מספר טלפון
03-6374000
תל אביב ב"ימים אדומים" - בעקבות סיפרו של הסופר רם אורן (ITR)
משך הטיול:
יום אחד
להורדת התוכנית

סיור בין ערביים בעקבות סיפרו של הסופר רם אורן "ימים אדומים". סיפור אמיתי שהתרחש טרום הקמת המדינה בתקופת המנדט הבריטי כאשר במוקד הסיפור מנהיגים מובילים ביישוב היהודי, שני סיפורים על אהבה בלתי אפשרית ומלחמה אחת.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

  • נקודת המפגש הסודית של מנהיגי האצ"ל
  • בית העלמין טרומפלדור
  • מקומות ואתרים הקשורים להיסטוריה המודרנית של הקמת המדינה

מהלך הסיור:

לאחר התכנסות קצרה נתחיל את סיורנו בתל אביב בעקבות הספר "ימים אדומים" של הסופר רם אורן, ספר המבוסס על אירועים אמתיים.

זהו סיפור על שתי אהבות גדולות שנרקמו ונקשרו זו בזו בקשר גורלי מרתק. אהבת בתו של המנהיג הציוני הידוע דב בר בורוכוב, לקצין הבולשת הבריטי ואהבתה של רוני בורשטיין לאברהם ("יאיר") שטרן, מנהיג מחתרת לח"י.

הסיור עוקב אחרי זירת האירועים וההתרחשויות כפי שמופיעות הספר בליבה וברחובותיה של העיר תל אביב ובמהלכן נתוודע לסיפור על שני גברים חדורי שנאה שרדפו זה את זה ועל שתי נשים ששלמו מחיר יקר על אהבתן.
זהו סיפור מטלטל, נדיר ונוגע ללב שהתרחש ברחובות תל אביב על רקע תקופת המנדט הבריטי.במהלך הסיור נכיר ונראה מקומות הקשורים להיסטוריה המודרנית של הקמת במדינה, נבקר בבית העלמין טרומפלדור ,נלך ברחוב שהופצץ במלחמת העולם השנייה ע"י האיטלקים והצרפתים, נראה נקודת מפגש סודית של מנהיגי האצ"ל, נספר על אתרי התרחשויות מרכזיות בתקופת המנדט ונתחקה אחר המרדף הבלתי פוסק בין הבולשת הבריטית למנהיגי המחתרות שהביא לשפיכות דמים.

לקראת השעה 21:00 נסיים את יומנו לאחר חוויה עשירה ומרתקת, סיום באזור "דיזינגוף סנטר".

* צילום חן חייק                                                                                          * צילום סימה איפרגאן

ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיול וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form