מספר טלפון
03-6374000
מטיילים עם התנ"ך בין גלבוע לבית שאן (IKB)
משך הטיול:
להורדת התוכנית

ידוע שטבע האדם הוא לבחון כל דבר, להטיל ספק, למצוא עדויות, לסתור הנחות. טיול לכנרת לאזורי גלבוע ובית שאן מתאר כיצד נולד היצר של הצליינות הדתית - להגיע אל המקומות ה״אמיתיים״ בהם התרחש אירוע קדוש כזה אחר. ספר התנ״ך הוא מגדיר השטח האולטימטיבי לאזורינו. כבר למעלה מאלף שנים מטיילים עם התנ״ך. ראשית הנזירים והצלבנים ואחריהם ההיסטוריונים המוערכים ומחפשי האוצרות המפוקפקים. כולם מנסים לזהות בין התלים, אזור בית שאן, העמקים והנחלים את אירועי התנ״ך ולאמת את האירועים והדמויות שהם בבסיס הקיום של העולם המערבי - הפלשתים והמדינים, שאול המלך ודבורה הנביאה, נבות ומלך אחאב. כך, כל פיסת קרקע בטיול לכנרת ובא״י המקראית נחקרה ומתועדת גם בהתאם לתיאורי התנ״ך. לנו רק נותר לקחת מהמדף את ספר התנ״ך ולצאת לשטח ולהינות מהמראות של הטבע ולהיזכר שוב באירועים היסטוריים שהם העוגן של העולם כולו מזה למעלה מ - 3000 שנים.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

  • תל יזרעאל
  • הר ברקן
  • אתר החפירות המרכזי בבית שאן
  • האמפיתיאטרון

מהלך הסיור:

נתחיל את יומנו בנסיעה צפונה לתל יזרעאל. נערוך תצפית על עמק חרוד, נספר על כרם נבות שהיה בסמוך לתל עליו היה ארמון המלך אחאב.
נמשיך למרומי הגלבוע להר ברקן שם נצא למסלול הליכה בשביל הפסגה תוך תצפיות לבקעת ג'נין ,עמק יזרעאל ,עמק בית שאן ורמות יששכר. נספר על שאול המלך וקורותיו, הפלישתים ומות שאול ובניו ,דבורה הנביאה, גדעון ומלחמתו במדיינים... ועוד על "שער הזהב" כאשר הגבול בין ישראל לירדן עבר למרגלותינו.

בתום הסיור ניסע לבית שאן שם נעצור להפסקת צהריים ובסיומה נמשיך  לאתר החפירות המרכזי בבית שאן – "ברוכים הבאים לרומא..." נסייר באתר הרומי היפה והמרשים ביותר בישראל. נראה את החשובה בערי ה"דקאפוליס" ברית עשר הערים בתקופה ההלניסטית.
נהלך בקארדו , נכיר את בית המרחץ ,המקדש המרכזי ,בתי התושבים, רצפות פסיפס, האמפיתיאטרון וכמובן התיאטרון האדיר של העיר ועוד ועוד ממצאים .

בסיומו של יום מרתק זה נסע חזרה לנקודות האיסוף כאשר הגעה משוערת לנקודת האיסוף הראשונה היא 20:30.

ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיול וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form