מספר טלפון
03-6374000
כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול + 2 ארוחות (BTP)
משך הטיול:
14 לילות *16 ימים
להורדת התוכנית

קולומביה, היפה במדינות דרום-אמריקה, נפתחת שוב לפני התייר המערבי, ופורסת מולנו טבע מתפרץ, היסטוריה מופלאה, תרבויות קֶדם נעלמות, ערים קסומות וחופים בתוליים. פנמה הגשר היבשתי בין האמריקות. פנינת תיירות שטרם התגלתה. קבוצות של 15 עד 26 מטיילים לכל היותר כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול + 2 ארוחות נוספות בפנמה השתתפות ב 10 בפברואר 2024 בקרנבל בבארנקייה *(2 לילות נוספים) השתתפות ב 04 באוגוסט 2024 בפסטיבל הפרחים במדג'ין

טיול מאורגן לקולומביה ופנמה - הקדמה

קולומביה, היפה במדינות דרום-אמריקה, נפתחה שוב לפני שנים אחדות לפני התייר המערבי לאחר מלחמה ארוכה ועקובה מדם בברוני הסמים הידועים לשמצה, ופורסת מולנו טבע מתפרץ, היסטוריה מופלאה, תרבויות קֶדם נעלמות, ערים קסומות וחופים בתוליים שאין שני להם. מהרי האנדים הצפוניים, לחופים הקריביים והפסיפיים ועד לג'ונגל – עשרות גוונים של ירוק ומגוון מערכות אקלימיות. במסלול הייחודי תמצאו דגש גם על ההגעה למקומות שהם עדיין בגדר תעלומה לחוקרי הציוויליזציות בחצי הכדור המערבי: תרבויות סן אגוסטין, טיירונה, טייראדנטרו, ושבטי המ?איסקה – הם שהביאו לעולם את אגדת "אֶל דוראדו", שהסעירה את דמיונם של מחפשי מטמון ומגלי ארצות לאורך מאות בשנים. קולומביה ארץ הקפה המשובח קולומביה מתגאה גם בערים קולוניאליות מהיפות בעולם החדש, ובראשן קרטחֶנה – ההשראה הגדולה של הסופר הקולומביאני המהולל גבריאל גרסיה מארקס, זוכה פרס הנובל – ובאתרים רבים שהוכרזו ע"י אונסקו כאתרי מורשת עולמיים, הטיול עובר בחשובים והמיוחדים שבהם. ומעבר לכל – הקולומביאנים שהם עם אוהב חירות ומסביר פנים, גאים במורשתם ומכניסי אורחים – ובמיוחד באזורי הכפר הנידחים, המקבלים בחיוך של פשטות את כל הבאים למולדתם.

פנמה הגשר היבשתי בין האמריקות. פנינת תיירות שטרם התגלתה. ארץ בה ניתן לצפות את 2 האוקיינוסים וביניהם נחפרה התעלה המרשימה החוצה את המדינה- פרויקט הנדסי מרשים. בפנמה תרבות ססגונית ונופים מרהיבים יספקו כל מטייל שירתקו כל מטייל בארץ זאת

 

אנו ממליצים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב כי יתכן ותמצאו אשר תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי ופחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן , מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת !!

*לטיול היוצא ב - 30/1/24 נוספו 2 לילות נוספים – תוכנית ומסלול הטיול ימסרו למעוניינים.

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1 תל אביב – בוגוטה

המראה מתל אביב  דרך יעד ביניים  לבוגוטה בירת קולומביה. עם הנחיתה * העברה למלון. בהתאם לשעת ההגעה נוכל ליהנות ממראה פנורמי של העיר הבנויה בצלע רכס האנדים, בגובה של 2600 מ' מעל פני הים. ארוחת צהריים או ערב בבוגוטה. *  יתכן וביום הראשון יחול שינוי בכפוף למועד הסופי של הטיסות .

