מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לעמק הדורדון כולל ברצלונה

עמק הדורדון כולל ברצלונה (BDB)
משך הטיול:
8 ימים מלאים* 7 לילות
להורדת התוכנית

חצי פנסיון = 7 ארוחות ערב טיול לבורדו, חבל הדורדון, מרכז הפירנאים הצרפתים וברצלונה. באזור מרחבים ירוקים ומספר גדול של נהרות. *פרט לימי הטיסות

 

טיול מאורגן לדרום מערב צרפת- הקדמה

טיול לחבל דורדון במחוז פריגור – חבל ארץ יחודי המשלב אתרים מהתקופה הפרה היסטורית ועד ימינו. באזור טירות מרהיבות וכפרים עתיקים ומבוצרים. מערות נטיפים וזקיפים ומערות שבהן ציורי האדם הקדמון. את המרחבים הירוקים חוצים מספר רב של נהרות היוצרים עמקים מרהיבים ביופיים. האזור מפורסם בכבד האווז (פואה גרא) ובפטריות הכמהין היקרות. האזור הפך להיות מבוקש בקרב תיירים שגילו אותו אך לאחרונה.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • קסטר: כיכר מרכזית, מוזיאון גויא, קתדרלה St-Benoit
 • בורדו: קתדרלת בורדו, בית הכנסת, שייט על נהר הגארון
 • סנט אמיליון: ביקור ביקב מקומי
 • אלבי: ארמון ברבי, מוזיאון טולוז לוטרק, קתדרלת סנט ססיל
 • רוקאמאדור: ביקור בעיר התחתונה ובמתחם הקדוש
 • תהום פאדירק: ביקור במערת הנטיפים כולל שייט תת קרקעי, הגנים המרשימים EYRIGNAC GARDENS
 • סרלה: סיור בעיירה
 • ביינאק: סיור, מבצר קסטלאנו Castelnau עם המוזיאון הצבאי לה-רוק-גאז'אקLa
 • לה-רוק-גאז'אקLa Roque Gageac: סיור
 • הכפר דום – Domme: סיור
 • קהור: גשר ואלנטרי המבוצר
 • סן סיר לאפופי: סיור בכפר המרהיב, תצפית מהממת על נהר הלוט ועמק הלוט
 • פש-מרלה: מערת ציורי האדם הקדמון-מערת הנטיפים Grotte du Peach Merle
 • טולוז: סיור עיר,ביקור במפעל המטוסים איירבוס
 • קרקסון: סיור עיר 
 • פואה: עליה אל מרומי המבצר וביקור במוזיאון
 • מבצר מונטסג'ור: תצפית
 • ברצלונה: סיור עיר

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1:  תל אביב – בורדו

נפגש בנתב"ג לטיסת בוקר לבורדו דרך יעד ביניים. לאחר הנחיתה וביקורת הדרכונים ימתין לנו אוטובוס עמו נתחיל בסיור עיר בבורדו. העיר עברה "מתיחת פנים" בשנים האחרונות והפכה לעיר ידידותית ונעימה למטילים. על שטחה של העיר נמצאים כ-300 מבנים היסטורים, שחלקם משוייכים לתקופה הרומית, ומהווים עדות לעברה המפואר של העיר. נראה את בניין האופרה ובניין הבורסה. נסייר בטיילת המחודשת שלאורך נהר הגארון. במרכז העיר נבקר בקתדרלת בורדו המפורסמת. נסייר בחלק העתיק של העיר, שם גם נבקר בבית הכנסת (במידה ופתוח ואפשרי). סמוך לבית הכנסת נמצא גם "רחוב היהודים". נמשיך לשייט על נהר הגארון אשר חוצה את העיר לשני חלקים. בסיום הסיור העברה למלון ארוחת ערב ולינה באזור בורדו.

