מספר טלפון
03-6374000
טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (LQG)
משך הטיול:
16 לילות, 18 ימים

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול.

טיול מאורגן ל פרו אקוודור ואיי גלפאגוס - הקדמה

פרו יושבת בראש רכס האנדים האדיר ונחשבות למדינות המרתקות ביותר בדרום אמריקה. בני האינקה ניצלו את תנאי הטופוגרפיה הקשים של האנדים לבניית אימפריה שהשתרעה על חלקים ניכרים של יבשת דרום אמריקה כשבסיסה בעיר קוסקו. הם השאירו אחריהם אתרים היסטוריים רבים ומעטה מסתורין סמיך המסרב להתפזר. פרו היא לא רק אינקה והיסטוריה אלא גם טבע עוצר נשימה של הרים מושלגים, אגמים תכולים וחופים רחבים, תרבות עשירה של צאצאי האינקה עם שווקים צבעוניים ואמונות רבגוניות. נופי הפרא והתרבות העשירה לא נעצרים בגבול, אקוודור מצידה טומנת בתוכה אתרי טבע מהבתוליים והיפים ביבשת. טיול זה נבנה לאלו מבינינו הרוצים לחוות את לב ליבה של דרום אמריקה בצורה המעמיקה והמרגשת ביותר. לצד אתרי חובה כקוסקו ומאצ'ו פיצ'ו וכמובן שמורת איי הגאלפאגוס.

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א – לימה 01/09/19

נפגש בנתב"ג בשעת בוקר ונטוס ללימה דרך יעד ביניים. ההגעה בשעת ערב העברה למלון לארוחת ערב ולינה באזור לימה.

יום 2: לימה 02/09/19

אחרי צפייה באוקיאנוס השקט מהטיילת של שכונת מיראפלורס נמשיך למרכז ההיסטורי של העיר לימה, שם נבקר בכיכר המרכזית ובה ארמון הממשלה, ארמון הארכיבישוף, העירייה והקתדרלה. משם נמשיך לביקור במנזר סן פרנסיסקו הנחשב לאחד המבנים החשובים בלימה, ובו הקטקומבות, בית הקברות העתיק ביותר בעיר. במהלך היום נבקר באחד המוזיאונים ההיסטוריים המעניינים ביותר באמריקה הלטינית, בו אוסף פרטי של אוצרות פרו העתיקה של יותר מחמשת אלפים שנים. לפנות ערב נגיע לביקור ב"סיבוב הקסום של המים " (Circuito Mágico del Agua) המרשים, זהו המכלול הגדול בעולם של מזרקות ובעל שיא גינס עולמי  "מזרקה הקסם", בה מגיעים המים לגובה של 80 מטרים. בסוף היום, נצא לארוחת ערב עם מופע במסעדה מקומית. לינה באזור לימה.

יום 3: לימה - קוסקו 03/09/19

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשדה התעופה ונטוס מלימה לקוסקו, עם ההגעה לעיר נסע לנוח מעט ונצא לסיור קל בכדי להכיר את העיר קוסקו, המוכרת בסגנונה הייחודי המשמר את תרבות ממלכת האינקה וכאתר מורשת תרבותית עולמית של אונסק"ו. תחילה נבקר בבית המקדש Koricancha שהיווה את  המרכז הראשי עבור הפולחן של אל השמש Inti . לאחר שהספרדים כבשו את פרו, הם הרסו את רוב המקדש ומעליו נבנתה כנסיית סנטו דומינגו של המסדר הדומיניקני. משם נגיע לכיכר המרכזית של העיר, ובה הקתדרלה וכנסיות רבות אחרות שנבנו על חורבות ארמונות מלכי האינקה. הכיכר המרכזית בקוסקו תמיד שוקקת חיים ומלאת ענין. במידת האפשר נגיע לרובע סן בלאס המקיף מעל לכיכר המרכזי נשוב למלון לארוחת ערב ולינה באזור קוסקו.

יום 4: העמק הקדוש 04/0919

אחרי ארוחת הבוקר נעזוב את קוסקו לעבר העמק הקדוש שהיווה את העורף הכלכלי והחקלאי של העיר. תחילה נסע כ 35 ק"מ צפונית מערבית לקוסקו לכפר צ'ינצ'רו, תושבי העיר מפורסמים בזכות שימור טכניקות אריגה מסורתיות ורובם עדין מתלבשים בתלבושות הצבעוניות שלהם. במקום גם מתחם מרשים של טרסות ובסמוך לו שוק אמנות בעבודת יד מרחבי האזור. משם נמשיך לביקור בבריכות המלח של קהילת  מאראס שמתמחה בייצור מלח סלעים באלפי בריכות בשיפולי ההרים. משם נמשיך לחוות הניסויים החקלאיים של האינקה : מוריי שם נשקיף על הטרסות הייחודיות המעוגלות שנבנו בראש גבעה המשקיפה על עמק אורובמבה ומשמשות את האינקה כמעבדה בוטנית חקלאית.  משם נרד לעמק הקדוש לארוחת צהריים בקרבת נהר האורובמבה ולאחריה נסע לביקור בעיירה אויינטאיטמבו, שהיוותה מרכז  צבאי, דתי וחקלאי ובו מקדש הממוקם בנקודה הגבוהה ביותר על ההר. נקודת התצפית מראש האתר הארכיאולוגי מרהיבה ומאפשרת מבט על סמטאות העיר, המחסנים וממגורות הממוקמים בהרים סביב וכן על דרכי האינקה .נשוב למלוננו בעמק הקדוש לארוחת ערב ולינה.

