מספר טלפון
03-6374000
מסלול יחודי לפגסוס - כולל: ארוחות בוקר לאורך כל הטיול ועוד 5 ארוחות ערב (ESD)
משך הטיול:
12 ימים 11 לילות
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב*, ללא הוצאות אופציונאליות למעט פעילות בערבים עפ"י תוכנית הטיול. כולל: ארוחות בוקר לאורך כל הטיול ועוד 5 ארוחות ערב *מלבד ימי הטיסות.

טיול מאורגן לסקוטלנד אירלנד - הקדמה

טיול מיוחד זה מעביר אותנו בנעימים מהקיץ הישראלי הלוהט אל הנופים הירוקים והפסטורליים של סקוטלנד ואירלנד. אנו מבקרים בשני האיים הגדולים של מערב אירופה: האי הבריטי והאי האירי.

המפלצת של לוך נס מחכה לנו במעמקיו האפלים והקרירים של האגם הגדול ביותר בסקוטלנד. הבירה אדינבורג תקדם את פנינו בלבביות הסקוטית האופיינית. נחזה בטירה סקוטית אופיינית ונחווה את תהליך יצור הויסקי הסקוטי המפורסם. נלמד על היחסים המיוחדים בין הסקוטים והשכנים האנגלים שמדרום להם.

חלקו השני של הטיול יפגיש אותנו עם העם האירי – עם מלא שמחת חיים. האירים הם אי ירוק של שמחת חיים מתפרצת: מוסיקה, ריקודים, ספרות ועוד. הכל כמובן נשטף בהמון בירה מרירה וטובה (וגם בויסקי אירי משובח). נראה את הנופים הייחודיים של אירלנד במסע מחוף אל חוף. הביקור באירלנד יפגיש אותו גם עם סיפור ההצלחה של אירלנד שהתנערה מהעבר של אלימות, של מלחמת עצמאות ומלחמת אזרחים. כיום האירים נהנים משלום ויחסי שכנות טובים בין מי שהיו יריבים מרים.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • אדינבורו: ביקור מודרך כולל המצודה, כולל חדר הכתר ואוצר המלכות הסקוטי.
  • גלזגו: סיור עיר 
  • אזור ה"היילנדס": תצפית המלכה (QUEEN'S VIEW) 
  • טירת בלייר את'ול : ביקור במבשלת וויסקי, ארץ האגמים והעמקים: לוך לומונד, לוך נס
  • בלפסט: סיור מודרך בעיר, מחוז אנטרים כולל תופעת הטבע המדהימה- "מסילת הענקים" ביקור בפארק הלאומי קונמרה ביקור באחוזת קילמור
  • גאלווי: סיור עיר, צוקי מוהר
  • טבעת קרי: יום סיור, ביקור בגני האחוזה הוויקטוריאנית מקרוס מופע כלבים וכבשים ייחודי לאזור
  • קילרני: סיור עיר 
  • איזור לימריק: ביקור בטירת בונראטי והמוזיאון הפתוח העיירה קילקני 
  • דבלין: סיור עיר, מבשלת השכר של גינס כולל טעימה

*למעט ביום ההגעה וביום החזרה - ימי הטיסות 

אנו ממליצים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר – יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם יש סבירות גדולה שמדריכי החברה האחרת בתשלום נוסף – לכן , מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !!!!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1*: תל אביב- אדינבורו- אזור אדינבורו

נפגש בנתב"ג לטיסה דרך יעד ביניים לאדינבורו, עיר התרבות והפסטיבלים אשר בסקוטלנד. לאחר הנחיתה (באם הנחיתה תהיה בשעות הבוקר נרחיב ונעמיק את הסיור באזור), נצא אל המלון כאשר ההגעה במרבית הקבוצות תהיה בשעות הלילה כאשר אחרי חצות נגיע למלון ללינה. 

טיול מאורגן לסקוטלנד

יום 2: אזור ההרים (ה"היילנדס) – מזקקת ויסקי – אזור אבימור

היום נעשה את דרכנו לסקוטלנד ההררית ונטבול בנופים האופייניים לאזור. נעצור לתצפית על שלושת הגשרים ונמשיך לסנט. אנדרס, עיר אוניברסיטאית מעניינת. נעבור בפיטלוכרי - כפר קטן במרכז סקוטלנד ממש לפני אזור ההרים – ה"היילנדס. נבקר בטירת בלייר את'ול בדרכנו ונעצור בתצפית הקווינס משם בזמנו  המלכה ויקטוריה על הנוף הנפלא. נבקר באחת ממזקקות הוויסקי הנודעות של סקוטלנד המשובחות ששמן הולך לפניהן. לינה באזור אבימור. ארוחת ערב כלולה.

