מספר טלפון
03-6374000
שלושה ימי טיול – דרום הארץ מדבר יהודה מצדה והר הנגב (ISYׂ)
משך הטיול:
3 ימים 2 לילות
להורדת התוכנית

מה אנחנו יודעים על מדבר יהודה? לא רק מדבר אלא פיסת היסטוריה מתמשכת. נכיר את סיפור מצדה. נתוודע אל אבי האומה דוד בן גוריון בעת החדשה שראה בנגב את המפתח לקיום בטוח בארץ ישראל . נספר את הסיפור המופלא של הנבטים שמקורם מצפון חצי האי ערב. כמובן שלא נפסח על הפן הגיאולוגי שהנגב מציג ואת תופעות הטבע הייחודיות שלו.

3 ימי סיורים בנגב המופלא שלא הכרתם  - הקדמה

מה אנחנו יודעים על מדבר יהודה? לא רק מדבר אלא פיסת היסטוריה מתמשכת . נכיר את סיפור מצדה .
נתוודע אל אבי האומה דוד בן גוריון בעת החדשה שראה בנגב את המפתח לקיום בטוח בארץ ישראל . נספר את הסיפור המופלא של הנבטים שמקורם מצפון חצי האי ערב. כמובן שלא נפסח על הפן הגיאולוגי שהנגב מציג ואת תופעות הטבע הייחודיות שלו


האם אנחנו מכירים את באר שבע של פעם? מדוע התיישב אברהם בבאר שבע וכיצד תופעת איסוף המים השפיע על אבותינו בימי קדם.
נלמד על רכילויות של אבי האומה דוד בן גוריון אשר בעת החדשה היו מופיעים על כל צהובון ולא מביישים בססגוניותם, נספר את הסיפור המופלא של דרך הבשמים המפורסמת ונתהה מדוע קבוצות נבטיות דווקא בחרו באסלאם לעומת האפשרות לאמץ את הדת הנוצרית ששלטה או אפילו את היהדות כאלטרנטיבה רוחנית. 

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול.  

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

 • קאסר אל יהוד
 • מערות הקומראן
 • ביקור במצדה כולל עלייה ברכבל
 • מכתש רמון- המנסרה וקיר האמוניטים 
 • טיול ג'יפים במכתש
 • עין סהרונים
 • ארוחת פיקניק
 • קבר בן גוריון
 • הר מחייה
 • ציורי הסלע המסתוריים
 • חוות בודדים "כרמי עבדת"
 • אתר הנבטי שבטה
 • טיול גמלים בחאן בארותיים

אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת.

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: מדבר יהודה וים המלח

נצא מחיפה/תל אביב דרך ירושלים – נעצור לתצפית מרהיבה על ואדי קלט ומנזר סנט ג'ורג שם לפי המסורת התחבא אליהו הנביא בברחו מאיזבל ואחאב, נמשיך לקאסר אל יהוד שם חצו בני ישראל את הירדן בכניסתם לארץ ושם הוטבל ישוע ע"י יוחנן המטביל.

נמשיך לביקור בקומראן שסמוך אליו נמצאו המגילות הגנוזות -  נערך תצפית פנורמית במצפה שלם על ים המלח והנחלים האדירים שנשפכים אליו.
נבקר במצדה אתר מורשת עולמית כולל עליה ברכבל, נרד דרך הסוללה הרומאית שם ימתין לנו האוטובוס ונמשיך דרך ערד לארוחת ערב ולינה.

          *צילום: מרכז להבה טייבה, יהודית גרעין כל


יום 2: המכתשים שאין כמוהם בעולם ולתופעות טבע ייחודיות נוספות במכתש רמון

 

לאחר ארוחת בוקר נצא לתצפית על מכתש רמון מטיילת מצפה רמון .

לאחר מכן נצא לטיול ג'יפים של שעתיים בנופיו המרשימים של המכתש, נגיע להר גוונים שם נעצור ונתמסר לתצפית מרשימה ביותר על האזור, עין סהרונים המפורסם וחאן סהרונים הנבטי הסמוך, נספר  על ״דרך הבשמים״ העתיקה והשבטים הנבטים שהפעילו כציר מסחר והעברת סחורות מהמזרח הרחוק למערב ובחזרה, בתום הסיור נעצור לארוחת פיקניק בשטח ובסיומה נצא לביקור במנסרה ובקיר האמוניטים הכולל מאובנים מתקופות היסטוריות קדומות והחאן הנבטי.

נמשיך וניסע להר אבנון לתצפית מרהיבה על המכתש. בתום הסיור במכתש נצא לשדה בוקר לקבר בן גוריון הצופה על נופו המרהיב של נחל צין, נספר על תולדותיו ופעילותו לתקומת מדינת ישראל ונזכר באמרתו המפורסמת "עתידה של מדינת ישראל נמצא בנגב ולכן יש להפריח וליישב אותו ", בעקבותיו עבר עם אשתו פולה לשדה.

חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.           *צילום: נצח פרביא

יום 3: נופים מדהימים, ציורי סלעים, הנבטים ודרך הבשמים

לאחר ארוחת בוקר נצא לסיור רגלי להר מחייה הצופה על נופו המרהיב של הנגב ונבקר בעשרות ציורי הסלע המסתוריים (פטרוגליפיים) בני אלפי השנים שבמקום.

נסיים את ביקורנו במקום בחוות בודדים "כרמי עבדת" (במידה ולא תהיה זמינות במקום הביקור ייערך בחווה אחרת) שם נלמד על המושג "חוות בודדים" ומאפייניו, ואפילו נוכל לטעום מהיין המקומי המיוצר ביקב (כפוף לתיאום עם המקום) ואף להצטייד ביינות מובחרים.

לאחר הפסקת הצהרים נשים פעמנו לאתר הנבטי שבטה הנמצא על דרך הבשמים המפורסמת שאף היא אתר מורשת עולמית של אונסקו המתחילה בתימן ומסתיימת בנמל עזה. נבקר באתר הייחודי, בסיום הביקור נמשיך אל עבר חאן בארותיים אשר בנגב המערבי שם נצא אל עבר חאן השיירות שם נצא לטיול גמלים חוויתי באחד ממחוזות המדבר במדינתנו. 


בתום הביקור בחאן ולאחר 3 ימים מרתקים נשוב לנקודות האיסוף ומשם איש איש לביתו.

*צילום: דוי שטיינוול ד"ר אבישי טרייכר

ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיול וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form