מספר טלפון
03-6374000
כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול (LPF)
משך הטיול:
12 ימים 11 לילות
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל : תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (מלבד ימי הטיסות), ועם פעילות בערבים עפ"י תוכנית הטיול. חצי פנסיון לאורך כל הטיול כולל: 2 בילויי ערב בפורטו כולל פאדו ובפונשאל פולקלור מקומי

טיול מאורגן לפורטוגל עם מדיירה - הקדמה

המשורר הלאומי הפורטוגלי בן המאה ה-16 - לואיש דה קמואיש - הגיע לנקודה המערבית ביבשת אירופה, הידועה היום כ"קבו דה רוקה" והתפייט:" כאן המקום בו מסתיימת היבשה ומתחיל הים שאין לו סוף". אז לא מדוייק, כי כבר לפני כן ובמיוחד לאחר מכן הגיעו מגלי העולם הפורטוגליים למחוזות ויבשות תוך גילוי נתיבים חדשים למסחר וקשרים מה שהפכם לאימפריה ימית מהגדולות בתקופה.

מאז הפכה לארץ יפהפייה המשלבת נופים, אנשים והסטוריה ייחודית, ערים עתיקות שנשתמרו, חופי ים מקסימים ונופים הרריים, עמקים ונהרות רחבים, טירות, מנזרי פאר וכמובן יין פורט שמקורו בעיר פורטו אבל גם אתרים חשובים אחרים, כעיר האוניברסיטאית העתיקה קוימברה על הספריה הברוקית המופלאה שבה, מנזרים אדירים שבנו מלכים בזבזניים. הבירה ליסבון שעליה נאמר רומנטית כמו פריס - כייפית כמו מדריד – נינוחה כמו רומא – עיר יפה מאוד המשתרעת על פני 7 גבעות המכילות אדריכלות אופיינית של מאה ה- 19 שבין רחובותיה / סימטאותיה נעות חשמליות צהובות, עיר מיוחדת ועם אפיל של מסתוריות. גם שכונה/ רובע עתיק –אלפמה. עוד לפני אמירתו של קמואיש הנ"ל נטרפה בסערה ספינתם של ג'ואאו זרקו וסבסטיאן דה סילבה שני מגלים לאי שהיה מכוסה כולו יערות אינסופיים. נרגשים הצליחו לחזור לליסבון והכתר שלחם חזרה על מנת לקבוע נוכחות באי אותו כינו "מדיירה" = אי העצים.

ביערו חלק מהיערות הקימו יישוב בעל מזג אויר ממוזג ואקלים סובטרופי, הוסיפו גידולים חקלאיים שונים כקני סוכר, כרמי יין פירות וצמחייה מכל מקום על הגלובוס - בעזרתם האדיבה של ימאי פורטוגל ובנוסף לדגה העשירה, יצרו מקום המשווה לגן עדן בזעיר אנפין.

האי הוולקני הקטן – 50 ק"מ אורכו ו 25 ק"מ רוחבו – מכיל נופי פראיים ומרתקים, מישורי לבה מסתוריים, חופי רחצה נעימים אוכל טוב ומגוון, תושבים נחמדים ומסבירי פנים, בריכות בזלת טבעיות לחופי האוקיינוס, תעלות השקייה ייחודיות – הלבדות- יין מדיירה המפורסם, כפרי דייגים נעימים ובעיקר שלווה ורוגע המשתלבים היטיב באקלים הנוח כל השנה, איך אמר מקומי: "כאן יש רק שתי עונות ,אביב וקיץ. "  

מדיירה הינה כפנינתה של פורטוגל.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • קואימברה: סיור עיר, ביקור באוניברסיטה 
  • בלמונטה: סיור בכפר האנוסים, ביקור בבית הכנסת (במידה ופתוח) ביקור בשמורת יער בוסאקו
  • פורטו: סיור עיר, ביקור במרתף יין פורטו, ביקור בארמון הבורסה, ביקור בכנסיית סאן פרנסיסקו, שייט "מדליק" בנהר דואורו, סיור לילי באוטובוס בעיר העתיקה, בילוי ערב פאדו כולל משקה ראשון וארוחת ערב
  • טומר: ביקור בבית כנסת העתיק נאזארה: סיור בעיירה סינטרה: הארמון הלאומי
  • אובידוש: סיור  כפר הדייגים אשתוריל וקשקאיש
  • צוק קאבו דה רוקה: הנקודה המערבית ביותר של יבשת אירופה
  • ליסבון: סיור פנורמי בעיר, הרובע היהודי, ביקור בכנסייה במתחם מנזר ז'ירונימוס, מוזאון הכרכרות
  • מדיירה: עליה ברכבל לביקור בגנים הטרופיים בפונשאל, מזחלת גלגיליות – חויה מיוחדת, בילוי ערב מופע פולקלור בערב הסיום בפונשאל עם ארוחת ערב ESPETADA, הגן הבוטני בפונשאל, לודג' היין כולל טעימת יין מקומי

