מספר טלפון
03-6374000
כולל: חצי פנסיון + ארוחת ערב נוספת (BSB)
משך הטיול:
10 לילות – 11 ימי טיול מלאים
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב ללא הוצאות אופציונאליות כולל: חצי פנסיון + ארוחת ערב נוספת

טיול מאורגן לקרואטיה סלובניה בוסניה מונטנגרו - הקדמה

מיקומם החלומי של מדינות הפדרציה לשעבר סרביה, קרואטיה, סלובניה, בוסניה והרצגובינה, מונטנגרו ומקדוניה אסטרטגי ממעלה ראשונה, מדינות אלו הרכיבו את המדינה הקומוניסטית יוגוסלבית לשעבר מסיום מלחמת העולם השנייה בראשותו של יוסיפ ברוז' טיטו מנהיג קומוניסטי שהיה מפקד הפרטיזנים ויד ימינו היהודי משה פיאדה לוחמי התנגדות כיבוש יוגוסלביה המלוכנית שהתפרקה לאחר הכיבוש של גרמניה הנאצית ואיטליה ותומכיהם הקרואטים-אוסטשים הפשיסטים וצ'טניקים סרבים תומכי מלוכה שהתנגדו גם לגרמנים ולא תמכו בפרטיזנים הקומוניסטים.

פירוש יוגוסלביה-"סלאביים דרומיים", כיום המדינות עצמאיות, דמוקרטיות לאחר הכרזת עצמאות כל אחת בנפרד מ-1991 סרביה לא הכירה בעצמאותן (מונטנגרו נשארה עם סרביה), פרצה מלחמה ביוזמת הסרבים והמיעוטים הסרבים בקרואטיה ובוסניה בסיוע מונטנגרו (עצמאית מאז מאי 2006)בשנים 1991-1995. המדינות מורכבות משבטי לאומים, עמים ודתות של כנסייה נוצרית מערבית קתולית, כנסיה מזרחית אורתודוכסית, איסלם, תרבות ושפה סלאבית דומה אך שונה בדיאלקטים, כתב לטיני וקרילי, כאשר ניכרת השפעה תורכית, איטלקית, אוסטרית, הונגרית ויוונית, המוזיקה המסורתית בלקנית מאופיינת בשילוב אתניות מרכז אירופית.

המדינות שוכנות בדרום אירופה הנקרא בלקן פירושו מתורכית "רכס הרים"מצויות בחלקו הצפוני ומרכזי של הבלקן שקיבל כינוי "אבק השרפה של הבלקן" מהים האדריאתי חוף מזרחי השפעת אקלים וצמחיה ים תיכונית, לרכסי ההרים גבוהים מזרחה, אקלים וצמחיה אלפינית שהם חלק מאלפים האירופיים, שמם אלפים יוליים ויש משאבי הפקת ברזל לשעבר שנראה בעיירה קרופה, אגמי בלד ובוהיני,

אצלנו בפגסוס נחווה במסלול הטיול, טבע ונופים, ערים ועיירות עתיקות מבוצרות חומות בעלי רחובות מפותלים וישרים, מבנים ובתים מתקופות שונות והשפעות של כובשים ושולטים בסגנון בניה, אדריכלות וארכיטקטורה מגוון. נוכל לטעום ממטעמים ומאכלים מקומיים מאפיינים, ללגום "רקיאה" ויינות מקומיים. נשמע היסטוריה רצופת מאבקים לכיבוש ושליטה בחלק זה של הבלקן, עד להיות הלאומים, עמים למדינות עצמאיות משנת 1991. התיישבות יהודית מאשכנז ומספרד, כאשר לפני תחילת מלחמת העולם השנייה חיו כ-70,000 ובתום המלחמה שרדו כ- 10,000.

