מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לפרו בוליביה ארגנטינה צ'ילה וברזיל - הצעה מיוחדת

כולל : חצי פנסיון ( מורכב מ - 21 ארוחות ערב ו - 1 ארוחת צהריים* ) לאורך כל הטיול (LCR)
משך הטיול:
24-23 ימים 22-21 לילות

טיול גיאוגרפי ליבשת דרום אמריקה במסלול מקיף: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (למעט בימים בהם טסים) כולל : חצי פנסיון ( מורכב מ - 21 ארוחות ערב ו - 1 ארוחת צהריים* ) לאורך כל הטיול * הבהרה – ארוחות ערב יקרות בהרבה מארוחות הצהריים מטבע הדברים

טיול מאורגן לפרו בוליביה צ'ילה ארגנטינה וברזיל  הצעה מיוחדת - הקדמה

טיול מאורגן לדרום אמריקה לפרו בוליביה צ'ילה ארגנטינה וברזיל - טיול שהינו אחד משיאי השיאים - לא בגלל רמת השירותים ולא בגלל שפגסוס הינה חברה שמתיימרת לומר "זהו הטיול האיכותי ביותר" אלא בגלל שטיול זה חולש על יבשת שלמה ועל 5 ארצות כל כך עוצמתיות המכילות שיאי התרגשות באתריהן מורשתן היסטוריה ותהליכים גאולוגיים ואתניים אשר למי מאיתנו שתאוות הטיולים מקננת בו לא יוכל להתעלם מכך - וההתרגשות בכל אתר ואתר תפגיש אותנו המטיילים עם שיאים שאיננו ניתקלנו בהם ואלו אינם מעטים אלא רצופים.

כדוגמא זו קיימות דוגמאות רבות שניתן להסביר וכאן אלמנט הניסיון והמסורת של שנים בקיום טיול כזה על שלל הספקים (למעלה מ 30 ספקים) על שלל הטיסות ובחירתן הנכונה. דרום אמריקה הינה יבשת ולא מדינה לעיתים אנו מתבלבלים בגלל המצג בשוק "טיול לדרום אמריקה" על אותו משקל של טיול ליוון לכאורה - אך השינויים שאתם המטיילים תעברו בטיול מסוג זה הן במנטליות של המקומיים באזורים השונים הן במזגי האויר המשתנים מצריכים חברה עם ניסיון. טיול כזה לא עובר באופן חלק - ואת המכשולים לעיתים אתם המטיילים לא יודעים ונחשפים אליהם אבל הניסיון כאן משחק משחק חשוב. החוויה בטיול זה הינה מובטחת - חוויה מחשמלת - אכן כן - טיול חיים - אך חשוב לדעת שטיול כזה דורש מכם המטיילים לפתיחות - הגבהים שאנו מגיעים בפרו ובוליביה הינם מאמץ גופני - אנו עושים זאת בהדרגה ובאופן מושכל ואת כל הרמה האנדית מפרו לבוליביה אנו עושים בשבוע שלם אשר עוזר לנו להתרגל לגובה ולמאמץ (חשוב שלא תחשכו להתייעץ עם הרופא שלכם) - בטיול כזה החשיבה והתכנון חשובים. והפתיחות הינה בהבנה ש 9 טיסות פנים בטיול מסוג זה ההסתברות שתהייה דחייה או שינוי או ביטול גדלה ולכן שוב הניסיון משחק לידי החברה שלה ניסיון של שנים רבות והובלת אלפי מטיילים בטיול מסוג זה = פגסוס.

