מספר טלפון
03-6374000
כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול (DAD)
משך הטיול:
9 לילות – 10-11 ימים

כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול

טיול מאורגן להודו - הקדמה

הודו - פלטנה קסומה אשר נמצאת על פני כדור הארץ , מרכז רוחני דתי העתיק ביותר בעלום המודרני .תורת היוגה נולדה בהודו והעבר בכל העלום . בהודו נפגש בערבביה של צבעים ,ריחות ,וצלילים ,טעמים המצפים את המבקר,בהתנסות חושנית שבה מתערבים היופי והכיעור למזיה אחת .
נפגוש ערים עתיקות וגדושות בקהל רב וצבעוני . שווקים סואנים צבעונים עם ריחות תבלנים מדהימים,כמובן לא נשכח את הפרות מלכות הבית הצועדת באיטיות מדהימה כיאה למלכות אמיתיות.
אם אתם נהנים לשקוע בתורות סבוכות על מהות החיים, מתמוגגים ממתקפה כוללת על החושים וחיים בשלום עם האבסורד, הרי שהודו זה המקום שתמיד חלמתם עליו, המקום בשבילכם.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • ג'איפור ("העיר הורודה") : "ארמון המהרג'ה", מצפה הכוכבים, רכיבה על פילים וביקור במבצר אמבר, יציאה לפעילות ערב משותפת.
  • פטיפור סיקרי: סיור בעיר.
  • אגרה: מבצר אגרה ,ביקור בטאג מאהאל המפורסם
  • דלהי: קוטוב מינאר, המסגד הגדול, ראג' גאט, מקדש הלוטוס, יציאה לפעילות ערב משותפת
  • רישיקש: שיעור יוגה, מקדשי העיר, אשראמים, טקס לילי בהרידוואר על שפת הגנגס


מסלול הטיול לפי ימים

ימים 1-2: תל אביב – דלהי

נפגש בנתב"ג לטיסה לתת היבשת ההודית. הגעה למחרת מוקדם בבוקר לדלהי בירת הודו. העיר משלבת בנייה חדשה ומודרנית לצד בנייה ישנה - גורדי שחקים חדשים ליד שכונות הודיות מתפוררות. בהגעה העברה למלון. נסעד ארוחת בוקר ונמתין לקבלת חדרים מוקדמת במיוחד לקבוצה. מנוחה בחדרים ולאחריה נצא לסיור בעיר - נבקר במקדש אקשרדאם המדהים ביופיו. נמשיך לשער הודו ונעבור ליד בנייניי הפרלמנט וארמון הנשיאות. נתרשם מחיי עיר אשר מדהימה בגודלה ובכאוס השולט בה, אך מצד שני תושביה מחייכים ומסבירי פנים. העברה למלון להתארגנות, ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן להודו

יום 3: דלהי - ג'איפור

לאחר ארוחת הבוקר נצא בדרכינו אל ג'איפור בירת חבל ראגיסטן. אחר הצהריים נגיע לג'איפור הנקראת גם "העיר הורודה" בשל הבניינים הצבועים בורוד כך גם ראה אותה הנסיך אלברט ובעלה של המלכה ויקטוריה כשביקר כאן ב- 1885. העיר חייבת את שמה ובנייתה ג'אי-סינג השני. בהגעה באם הזמן יאפשר נצא לסיור ראשוני בעיר. ארוחת ערב ולינה בג'איפור.

יום 4: ג'איפור – יום סיורים

ארוחת בוקר ולאחריה נצא לסייר בעיר ובאתריה – נבקר במבצר אמבר האדיר אליו נגיע ברכיבה על פילים, בו ישבו המהרג'ות לפני שעברו לעיר. בנייתו של המבצר החלה ב1952 והוא יושב על מדרון גבעה, מעל אגם ומהווה דוגמא נפלאה לארכיטקטורה הראג'פוטית. אחה"צ נבקר בארמון המהרג'ה ובמצפה הכוכבים הייחודי. נמשיך ונבקר בשרידי ארמון הרוחות הנחשב לאחד מסימני ההיכר של ג'איפור ודוגמא מהממת לכישרון האומנותי הראגפוטי. העברה אל המלון לארוחת ערב ולינה. בערב נצא לפעילות משותפת.
 

טיול מאורגן להודו טיול מאורגן להודו

יום 5: ג'איפור – אגרה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לאגרה. עם ההגעה נצא לבקר בטאג' מאהאל*, המבנה המוגולי המפורסם שנבנה ע"י השליט שאה גאהן לזכר אשתו, לה היה נשוי 18 שנה בשנים 1612-1630, שמתה בעת לידת ילדם ה-14. העברה למלון לארוחת ערב ולינה באגרה.
* ייתכן כי הביקור ייערך למחרת.