טיול מרתק שנופיו מיוחדים לאזור זה. אסור לפספס.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • בלגרד: סיור עיר, מבצר קלמגדן
 • זאגרב: סיור עיר כולל שער האבן וכנסיית מרקוס הקדוש
 • לובליאנה: סיור בעיר העתיקה
 • בלד – בוהין: ביקור בטירת בלד, ביקור הקניון וינטגאר
 • ביקור באגם בוהין: עליה ברכבל להר ווגל (מותנה במזג אויר)
 • כפר הנפחים קרופה: ביקור במוזיאון ביקור במערת הנטיפים פוסטוינה
 • חצי האי איסטריה: סיור דרך העיירות פולה ורובני
 • פליטביצה: ביקור בשמורת האגמים
 • ספליט: ביקור בעיר העתיקה, ביקור בארמון דיוקליטיאנוס, בית הכנסת (במידה ופתוח)
 • טרוגיר: סיור עיר
 • דוברובניק: סיור בעיר העתיקה, ביקור במנזר הפרנציסקני, בית המרקחת העתיק, בית הכנסת (במידה ופתוח)
 • קוטור: ביקור בעיר העתיקה, תצפית על המפרץ של העיר - הפיורד · מונטנגרו: ביקור בערים צטנייה ונייגושי
 • מונטנגרו: ביקור בערים צטנייה ונייגושי
 • בודבה: סיור בטיילת בעיר הנופש
 • ביקור בסרייבו: המרכז הטורקי, המוזיאון היהודי (במידה ופתוח) מוזיאון המנהרה, יציאת ערב לעיר העתיקה
 • מוסטר: סיור עיר
 • הימים הם ימי טיול מלאים ושימוש באוטובוס מרגע הנחיתה ועד רגע ההמראה

מטיילים יקרים! אנו ממליצים לבדוק את תוכנית הטיול היטב מול תוכניות של מס' חברות מתחרות בהן תגלו אולי שיש ימים חופשיים/חצאי ימים חופשיים/פחות כניסות וביקורים הכלולים בתשלום בפערים שיכולים להגיע לסכומים גבוהים אותם יש סבירות גבוהה שמדריכי החברה האחרת יציעו בתשלום נוסף–לכן מה שאולי נראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר–זכרו זאת !!!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א – בלגרד

ניפגש בנתב"ג ונטוס בטיסת בוקר ישירה של חברת התעופה "אייר סרביה" אל בלגרד, בירת סרביה. העיר נהרסה 40 פעמים במשך 2,300 שנות ההיסטוריה שלה, ומעולם לא הצליחה לאחות את כל שבריה. לאחר הנחיתה נצא לסיור בבלגרד. בעיר מסעדות טובות, בתי קפה ואווירה של עיר צפון אירופית. נתחיל בעיר העתיקה סטארי גראד, דרך כנסיות, כיכר הרפובליקה, ארמון אלבניה, הרובע הציורי סקאדארליה, האנדרטה לזכר סגנו היהודי של טיטו - משה פיאדה, המוזיאונים הגדולים ואתר הזיכרון של טיטו. נמשיך בסיור גם אל חלקה החדש של העיר - נובו בלגרד. נבקר במבצר קלמגדן העתיק אשר ממנו נשקף נופה הנפלא של העיר העתיקה ומפגש הנהרות בין הסאווה לדנובה. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 2: בלגרד – זאגרב/אזור אוטוצ'ץ

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרך הכביש המהיר אל עבר זאגרב. הדרך מבלגרד לזאגרב מקשרת את שתי הערים הגדולות של יוגוסלביה לשעבר ועוברת דרך עמק הסאווה.  עם ההגעה נחל בסיור בזאגרב, בירת קרואטיה הבנויה על נהר הסאווה. נטייל בעיר העליונה בה: כנסיות, קתדראלות והארמון, והעיר התחתונה בה: כיכרות, שדרות רחבות ידיים והגנים. נעבור על פני שער האבן, שריד מהמאה ה–13 וכנסיית מרקוס הקדוש. בתום הסיור נמשיך למלון בזאגרב או באזור אוטוצ'ץ' (סלובניה) לארוחת ערב ולינה במלון.

