראשונה ויש לה תפקיד מרכזי בהוויה הישראלית כאשר רבים מהאירועים שעיצבו את זהותה ואופייה של המדינה מראשית דרכה ועד היום התרחשו בה.

תל אביב- 3 ימי טיול של היסטוריה מודרנית ותרבות ב"עיר העברית הראשונה" - הקדמה

תל אביב-יפו מהווה את מרכז הכלכלה, התרבות, התקשורת והאמנות של ישראל ומגדירה את עצמה כדיר בינלאומית המושכת למעלה ממיליון תיירים בשנה, תל אביב נחשבת לעיר העברית הראשונה ויש לה תפקיד מרכזי בהוויה הישראלית כאשר רבים מהאירועים שעיצבו את זהותה ואופייה של המדינה מראשית דרכה ועד היום התרחשו בה.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

 • חוף ירושלים
 • כיכר ביאליק
 • גן מאיר
 • ביקור במוזיאון נחום גוטמן
 • שינקין
 • שדרות רוטשילד
 • כיכר השעון
 • פסל התפוז המרחף
 • נמל יפו
 • נקודת המפגש הסודית של מנהיגי האצ"ל
 • בית העלמין טרומפלדור
 • מקומות ואתרים הקשורים להיסטוריה המודרנית של הקמת המדינה

אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת.

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל אביב של נתן אלתרמן

נתחיל את טיולנו בתל אביב ב"חוף ירושלים", על מרפסת העץ הצופה לים ממש מול רחוב אלנבי. בעודנו צופים על יפו, הים התיכון וקו החוף של ת"א, נפתח את סיורנו הרגלי בעיר בעקבות שיריו של אחד מענקי היוצרים שקמו אי פעם לעם היהודי ולמדינת ישראל. נתן אלתרמן שזר את חייו בעיר העברית הראשונה ת"א ואנו נשוטט בסמטאותיה המשתנות חדשות לבקרים עם שיריו הידועים והלחנים הנפלאים שלהם המספרים את סיפורו האישי, סיפור העיר וסיפורה של המדינה בתקופת יצירתו הענפה. נעלה מרחוב אלנבי לכיוון המקום בו עמד קולנוע מוגרבי, אל כיכר ביאליק, גן מאיר, נמשיך לביקור במוזיאון נחום גוטמן שהקדיש מקום נרחב ביצירותיו לתיעוד ימיה הראשונים של תל אביב, נמשיך לרחוב קינג ג'ורג', שינקין עד שנגיע לסיום בשדרות רוטשילד. בדרך נעצור לארוחת צהריים, נשיר, נשמע, נראה, נריח ונטעם את ת"א, עיר ללא הפסקה .בתום הסיור נגיע למלוננו להתארגנות בחדרים ובהמשך היום יינתן זמן חופשי.

* צילום חן חייק                                                                                          * צילום סימה איפרגאן

יום 2: יפו העתיקה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל יפו לנקודת ההתחלה -כיכר השעון נתחיל את סיורנו הרגלי בעיר הנמל לה 4,000 שנות היסטוריה.
במהלך הסיור נראה ונגלה את פינותיה היפות של יפו, נטייל בין מזלות, סמטאות, שוק, שירים ועבר מפואר עם הווה מתחדש ועתיד מבטיח. נראה את פסל התפוז המרחף, כיכר קדומים, הסמטאות היפות ונסיים בנמל יפו המתחדש.
במהלך הסיור נהנה מארוחת צהריים באחת המסעדות שבאזור זה ובתום הסיור שיימשך כ 3-4 שעות נחזור לבית המלון.

בהמשך היום יינתן זמן חופשי כאשר כל אחד יוכל לבחור לפי העדפתו ממגוון אפשרויות הבילוי בעיר, בין אם תרבות ,קולינריה, קניות, ים ועוד.

* צילום טלי נ                                                                                      * צילום שאולה הייטנר

יום 3: סיור בעקבות ספרו של רם אורן "ימים אדומים"

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורנו בתל אביב בעקבות הספר "ימים אדומים" של הסופר רם אורן, ספר המבוסס על אירועים אמתיים.
זהו סיפור על שתי אהבות גדולות שנרקמו ונקשרו זו בזו בקשר גורלי מרתק. אהבת בתו של המנהיג הציוני הידוע דב בר בורוכוב, לקצין הבולשת הבריטי ואהבתה של רוני בורשטיין לאברהם ("יאיר") שטרן, מנהיג מחתרת לח"י.
הסיור עוקב אחרי זירת האירועים וההתרחשויות כפי שמופיעות הספר בליבה וברחובותיה של העיר תל אביב ובמהלכן נתוודע לסיפור על שני גברים חדורי שנאה שרדפו זה את זה ועל שתי נשים ששלמו מחיר יקר על אהבתן. זהו סיפור מטלטל, נדיר ונוגע ללב שהתרחש ברחובות תל אביב על רקע תקופת המנדט הבריטי.

במהלך הסיור נכיר ונראה מקומות הקשורים להיסטוריה המודרנית של הקמת במדינה, נבקר בבית העלמין טרומפלדור, נלך ברחוב שהופצץ במלחמת העולם השנייה ע"י האיטלקים והצרפתים, נראה נקודת מפגש סודית של מנהיגי האצ"ל, נספר על אתרי התרחשויות מרכזיות בתקופת המנדט ונתחקה אחר המרדף הבלתי פוסק בין הבולשת הבריטית למנהיגי המחתרות שהביא לשפיכות דמים.

לקראת השעה 16:00 יסתיים סיורנו ולאחר 3 ימים מרתקים בעיר תל אביב נתפזר לביתנו כאשר האוטובוס יאסוף אותנו מנקודת סיום באזור דיזינגוף סנטר חזרה לשתי נקודות האיסוף הראשונות המצוינות מטה.

* צילום יהודית גרעין כל                                                                         * צילום הרווי ספיר

ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיול וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form