יום 6: אגרה

את אגרה הקים השליט המוגולי ה-1 באבור ב-1526 וקבעה כבירתו. אגרה משמשת כמרכז מוביל בתחום האומנות והמסחר עוד מתקופת המוגולים מהמאה ה-16. הבוקר נבקר במבצר אגרה שניצב לגדות נהר יאמונה ממנו השקיף שאח גאהן על בניית הטאג' מהאל לאחר שנכלא ע"י בנו שתפס השלטון בהפיכה. נמשיך לפאטיפור סיקרי, בירת האימפריה המוגולית בתקופת שלטונו של הקיסר אקבר בין השנים 1586-1570. העיר שננטשה פתאום ומהווה דוגמא לארכיטקטורה מונגולית אחה"צ נבקר בקברו של אקבר בקרבת העיר. ארוחת ערב ולינה באגרה.

טיול מאורגן להודו

יום 7: אגרה - דלהי

בבוקר נצא בנסיעה אל עבר דלהי. עם ההגעה נמשיך בסיורינו בדלהי אשר התחלנו ביום 2 של הטיול. נראה את  Raj Ghat מונומנט לזכרו של מהטמה גנדי, נעבור ליד המבצר האדום אשר נבנה בתקופת השיא של שלטון המוגולים ונבקר במסגד הגדול אליו נגיע רכובים על ריקשות אופניים. העברה למלון להתארגנות, ארוחת ערב ולינה.

יום 8: דלהי - רישיקש

בבוקר נצא בנסיעה ברכבת* אל עבר רישיקש אשר היא עיר קדושה להינדואיזם המאמינים שהיא השער לממלכתם של האלים ההינדיים. מאמינים הינדואים רבים באים אליה כדי לטבול בנהר הגנגס הקדוש אשר זורם בתוך העיר, ממשיך לורנאסי ובסופו של דבר נשפך לאוקיאנוס ההודי. כמו כן היא הפכה למרכז מדיטציה ויוגה ומושכת אליה תיירים רבים. רישיקש התפרסמה במערב כמקום בו להקת הביטלס פגשה את המהרישי מהש יוגי שבעקבות המפגש ג'ון לנון הקליט במקום שיר. בערב לאחר ההתארגנות במלון נצא לחוויה מיוחדת - טקס מקומי אשר אופייאני לאיזור זה. ארוחת ערב ולינה ברישיקש.|
*בצאתנו מתחנת הרכבת נלך מספר דקות ברגל אל האוטובוס מכיוון שהאוטובוס אינו יכול להיכנס לתחנת הרכבת. סבלים יקחו את הציוד שלנו.

יום 9: רישיקש – הרידוואר – רישיקש

את הבוקר נפתח מוקדם בשיעור יוגה מיוחד ומרענן בהדרכה של גורו יוגה. יוגה – פירוש המילה "אחדות", על פי הפילוסופיה ההינדית ניתן להגיע לאחדות בין הגוף לנפש ובאמצעות תרגול גופני להשפיע על התודעה. בתום התרגול המרגיע והמרענן נצא לביקור מיוחד בעיר ובתוך כך באשרמים, במקדשים, בשווקים ובשני הגשרים התלויים של לקשמן ורמה. אחר הצהריים ניסע לביקור בהרידוואר ונתרשם מעולי רגל הרבים אשר באים לטבול בגנגס הקדוש הכחול: נשים בלבוש ססגוני, קבצנים, סגפנים, מגרשי שדים ומחפשי מציאות במים. בשעות הערב נשתתף בטקס המתרחש מידי ערב - ה"פוג'ה – גאנגה ארטי", הנודע, שבהרקי פאורי. נעקוב אחרי הלהבות העולות ממגשי ענק, שם, אלפי המאמינים מחזקים אמונתם תוך כדי מבחני האש. בתום הטקס חזרה למלון. ארוחת ערב ולינה ברישיקש.

יום 10: רישיקש – דלהי

בבוקר נצא בנסיעה קצרה להרידוואר, שם נעלה על הרכבת (ייתכן כי נסיעה זו ברכבת או הנסיעה ברכבת ביום 8 יתבצעו באוטובוס) חזרה לדלהי. עם ההגעה נמשיך לסייר נבקר ב- Qutub Minar. נמשיך לשער הודו ונעבור ליד בנייניי הפרלמנט וארמון הנשיאות. נבקר גם במקדש הלוטוס. בהמשך ארוחת ערב והפתעה אחרונה בפעילות משותפת לסיום הטיול. העברה למלון ללינה.

טיול מאורגן להודו

יום 11: דלהי – ת"א

העברה מוקדמת לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה. הגעה לתל אביב בשעות אחר הצהריים של יום 11.

 

  • ייתכן שינוי בסדר המסלול והביקורים על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. במקרה כזה שומרת פגסוס את האפשרות לשנות את המסלול, כולל אפשרות נסיעה בתחבורה יבשתית (במקום רכבות) - הודעה על האמור לעיל ייתכן שתימסר למטיילים גם ברגע האחרון במהלך הטיול.
  • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form