מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לקירגיזסטן אל מחוזות הנוודים ומוצאות השבטים התורכיים רכס טיאן שאן-ההרים השמיימים

אל מחוזות הנוודים ומוצאות השבטים התורכיים רכס טיאן שאן-ההרים השמיימים במסלול ייחודי (BCA)
משך הטיול:
7 לילות – 9 ימים
להורדת התוכנית

הטיול יתבצע בקבוצות של עד 26 מטיילים לכל היותר טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, כולל: חצי פנסיון

טיול מאורגן קירגיזסטן - הקדמה

קירגיזסטן הקטנה במדינות מרכז אסיה זכתה לכינוי שוויץ של מרכז אסיה בזכות 2 רכסי הרים אדירים המבתרים את נוף המדינה, רכסי הטיאן שאן ורכס הרי פאמיר. נוף הררי ובפסגות הרים שלג עד, העמקים משמשים ככרי מרעה לעדרים. המדינה הנמצאת במרכז מארג הדרכים של דרך המשי, למרות היותה קטנה בשטח ואוכלוסיה היא אחת מהמגוונות בדרך המשי. תרבות הנוודים בערבות הדשא ידועה בזכות הכנסת האורחים הלבבית. השילוב של נוף הררי, בתולי ולא נגוע לבין החוויה אנתרופולוגית יחודי ומהפנט. 

מסלול הטיול לפי ימים

ימים 1+2: תל אביב – בישקק 

נצא בטיסה אל בישקק בירת קירגיזסטן, לאחר הנחיתה העברה למלון . נתכבד בארוחת בוקר ולאחריה לאחר התרעננות* נתחיל בסיור עירוני באתריה החשובים של בישקק. העיר שנקראה עד 1991 פרונזה ע"ש מיכאל פרונזה גנרל בצבא האדום, והפכה ב1991 עם התפרקות ברה"מ לבירתה של הרפובליקה הקירגיזית שנוצרה יש מאין וקיבלה את השם החדש ישן, בישקק. נראה את המוזיאון הלאומי,. נמשיך אל מוזיאון פרונז ע"ש מיכאל פרונז (FRUNZE) אשר נחשב לאישיות מכובדת בתולדותיה של קירגיסטן. נסייר בפארק אוואק, באולם הפילהרמונית, לא נשכח לבקר בכיכר המרכזית אלא-טו בה ניצב פסלו של מנאס גיבור האפוס הלאומי הקירגיזי. ארוחת ערב ולינה בבישקק.
* נשתדל לקבל החדרים מוקדם אם כי זה לא מובטח מראש.

יום 3: בישקק  הפארק הלאומי אלה ארצ'ה

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול מרהיב בסמוך לבישקק. נצא אל הפארק הלאומי אלה ארצ'ה. בדרכנו נעצור לראות את המאוזולאום של באטיק באטייאר. עם ההגעה לפארק נצא להליכה בשבילי הפארק. זאת הנקודה הראשונה בה אנו יכולים להרגיש את רכסי ההרים של קירגיזסטן ועל שום מה זכתה לכינוי שוויץ של מרכז אסיה. בסיום הטיול בפארק נחזור אל בישקק, נחלוק כבוד לנופלים במלחמת העולם אנדרטת ביד לזכר החייל האלמוני עם אש התמיד. נמשיך אל השוק המרכזי של בישקק "אוש באזאר". ארוחת ערב ולינה בבישקק.

יום 4: בישקק איסוק קול  

נצא בדרכנו הבוקר אל אגם איסוק קול - האגם הגדול בקירגיזסטן. משמעות שמו האגם החם, אשר נקרא כך משום שמימיו אינם קופאים בחורף. נעבור בדרך מסחר מרכזית של נתיב המשי. בדרכנו נעצור ונבקר במגדל בורנה שריד לתרבות ששלטה באזור לפני למעלה מ-1000 שנים. נבקר במוזיאון המקומי המספר על הציוויליזציה של האזור. נמשיך על הדרך ונעצור בצ'ולפן אתה – פטרוגלפס זהו מוזיאון פתוח הנמצא באזור רחב ידיים ובו מגוון עצום של אבנים ושעל כל אבן מוטבע ציור המספר סיפור ייחודי הנעשה ע"י המקומיים. ארוחת ערב וליינה באזור צ'ולפן אתא.

יום 5: צ'ולפן אתא – שייט חוויתי – סיור בג'יפים 4*4

בסיומה של ארוחת הבוקר נערוך שייט חוויתי על גבי האגם. לפנינו יתגלו הנופים המרשימים והמענגים. בסיומו של השייט נעלה על גבי ג'יפים 4*4 ונצא לסיור בערוץ הקניון המתחיל  בגריגוריווסוק ומסתיים בסמינובסוקנסייר. ניסע ונעפיל לראש הפסגה לגובה של כ-2300 מטר כדי לסגור לנו תמונת טבע גם ממבט על. בהגיענו לראש הפסגה יתגלה בפנינו קו רכס מדהים אשר יאפשר לנו לראות הרים ונופים אשר ישקפו לנו נוף פנורמי עוצר נשימה. נסייר באופן רגלי באזור האגם ובסיומה נגיע חזרה אל האוטובוס. נמשיך את יומנו בנסיעה אל חוות טפקה – TEPKE – זוהי חוות סוסים אשר מתמחה בהרבעת הגזע המיוחד של הסוס הקירגיזי. נערוך סיור בחווה ונראה את שלל הסוסים החיים בה. ארוחת ערב ולינה בחוות טפקה או באזור העיירה קרקול.