יום 2:  בורדו - סנט אמיליון - רוקאמאדור - אזור סרלה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מזרחה אל העבר העיירה סנט-אמיליון, עיירה קטנה העיירה ידועה בשל מחוז ייצור היין בעל אותו שם שמקיף אותה. היא חלק מאתר מורשת עולמית בשם אזור השיפוט של סנט-אמיליון, שהוכרז על ידי אונסק"ו ב-1999, בזכות העבר שלה ותעשיית היין שלה. נבקר ביקב מקומי, נלמד על הליך הפקת היין ונטעם מהיין המקומי. לעבר הכפר רוקאמאדור. זהו כפר מתקופת ימי הביניים, בנוי על צוק נישא ואדיר במימדיו. מיקומו של הכפר מעניק לו מראה דרמטי ביותר. קשה להאמין שיד אדם בנתה כל זאת במיכשור פרימיטיבי של המאה ה-12. הכפר ממוקם ב-3 מפלסים. במפלס העליון מזדקרים חומותיה של שרידי המצודה מהמאה ה14 ומעונם של הכמרים הבכירים שנבנה במאה ה-19. במפלס האמצעי נימצאים המבנים המקודשים (מנזר וקתדרלה) ובמפלס התחתון מצויים בתי הכפר, החנויות, המסעדות ובתי הקפה. נמשיך לעבר מערת תהום פדיראק המפורסמת Gouffre de Padirac. זוהי מנהרה תת קרקעית ענקית שיצרו מי הגשמים בסלע ומתגלים בה מראות נהדרים של נטיפים, נסייר במעמקיה ושייט בסירה קטנה בערוץ נהר התת-קרקעי שמימיו זורמים בה. נמשיך לאזור סרלה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום  3:  סרלה  –  ביינאק –  לה-רוק-גאז'אק –  דום – קאהור

לאחר ארוחת הבוקר נגיע לסיור בעיירה סרלה Sarlat-la Caneda. זוהי עיירה יפיפיה שבניניה עשויים לבנים זהובות. סרלה, אחת העיירות הפופולריות ביותר במחוז פריגור שבחבל דורדון והיא מוצפת בתיירים. נסייר בסמטאותיה. נעבור ברח' קונסול המרשים מאד בבניניו המשמשים דוגמה מובהקת לארכיטקטורה האופיינית לסרלה במאות 14- 17. נתקדם בסיורנו ונגיע לכיכר האווזים שבה ניצב פסל 3 האווזים שהם סימלה של העיר. נמשיך בדרכנו ונגיע אל כיכר ליברטה. זוהי הכיכר המרכזית בסרלה העתיקה והיא ססגונית מאד. בכיכר מתקיימים מופעי רחוב ובימי שבת הכיכר הופכת לשוק הומה. בהמשך נבקר גם בכפר החביב ביינאק. בסביבת הכפר שוכן מבצר מרשים המשקיף על נוף יפיפה – מבצרCastelnau  -קסטלאנו שבו נבקר. המבצר שוכן על צוק,מוקף במגדלים. כיום שוכן בו מוזיאון צבאי, הממחיש בין כתליו את כלי הנשק בהם השתמשו מלחמת 100 השנים בין צרפת ואנגליה. נמשיך בנסיעה ללה-רוק-גאז'אק La Roque -Gageac. זהו כפרון קטנטן יפה ומטופח להפליא הנצמד כמו שארית כוחותיו אל צוק אדיר מעל לנהר הדורדון. נסייר ברח' הראשי לאורכו של הכפר ממנו נשקף נוף נהדר של נהר הדורדון. נגיע אל הטיילת היפה הפרושה לאורך הנהר. סיורינו ממשיך לעבר הכפר דום – Domme. זהו כפר קטן המונה כ-1200 תושבים, מבוצר בחומות עבות ובנוי על צוק אדיר ומשקיף על הנהר. מיקומו הציורי מעורר התפעלות אמיתית ונקודות התצפית לאורך הטיילת שעל שפת הצוק מרגשות מאד. נסייר בטיילת הצוקים ונהנה מהנוף. יומנו המרתק יסתיים בסיור בעיר קאהור Cahors. נמשיך לסייר בעיר ככל שיאפשר לנו הזמן. העברה למלון באזור קאהור. ארוחת ערב ולינה.