יום 2 בוגוטה (Bogotá) ניייבה  Neiva  סן אגוסטין (San Agustín)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בבוגוטה – הבירה הפוליטית, הכלכלית והתרבותית של הארץ, וביתם של למעלה מ 8 מיליון קולומביאנים. נסייר בכיכר בוליבאר (Bolívar) הקרויה על שמו של סימון בוליבאר, המשחרר הגדול משלטון הספרדים, והיא הלב הפועם של העיר והמדינה – ומוקפת בבניינים המרכזיים ובסמלי הממשל החשובים ביותר. נטייל ברובע הקולוניאלי העתיק "לה קאנדלריה" (La Candelaria). נבקר במוזיאון הזהב – המשמר בקרבו מעל אלפי מוצגים מהעולם העתיק של התרבויות הקדם-קולניאלית של קולומביה. גולת הכותרת– רפסודת הזהב של "אל-דוראדו" (El Dorado) – האגדה שהסעירה את דמיונם של מחפשי מטמון ומגלי ארצות במשך מאות בשנים.בצהריים נצא בטיסה לדרום קולומביה אל נייבה. מכאן נצא לנסיעה דרומה. בתום יום ארוך נגיע למלוננו שבעיירה סן אגוסטין, ארוחת הערב ולינה בסן אגוסטין.

יום 3  סן אגוסטין (San Agustín)

יום משולב של טבע ותרבויות קדם – נצא בסיור ג'יפים לטבע היפהפה המקיף את העיירה, וכולל ערוצים, מפלים ונהרות: בין מיצר המגדלנה (El Estrecho), בו מנוקז הנהר הגדול, ובין מפל המים הנאה של Bordones – נצפה במתחמי עתיקות מרשימים, בפסלים ובכלי חרס שהשתמרו. הג'יפ יסיע אותנו הלאה לשמורת Alto de los Idolos – גבעת האלילים – שם נתרשם מהממצאים העתיקים האניגמטיים הממתינים לפענוח. בתום יום גדוש נחזור לסן אגוסטין. ארוחת הערב בליווי מופע פולקלורי מקומי. חזרה למלון ללינה

יום 4 סן אגוסטין – פופאיאן Popayán

לאחר ארוחת הבוקר נצא למסע בעקבות תרבות מסתורית, שנעלמה זמן רב טרם הגעתם של הספרדים תרבות סן אגוסטין, הותירה מורשת אפופת תעלומות: מי היו אותם שבטים שגילפו מאות פסלים בסלע? כיצד הגיעו הפסלים למיקומים מוזרים בלב טבע מרהיב – משני צדדיו של ערוץ הריו מגדלנה? – הנהר הגדול שחוצה את קולומביה מדרום לצפון; מה משמעותם של הפסלים – חלקם דמויי אדם וחלקם בעלי חיים, חלקם עוטי מסיכות וחלקם דמויי מפלצות? בשעות אחר הצהריים נגיע לאתר הארכיאולוגי סן אגוסטין, שהוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסקו, ובו נערוך סיור מקיף בין מתחמי הממצאים העיקריים (Mesitas), מזרקת המים הטקסית (Lavapatas) והמוזיאון. בתום הסיור נצא לנסיעה ארוכה אל פופאיאן העיר הלבנה. העברה למלון לארוחת הערב ולינה.

יום 5 פופאיאן קאלי Cali

פופאיאן העיר הלבנה נפגעה ברעידת אדמה עזה בשנת 1983, אך במשך 20 השנים שלאחריה שוקם המרכז הקולוניאלי בצורה מעוררת התפעלות, ואף נחשפו שכבות עתיקות שהסתתרו מתחת לבתים, כנסיות וכיכרות שבעיר. נצא לסיור בעיר הלבנה הנחשבת כפנינה של אדריכלות קולוניאלית שלאחריו נתחיל בנסיעה צפונה אל קאלי. במידה ויתאפשר (והשוק יהיה פתוח) נבקר בשוק העירוני ב-סילביה- עיירת מחוז בה שוק מקומי ססגוני (השוק אינו מתקיים כל יום). המשך אל קאלי בירת הסלסה של קולומביה. העברה למלון, לאחר ארוחת ערב נצא למועדון סלסה. 

יום 6 קאלי סלנטו Salento עמק הקפה

לאחר סיור במרכז של קאלי, נמשיך צפונה. במרחק כמה שעות נסיעה נגיע אל חבל הקפה, אחד האזורים היפים בקולומביה. נתמקם בעיירה סלנטו. מדובר על כפר  ציורי בהרים טובל בנופים מרהיבים. העברה למלון לארוחת ערב ולינה בסלנטו.