חשבנו מה לכתוב בהקדמה מסוג זה והחלטנו על טקסט שייתכן ואיננו 100% שיווקי אבל לפני שאתם קונים שווה לקחת צעד אחד אחורה לתת את המחשבה ואז בוודאות לאחר שגמרתם אומר לצאת בלב שלם עם פגסוס - מוכנים ומזומנים לטיול חלומי, עתיר חוויות , והגשמת חלומות אשר יצרבו אצלכם כ"הטיול". אנו ממליצים לנסוע עמנו = פגסוס בטיול לדרום אמריקה מקיף ונגזרותיו אנו נעשה הכל כדי שהטיול יהיה חווית חיים.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 •  פרו: קוסקו והאזור: אתרי סאקסאיואמאן, קנקו, פוקה פוקארה, טאמבו מאצ'אי אולייטנטמבו עמק אורובמבה והשוק בפיסאק (במידה ופתוח).
 • מאצ'ו פיצ'ו.
 • פונו: שייט לאיים הצפים.
 • אגם טיטיקקה: קופהקבנה ואי השמש - שייט בקטמראן וביקור באתרי האי כולל ביקור יחודי בגני האינקה ובמעיינות.
 • בוליביה: לה פאז: סיור עיר, עמק הירח, בילוי פולקלור בוליביאני.
 • ברילוצ'ה: סיור בעיירת הקייט.
 • קלפטה: קרחון אופסלה קרחון מורנו.
 • שמורת הפאיינה: סיור בשמורת הפאיינה.
 • פונטה ארנס: שמורת הפינגויין המגלני (מותנה בעונות השנה), סיור עיר (מותנה בשעת הטיסה).
 • בואנוס איירס: סיור מודרך על אתריה המרכזיים של העיר, בילוי ערב במועדון טנגו בואנוס איירס: סיור מודרך על אתריה המרכזיים של העיר, בילוי ערב במועדון טנגו.
 • איגואסו: ביקור בשמורה הברזילאית והארגנטינאית סכר האיטייפו שייט מדהים אל מתחת למפלים, מופע מרהיב של תרבות פאנאמריקנית.
 • ריו דה ז'אנרו: סיור בעיר רכבל להר הסוכר עלייה להר הקורקובדו יום סיור ברכבים ביער טיז'וקה סיור פאבלות סיור לעיר פטרופוליס וניטרוי.

אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר
יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף  לכן מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת.

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1 : 24/11 תל אביב – מדריד – לימה

נפגש בנתב"ג ונטוס אל לימה דרך מדריד. עם ההגעה ללימה, בירת פרו, בשעות הערב העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 2 : 25/11 לימה - קוסקו

לאחר ארוחת הבוקר העברה אל שדה התעופה לטיסת לאן 2041 היוצאת מלימה ב 11:10 ומגיעה לקוסקו ב 12:30 . קוסקו, העיר הידועה כעיר הבירה העתיקה של האינקה, מקום עשיר בהיסטוריה ותרבות, ובה שילוב מרתק של עיר עתיקה וארכיטקטורה ספרדית קולוניאלית. העיר אשר תולדותיה כבירת האימפריה של בני האינקה משתקפות בכל מקום: רוב רחובות העיר מוקפים משני עבריהם בחומות אבן שנבנו על-ידי האינקה ומלאים בצאצאיהם דוברי הקאצ'ווה של האינקה. בעיר יש גם שפע של אמנות קולוניאלית, כגון הקתדרלה מן המאה ה-16 וכנסיית לה מרסד. ביום זה* נתחקה אחר תרבות האינקה ונבקר בשרידי אתרי האינקה הסובבים את העיר קוסקו. ארבעה אתרי עתיקות נוספים נמצאים בקרבת העיר - סאקסאיואמאן, קנקו, פוקה פוקארה וטאמבו מאצ'אי ,עם סיום הטיול נתארגן במלון בקוסקו ונאכל ארוחת ערב. *את סיור העיר נמשיך ונסיים ביום 5 של הטיול. אנו מקדישים לקוסקו 2 ימי טיול,הזמן הדרוש עבור סיור ממצה בעיר זו.

יום 3 : 26/11 עמק האורבמבה והשוק בפיסאק

בבוקר נצא אל עבר העמק הקדוש - עמק האורובמבה, אסם התבואה של האינקה. נבקר בחורבות אוליטיטמבו ובשוק האינדיאני בפיסאק המושך אליו אלפי מבקרים מקומיים מקהילות מרוחקות,לבושים בבגדיהם הטיפוסיים (השוק פתוח בימים ג',ה ו-א'. במידה והשוק סגור, נבקר בשוק בעיירה צ'ינצ'רו). אחה"צ נצא לסיור לעיירה צ'ינצ'רו ונבקר במכרות המלח של מראס. העברה למלון באיזור העמק הקדוש לארוחת ערב וללינה.