מטיילים יקרים – מומלץ כי תבדקו היטב מול תכניות של חברות מתחרות בהן יש אולי לפעמים ימים ו/א חצאי ימים חופשיים – יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שיכולים להגיע לסכומים גבוהים אותם יתכן ומדריכי החברה האחרת יציעו בתשלום נוסף – לכן לשיקולכם, מה שנראה בהתחלה זול יכול בסופו של דבר להיות מחיר מאד יקר – זכרו זאת !!!!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א – ליסבון 

נפגש בשדה התעופה ונטוס לליסבון בטיסה ישירה עם אל על. ליסבון, בירתה וליבה של פורטוגל. העיר ליסבון המשתרעת על חופו של נהר טז'ו המגיע אל האוקיאנוס האטלנטי ומעליו גשר ה-25 באפריל המזכיר את הגולדן-גייט. עם הגיענו העברה למלון ללינה. (עקב הגעה מאוחרת למלון ארוחת הערב הראשון תינתן ביום האחרון לפני ההעברה לשדה התעופה. למעט בטיול LPF1014)

טיול מאורגן לפורטוגל עם מדיירה

יום 2: ליסבון – אובידוש – נאזארה - אלקובסה - פאטימה

לאחר ארוחת הבוקר נצא צפונה לאובידוש – כפר עתיק עם סמטאות ציוריות מימי הביניים המוקף חומה וכן שער אריחי קרמיקה כחלחלים אופייניים (ברשימת המורשת העולמית של אונסקו). נמשיך בדרכינו לנאזארה הלא היא נצרת, כפר דייגים ציורי ושליו מן המאה ה-17, נטייל בכפר ונתרשם מיופיו של קו החוף ונצפה מעל הצוקים המזדקרים מן החוף. נמשיך אלקובסה שם נבקר במנזר אלקובסה המדהים שהוא צירוף של סגנונות גותי ומַנוּאֵליַאני (סגנון פורטוגלי ייחודי מהמאה ה-16 שנקרא על שמו של המלך מנואל הראשון). המנזר הוא הדוגמא הטובה ביותר לגותיקה הפורטוגזית. יום הטיול יסתיים בפאטימה עיירה המהווה מוקד לעליה לרגל בעולם הנצרות. העברה למלון ארוחת ערב ולינה.

יום 3: פאטימה – טומר – קוימברה

לאחר ארוחת בוקר נמשיך את הסיור בפאטימה המהווה מוקד לעליה לרגל בעולם הנוצרי. נמשיך מערבה במסענו לביקור בעיירה טומר עיירה היסטורית במרכז פורטוגל, הידועה בשרידי המבצר הטמפלרי המרשים שלה. נבקר בבית הכנסת העתיק (במידה ופתוח) מבתי התפילה היהודיים בפורטוגל שעדיין קיים והיה פעיל מהמאה ה-15. נמשיך לקואימברה העיר האוניברסיטאית על סמטאותיה הציוריות ונערוך סיור היכרות ובאוניברסיטה ובספרייה העתיקה * של העיר. בהמשך העברה למלון לארוחת ערב ולינה.
* בכפוף לאישור רשויות האוניברסיטה .

טיול מאורגן לפורטוגל עם מדיירה

יום 4: קואימברה – יער בוסאקו – בלמונטה - גווארדה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל עבר יער בוסאקו הצומח על מדרון תלול בלב הארץ, פנינת טבע בארץ החקלאית שלא נותרו בה כמעט יערות. ניסע בנוף המתפתל בין עצים עתיקים. עם ההגעה נצא לטיול באזור שמורת יער בוסאקו מהיערות העתיקים באירופה. באזור זה מיקמו הפורטוגלים את סיפור מסעו האחרון של ישו, עם הצלב על גבו. ביער עומדים פסלים המגוללים את מסעו של ישו, בעיצוב ריאליסטי. ארמון בוסאקו, אותו נראה, מצועצע ומכוסה אריחי קרמיקה כחולים, ניצב בלב היער, מוקף גנים בוטניים אקזוטיים.  נמשיך בדרך הרים יפהפייה ופתלתלה הנקראת Sierra De Estrela "רכס הכוכבים" (מותנה במזג האוויר) לבלמונטה, כפר קטן בו שוכנים צאצאי האנוסים ונבקר במוזיאון יהודי קטן במקום (במידה ופתוח – במידה ולא – בבית הכנסת במקום. בחגים היהודים אתרים אלו סגורים ולא ניתן לבקר בהם).  מבלמונטה נמשיך לעיר גווארדה מיד בהגעה נצא ונבקר בקתדרלה המקומית המרשימה בגודלה. ( במידה ותהיה פתוחה ) . נגיע למלון בגווארדה לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לפורטוגל עם מדיירה