יום 6: קרקול – אלטין ארשאן 

הבוקר נשכים קום ונצא אל שוק החיות המפורסם הפעיל בימי ראשון בלבד. אנשים מכל האזור מגיעים לשוק למכור ולקנות את מרכולתם.
נמשיך לביקור בקרקול שם נבקר בכנסייה הרוסית האורתודוקסית. נבקר במסגד בסגנון דונגם. נמשיך לאחד מפניני הטבע המייחדים את קירגיזסטן, קניון אלטין אראשן. הנסיעה אל הקניון במשאית 6*6. רכב שטח בעל גלגלים גדולים במיוחד היחידי שיכול לצלוח את הדרך אל הקניון, במהלך הנסיעה ועד לגובה של כ-5260 מטר בפסגה פאלאטקה,יתגלו לעיננו תצורות נוף משתנות כל אלה הופכים את קניון אלטין אראשן לפנינת טבע. נמשיך לטיול רגלי ובמהלכו נרחץ במעיינות חמים בשמורה. חזרה אל קרקול לארוחת ערב בבית משפחה קירגיזית מקומית ולינה באיזור קאראגאט.

יום 7: קרקול -  קניון ג'טי אוגוז – בראסקון  

נתחיל את היום שלנו בביקור במוזיאון ע"ש פרז'וולסקי , חוקר ארצות רוסי שעל שמו נקראה העיר בעבר. נמשיך לעבר אזור החוף הדרומי של האגם בדרך נבקר בקניון ג'טי אוגוז- "שבעת הפרים" בו גבעות אבן חול אדומה וכרי דשא, בקניון נלך אל גבעת הלב השבור. נמשיך לעבר קניון בראסקון שם תוך כדי הליכה קלילה ייחשף בפנינו הנוף המרהיב בתצורותיו הגיאולוגיות המיוחדות. באזור מסורת צייד מסורתית באמצעות בזים אשר ממנה נתרשם. לערך בשעות אחר הצהרים. נצפה בהדגמה של בניית יורטה מסורתית כאשר המעוניינים המעוניינים יוכלו לקחת חלק בתהליך הבנייה. נלך באזור האגם ונשתכר מנופיו. ארוחת ערב ולינה ביורט מסורתי. זוג מטיילים ביורט. (אין יורטים ליחיד)

*טיול BCA1013 בשל העובדה כי היורטים לא פועלים בחודש זה ילונו במלון בקוצ'קור הסמוכה.

מה זה יורט?
היורט הוא אוהל גדול ועגול, העשוי מיריעות לבד לבן העוטפות שלד עץ הבנוי בשתי וערב. היורט ניתן להעברה ממקום למקום בקלות, דבר המאפשר מעבר נוח בין שטחי מרעה, בהתאם לעונות השנה. היורט בנויים בסגנון אחיד: הדלת פונה דרומה; שלד הגג היורט העשוי בצורת שתי וערב נקרא טונדוק. הדבר הפך לסמל לתרבות הנוודית ודוגמת טונדוק מופיעה במרכזו של דגל קירגיזסטן.

יום 8: קוצ'קור - בישקק

הבוקר יוקדש להליכה באזור האגם, במידה וישכנו באזור מאהלי נוודים מקומיים נוכל להתרשם משיטת רעיית העדרים ונלמד על אורחות החיים באזור. נמשיך אל הכפר קוצ'קור. נבקר במוזיאון המקומי הקטן למלאכת יד. נראה את הכנת השטיחים המסורתית בעבודת יד, נצפה בתהליך חליבת הסוסות והכנת המשקה האלכוהלוי המקומי -קימיז. . למעוניינים יהיה ניתן לרכוש עבודות יד במקום. נחזה במופע הנקרא קוצ'ו שואו מופע המציג את אורך החיים הקירגיזי המסורתי המשלב תחפושות ותלבושות קירגיזיות מסורתיות. נתכבד בכדורי בצק מטוגנים הקרואים YEASTY ותה. חזרה  אל בישקק הבירה לארוחת ערב בליווי מופע פולקלור מקומי ולינה.

יום 9: בישקק  – תל אביב

לפנות בוקר העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לתל אביב דרך יעד ביניים.

 

 * בשל שינויים תכופים בלו"ז הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות
הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.


** חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת
פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

*** הטיול לקירגיזסטן הוא טיול במסגרת מחלקת "בראש אחר" כאשר מסגרת טיול זו תכלול אזורי טבע והליכות בשטח. קירגיזסטן כיעד מוגדרת כמדינה מתפתחת וחלק מאזורי המדינה מאופיינים כמדינת עולם שלישי כך ששירותי התיירות בה והתשתיות למינהן עדיין אינם בסטנדרט מערבי מוכר ולכן נדרשת ידיעתו ופתיחותו של המטייל הבוחר מראש יעד מעניין זה. 

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form