יום 4 : 27/11 קוסקו - מאצ'ו פיצ'ו - קוסקו

יום טיול באתר המרשים והמפורסם, העיר המסתורית אשר הייתה חבויה ביערות במשך 350 שנה ונתגלתה רק במאה ה-20. העיר נותרה בשלמותה, היות והכובשים הספרדיים לא הגיעו אליה מעולם. היא שוכנת על הר בעל מדרונות תלולים בלב הג'ונגלים, מעל אפיק עמוק של יובל נהר האורובמבה. נצא בדרך אל העיר האבודה של ממלכת האינקה ,מן האתרים אפופי המסתוריות והמרהיבים בעולם. ניסע ברכבת אל העיירה אגוואס קליינטס ומשם נעלה בנסיעה בדרך זיגזג, לחורבות העיר. נערוך סיור מודרך באתר המרתק ונראה את הבתים,המקדשים והמערכות החקלאיות שנותרו ממורשת האינקה. נעלה על הרכבת ונחזור לקוסקו למלון. ארוחת ערב ולינה.

יום 5 : 28/11 קוסקו

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך ונסייר בקוסקו ונשלים את המקומות והאתרים אשר לא הספקנו ביום 19 של הטיול. נקדיש 2 ימי טיול לקוסקו על מנת לחוות ולהרגיש את האווירה בעיר מיוחדת ויפהפיה זו. בערב נצא לבילוי פולקלור בשילוב ארוחת ערב. חזרה למלון ללינה.

יום 6: 29/11 קוסקו - פונו

לאחר ארוחת הבוקר נעשה את דרכינו מקוסקו אל פונו. בדרך נערוך מספר עצירות לביקורים בכפר אנדהוואייליאס, מקדש וירקוצ'ה ובכפרים נוספים, במידה והזמן יאפשר נבקר באתר קברי סילוסטאני. לקראת ערב נגיע אל מלוננו בפונו לארוחת ערב ולינה.

יום 7: 30/11 פונו – האיים הצפים - קופהקבנה - אי השמש - לה פאז

מוקדם בבוקר נשוט לאיים הצפים של בני האורו, שהם למעשה רפסודות ענק ונצפה באורח חייהם של תושבי האיים המתגוררים בבקתות עשויות קני סוף ומתפרנסים מדייג ומכירת מלאכות יד. נמשיך בנסיעה לאורך נופיו המרהיבים של אגם הטיטיקקה, האגם הגבוה ביותר בעולם (3821 מטרים מעל לפני הים) בו מתאפשר שייט אוניות וסירות. נגיע אל העיירה הבוליביאנית קופהקבנה אשר על חוף אגם טיטיקקה. זו עיירה קטנה ובה קתדרלה לכבוד הבתולה המגינה על בוליביה. העיירה שוכנת בין שתי גבעות אשר מהן נשקף בשעות אחר הצהריים מראה יפהפה של האגם. נשוט בקטמראן לביקור בחלקו הדרומי של אי השמש (השייט כולל ארוחת צהריים), כולל ביקור בגני האינקה, המעיינות ושרידי פילקוקאינה. עם תום הסיור נשוט במיצרי טקינה אל המעגן, ונמשיך במסעינו אל לה פאז בירת בוליביה. הגעה מאוחרת והעברה למלון ללינה. ארוחת ערב.

יום 8 : 1/12 לה פאז - עמק הירח

הבוקר נסייר בגדולה והחשובה בערי בוליביה ובירתה של הארץ. נתוודע אל נופיה של העיר, תערובת של גורדי שחקים המוקפים בתים קטנים הניצבים על הרכסים אשר סביב עמק רחב. נצא לסיור באזור הקולוניאלי אשר סביב פלאסה מורילו, מקום בו שוכנת הכנסייה הקולוניאלית ובניין הממשל. נמשיך לביקור בעמק הירח ומאוחר יותר נגיע אל שוק קמאצ'ו אשר בלב העיר,ריכוז של שווקים אינדיאנים מסביב לפלאסה סן פרנסיסקו. נבקר בכנסיית סן פרנסיסקו ובשוק המכשפות, בו נמכרים פסלונים,קמיעות,חלקי חיות מיובשים ושיקויים שונים. כמובן שלא נפסח על שאר השווקים הצבעוניים והאינסופיים של העיר. בערב נצא לבילוי פולקלור בוליביאני בשילוב ארוחת ערב.חזרה למלון ללינה .