יום 5: גווארדה –  אביירו – לוסו - פורטו

לאחר ארוחת הבוקר נצא בדרכנו לאביירו "הונציה של פורטוגל" בה נטייל. לקראת ערב נגיע לפורטו בירת הצפון של פורטוגל. זוהי עיר נמל אותה חוצה נהר דואורו, מעליו נמתחים ארבעה גשרים. העיר התפתחה כעיר מסחר, נמל מוצא ליינות המשובחים של צפון פורטוגל ומוקד כלכלי וחברתי תוסס, שהפעיל קשרים ענפים עם בריטניה בשיא עוצמתה הכלכלית. נגיע בשעות הערב. עם ההגעה העברה למלון.
•את הערב נתחיל בבילוי משותף ואופייני לפורטוגל – הפאדו, עם ארוחת ערב ומופע פולקלור. ונקנח את הערב ● בסיור לילי באוטובוס בעיר העתיקה לאורך 2 גדות נהר דואורו ותצפית על הגשרים המוארים של העיר. חזרה למלון ללינה.

יום 6: פורטו

סיור עיר בפורטו. זו העיר השנייה בגודלה בפורטוגל. בגדה הצפונית נמצא מרכז העיר ובגדה הדרומית העיר החדשה על יקבי הפורט שלה. סיורינו יעבור בין כיכרות העיר, רובע ריוויירה הציורי אשר לרגלי הגשר פונט דה דו לואיש או, שוק בולייאו ובאזורי הקניות אשר סביב רוא דה סנטה קתרינה. במהלך הסיור נעצור ונראה את בית הכנסת על שם כדורי ונשמע את סיפור קהילת יהודי פורטו.  נבקר בכנסיית סאן פרנסיסקו, נערוך תצפית מקתדרלת סה' (Se’) המדהימה בארכיטקטורה שלה ונראה את מגדל קלריגוס. נמשיך ונבקר בפלאסיו  דה בולסה (ארמון הבורסה), אחד האתרים העיקריים בעיר. נעלה על סירה לשייט בנהר דואורו החוצה את העיר ולסיום נקנח בטעימות במרתף יין פורט. חזרה למלון לארוחת ערב .

* בטיול היוצא ב LPF0905 האתר יהיה סגור למבקרים . 

טיול מאורגן לפורטוגל עם מדיירה

יום 7: פורטו – פונשאל (מדיירה)

מוקדם בבוקר נצא לשדה התעופה של פורטו לטיסת אייר פורטוגל 1709 (זמן הטיסה אינו סופי, זו טיסת הבוקר היחידה הקיימת עם חברת התעופה "אייר פורטוגל") היוצאת ב 05:50 ונוחתת בפונשאל בירת מדיירה בשעה 07:50 בבוקר. מיד ביציאה משדה התעופה נצא לסיור מודרך בעיר המאד ציורית פונשאל הממוקמת על החורף הדרומי של האי. העיר מוקפת הרים המכוסים צמחיה המשווה מראה ירוק רענן הרים המקיפים ונותנים מראה כמו של אמפיתיאטרון טבעי הפונה אל האוקיאנוס. נבקר בחלק העתיק , נראה את הקתדרלה, בנין התיאטרון ובנין העיריה. בהמשך נבקר בגן הבוטני ממנו תצפית יפה אל העיר וסביבתה. בגן בגלל מיקומו מינים רבים של צמחים אקזוטיים ואוסף עצים מרשים. הסיור ביומנו הראשון באי יסתיים בלודג' היין אוליבייר שם כמובן נקיים טעימה של יין מקומי. בסיום הטיול לקראת השעה 17:00 (קמנו מוקדם מאד הבוקר) העברה למלון בו נשהה ב-4 הלילות הקרובים. ארוחת ערב ולינה.

יום 8:  צפון מערב האי מדיירה (יום טיול מלא – נסיעה של כ 135 ק"מ סה"כ)

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור מלא שיתחיל בקאמארה דה לוס לובוס עיירת דייגים טיפוסית ציורית מרחק של כ 5 ק"מ מפונשאל. משם נמשיך לקאבו ג'יראאו הצוק השני בגובהו בעולם (580 מטר) עם תצפית מרהיבה. נמשיך לריוויירה בראווה, עיירה קטנה ונעימה ומשם נסיעה לאנקומאדה אל מישור פול דה סרה. הנקודה הבאה תביא אותנו לפורטו מוניז הנקודה הכי צפונית באי שם נשנס מותניים לטיול רגלי קצר על שטח שהיה בעבר התפרצות לבה. המשך לסאו וינסנטה עיירה מקסימה בחוף הצפוני של האי והממוקמת בקצה העמק שם החל תהליך היוצרות האי מהתפרצות געשית קדומה. עם סיום הסיור במקום נשים פעמנו חזרה למלון. ארוחת ערב ולינה.
 

