מספר טלפון
03-6374000
חצי פנסיון לאורך כל הטיול (BPB)
משך הטיול:
12 ימים 11 לילות

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, חצי פנסיון לאורך כל הטיול

טיול מאורגן לקרואטיה סלובניה ומונטנגרו - הקדמה

במסלול זה נחווה טיול של טבע ונופים, ערים ועיירות עתיקות מבוצרות חומות בעלי רחובות מפותלים וישרים, מבנים ובתים מתקופות שונות והשפעות של כובשים ושולטים בסגנון בניה, אדריכלות וארכיטקטורה מגוון. נטעם ממטעמים ומאכלים מקומיים מאפיינים, לגימת "רקיאה" ויינות מקומיים. נשמע היסטוריה רצופת מאבקים לכיבוש ושליטה בחלק זה של הבלקן, עד להתהוותם של לאומים ששכנו באזורים אלו לעמים ולמדינות עצמאיות. חלק בילתי נפרד מטיול זה הוא ההתיישבות היהודית מאשכנז ומספרד, כאשר לפני תחילת מלחמת העולם השנייה חיו כ-70,000 באזור ובתום המלחמה שרדו כ- 10,000.

המיקום הגיאוגרפי של מדינות הפדרציה לשעבר הן קרואטיה, סלובניה, מוטנגרו, הוא שהרכיב את המדינה הקומוניסטית היוגוסלבית לשעבר (יחד עם בוסניה סרביה ומקדוניה) זאת מתקופת סיום מלחמת העולם השנייה בראשותו של יוסיפ ברוז' טיטו מנהיג קומוניסטי שהיה מפקד הפרטיזנים ויד ימינו היהודי משה פיאדה. פירושה של המילה יוגוסלביה הינה "סלאביים דרומיים", כיום המדינות עצמאיות,דמוקרטיות לאחר הכרזת עצמאות כל אחת בנפרד מ-1991. סרביה לא הכירה בעצמאותן (מונטנגרו נשארה עם סרביה), ופרצה מלחמה ביוזמת הסרבים והמיעוטים הסרבים בקרואטיה ובוסניה בסיוע מונטנגרו (עצמאית מאז מאי 2006) בשנים 1991-1995.

היופי בטיול זה הוא החבוי באזור, הן תרבותית, גיאוגרפית ומבחינות רבות נוספות הקשורות בהיסטוריה ובהרכב והבליל של שבטי לאומים, עמים ודתות, מצד אחד כנסייה נוצרית מערבית קתולית, מאידך, כנסיה מזרחית אורתודוכסית, מצד אחד דימיון של תרבות ושפה סלאבית אך מאידך שוני בדיאלקטים, כתב לטיני וקרילי, מאכלים דומים כגון בשרים, דגים ופירות ים, גבינות ביתיות, משקה אלכוהולי הנקרא "רקיאה" ויינות מקומיים שניכרת השפעה אזורית מהלאומים שהיו חלק משמעותי באזור בתקופות שונות תורכיה, איטליה, אוסטריה, הונגריה ויוון. כך גם הושפעה המוזיקה המסורתית הבלקנית בשילוב אתניות מרכז אירופית.

טיול מאורגן לקרואטיה סלובניה ומונטנגרו עם פגסוס הינו טיול מרתק וחוויתי.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • לובליאנה: סיור בעיר
 • בלד - בוהין: ביקור בטירת בלד ובמוזיאון, ביקור הקניון וינטגאר
 • ביקור באגם בוהין : עליה ברכבל להר ווגל ( מותנה במזג אויר)
 • עמק הסוצ'ה בובץ' קובאריד קרופה: ביקור בכפר הנפחים ומוזיאון הכפר
 • פרדיימה: תצפית על מבצר פרדיימה ביקור במערת הנטיפים פוסטוינה
 • חצי האי איסטריה: דרך העיירה פיראן, ערים כפורץ' ופולה ורובני שייט לצידו של החוף הסלובני – ה"Piran Equatorium"
 • ספליט: סיור עיר, ביקור בארמון דיוקליטיאנוס ריביירת מקרסקה
 • דוברובניק: סיור בעיר העתיקה, ביקור במנזר הפרנציסקני, בית המרקחת העתיק, סיור חומות, ביקור בארמון הרקטור
 • קוטור: תצפית על המפרץ של העיר
 • מונטנגרו: צטנייה, נייגושי - שם נוכל ליהנות מטעימות גבינות ויין, אגם סקאדאר בודבה: סיור עיר