יום 9 : 2/12 ברילוצ'ה – בואנוס איירס – ( ברילוצ'ה )

לאחר ארוחת בוקר קונטיננטלית ( מוקדמת ) קפה וקרואסון העברה לשדה התעופה לטיסה לסנטה קרוז בטיסת Z1708 בשעה 08:30 ומגיעה לסנטה קרוז ב 10:15 ומשם בטיסת 136914:00 AR לבואנוס איירס תנחת ב 18:05 ובמידה ותהיה אפשרות לטוס בו ביום לברילוצ'ה נקיים טיסה זו ונגיע לברילוצ'ה ללינה ולא נלון בבואנוס איירס ונטוס למחרת יום 10 בבוקר לברילוצ'ה ונגיע ב 10:30 לברילוצ'ה.העברה למלון ארוחת ערב ולינה.

 בטיול המאורגן לדרום אמריקה בברילוצ'ה

יום 10: 3/12 ( בואנוס איירס ) - ברילוצ'ה

היום נצא לסיור בעיר עד הערב לאחר ארוחת הבוקר נסייר בעיירת הקיט ברילוצ'ה, המפורסמת במפעלי השוקולד שלה ובסביבתה בחבל ארץ עוצר נשימה. באזור אגמים קפואים, הרים מכוסי צמחייה, עצים ושלג. נצא לסיור ברחובותיה של העיר כולל עלייה ברכבל לתצפית מהר הקמפנרייו. העברה למלון ללינה וארוחת ערב.

יום 11: 4/12 ברילוצ'ה – חציית האנדים - פוארטו וארס

אחד הימים היפים בטיול!!!!!!!!!!! יום בו נכיר את יפי הרי האנדים, הפסגות ילוו אותנו לאורך היום נכיר את החורש של מורדות ההרים עם אגמים, יער גשם יחודי כאשר הצד המערבי מאופיין בריבוי התופעות הגעשיות. בבוקר נצא את ברילוצ'ה בנסיעה המשולבת באוטובוס ואמצעי שייט כשחוצים 3 אגמים ( 2 בארגנטינה ו 1 בצ'ילה ).היציאה בבוקר מברילוצ'ה אל פוארטו פאנואלו כשעה נסיעה משם נעלה על קטאמראן לשייט של כשעה באגם נאוול וואפי,המהווה חלק מפארק המשתרע על פני מיליוני דונמים. השייט מגיע לנקודה הנקראת פוארטו בלסט משם בדרך יבשתית קצרה כעשר דקות לפוארטו אלגרה עדיין בארגנטינה נעלה על קטאמראן לשייט של כ 20 דקות באגם פריאס לנקודה הנקראת פוארטו פריאס ומשם בנסיעה של כשעתיים בדרך יבשתית נחצה הגבול ב 2 מעברי גבול ( ארגנטינה ו צ'ילה ) ונגיע לקראת צהריים לפאוללה נקודת הישוב הראשונה בצד הצ'יליאני. לאחר הפסקת צהריים קצרה נעלה על קטאמראן בשייט של כשעה ו 40 דקות באגם טודוס לוס סנטוס בדרך נחלוף על פני האי מרגריטה ונגיע לנקודה הנקראת פטרואה. ימתין לנו כאן אוטובוס שיקח אותנו בנסיעה של כשעתיים באיזור הפארק הלאומי וינסנט פרז רוזאלס ובהמשך לאורך אגם ללאנקוויהואה מהגדולים באגמי צ'ילה בנסיעה לאורך חופו הדרומי אל העיירה הקסומה פוארטו וארס שם נגיע למלון נתארגן בחדרים ואם יספיק הזמן נסתובב במרכז העיירה היפה להתרשם ממראה העיר בשעה שמתחילה לרדת החשיכה לאורך הטיילת. ארוחת הערב במלון.

 בטיול המאורגן לדרום אמריקה

יום 12: 5/12 פוראטו מונט – פונטה ארנס – פורטו נטאלס

בבוקר ניסע לפוארטו מונט. באם הזמן יאפשר נקיים תצפית מנקודה בולטת אל עבר הנמל והעיר התחתונה וכן אל האוקינוס השקט אליו נתודע לראשונה ונרד אל הנמל ונבקר בשוק הדגים המפורסם והציורי נעלה על טיסת סקיי 021 בשעה 10:50 ונגיע ב 13:00 ( בהנחה שהטיסה לא תשתנה*).לפונטה ארנס ומשם נמשיך לשמורת הפינגווין המגלני (הסיור מותנה בעונות השנה, הפינגווין מקנן כאן בד"כ בין נובמבר לפברואר, במידה והשמורה תהיה סגורה לא נבקר בה). אחר הצהרים ניסע אל פוארטו נטאלס הגעה והעברה למלון לארוחת ערב ולינה. *יש לקחת בחשבון שלו"ז הטיסות משתנה חדשות לבקרים ומותנה גם במזג האויר !!