יום 5: מאצ'ו פיצ'ו – קוסקו 05/09/19

היום נבקר באחד משבעת פלאי תבל של עולם האנושות באתר המפורסם מאצ'ו פיצ'ו. ההרפתקה מתחילה בנסיעה ברכבת המיוחדת אל העירה אגואס קלינטס למרגלות האתר שם נעלה באוטובוסים שיובילו אותנו לאתר הארכיאולוגי של מאצ'ו פיצ'ו (Machu Picchu), אחת החוויות שלעולם לא תשכחו. אחרי סיור באתר נרד חזרה לעיירה השוקקת חיים לארוחת צהריים וסיור קצר בשוק הססגוני. בשעה המוסכמת, נשוב לרכבת בדרך חזרה לקוסקו. בתחנה הסופית בסמוך לקוסקו ימתין לנו האוטובוס לקחתנו חזרה למלוננו באזור בקוסקו..

יום 6: העמק הקדוש – פיסאק – קוסקו 06/09/19

היום נצא לסיורים לאתרי אינקה נוספים וביניהם קנקו אתר שנועד לפולחן קדוש ולהכנת המומיות, סקסאייואמן שהיוותה את המצודה הגדולה של העיר ובה נערכים הטקסים לאל השמש אינטי. נמשיך לפוקה פוקרה – המבצר האדום שחלש על הדרך לקוסקו ובסמוך לו לטמבו מצקאי מקדש לפולחן המים שהוצב על דרך האינקה. בצהריים נרד לשוק של פיסאק בעמק הקדוש, שהוא השוק הגדול ביותר של עבודות יד מכל רחבי העמק הקדוש. אחר הצהרים נשוב לקוסקו לזמן פנוי בעיר ובערב נצא למופע לארוחת ערב במסעדה במרכז העיר. 

יום 7: הערים הצבעוניים 07/09/19

מוקדם בבוקר נצא ליום טיול ארוך לאטרקציה ייחודית להרים הצבעוניים .לארח כ3 שעות נסיעה בקרוב נעלה בשביל במשאית לגובה של 4200 מטרים שם נתחיל לטפס עם רכב השטח. בהרים נראה אלפקות ולאמות, הפסגות המיסטיות של ההרים מסביב משרים אוירה קסומה וייחודית, באזור מגדלים זנים שונים של תפוחי אדמה שהרי שם נולדו מאות הזנים השונים המוכרים כיום. במהלך הדרך נראה את הפסגה המרשימה של אפו אזנגטי אחרי הגעה לפאלקויו נתחיל ללכת לאט במשך כשעה לעבר ההרים האדומים Montaña Colorada  כדי להעריך נוף נפלא ההרים אמנם נמצאים בגובה 4980 מטרים אבל הנוף והחוויה מצדיקים את המאמץ. כשנגיע לפסגה נערוך טקס קצר ונודה להרים, לאפו שאפשרו לנו להגיע בהצלחה. לאחר חידוש האנרגיות ואפשרות למסלולי הליכה נוספים  נתחיל את הירידה באותו המסלול ובסופו נשוב לקוסקו בשעות אחר הצהריים למנוחה והתרגעות. ארוחת ערב בבית המלון ולינה באזור קוסקו

יום 8: – קוסקו – לימה – קיטו 08/09/19

אחרי ארוחת הבוקר נצא לשדה התעופה בקוסקו לטיסה ללימה ומשם הישר לקיטו בירת אקוודור. עם ההגעה נסע למלוננו באזור קיטו. ארוחת ערב במידת האפשר יתקיים סיור ערב בקיטו 

יום 9: הר הגעש קוטפוקסי 09/09/19

קוטפוקסי נחשב לאחד מהרי הגעש האפילים ביותר בדרום אמריקה ובעולם כולו , אנו נבקר בפארק הלאומי  שבו נראה  את הפסגות המושלגות של הרי הגעש קוטופקסי ואנטיסנה. . נבקר במרכז המבקרים כדי ללמוד על ההיסטוריה של התפרצויות הר הגעש המרהיבות, כמו גם על החי והצומח המקומיים. לאחר מכן נבקר באגם לימפיופונגו  ונחקור את האזור הסובב ברגל.במידת האפשר נבצע מסלול הליכה של עד שעתיים לנקודת תצפית  בגובה 4800 מטרים שבה תוכלו ליהנות מנופים מרהיבים של הר הגעש והפסגות האינדיות שמסביב. נסע למלוננו הייחודי שממוקם בתוך השמורה. ארוחת ערב ולינה.