יום 4: קאהור –  מערת פש מרל –  סן סיר לאפופי –  קאהור

לאחר ארוחת הבוקר נחל בסיור בעיר מוקפת ההרים המיוערים ובנויה בעיקול שיצר נהר הלוט. העיר נוסדה בתקופת הגאלים והגיעה לשיא שגשוגה במאה ה-13. מאז תום מלחמת העולם ה-2 העיר משגשגת מאד ונחשבת לאחד המרכזים החשובים למכירת כמהין. נטייל בשדרה הראשית של העיר, נגיע לכיכר פרנסואה מיטראן מי שהיה נשיאה של צרפת עד 1995. נמשיך בסיורנו ברחוב המגורים המשובץ כולו בבנינים עתיקים שלחלקם חזית רנסאנסית. נראה בתים מחושקי עץ. בהמשך נראה את הבית המשקיף על הנהר,המכונה בית אנרי ה-4 Maison Henri בו התגורר המלך בזמן ביקורו בעיר ב-1580, בזמן המצור על קאהור. נתפעל מגשר ואלנטרי המבוצר בקאהור. נמשיך בסיורנו לעיירה סן-סיר-לאפופי St-Cirq-lapopie. עיירה הנראית כתפאורה של סרטי אגדות. היא בנויה על צוק אדיר בגובה 100 מטרים מעל לנהר הלוט. סימטאותיה הצרות והיפיפיות עטורות בפרחים ובעצים. כשנגיע לנקודות התצפית השונות בעיירה נוכל לצפות בנוף המהמם של עמק ונהר הלוט. על גדות הנהר נזהה טחנות מים וסכרים ששרדו מימי גדולתה של העיר כשהנהר היה נתיב המרכזי להולכת סחורות. נחזור לאוטובוס ונמשיך בדרכנו אל מערת הנטיפים פש-מרל Grotte du Peach Merle אשר התגלתה בשנת 1922 ע"י 2 נערים. במערה חי האדם הקדמון בתקופה הפרה היסטורית לפני כ-10,000-20,000 שנה. נבקר במערה ונלך לאורך 1200 מ' של אולמות, כוכים וגלריות המכילים נטיפים וזקיפים. אך המרגש במיוחד הם ציורי הקיר המרהיבים שצוירו בידי הקדמונים ונשתמרו עד ימינו. הם מרשימים בצבעיהם העזים. נראה ציורים של בעלי חיים כמו: ביזונים, ממותות, סוסים וגם טביעות רגליים ואמצעי ספירה של בני אדם. נחזור בנסיעה עם האוטובוס חזרה למלון. ארוחת ערב ולינה.

יום 5: קאהור – קרקסון - טולוז

לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמנו דרומה בנסיעה לקרקסון, מקום מושבם של כת הקתארים בעבר. העיר העתיקה היפהפיה מוקפת במערכת של שלוש חומות שינניות ומגדלי שמירה. זוהי עיר אשר נותרה על תלה במראה מרהיב של ימי הביניים ונחשבת כאחד המקומות היפים בצרפת כולה. נסייר בעיר עתיקה ובין המבנים העתיקים אשר גדושים בחנויות צבעוניות. אחר הצהריים נמשיך אל העיר הורודה, טולוז, מרכז אזור הפירנאים הצרפתים. בהגעה נבקר* במפעל המטוסים איירבוס בסיור מודרך כולל קו היצור של דגם איירבוס 380A. נסייר בטולוז כולל סיור בעיר העתיקה עם מרכז הקפיטול שריד מהתקופת ימי הביניים והרנסנס. העברה למלון באזור טולוז. ארוחת ערב ולינה.