מטיילים יקרים! אנו ממליצים לבדוק את תוכנית הטיול היטב מול תוכניות של מס' חברות מתחרות בהן יש ימים חופשיים/חצאי ימים חופשיים/פחות כניסות וביקורים הכלולים בתשלום בפערים שמגיעים לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף–לכן מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר–זכרו זאת.

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1 - תל אביב - לובליאנה - אזור בלד

נפגש בנתב"ג ונטוס לסלובניה לפתוח את טיולינו בלובליאנה. בהגיענו לעיר, נערוך בה סיור מודרך - ברובע הישן המקסים. נחלוף על פני הגשר ובית העירייה ונמשיך בנסיעה לבלד, הגעה למלון להתארגנות ארוחת ערב ולינה.

יום 2 – בלד – בוהין – בלד

לאחר ארוחת הבוקר, נפתח את יומנו בביקור וטיול רגלי בקניון וינטגאר, על גשרי העץ מעל הנהר. נצא לעבר בלדואתריה. נבקר בטירת בלד ובמוזיאון מימי הביניים. מן הטירה נערוך תצפית מרשימה על הסביבה הציורית והאגם.נמשיך בהמשך היום נצא בנסיעה אל אגם בוהין הממוקם במרכז עמק קרחוני וסביבו הרי האלפים היוליים לב הטירול הסלובני נעלה ברכבל להר ווגל (מותנה במזג האוויר). חזרה למלון ארוחת ערב ולינה.

יום 3 – עמק הסוצ'ה – בובץ' – קובאריד - בלד

לאחר ארוחת הבוקר, נצא בדרך יפה ומיוחדת ונרד לעמק הסוצ'ה שהיה אתר קרבות מיוחד במלחמת העולם ה-1 והוצג בסרט "הקץ לנשק" על פי ספרו של המינגווי. נעבור דרך פרדיל, נבקר בעיר הנופש והסקי בובץ', ונחזה בקניון נהר הסוצ'ה - נהר יפהפה בצבע טורקיז שחתר בסלע קניונים מרשימים. לאחר מכן, נעבור לסיור בעיירה קובאריד - עיירה קטנה בת 1,500 תושבים על הגבול הדרום מערבי של שמורת טריגלאב. בסוף יום מהנה זה נשוב למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 4 – קרופה - פוסטוינה – אזור פורוטורוז'

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את יומנו בכפר הנפחים קרופה אשר היווה מרכז תעשיית הברזל בתקופת ימי הביניים. נבקר במוזיאון בו נוכל להתרשם מאופי החיים באזור מיוחד זה. נמשיך ונבקר בעולם התת-קרקעי של מערת הנטיפים פוסטוינה. פנינת אזור הקראסט המאופיין בתופעות טבע מיוחדות והביקור בה משלב נסיעה ברכבת. נמשיך לתצפית על מבצר פרדיימה הממוקם בנקודה ייחודית, בפתח מערת הנטיפים. לאחר מכן נעבור לאזור פורוטורוז' "נמל הוורדים" - העיר שוכנת לחופי הים האדריאטי ומהווה חלק מהריביירה הסלובנית וכן מרכז תיירות גדול ביותר בסלובניה ואתר בריאות מוכר לאורך החוף הסלובני – העברה למלון ארוחת ערב ולינה.