טיול מאורגן לקרואטיה סלובניה, בוסניה, מונטנגרו

יום 3: בלד – בוהין - עלייה ברכבל להר ווגל - קרנסקה גורה/לובליאנה

הבוקר נצא ליום טיול יפהפה בנופים ההררים של סלובניה. נגיע לבלד. נבקר בטירת בלד מימי הביניים. מן הטירה נערוך תצפית מרשימה על הסביבה הציורית והאגם. נמשיך לביקור וטיול רגלי בקניון וינטגאר, על גשרי העץ מעל הנהר. בהמשך היום נצא בנסיעה אל אגם בוהין הממוקם במרכז עמק קרחוני וסביבו הרי האלפים היוליים – לב הטירול הסלובני נעלה ברכבל להר ווגל (מותנה במזג האוויר) לתצפית יפהפיה עם העמק והאגם (עלות הרכבל בסך 20$ כלולה במחיר הטיול). נמשיך בנסיעה בנופים עוצרי נשימה. העברה למלון בקרנסקה גורה או בלובליאנה לארוחת ערב ולינה באזור.

טיול מאורגן לקרואטיה סלובניה, בוסניה, מונטנגרו

יום 4: קרופה - לובליאנה - פוסטוינה – רייקה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכפר הנפחים קרופה אשר היווה מרכז תעשיית הברזל בתקופת ימי הביניים. נבקר במוזיאון בו נוכל להתרשם מאופי החיים באזור מיוחד זה. נשים פעמינו לסיור עיר בלובליאנה, בירתה של סלובניה: עיר תיירות אינטימית ומסבירת פנים. נסייר ברובע הישן המקסים, נחלוף על פני הגשר ובית העירייה. נמשיך את יומינו באזור קארסט על תופעותיו המעניינות נבקר בעולם התת -קרקעי של מערת הנטיפים פוסטוינה. פנינת אזור הקראסט המאופיין בתופעות טבע מיוחדות והביקור בה משלב נסיעה ברכבת. נמשיך לתצפית למבצר פרדיימה הממוקם בנקודה ייחודית, בפתח מערת הנטיפים. נצא דרומה אל עבר עיר הנופש הידועה רייקה. ארוחת ערב ולינה ברייקה.

יום 5: חצי האי איסטריה

היום נצא ליום טיול מקסים בחצי האי איסטריה המשלב אקלים ים תיכוני עם מאפיינים אירופאים. נתחיל בעיר פולה, נראה את האמפיתיאטרון הרומי ששרד 2000 שנה ואת מקדש אוגוסטוס. בדרך נשקיף על איי בריוני - משכנם של קיסרי אוסטריה ושל טיטו ונמשיך לסיור ברוביניי, לביקור בכנסיית אאופמיה הנישאה. חזרה למלון ללינה וארוחת ערב.

יום 6: פליטביצה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטייל בשמורת פליטביצה המשתרעת על פני שטח של כ-195 קילומטרים רבועים וכוללת 16 אגמים יפהפיים המחוברים זה לזה בסדרת מפלים מרהיבים. נטייל בין אגמי השמורה בינות לגשרי העץ והשבילים המתפתלים העוברים גם ביער שבשמורה. לאחר סיום הטיול נמשיך ללינה באזור וארוחת ערב.

טיול מאורגן לקרואטיה סלובניה, בוסניה, מונטנגרו

יום 7: טרוגיר - ספליט

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בטרוגיר – עיר נמל וקייט על חוף הים האדריאטי 30 ק"מ צפונית מערבית לספליט,  שיושבת על שני איים המחוברים בגשרים ביניהם וליבשה ונחשבת לעיר הוונציאנית היפה ביותר והשמורה ביותר בכל דלמטיה. נמשיך לסיור בספליט, העיר השנייה בגודלה בקרואטיה ואשר צמחה משרידי ארמון הפרישה של הקיסר הרומי - דיוקליטיאנוס. ארמון מיוחד ששרד מתקופה ייחודית ועיר עתיקה מרשימה ותוססת. נטייל בסמטאותיה ונבקר בארמון דיוקליטיאנוס. נמשיך לביקור בבית הכנסת (במידה ופתוח) ובטיילת. העברה למלון באזור לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לקרואטיה סלובניה, בוסניה, מונטנגרו