יום 13 : 6/12 פוארטו נטאלס – שמורת טורס של פאיינה

פטגוניה ( צ'ילה וארגנטינה ) 4 ימים הנחשבים גם הם לאירועי שיא בטיול. הבוקר נצא בנסיעה לפארק הלאומי טורס דל פאיינה שבצ'ילה. נגיע לפתחו של הפארק הלאומי טורס דל פאיינה הנחשב לאחת משמורות הטבע היפות בעולם. זהו פארק המשתרע על כ-1600 קמ"ר, מגוון נופים מדהימים, שילוב הנוף הפאטגוני מדברי ופסגות המגיעות לגובה של עד 3000 מטר ומהוות חלק מכיפת הקרח האנדית. יום שכולו טבע,לגונות ואגמים נהדרים בשלל גווני הכחול, מצוקים, מפלים, קרחונים ויערות. השמורה היא גם משכנם של עדרי גואנקו בני משפחת הגמליים, נאנדו – מין יען קטן, פלמינגו צ'יליאני, קונדור האנדים ובע"ח נוספים. בכ 24 השעות לערך בהם נשהה בשמורה ובסביבתה נחלק הזמן בין היום ה 13 ליום ה 14 לטיול בנקודות ובמקומות הבולטים בהם נצפה או נסייר בשמורה כמו : הגעה לנקודת תצפית מהקצה הדרומי של אגם גריי אל הקרחון הנקרא באותו השם קרחון גריי. בהמשך נגיע למלון בו נשהה את לינת הלילה באיזור השמורה** ובו נקבל גם ארוחת ערב. (** קיימים בשמורה מספר מועט של בתי מלון)

יום 14 : 7/12 שמורת טורס דל פאיינה – קלפטה

למחרת בבוקר נמשיך ונסייר בשמורת הפאיינה.הסיור יתקיים אל עבר אגם פהואה שם גם נעצור ונרד רגלית אל המפלים הנקראים סלטו גרנדה מהם ניתן לצפות אל עבר העמק הצרפתי המחלק את עמודי הפאיינה בין קרחון אולגואין לקרחון הטורס, עמודי הפאיינה העומדים זקופים וגאים לפנינו. נבקר גם במערת מילדון המיוחדת והיפהפיה. נמשיך ונחצה את השמורה ובדרך נקווה לצפות באלפקות ובלמות המלחכות עשב (נקווה שלא להתבדות) – נראה לגונות ואגמים צלולים נהדרים בשלל גווני הכחול. בשעות הצהריים נצא את השמורה בנסיעה* צפונה דרך המדבר אל עבר קלפטה. לקראת ערב נגיע לקלפטה, העברה למלון, ארוחת ערב ולינה. (* הנסיעה משמורת הפאיינה אל קלפטה אורכת כ 5-6 שעות כולל מעבר גבול)

יום 15: 8/12 קרחון אופסלה – קרחון ספגציני

בבוקר נצא בנסיעה לפונטה בנדירה, משם יחל השייט בלאגו ארגנטינה. נשייט פנימה אל עבר האנדים, דרך מיצר השטן ונתקרב אל קרחון אופסלה הנחשב לקרחון הגדול ביותר בדרום אמריקה. נשוט בין הקרחונים המשתקפים בקרני השמש אם זורחת בצע כחול עז, קרחונים שנותקו מהקרחון המרכזי ושטים עצמאית באגם. נמשיך בשייט אל קרחון ספגציני. חזרה למעגן בשעות אחה"צ ומשם באוטובוס חזרה לקלפטה העברה למלון. ארוחת ערב במסעדה מקומית ולינה.