יום 5 – חצי האי איסטריה – פיראן – פולה – רוביני – פורץ' – פורטורוז'

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול מלא בקצהו הצפוני של הים האדריאטי – אזור המאופיין באתרי הנופש לאורך קו החוף הפופולאריים מאז המאה ה - 19, עת בנו להן משפחות האצילים בתי נופש באזור - בחצי האי איסטריה המשלב אקלים ים תיכוני עם מאפיינים אירופאים. נפנה בנסיעה אל עבר פיראן – הקיימת עוד מימי הביניים, ושוכנת לחוף הים האדריאטי, בדרום מערב סלובניה. בעיר נפלאה זו ניתן למצוא סמטאות ציוריות, מבנים מרשימים, מסעדות דגים טובות, ו..חופי נודיסטים. נצא ליהנות בשייט לצידו של החוף הסלובני – ה"Piran Equatorium". נבקר בעיר פולה – מקורה ברומא והמשכה בוונציה, נראה את האמפיתאטרון הרומי ששרד 2000 שנה, ואת מקדש אוגוסטוס. בדרך נשקיף על איי בריוני- משכנם של קיסרי אוסטריה ושל טיטו, ונמשיך לסיור ברוביני, ואחריו נצא לפורץ - עיר ביזנטית-ונציאנית מיוחדת, שבמרכזה בזיליקת האופרסיוס. בסוף יום מהנה זה, נשוב אל מלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 6 – חצי האי איסטריה - שמורת פליטביצה

לאחר ארוחת הבוקר, נשים פעמינו אל שמורת הטבע אגמי פליטביצה. נגיע אל השמורה המשתרעת על פני שטח של כ-195 קמ"ר הכוללת 16 אגמים יפהפיים המחוברים זה לזה בסדרת מפלים מרהיבים. נעביר את היום בטיול בין אגמי השמורה לגשרי העץ והשבילים המתפתלים העוברים גם ביער שבשמורה – יער מרשים בן מאות שנים. לאחר מכן, נעבור למלוננו שבאזור לארוחת ערב ולינה.

יום 7 – זאדאר – טרוגיר - ספליט

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לביקור בעיר זאדאר - עיר נמל השוכנת לחוף הים האדריאטי 120 ק"מ צפון מערב לספליט. זאדר היא העיר החמישית בגודלה בקרואטיה ומתגוררים בה כ-83 אלף תושבים. משמשת כעיר מחוז בחבל דלמאטיה, ומקום מושבו של הבישוף הקתולי. יופיה הארכיטקטוני של העיר הוא בעיקר בזכות הרומאים - יוליוס קיסר ואוגוסטוס אשר ביצרו את העיר והקימו את חומותיה. כך, הקימו בה שורה של מבנים כמיטב המסורת הרומאית - מגדלים, מקדש, בזיליקה, אמפיתיאטרון ואקוודוקט. בתקופת ימי הביניים התגבש מראה של העיר כפי שנוכל לראותה היום - רחובות העיר משמרים את האווירה המיוחדת של ימי הביניים ע"י רצוף האבן המיוחד והמרפסות. לאחר מכן, נצא לביקור בטרוגיר – עיר נמל וקייט על חוף הים האדריאטי 30 ק"מ צפונית מערבית לספליט, שיושבת על שני איים המחוברים בגשרים ביניהם וליבשה ונחשבת לעיר הוונציאנית היפה ביותר והשמורה ביותר בכל דלמטיה. בעיר מתגוררים כ- 13 אלף תושבים המתפרנסים בעיקר מתיירות. נעבור למלון באיזור ספליט לארוחת ערב ושנת הלילה.