  יום 8: ספליט - דוברובניק – טיבאת (מונטנגרו)

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל עבר פנינת הים האדריאטי – דוברובניק. עם ההגעה לדוברובניק נסייר בעיר העתיקה בסמטאות צרות, מזרקות וחצרות, שלל פניני  ארכיטקטורה, ארמונות ומנזרים אשר מכונסים לתחומי החומה העתיקה והיפהפייה מן המאות ה 13-14. נבקר במנזר הפרנציסקני הכולל בתוכו את בית המרקחת הפעיל העתיק באירופה. נמשיך לבית הכנסת ונבקר בו (במידה ופתוח). לאחר סיום הסיור המשך נחצה את הגבול הקרוב למונטנגרו והגעה למלון באזור טיבאת ללינה וארוחת ערב.

טיול מאורגן לקרואטיה סלובניה, בוסניה, מונטנגרו

יום 9: יום טיול במונטנגרו

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום מרתק ומיוחד בו נראה חבל ארץ הפראי ונופים מדהימים, מונטנגרו – ארץ "ההרים     השחורים" בה הרים נישאים מעל לערים העתיקות וחופים הנפלאים. ניסע לאורך המפרץ ונגיע לביקור בעיר קוטור בה נשתמרו חומה מימי הביניים, רחובות ציוריים, ארמונות ונציאנים וקתדרלה. נכנס לביקור בעיר העתיקה המקסימה אשר עמדה בגבורה במשך מאות שנים של התקפות מצד ממלכות ואויבים רבים. נעלה לתצפית על המפרץ המדהים ביופיו של קוטור אשר ידוע כפיורד הגדול ביותר בים התיכון. נמשיך בדרך הררית ומפותלת לעבר "נייגושי" - כפר הולדתו של המלך פטר מייסד מונטנגרו המודרנית עם אפשרות לטעום ממאכלים המאפיינים את האזור ודרך בירתה העתיקה של מונטנגרו צ'טינייה, עירו של המלך ניקולס – גיבורה של מונטנגרו. נעבור דרך עיירת הנופש המפורסמת בודבה. חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לקרואטיה סלובניה, בוסניה, מונטנגרו

יום 10: טיבאת (מונטנגרו) - מוסטר – סרייבו

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעבר מוסטר. עם ההגעה נסייר בעיר המאופיינת בגשר התורכי העתיק ובבנייני האבן העתיקים והמרשימים, נחלוף ליד שמורות הטבע המהוות משכן לציפורים ובעלי כנף ודרך עמק נהר נרטבה. נמשיך לעבר סרייבו, נסייר בעיר העתיקה של סרייבו. נסייר באזור השוקק – המרכז הטורקי העתיק של סרייבו. העיר בעלת היסטוריה מרתקת, בה נרצח יורש העצר האוסטרי והיווה עילה לפרוץ מלחמת העולם הראשונה. עיר אוריינטלית עליה נאמר שאפילו זרים מרגישים בה בבית. ייחודה גם בכך שבמתחם קטן יחסית ממוקמים מוסדות דתיים ככנסייה אורתודוכסית, כנסייה קתולית, מסגד ובית הכנסת של יהודי סרייבו. נבקר במוזיאון היהודי (במידה ויהיה פתוח העברה למלון לארוחת ערב ולינה. בערב נצא להסתובב עם האוטובוס או הרכבת הקלה בעיר העתיקה השוקקת בחודשי הקיץ.

יום 11: סרייבו – בלגרד – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בסיור בסרייבו ונבקר במוזיאון המנהרה. בשעות הצהריים נצא מסרייבו בדרכינו צפונה אל עבר סרביה דרך זבורניק ולאורך נהר הדרינה. נמשיך אל עבר בלגרד, בירת סרביה. עם ההגעה נאכל ארוחת ערב לסיכום הטיול ובהמשך העברה לשדה התעופה של בלגרד לטיסה ישירה לתל אביב. הגעה לפנות בוקר של יום 12.

 
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form