יום 3: ה"היילנדס"- ארץ האגמים - גלזגו

לאחר ארוחת בוקר נמשיך דרך העיר איוורנס פורט וויליאמס שלרגלי בן נאביס, הגבוה בהרי סקוטלנד. נסע לאורך לוך נס לכיוון פורת אוגוסטוס. נמשיך דרך פורת וויליאם שלמרגלות בן נאביס, הגבוה בהרי סקוטלנד. נעבור בגלן-קו הלא הוא עמק הדמעות שהיה עד לטבח הנוראי במאה ה -17. נעבור בנופים נפלאים ונמשיך אל העיירה לוס הנמצאת לחופו של אגם לומונד – מלכת הלוכים (אגמים) של סקוטלנד. בסיומו של יםו נגיע ללינה באזור גלזגו. ארוחת ערב כלולה.

טיול מאורגן לסקוטלנד אירלנד (כולל צפון אירלנד)

יום 4: אדינבורו - סיור ערב בגלזגו

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום נפלא באדינבורו, בירת סקוטלנד. נקדיש חצי יום לסיור מודרך בעיר מדהימה זו, אחת היפות באירופה. בסיורנו נראה את הכיכרות, הרחובות, הגנים והארמונות המפוארים של העיר. נבקר במצודה המרשימה, האתר הבולט ביותר בעיר. המצודה נישאת מעל העיר ומשקפת את ההיסטוריה של סקוטלנד. נכנס לחדר הכתר בו נמצא אוצר המלכות הסקוטי: אבן ההכתרה, השרביט והחרב המלכותית. נצפה אל ארמון הולירוד ובפרלמנט. משם אל המייל המלכותי בו שלל מוזיאונים ואוירה ייחודית. נמשיך לגלזגו בה נסייר סיור היכרות ונחזור למלון ללינה..

יום 5:  מעבורת לצפון אירלנד – בלפסט (צפון אירלנד)

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לקיירנריאן, שם נעלה על מעבורת לצפון אירלנד. עם הגיענו לבלפסט בירת צפון אירלנד, נפתח בסיור היכרות: כיכר דונגול המהווה את לב העיר ומרכזה, סביבה אינספור פאבים וחנויות, אתרים כבניין העירייה המרשים, אוניברסיטת קווינ'ס, הפרלמנט, אזור הנמל, ומבנים נוספים בסגנון הוויקטוריאני. בנוסף להיותה עיר תעשייתית גדולה, בלפסט היא סמל ומוקד להתרחשויות היסטוריות ותרבותיות באירלנד, וככזו האווירה בה ייחודית. נראה את ציורי הקיר בשכונות הקתוליות והפרוטסטנטיות ונמשיך ללינה בבלפסט או באזור.

טיול מאורגן לסקוטלנד אירלנד (כולל צפון אירלנד)

יום 6: בלפסט – "מסילת הענקים" - באלינה

לאחר ארוחת הבוקר נצא את בלפסט לעבר לסיורנו ב"מסילת הענקים" ברצועת החוף אנטרים – תופעת טבע מדהימה של אלפי עמודי בזלת משושים וסימטריים החודרים אל תוך הים. הביקור כולל את הכניסה למרכז המבקרים במקום. נמשיך דרך מחוז דונאגול בנופים הירוקים והנדירים דרך העיר לונדונדרי (דרי), שם התרחש האירוע המפורסם בסכסוך בין צפון אירלנד לאנגליה, כאשר מספר אזרחים מקומיים נהרגו במהלך הפגנה רגילה. השיר "SUNDAY BLODY SUNDAY" של להקת U2 נכתב על יום עצוב זה. נשים פעמינו באזור באלינה. ארוחת ערב כלולה.

יום 7: חצי האי קונמרה – אחוזת קילמור – גאלווי – אזור צוקי מוהר

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לטיול באזור מיוחד - הפארק הלאומי קונמרה. חבל ארץ פראי בו הרים, מפרצונים, נחלים, אגמים ועיירות חמודות. נבקר באחוזת קילמור – בית עשירים שהפך למנזר ובעבר שימש כבית ספר לנזירות. נמשיך לביקור בעיר גאלווי הידועה ונטייל בסמטאות העיר העתיקה. נצא בנסיעה למלון ללינה באזור צוקי מוהר. ארוחת ערב כלולה.