יום 8 – ספליט - דוברובניק

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור בספליט, העיר השנייה בגודלה בקרואטיה ואשר צמחה משרידי ארמון הפרישה של הקיסר הרומי - דיוקליטיאנוס. ארמון מיוחד ששרד מתקופה ייחודית ועיר עתיקה מרשימה ותוססת. נטייל בסמטאותיה ונבקר בארמון דיוקליטיאנוס. בסוף יום מהנה זה, נעבור דרך ריביירת מקרסקה, שלחופי הים הדלמטי – בדרכנו אל ארוחת הערב ושנת הליל במלוננו שבאזור דוברובניק.

יום 9 – דוברובניק

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול בדוברובניק, לסיור בעיר העתיקה בסמטאות צרות, מזרקות וחצרות, שלל פניני ארכיטקטורה - ארמונות ומנזרים אשר מכונסים לתחומי החומה העתיקה והיפהפייה מן המאות ה 13-14. נבקר את המנזר הפרנציסקני הכולל בתוכו את בית המרקחת הפעיל העתיק באירופה. נמשיך אל סיור על החומה המקיפה את העיר, וכמובן שלא נפספס ביקור בארמון הרקטור היפהפה – דרכו עברה כל ההיסטוריה של העיר העתיקה דוברובניק. הצניעות והפשטות שאי פעם התקיימו בעיר העתיקה של דוברובניק באים לביטוי במבנה זה, בעל חשיבות כה גדולה לרפובליקה. ארמון גותי-רנסאני פשוט והרמוני, הנראה כצנוע מדי עבור הרפובליקה של דוברובניק שהייתה כה עשירה בעבר. חזרה למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 10 – דוברובניק – קוטור - בודבה

יום מרתק ומיוחד בו נראה חבל ארץ פראי ונופים מדהימים. נחצה הגבול מקרואטיה למונטנגרו – ארץ "ההרים השחורים" בה הרים נישאים מעל לערים העתיקות וחופים הנפלאים. ניסע לאורך המפרץ ונחלוף בקוטור בה נשתמרו חומה מימי הביניים, רחובות ציוריים, ארמונות ונציאנים וקתדראלה. נעלה לתצפית על המפרץ היפה של קוטור.נמשיך לבודבה - שבה נסייר, ונעבור למלוננו שבאזור לארוחת ערב ולינה.

יום 11: מונטנגרו ( פנים הארץ והחוף ) – אגם סקדר - בודבה

לאחר ארוחת הבוקר, נמשיך בטיולנו ונצא בדרך הררית ומפותלת לעבר ביקור בנייגושי - עיר הולדתו של המלך פטר מייסד מונטנגרו המודרנית שם נוכל ליהנות מטעימות גבינות ויין ומאכלים המאפיינים את האזור, דרך בירתה העתיקה של מונטנגרו צ'טינייה. לאחר מכן נמשיך לאזור אגם סקדר - אגם מים מתוקים הנחשב לגדול בבלקן, עם שטח של כ-391 קמ"ר. שני שליש מתחום האגם שייך למונטנגרו, ושליש לאלבניה. האגם מוגדר כשמורת טבע ופארק לאומי בשל המגוון הגדול של בעלי חיים וצמחי המים שבו. שטח האגם גדל בעונת החורף ומגיע ל- 40 ק"מ אורך ו- 15 ק"מ רוחב. מקורות המים של האגם הם עשרות מעיינות ונהרות הנובעים מקרקעיתו. באיים הזעירים באגם התפתחו מושבות קינון עופות, וכן התפתחו באיים הללו מקבצי נזירים ומנזרים. נחלוף בין חופי האגם שבאמצעיתו חוצה הגבול בין אלבניה למונטנגרו וייחודו בהיותו מקום משכן לעופות נדירים. לאחר מכן, נשוב אל מלוננו שבאיזור בודבה לארוחת ערב ושנת לילה טובה.

יום 12 – פודגוריצה – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר, נעבור לשדה התעופה בפודגוריצה, בירת מונטנגרו לטיסתנו חזרה הביתה

 
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form