מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לצ'כיה וצפון אוסטריה (פראג, בוהמיה, עמק ואכאו, וינה)

כולל פראג, בוהמיה, עמק ואכאו, וינה (PVP)
משך הטיול:
6 לילות –7 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מידיי יום ללא הוצאות אופציונאליות עפ"י תוכנית הטיול. כולל: חצי פנסיון (אחת מארוחת ערב עם מוזיקת פולקלור)

טיול מאורגן לצ'כיה וצפון אוסטריה- הקדמה

מי לא היה בפראג או בקרלובי וארי, רובנו גם ביקרנו בווינה. אולם פראג איננה צ'כיה, ואוסטריה היא לא רק וינה. הטיול של פגסוס לצ'כיה ווינה מציע טיול מעגלי מפראג אל דרום צ'כיה , עמק הואכו לאורך הדנובה, וינה, מערות הקארסט במורביה, שמורת הטבע גן העדן הצ'כי וחזרה לפראג. טיול שמשלב בתוכו ביקור חוזר באתרי החובה בפראג : המצודה המרשימה (הראצאני) ששולטת על העיר העתיקה והרובע הקטן , גשר קרל על שלל פסליו המפורסמים, כיכר העיר העתיקה בה מחכים במתח כל שעה עגולה מאות תיירים להופעה של השעון האסטרונומי. ואתרי החובה בוינה : הרינג, בניני הציבור לאורכו, כנסיית סטפן וארמונות הקיסרים. אבל בעיקר מציע הטיול אתרי טבע ועיירות פחות מתוירות בצ'כיה ואוסטריה. שני קווי תוכן מלווים אותנו בטיול, הקיסרים לבית הבסבורג, אשר שלטו מאות שנים בוינה פראג ובמרחב שבינהן, הטביעו את חותמם בבניינים המרשימים שהותירו אחריהם, בתרבות במוסיקה ובעיקר באווירה הנינוחה ששורה באתרים האלה, ואשר כה שונה מהאווירה הלוחצת אצלנו בישראל. עד המחצית השניה של המאה העשרים היו הקהילות היהודיות חלק בלתי נפרד מהפסיפס התרבותי והכלכלי של המרחב ההבסבורגי, נפגוש באתרים יהודיים מרגשים בכל פינה. הטיול לצ'כיה ואוסטריה משלב בתוכו את כל היתרונות של טיולי פגסוס. מומלץ למטיילים שכבר ראו עולם ורוצים להכיר פינות נוספות במרכז אירופה. טיול מאורגן לצ'כיה וינה ועמק הואכאו עם פגסוס יפתח צוהר לאזור מרתק ולא נודע במרכז אירופה.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • טאבור: סיור בעיר העתיקה, ביקור במנהרות ההוסיטים
  • צ'סקה קרומלוב: סיור עיר, ביקור במצודת העיר, איזור עמק הואכאו, חצר מנזר מלק
  • וינה: ארמון ההופבורג, ארמון הקיץ של קיסרי הבסבורג, המדרחוב המפורסם, ביקור בכנסיית סטפן הקדוש
  • ברונו: סיור עיר
  • טרביץ': סיור ברובע היהודי, ביקור בבית הכנסת
  • טלץ: סיור בעיר 
  • פראג: סיור בעיר, ביקור במצודת פראג, ביקור בבית הכנסת הספרדי ובבית הקברות, ארוחת ערב עם מופע פולקלור  
  • אזור צפון בוהמיה: ביקור בכנסיית ברברה, ביקור בשמורת הטבע הרובה סקלה, ביקור בארמון לובקוביץ' 

אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן,מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת.

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: פראג – טאבור – צ'סקה בודיוביצה

נצא בטיסת בוקר לפראג בהגעה נצא בנסיעה דרומה אל העיר ההיסטורית טאבור. טאבור שימשה מעוז של המורדים ההוסיטים (פרוטסטנטים). העיר מבוצרת ומהווה אתר שימור עולמי (אונסקו). בעיר מערכת מנהרות תת קרקעיות, ואנו נטייל ונתרשם ממערך ההגנה שמתחת לפני האדמה. נמשיך לכיוון עמק הוולטבה ללינה באזור צ'סקה בודיוביצה עירו של החייל האמיץ שוויק. ארוחת ערב.

יום 2: אזור דרום בוהמיה – עמק הווכאו – וינה

היום נמשיך את טיולינו בדרום בוהמיה אל שכיית החמדה ופנינת אונסקו, העיירה צ'סקה קרומלוב. נבקר במצודה המקסימה, נערוך סיור בעיירה המקרינה יופי ובתיה מימי הביניים הבנויים בסגנון הרנסאנס. נמשיך אל הגבול האוסטרי אל עמק הוואכאו שלאורך הדנובה הכחולה. נחלוף על פני עיירות שהזמן בהן עמד מלכת כמו קרמס, איבס ועוד. נבקר בחצר המנזר במלק. לעת ערב נגיע לווינה, בירת אוסטריה ללינה וארוחת ערב.