טיול מאורגן לסקוטלנד אירלנד (כולל צפון אירלנד)

יום 8: צוקי מוהר – אזור קילרני "עיר המטיילים"

לאחר ארוחת הבוקר נתרשם מהאזור המרשים של צוקי מוהר - נוף הררי סלעי ופראי. נצפה אל המצוקים האדירים המתרוממים מהאוקיאנוס האטלנטי ונמתחים לאורך קילומטרים ארוכים, אל איי אראן שבאופק ונביט על ציפורי הים שחגות מעל הגלים. נבקר במרכז המבקרים שם נלמד על תופעות הטבע באזור. נצא בנסיעה דרומה ונגיע לביקור בטירת בונראטי מהמאה ה-15 בה שוכן מוזיאון פתוח שמדגים את חיי הכפר והעיר האיריים במרוצת דורות. נצא בנסיעה דרומה ונחלוף על פני לימריק. הגעה ללינה באזור קילרני .

טיול מאורגן לסקוטלנד אירלנד (כולל צפון אירלנד)

יום 9: טבעת קרי

הבוקר נצא ליום סיור מהנה בנוף הדרום מערבי המרהיב של אירלנד באחד האזורים הייחודיים, המכונה טבעת הקרי. ניסע במסלול מעגלי בחצי האי קרי. נעצור בנקודות תצפית בנוף ציורי וכפרי בין בתי חוות, מפרצי ים, איים קטנים ומעגני סירות. בהמשך נצא לטייל בגני אחוזת מקרוס – גנים נאים של אחוזה ויקטוריאנית הממוקמת בינות להרים ולאגמים של קילרני. נגיע למופע מיוחד ומעניין בו נראה כלבים מאולפים אשר מנחים עדר כבשים. אופי המופע מאפיין את האיזור הכפרי בו אנו מטיילים. לאחר המופע נקיים סיור היכרות בקילרני ולאחריו ניסע חזרה למלון* ללינה.
*יתכן והלינה ב-2 הלילות באזור קילרני תהיה ב-2 מלונות .

יום 10: קילרני - קילקני - דבלין

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל דבלין, בירת אירלנד. בדרך נבקר בעיירה הנודעת קילקני אשר על הנהר נור על שמה מותג מיוחד של בירה אירית. נמשיך בדרכנו במחוז  לעבר דבלין. נעבור דרך גלנדלוך, עמק השוכן בין 2 אגמים בדרך לדבלין. עם ההגעה נתמקם במלון באזור דבלין ללינה. ארוחת ערב כלולה.

טיול מאורגן לסקוטלנד אירלנד (כולל צפון אירלנד)

יום 11: דבלין

היום נסייר ברחובותיה ובאתריה של דבלין בירת אירלנד, השוכנת על גדות הנהר ליפי. נערוך סיור פנורמי מודרך בעיר השופעת במבנים מן המאה ה-18, ביניהם ארמונות ג'ורג'יאנים, רחובות וכיכרות רחבים, גשרים רבים, פארקים ועוד. בדבלין חיו ופעלו בין היתר אנשי העט המפורסמים – אוסקר וויילד וג'יימס ג'וייס. נבקר במבשלת השיכר של גינס כולל טעימת משקה מר ומיוחד זה. באם יתאפשר הזמן נוכל להמשיך ולהסתובב וליהנות מעיר תוססת זו. חזרה למלון ללינה.

יום 12*: דבלין - ת"א

בהתאם לשעת הטיסה* במידת האפשר ולאחר ארוחת הבוקר נצא לחצי האי Howth אשר ממוקם צפון מזרחית קרוב לדבלין. נסייר בכפר הדייגים ובמרינה ובאם אפשרי נעלה לתצפית אשר ממנה ניתן לראות את הכניסה לנמל דבלין. נהנה מרגעים אחרונים בטיול ואחר הצהריים המוקדמים העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה הביתה.

* לקבוצה 0606ESD מתווסף לילה לטיול:
יום 12: דבלין - ת"א
ארוחת הבוקר ולאחריה נצא לחצי האי Howth אשר ממוקם צפון מזרחית קרוב לדבלין. נסייר בכפר הדייגים ובמרינה ובאם אפשרי נעלה לתצפית אשר ממנה ניתן לראות את הכניסה לנמל דבלין. נהנה מרגעים נוספים במרכז העיר לפני שנחזור למלון ללינת לילה קצרה.
יום 13: דבלין – ת"א
ארוחת הבוקר ארוזה מוקדם מאד בבוקר ולאחריה ההעברה לשדה התעופה מוקדם בבוקר. הטיסה תהיה לפרנקפורט ומשם לנתב"ג בו ננחת בשעות אחה"צ של יום 13 .

 
* ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
**חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form