יום 16: 9/12 קלפטה – קרחון מורנו - בואנוס איירס

השכמה מוקדמת ויציאה באוטובוס לשמורת הקרחונים לביקור בקרחון פריטו מורנו הקרוי על שם החוקר פרנצ'סקו מורנו שחקר את פטגוניה והיה זה שסימן את קו הגבול בין ארגנטינה לצ'ילה. שמורת הקרחון מכילה שבילים רבים המאפשרים זויות ראיה צפיה וצילום שונות הן מלמעלה והן קרוב יותר גם למטה. זהו קרחון פעיל המתנפץ לעיתים כמעט מידי יום אל לאגו ארגנטינה בקול שאון פיצוץ עז ויוצר מראה מרהיב. חזרה לעת צהריים לקלפטה בה נסעד את ארוחת הצהריים במסעדה מקומית ואחרי כן העברה לטיסת אחר צהריים/ערב לבואנוס איירס. עם הנחיתה העברה למלון.

יום 17: 10/12 בואנוס איירס

הבוקר נצא ליום סיור מודרך מלא באוטובוס בבואנוס איירס. נבקר בכיכר מאי המפורסמת, שבה נראה את ארמון הנשיאות, הקתדראלה ובניין העירייה הישן - הקבילדו. בכיכר מונומנט לזכר העצמאות הראשונה של בואנוס איירס במאי 1810. הכיכר מסמלת את השלום והאחווה וידועה בהפגנת האמהות לזכר בניהם שנעלמו ב- 1978. נחלוף על פני תיאטרון קולון, גני פלרמו, שכונת המהגרים הססגונית - לה בוקה עם הרחוב הצבעוני - קמיניטו. כמו כן נעבור בכיכר הקונגרס הגדולה וכמובן בשדרה, אשר על פי המקומיים נחשבת לרחבה בעולם, כיכר 9 ביולי. אם יספיק הזמן נבקר גם באחד האתרים מושכי קהל בבואנוס איירס בית הקברות בריקולטו שהוא מונומנט ארכיטקטוני בפני עצמו חזרה למלון. בערב נצא לבילוי באחד ממועדוני הטנגו המפורסמים והפופולריים בבואנוס איירס ה TANGO PORTENO הנחשב למופע טנגו רב משתתפים וייחודי הכולל ארוחת ערב – הטנגו להווה ידוע הוא אחד מאושיות התרבות של ארגנטינה. חזרה עם סיום המופע לקראת חצות פלוס למלון ללינה.

יום 18: 11/12 בואנוס איירס – איגואסו

היום נצא בטיסה אל איגואסו. מפלי פארק איגואסו נמצאים באזור מפגש הנהרות איגואסו ופאראנה, בינות לסבך צמחייה טרופית במפגש הגבול בין ברזיל וארגנטינה. לפי שעת נחיתת הטיסה, נצא לביקור בצד הארגנטינאי בו נמצאים כשמונים אחוזים משטח המפלים ונחשף למראה המרהיב של כמויות מים אדירות הניתכים מגובה של עד שמונים מטרים. אחה"צ נצא לאחת האטרקציות המרכזיות באיזור – שייט מרהיב ורטוב את מתחת למפלים (מותנה בגובה המים בנהר. על פי שעת נחיתת הטיסה ייתכן כי הסיור ייערך ביום המחרת). נאכל ארוחת ערב ונמשיך למלון ללינה.

יום 19: 12/12 איגואסו - סכר איטייפו

לאחר ארוחת הבוקר נצא למפעל החשמל מהגדולים בעולם-האייטפו,אשר נבנה על גבול ברזיל – פארגואי. במהלך היום נבקר בסכר האיטייפו הענק המופעל במשותף על ידי שתי המדינות. הביקור בצד הברזילאי של שמורת המפלים ימשיך.כעת נוכל להבין את גדלו ועצמתו של הפארק ונצפה אל כמעט 4 קילומטרים של מפלים. בערב נצא לבילוי הכולל מופע מרהיב של תרבות פאנאמריקנית ממכסיקו בצפון ועד ארץ האש בדרום. המופע כולל ריקודים סוערים ומוזיקה במגוון כלים וסגנונות כגון סלסה,סמבה, מריאצ'י ועוד. הבילוי כולל ארוחת ערב בופה עשירה. חזרה למלון ללינה.