טיול מאורגן לפורטוגל עם מדיירה

יום 9:  מזרח האי מדיירה (יום טיול מלא – נסיעה של כ 105 ק"מ סה"כ)

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור נוסף. נגיע אל פיקו דו אריאירו הנקודה השלישית בגובהה במדיירה משם נשקף נוף יפהפה. נמשיך לריביירו פריאו, שם נקיים סיור רגלי לסיור רגלי בטבע היפהפה. נמשיך אל פאייאל וגם אל סנטנה בה נעצור להפסקת צהריים. משם אחר הצהריים נמשיך בדרכנו חזרה לפונשאל נעצור בפונטה דה סאו לורנצו. חזרה למלון בערב טיפוסי למקום נבלה במופע פולקלור הכולל גם ארוחת ערב "ESPETADA" מקומית.

יום 10:  עמק והר הנזירות - פונשאל (חצי יום טיול – נסיעה של כ 30 ק"מ סה"כ)

לאחר ארוחת הבוקר נעלה ברכבל לביקור בגנים הטרופיים מונטה פאלאס. לאחר סיום הביקור נצא לסיור כשנקודת העצירה הראשונה במונטה טובוגאנס .מכאן נעבור חוויה מיוחדת ושונה באמצעות מזחלת (על גלגיליות*). נמשיך לאיירה דו סראדו (עמק הנזירות), פיקו דוס ברצלוס נקודת תצפית יפהפייה אל פונשאל וסנטו אנטוניו (עיירת הולדתו של אחד הכדורגלנים הטובים בעולם כיום - כריסטיאנו רונאלדו). חוזרים ובאם יתאפשר הזמן נוכל ליהנות ממזכרות מקומיות לפני החזרה ארצה. חזרה למלון ארוחת ערב ולינה.

יום 11 – פונשאל – ליסבון - אשטוריאל – קאשקאיש – קאבו דה רוקה – סינטרה 

ארוחת בוקר ארוזה ולאחריה העברה לשדה התעופה של פונשאל לטיסה ליסבון. בהגעה נצא לדרכינו מערבה . נחלוף על פני עיירות הדייגים לשעבר קאשקאיש ואשטוריל שהפכו למגורי אצולת אירופה ופורטוגל. משם נמשיך אל הצוק המרהיב קאבו דה רוקה – הנקודה המערבית ביותר באירופה הצופה אל האוקיאנוס האטלנטי. בדרכנו נעבור בסינטרה בה נבקר בטירת הארמון הלאומי לשעבר, בעלת ארכיטקטורה מיוחדת ומשם נחזור לליסבון לסיור פנורמי ראשוני (מותנה בשעת ההגעה לעיר) במידה ויספיק הזמן נמשיך וניסע לראות את גשר ה-25 באפריל. הגשר התלוי דומה לגשר הזהב בסאן פרנסיסקו בארה"ב, אורכו 2278 מטר, ומקשר באותו קו גובה את אזור Alcantara לאזור Almada, בחלק הדרומי של הגדה. ורוחב המפתח בקשת התומכת 1031 מטר, יסודותיו חודרים לעומק 80 מטר בגדות הנהר. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

* בטיול סוכות 1014LPF נקיים את הסיור בליסבון ביום זה אחה"צ ככל שיספיק הזמן .

יום 12 – ליסבון* –  תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום האחרון בטיול בליסבון. נבקר במוזאון הכרכרות, מוזיאון ייחודי בעל אוסף מרשים של מגוון כרכרות עתיקות ונבקר בכנסייה במתחם של מנזר ז'ירונימוס (במקום ייתכנו תורים גדולים ובמקרה זה הביקור לא יתבצע) המגולף באבן שנבנה בשנת 1496, ואנדרטת המגלים. נסייר בעיר התחתית באזור הכיכרות קומרסיו ורוסיו, בפארק אדוארד ה-7, בשדרות העצמאות ובגבעת אלפאמה - בעיר העתיקה, בה היה גם רובע היהודים לפני הגירוש. לפני ההעברה לשדה התעופה ארוחת ערב במסעדה מקומית ונסיעה לשדה התעופה לטיסה חזרה הביתה נחיתה בתל אביב בשעות הלילה של יום 13 .

* בטיול סוכות 1014LPF הטיסה חזרה הביתה תהיה בבוקר . תינתן ארוחת בוקר ארוזה , העברה מוקדמת לשדה התעופה לטיסת לופטהנזה דרך מינכן חזרה . הסיור בליסבון יתקיים בחלקו אחה"צ של יום 11 . 
  • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
  • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form