יום 10: לגונת קווילוטואה – קיטו 10/09/19

נצא בבוקר משמורת הקוטופקסי לביקור במכתש הר הגעש Quilotoa שבו נוכל להתרשם מהאגם הירוק המסתורי של המכתש. במידת האפשר נלך הליכה קצרה לאורך שולי המכתש ליהנות מהנוף המרשים והאווירה הייחודית. בדרך חזרה לקיטו נעצור לבקר בגלריה לאמנות בקהילת טיגואה, שם נראה את הציורים המייצגים את הפולקלור באזור זה של האנדים. הסגנון הצבעוני אך הבהיר של אמני האזור, כיום כבר הדור השלישי של האמנים קנה לעצמו שם עולמי. נשוב למלוננו באזור קיטו ללינה ארוחת ערב.

יום 11: שמורת בלה ויסטה - קיטו 11/09/19

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא בנסיעה לשמורת בלה ויסטה ביער העננים. עם ההגעה לשמורה נמשיך לפסגה בנופים מופלאים של יער העננים, מגוון עצים שרכים, ליאנות והליקוניות וכן המוני ציפורים חיות ביער הזה אחרי ארוחת צהריים  נצא לסיורים נוספים באזור. חזרה לקיטו ללינה.

יום 12: לפפיאקטה – קיטו 12/09/19

היום נסע למזרח אקוודור לאחד המקומות המפורסמים ביותר פפיאקטה. בדרך נצפה ביער האנדי  ועם הגעתנו לפפיאקטה נצא לטייל בשבילים בינות מפלים רבים שנשפכים בשיפולי הרי האנדים בסיום המסלול נרגע במעיין החם בין שני הרי געש קיימבה ואנטיסנה. המים התרמיים של פפיאקטה מכילים גופרית, נתרן, סידן, כלוריד ושרידי מגנזיום שהם חסרי ריח, חסרי צבע אך יש להם טעם מלוח במקצת. המים מוכרים ביכולות הריפוי שלהם הם אנטי-אלרגניים, נוגדי דלקת, משתנים ואנטי-ראומטיים. נשוב לקיטו ארוחת ערב ולינה.

יום 13: קיטו – גלפאגוס 13/09/19

בבוקר נמשיך את סיורינו בקיטו. טיסה אחר הצהריים לגלפאגוס. נגיע אל צ'אטו שם נראה תצורות גיאולוגיות כמו מנהרת לבה והמכתש GEMELUS. מקום מושלם לחזות במגוון הרחב של הציפורים הנמצאות אזור. ארוחת ערב לינה בגלפאגוס. 

 

יום 14: גלאפגוס 14/09/19

לאחר ארוחת הבוקר נעלה על יאכטה מקומית שתיקח אותנו לסיור איים כמו סיימור , באכאס, סנטה םה איללנד, סליבן ביי. ארוחת ערב, לינה בגלפאגוס.

יום 15: גלפאגוס מפרץ טרוג'ה 15/09/19

הבוקר נצא למפרץ טרוג'ה שם נוכל לראות ולתצפת על האיגואנות, צבי הים הענקיים. כלבי הים יום שכולו התרגעות בחופים הקסומים. למעונים יהיה ניתן לצלול למים בשלל הצבעים. ארוחת ערב. לינה בגלפאגוס

 

יום 16: גלפאגוס - קיטו 16/09/19

ארוחת בוקר במלון באם הזמן יאפר נוכל לבקר בלוס ג'אלמוס – התאומים, שני מכתשים גדולים אשר בעבר היו חדורי מגמה תת קרקעיים, כאשר צאי המגמה נגוזו הם יצרו שני מכתשים ענקיים ומרשימים. הגעה לשדה התעופה לטיסה לקיטו. העברה למלון. לינה באזור קיטו.

 

יום 17: מיטד דל מונדו – קיטו – תל אביב 17/09/19

בסיום ארוחת הבוקר נצא לביקור לה מיטאד דל מונדו כאן עובר קו המשווה אשר מחלק את כדור הארץ לחלקו הצפוני והדרומי. כאן תהיה לנו ההזדמנות להיות בו זמנית בשני חלקיו של העולם. ארוחת צהריים  בהתאם לזמן הטיסה העברה לשדה התעופה לחזרה הביתה דרך יעד בינים. נחיתה בארץ ביום ה-18

 

* בשל שינויים דחופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות
הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
**חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס
והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.   
*** תוכנית בגלפאגוס כפופה לשינויים / ביטולים בכפוף למצב מזג האוויר / הים בתקופת הגאות והשפל.

 

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form