ימים 20 : 13/12 איגואסו – ריו דה ז'אנרו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשדה התעופה לטיסת טאם 3186 היוצאת ב 12:40 ונוחתת בריו דה ז'אנרו ב 14:37. נצא ליום טיול* בריו, אחת הערים האקזוטיות ביותר בעולם, העיר אשר שמה יצא למרחוק בזכות שמחת החיים של תושביה, קצב הסמבה, הכדורגל, הקשאסה ומצעד החתיכים והחתיכות בחופיה. נחלוף על פני המראקאנה האצטדיון הגדול בעולם (כ-135 אלף מקומות ישיבה), נעלה ברכבל להר הסוכר, קירותיו של ההר בצורת החרוט נישאים לגובה של כ-400 מטרים והנוף הנשקף ממנו מרהיב ביופיו. נמשיך לסיור חופים בחופיה הצפוניים של ריו, ונחזור לקראת אחר הצהריים המאוחרות למלון. נאכל ארוחת ערב. לינה במלון. *את סיור העיר נמשיך ונסיים ביום 23 של הטיול.

יום 21 : 14/12 ריו דה ז'אנירו – פטרופוליס/ניטרוי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר פטרופוליס, הידועה גם כ"עיר הקיסרית" של ברזיל וקרוייה על שמו של הקיסר פדרו הראשון. העיר שימשה בעברה כמקום מושבם של משפחת המלוכה הפורטוגזית בחופשות הקיץ עד שנת 1850 העת בה המונרכיה בוטלה בברזיל. נבקר במוזיאון האימפריאלי, בגני ארמון הקריסטל ונראה את הקתדרלה שנבנתה ב- 1846. נחזור לריו ונאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית ולעת ערב נצא לבילוי בשוק* סאן קריסטובל – חוויה של ריחות אנשים וטעמים, השוק התחיל בגעגועיהם של תושביי צפון המדינה במאכליהם ותרבותם המקומית – ונועד לתת הרגשת בית במאכלים המקומיים, במוזיקה ובהוואי לכל אלה שהיגרו ממדינות צפון ברזיל אל ריו דה ז'נרו. נאזין למופעים המתקיימים במקום. נחזור למלון ללינה. (*השוק פתוח רק בסופי שבוע. במידה והשוק יהיה סגור נבצע סיור ערב בריו).

יום 22 : 15/12 ריו דה ז'אנירו - הר הקורקובדו – יער טיג'וקה – הפאבלות

לאחר ארוחת הבוקר ימתינו לנו רכבים לסיור עיר חוויתי – ניסע דרך מרכז העיר אל הר הקורקובדו – ונעפיל לפסגתו לתצפית מרשימה הנמצאת בגובה של 709 מטר וחולשת על מרבית חלקיי העיר היער והחופים, נראה את פסלו אדיר הממדים של ישו הפודה הנראה מכל נקודה בעיר. הפסל ניתן במתנה לעיר על ידי הצרפתים. בבסיסו ישנה כנסיה. עם תום הסיור נמשיך דרך יער הטיג'וקה – היער פרוס במרכזה של העיר והינו יער הגשם העירוני הגדול ביותר בעולם. נצא לסיור רגלי קצר במעבי היער ונגלה עולם ומלואו – חווית טבע מופלאה – נראה זנים של עצים ומפלים ואם יתמזל מזלנו אף בעליי חיים כגון קופים ומיני חיות יער. לאחר הטיול הקצר (הטיול מתאפשר רק עם רכבים קלים) נמשיך לסיור בפן נוסף של ריו – סיור ייחודי בפאבלות – שכונות העוני - ניסע אל לב ליבן של השכונות ונכיר מקרוב את תופעת העיור שיצרה עולם שונה בתכלית מעולמנו התקני, נלמד על התנהלות הפאבלה ועל מערכת היחסים בין השלטון ורשויות החוק לבין האזרחים החיים בשכונות אלה ונטעם בקצרה מאורח חייהם - חוויה מרתקת. בסיום הטיול נאכל ארוחת ערב מוקדמת ונחזור למלון.

ימים 23-24: 16-17/12 ריו דה ז'אנרו – תל אביב

זהו יומנו האחרון בדרום אמריקה אותו ננצל לאחר ארוחת הבוקר להשלמת הסיור בריו אותו התחלנו ביום 20 של הטיול. אחה"צ ההעברה לשדה התעופה של ריו לטיסת ערב לתל אביב דרך פאריס. הגעה לתל אביב אחר הצהריים של יום 24 (עקב הפרשי השעות).

 • בשל שינויים דחופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
 • רבית טיסות הפנים בטיול בדרום אמריקה הן טיסות לא ישירות.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form