יום 7 סלנטו עמק קוקורה Valle de Cocora

יום טיול באחת האטרקציות המרכזיות בקולומביה עמק קוקורה השוכן בתחומי הפארק הלאומי לוס נוואדוס. בעמק בו צומח העץ הלאומי של קולומביה דקל שעווה, מהמראות המפורסמים של קולומביה. נטייל בעמק המרהיב. אחר הצהריים נצא לביקור בחוות קפה. נבקר במטעי הקפה ונטעם מהקפה המשובח שבזכותו התפרסמה קולומביה . חזרה לארוחת ערב ולינה בסלנטו.

יום 8 סלנטו מדג'ין Medellín

הבוקר נצא לנסיעה כ250 ק"מ בנופים הרריים יפהפיים,עטורי מטעי קפה, לאורכו של נהר ה CAUCA שתביא אותנו אל העיר השנייה בגודלה בקולומביה מדג'ין.. העיר שהתפרסמה בשנות ה80 בגלל קרטלי הסמים ששלטו בה עברה כברת דרך ארוכה בעשורים האחרונים ונחשבת כיום לעיר המתקדמת ביותר בקולומביה ואחת המודרניות בכל היבשת. מדג'ין ידועה כעיר האביב הנצחי. נצא לסיור בעיר הססגונית, נתרשם מפסלי פרננדו בוטרו יליד העיר שפסליו ניצבים ברחובותיה. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 9 מדג'ין Medellín אל פניול

במרחק של כשעה וחצי נסיעה מהעיר נצא אל La Piedra Del Peniol, עמק מקסים בתוכו אגם הנוצר כתוצאה מהקמת סכר. נטפס בגרם המדרגות הארוך (600 מדרגות) על סלע הבזלת העצום אל פניול לתצפית מרהיבה על העמק, מהפסגה נוף עוצר נשימה של אגמים הטובלים מוקפים צמחיה ירוקה. נמשיך לביקור בעיירה גוואטפה ולשייט על האגם Guatape לאחר הסיור חזרה אל מדג'ין. ארוחת ערב ולאחריה ...
●נצא בערב לפארק לייראס, מרכז חיי הלילה של העיר, בו מתרכזים המוני צעירים בסופי שבוע. חזרה למלון ללינה.

יום 10 מדג'ין קרטחנה ( Medellín - Cartagena )

ניפרד ממדג'ין ונצא בטיסה לקרטחֶנה (Cartagena de Indias), פנינת החוף הקריבי והעיר היפה ביותר בקולומביה – "שער הכניסה" של הספרדים לאמריקה הדרומית. עם הגעתנו נסייר במרכז הקולוניאלי מוקף החומה, שכולו אוצָר אגדי של רחובות וסמטאות, כיכרות יפהפיות, בתים צבעוניים, מרפסות עמוסות פרחים ורומנטיקה. העיר, שהוכרזה כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו, שימשה כהשראה לגדול סופריה של קולומביה, גבריאל גרסיה מארקס, זוכה פרס נובל לספרות. העיר גדושה במוזיאונים וכנסיות, בפארקים ובמסעדות משובחות, בטברנות ובחיי לילה קריביים טיפוסיים. נטפס למצודת סן פליפה (Castillo de San Felipe), המבצר האדיר שהוקם להגנתה של העיר מפני התקפות מן הים – הגדול והמרשים ביותר ביבשת כולה, שהשתמר בשלמותו. בגמר הסיור העברה למלון לארוחת ערב ולינה בקרטחנה. 

יום 11 איי רוסאריו (Islas del Rosario) 

יום שכולו כיף, בים הקאריבי, באחד מאיֵי רוסאריו – שרשרת של איי אלמוגים ואיונים קטנים, שהוכרזה כפארק לאומי. נשוט מקרטחנה לאחד האיים, ונתמקם בחופי הזהב מול המים הצלולים. לרשותנו זמן חופשי לשחייה, למנוחה והתרגעות. המעוניינים יוכלו לעסוק גם בשלל פעילויות שמציעים מפעילי האתר בתשלום – חתירה בקיאק, שנירקול, מסאג' ועוד. אחר הצהרים נשוב בשייט לקרטחנה, ארוחת ערב במסעדה מקומית וחזרה למלון ללינה.
הערה ביום זה יינתן זמן חופשי כאתנחתא בטיול