*ייתכן כי נבקר במפעל בשעות הבוקר והביקור בקרקסון יתקיים בשעות אחר הצהריים. מסיבות בטחוניות לא ניתן להיכנס למפעל עם המזוודות, כך שקודם לכן נעבור במלון ונאפסן את המזוודות.

יום 6: טולוז - קסטר - אלבי - טולוז

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעבר העיר קסטר. בדרכנו נעבור ונהנה מנופים יפהפיים. קסטר היא עיר קטנה היושבת על נהרAgout  חזותה העתיקה הצליחה להישמר עד היום. נבקר בכיכר המרכזית היא כיכר ז'אן ז'ורס –Place JeanJaures  על שמו של מנהיג הפועלים שלחם באנטישמיות והיה בין האנשים שלחמו לטיהור שמו של הקצין היהודי אלפרד דרייפוס. מהכיכר נמשיך לטייל במדרחובים ציוריים החודרים אל לב העיר העתיקה. נבקר בקתדרלת St-Benoit  שבנייתה נמשכה קרוב ל-100 שנה. נמשיך אל בניין העירייה שבקומתו השנייה שוכן מוזיאון גויא בו נבקר. המוזיאון מהווה משיכה להמוני תיירים המבקרים בעיר. מוצגות בו חלק מיצירותיו של גויא בצד תמונות של אמנים ספרדים מפורסמים מהמאות ה-14 וה-17. מקסטר נמשיך לעבר אלבי. זוהי עיר עתיקה ומקסימה הידועה בזכות המבנים הרבים ששרדו בה מימי הביניים. אלבי נקראת גם העיר האדומה על שום צבעם של הבתים. אחד מאזרחיה הידועים ביותר היה הצייר אנרי דה טולוז-לוטרק (1864-1901). נסייר באלבי, עיר היושבת על דרך הפסטל. נבקר בארמון ברבי- Palais de la Berbie  בו שוכן גם מוזיאון טולוז לוטרק הנפלא. נבקר בגן היפה של הארמון ונצפה אל עבר נוף נהר הטארן. נמשיך ונבקר בקתדרלת סנט ססיל המרשימה. מאלבי נצא בנסיעה חזרה לטולוז. חזרה למלון. ארוחת ערב ולינה.

יום 7: טולוז – מירפואה – מונטסג'ור – פואה - אזור ברצלונה (ספרד)

יומנו הטיול האחרון בצרפת יוקדש לאזור הפירנאים הצרפתיים, יום שכולו טבע ונופים. לאחר ארוחת הבוקר נצא דרומה לכיוון הרי הפירנאים, נראה את הפסגות הנישאות באופק, את שדות המרעה והכפרים הייחודים. נבקר במירפואה שמרכזה נותר אותנטי ותחת ארקדות העץ נערך השוק המקומי. נמשיך אל מבצר מונטסג'ור, מבצרם הגבוה של בני הכת הקתארים הבנוי על מצוק תלול שנכבש ונשרף בעת מסע הצלב אשר נערך נגדם. נשמע את סיפורה של הכת המיוחדת. נמשיך לביקור בפואה אשר בה שוכן אחד המבצרים החשובים ובו מוזיאון. נעלה למרומי המבצר ונבקר במוזיאון במקום. המשך נסיעה למלון באזור ברצלונה. הגעה מאוחרת, ארוחת ערב ולינה.

יום 8: ברצלונה – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך לברצלונה לסיור עיר. נסייר עם האוטובוס ורגלית בעיר היפה אשר כל סיור בה הוא חוויה מיוחדת. נראה את בתיו המרשימים של גאודי ונסייר ברמבלס (הרחוב המרכזי של העיר) ובמרכז העיר. נמשיך בסיור ככל שהזמן יאפשר לנו. אחר הצהריים העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה דרך יעד ביניים הביתה.

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 

* ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.

** חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form