יום 3: וינה – אזור וינה

לאחר ארוחת הבוקר נסייר בעיר הקיסרית. ניסע לאורך הרינג המפורסם ונראה את הבניינים המרשימים לאורכו, נמשיך לביקור בארמון ההופבורג ונסייר במדרחוב המפורסם. נמשיך בסיורנו ונתרשם מארמון הקיץ של קיסרי בית הבסבורג השיינברון והגנים המקיפים אותו. נמשיך את סיורנו בגרעין ההיסטורי והתרבותי של וינה. נבקר בכנסיית סטפן הקדוש המרשימה, קתדרלה מפורסמת אשר מתנשאת לגובה של 136 מטר. נצפה בבית האופרה, האוניברסיטה, הפרלמנט, בניין העירייה, הבורגתיאטר המפורסם, אנדרטת השואה והעיר העתיקה לקראת ערב נחזור למלון לארוחת ערב ולינה. .

יום 4: וינה – ברנו (מערב מורביה)

לאחר ארוחת הבוקר נפתח את יומנו בנסיעה אל ברנו, בירת חבל מורביה. בדרך נבקר באוסטרליץ אתר קרב "שלושת הקיסרים" בו הביס נפוליאון את הקיסר האוסטרי ואת הצאר הרוסי. נצא לביקור במערות הנטיפים במצ'וחה ונערוך בהן שייט. מערות קארסט אלו הינן מהיפות והידועות באירופה. לינה וארוחת ערב באזור.

יום 5: ברנו - טרביץ' – טלץ - פראג 

לאחר ארוחת הבוקר נפתח את יומנו בנסיעה אל ברנו, לסיור עיר. לאחר מכן, נצא לכיוון העיירה טרביץ' בה נבקר בבית הכנסת שברובע היהודי (במידה ופתוח)הצפוף שנשתמר בצורה יוצאת דופן בחסות אונסק"ו והותיר עדות ייחודית לדו קיום בין הנוצרים ליהודים. נטייל בין הסמטאות הצרות והמבנים הרבים ונמשיך לעיירה טלץ' ולככר הבארוקית המפורסמת, נחווה ונתרשם מיופי העיירה שזכתה לחסות אונסקו. הגעה לפראג "עיר הצריחים המחודדים", בירת צ'כיה ואחת הערים היפות באירופה, עיר של תרבות ואומנות המלאה בשרידים מן העבר שנשתמרו על אף פגעי הזמן. העברה למלון, ארוחת ערב ולינה.

יום 6: פראג

יום סיור באתריי פראג. נתחיל סיורינו במצודת העיר 'הרדצאני' ("מצודת פראג"), נתרשם מכנסיית ויטוס הקדוש ומקומפלקס הבניינים המשלב סגנונות בנייה מתקופות הרנסנס וימיי הביניים. נרד במדרגות המפורסמות אל רחובותיה המשרים אווירה קסומה וציורית של המאלה סטרנה (העיר הקטנה). נגיע אל גשר קארל על פסליו המפורסמים והתצפיות מעוררות ההשתאות של שני צדדיו. נחצה את נהר הוולטבה אל העיר העתיקה, ואל עבר הרובע היהודי ואתריו כולל ביקור בבית הכנסת הספרדי (במידה ופתוח), ובית הקברות היהודי.

לעת ערב נסעד ארוחה צ'כית טיפוסית לקולות להקה המנגנת שיריי עם.

יום 7: צפון בוהמיה – פראג – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל אזוריי צפון בוהמיה הפחות ידועים בהם אתרי טבע ועיירות ציוריות. נגיע לעיירה קוטנה הורה המהווה אתר מורשת עולמית של אונסקו. נבקר בכנסיית ברברה הגוטית אחת הכנסיות הגותיות החשובות במרכז אירופה. נמשיך לגן העדן הצ'כי בו נתעכב במיוחד בשמורת הטבע הרובה סקלה המאופיינת בסלעי אבן החול וצורותיהן המשונות. בהתאם לשעת הטיסה ובמידת האפשר נמשיך לביקור בעיר מלניק השוכנת צפונית לפראג ובה נפגשים נהרות הוולטבה והאלבה.נבקר בארמון המרשים של משפחת האצילים הצ'כים לובקוביץ'.נחזור לפראג בשעות הערב, העברה לשדה התעופה לטיסת חזרה ארצה.

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 

** ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.*

חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form