יום 12 קרטחנה – בוגוטה

הבוקר ניפרד מקרטחנה ונטוס לבוגוטה.  עם הנחיתה נצא מהעיר צפונה דרך הרמה המרכזית, בנוף המבותר בערוצי נחלים עמוקים לצד הרי האנדים הגבוהים, ונגיע אל ליבה "המהפכני" של הארץ – מכאן יצאו בוליבאר וצבאותיו לקרבות המכריעים נגד הספרדים, בדרך לעצמאות קולומביה. נבקר בקתדראלת המֶלח של סיפאקירה (Zipaquirá) – מבנה תת קרקעי מדהים בעומקו של מכרה מלח בן אלפי שנים. יצירה ארכיטקטונית זו הינה ייחודית מסוגה בעולם, אתר מכושף ויפהפה שנחצב כולו בסלעי המלח שבמעבה האדמה, כ 200 מ' מתחת לפני הקרקע. נסייר בין כתליו של המבנה העצום – כ 8500 מ"ר שטחו, ונספוג מהאווירה המיוחדת. נשוב אל בוגוטה. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 13 בוגוטה (Bogotá) – פנמה סיטי 

לאחר ארוחת הבוקר. נעלה ברכבל לגבעת המונסֶראטֶה (Monserrate), לגובה 3200 מ' מעל פני הים, לתצפית פנוראמית מרהיבה על כל העיר. בתום הסיור העברה לשדה התעופה. נצא בטיסה אל פנמה סיטי. עם ההגעה העברה למלון לארוחת ערב ולינה. * יתכן והטיסה לפנמה סיטי תהיה ביום למחרת . 

יום 14 – פנמה סיטי - שבט ה-אמברה ונהר ה-צ'ארגס – פנמה סיטי

בבוקר נצא ליום חוויתי בשבט האינדיאני "אמברה" (Embara). נצא מפנמה סיטי לנהר הצ'ארגס, שם נעלה על סירות קאנו שיושיטו אותנו אל הכפר האינדיאני הנמצא בתוך יער גשם. נתרשם מקבלת הפנים המיוחדת של אנשי השבט וההסברים על השבט, נסייר בכפר. נאכל ארוחת צהריים מסורתית אותה יכינו בנות השבט המקומי. לאחר הארוחה נשוט בחזרה בנהר. נחזור לפנמה סיטי ונבקר באזור "הקוס ווי"  (Causeway)– אזור הבילויים החדש והמודרני של העיר. חזרה למלון לארוחת ערב ולינה בפנמה סיטי.

ימים 15-16 – פנמה סיטי ותעלת פנמה – תל אביב

לאחר ארוחת בוקר נצא לביקור בתעלת פנמה בסכרי מירה פלורס. נכנס למרכז המבקרים ונעלה לנקודת התצפית,המאפשרת לצפות בתעלה ועל ספינות הענק העוברות בתעלה. נראה את שלושת מפלסי המים השונים בתעלה ונצפה בתהליך המעבר של הספינות בין מפלסי המים השונים. נבקר במוזיאון התעלה בו נוכל ללמוד על ההיסטוריה של התעלה ותהליך בנייתה המורכב. נבקר בעיר העתיקה של העיר – קסקו וייאחו (Casco Viejo). נראה את הקתדראלה, בית הנשיא והתיאטרון הלאומי. נשוטט ברחובות ונתרשם מעבודות השיקום הנרחבות בעיר העתיקה. באם יתמזל מזלנו, נראה את נשות שבט "ה"קונה" אשר מגיעות במיוחד מאיי סן בלאס בכדי למכור את עבודות היד והרקמה הייחודית שלהן בטיילת שבעיר, ומשם נתצפת על גורדי השחקים הצומחים ללא הרף בעיר המודרנית. נאכל ארוחת צהריים לסיום הטיול. במידה והזמן יאפשר נבקר בשוק הדגים המקומי. ניסע לשדה התעופה "טוקומן" ונטוס בטיסה לא ישירה  לתל אביב. הגעה לישראל ביום 16 בשעות הערב המאוחרות (עקב הפרשי השעות).


מתעניין ביעד אחר של טיול מאורגן לדרום אמריקה?

  • בשל שינויים תכופים בלו"ז הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
  • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברתפגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה
  • ייתכנו מצבים בהם במידה וישתנה הלו"ז בהתאם לנ"ל (גם לאחר הרישום) יתווסף יום לתוכנית הטיול ובמיקרים קיצוניים אף יומיים. במידה וכך כל יום יתומחר בעלות תוספת של 200$ לאדם ותינתן הודעה מסודרת באזור האישי בהתאם, כולל גביית הסכום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form